Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

év elején már volt párszor hogy beelőzött az apple. aztán vissza.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

Remélem jól fog fogyni az S23 család. Én augusztusban fogom megvenni a zöld 12/512-es S23U-t.

(#6) Plazmacucci válasza janeszgol (#5) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Addigra olcsóbb lesz, vagy mi?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7) janeszgol válasza Plazmacucci (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkora van betervezve. De ezt egyedül is kitalálhattad volna.

(#8) Plazmacucci válasza janeszgol (#7) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát én pedig valami szaftos leárazásra számítottam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9) janeszgol válasza Plazmacucci (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem tudom, nem látok a jövőbe. Ha belelátnék, már a lottó pénzből vettem volna. :)
Ilyen nagy értékű készülékvásárlásnál szeretem a számlámon tudni minimum a felét a terméknek, amit természetesen vagy beleadok, és akkor csak a felére kell törlesztőt felvennem, vagy parkoltatom a számlámon. Sose lehet tudni ugye.

Jártam már így, hogy vettem egy (az S23U-hoz képest filléres, 210 ezres) laptopot törlesztőben. Vásárlástól számítva négy hónap múlva belekerültem egy csoportos leépítésbe. Mivel ez pont a Covid idején volt, új meló nem volt, így a segélyből törlesztettem vissza.

(#10) Plazmacucci válasza janeszgol (#9) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Biztos van egy pont amikor a termék már nem számít újnak és vágnak az árából.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11) Steevy84


Steevy84
kezdő

Engem mint OCD-st egészen elképeszt hogy nem zavarja az embereket az a leszállópályányi tátongó hiányzó rész a kijelzőn. Még ocsmányabb mint az a régi gigantikus notch. Reklámokban meglátom és már rosszul vagyok. És sok gyártó még majmolja is őket :W

(#12) ricsike_p20


ricsike_p20
tag

Az árakat, a legtöbb ember anyagi helzetét nagyjából ismerve, és beleolvasva pár témaindító írás alatti sírásba kommentekbe, még az is csoda, hogy az apple ennyi telefont el tud adni magyarországon,.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#13) hapakj válasza ricsike_p20 (#12) üzenetére


hapakj
aktív tag

Hja, én is nézem feltűnően sok ember iPhone Pro-kkal szaladgál. Mintha kötelező lenne megvenni. Én iPhone 14 megjelenése előtt vettem egy sima iPhone 12-t mert bőőőven jó :D. iPhone 14 Pro is telt volna, csak úgy minek?

(#14) doooo


doooo
veterán

Ez a Statcounter olyan random marhaságokat szokott mutatni, hogy totál irreleváns; és ez annyira egyértelmű, hogy nem világos hogyan létezhet ez a cikk (pláne úgy, hogy még az is szerepel benne, hogy "jé, érdekes, hogy ennyire furcsák itt az eredmények").
A fene sem tudja, mi alapján jönnek ki ezek az adatok ezen az oldalon (mert valódi kutatómunka nincs mögötte), vagy hogy hogyan létezhet még, ha abszolút megbízhatatlan (márpedig kétségtelenül az).

Itt is ugyanúgy. Huawei a 4. helyen szinte egész 2022-ben? LMAO
Az Apple a második mindvégig, még Q4-ben is, amikor minden egyes év azon negyedévében szokott kizárólagosan első lenni, és most is ugyanúgy az volt, az összes valódi felmérés és kimutatás szerint?
Abszolút nonszensz, egyszerűen nem igaz és kész.
Szóval egy jó tanács: soha senki ne próbáljon hivatkozni erre az oldalra ha azt szeretné, hogy komolyan vegyék, amit mond.

[ Szerkesztve ]

(#15) janeszgol válasza hapakj (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Tim Cook nem egy technikai zseni, Jobstól meg olyan távol áll, mint ide Jeruzsálem. (De amúgy az IT szakmában most nincsenek "látnokok".) Viszont baromi jó menedzser. Pénzügyileg nagyon sikeressé tette a vállalatot. Nagyon-nagyon. Jobs csak álmodhatott volna ennyi pénzről, mint amennyit Cook összehordott.
És a 14-es szériában ennyire különválasztották a sima és a Pro szériát. Jövőre még nagyobb különbségekre lehet számítani hardveresen és szoftveresen is. Én alig találkoztam olyan hozzászólóval YT-n, FB-n, itt vagy akár élőben, aki ne 14 Prot vagy PM-et vett volna, hanem simát. Pedig szerintem a sima 14 is jó vásár a 13-mal szemben, egyedül a 13 PM az, amivel szemben nem volt az.

(#16) #14787072 válasza hapakj (#13) üzenetére


#14787072
törölt tag

Mióta olvastam egy pénzügyi tanácsadó beszámolóját arról, hogy sok ember személyi hitelt vesz fel azért, hogy meg tudja venni a legújabb csúcskategóriást telefont, én már nem csodálkozom semmin....

Mindig ez van: többnek látszani, mint amik vagyunk.

(#17) Sgr_A válasza #14787072 (#16) üzenetére


Sgr_A
addikt

Személyi hitelt?
minek általában van 0%-os áruhitel vagy a szolgáltatótól kell kihozni
biztos nem vennék fel semmilyen hitelt 20-40%-os thm-el

[ Szerkesztve ]

(#18) ddaydome


ddaydome
senior tag

Szerintem teljesen felesleges egy nagyon rövid időszakot vizsgálni a csúcskategóriás telefonoknàl.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#19) #14787072 válasza Sgr_A (#17) üzenetére


#14787072
törölt tag

Ugye?

Ennyit az emberek pénzügyi tudatosságáról..... Én egyébként személy szerint soha nem vennék fel semmilyen hitelt mobiltelefonra.

(#20) xsjado93 válasza #14787072 (#19) üzenetére


xsjado93
senior tag

Nem tűnsz túl hitelesnek :DDD

Your life is a lie.

(#21) #14787072 válasza xsjado93 (#20) üzenetére


#14787072
törölt tag

?

(#22) janeszgol válasza #14787072 (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez egy szó vicc. Azaz nem tűnsz hitelt felvettnek vagy túl sok hitelt felvettnek.

[ Szerkesztve ]

(#23) #14787072 válasza janeszgol (#22) üzenetére


#14787072
törölt tag

Jaaaaa, leesett. :DDD

(#24) kinder93 válasza janeszgol (#15) üzenetére


kinder93
aktív tag

A 14 nem jó vásár a 13 helyett, sosem volt az. (Sima verziókr van szó.)

(#25) janeszgol válasza kinder93 (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

De az volt. A +2GB ram és a kamera szoftveres feature-jei megérte az akkor 60 ezres felárat.

[ Szerkesztve ]

(#26) ricsike_p20 válasza janeszgol (#25) üzenetére


ricsike_p20
tag

Na meg ugye a proci sem ugyanaz,.. :K

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#27) janeszgol válasza ricsike_p20 (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Annyi a különbség, hogy a GPU nem négy, hanem öt magos. Mint a 13 Prokban.
De a 6 GB ram az kellett oda is már.

(#28) Sgr_A válasza kinder93 (#24) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ha hosszabb távra veszed mint én, 6 évre (3 nálam +3 a gyereknél) akkor bizony a +2gb ram jól jöhet
Meg a kicsit jobb soc (gpu) , kamera ez is a 13 pró-ból jött, és a kicsit nagyobb akku
új auto fókuszos a szelfi kamera :U

[ Szerkesztve ]

(#29) ricsike_p20 válasza janeszgol (#27) üzenetére


ricsike_p20
tag

Erre próbáltam célozni. Szóval van eltérés bőven a 13-14 között. :)

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#30) Yeffy válasza Steevy84 (#11) üzenetére


Yeffy
veterán

nem csak teged zavar. de ahogy latod, a tobbseg elfogadta, szoval...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31) ddaydome válasza Sgr_A (#28) üzenetére


ddaydome
senior tag

Jó út az, ha valaki 6 évet céloz meg, de szerintem nagyon kicsi rà az esély, hogy ennyi ideig használható maradjon vagy, hogy 6 évet éljen meg egy telefon. Hozzàteszem, szerintem sem tud annyival többet a 14, hogy bàrmikor is megérte volna a felàrat.
Remélem, hogy az iphoneosok többet kapnak majd a 15-el, de nem hiszem.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#32) Sgr_A válasza ddaydome (#31) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szerintem simán kibírja a 6 évet
a 11 már a 3 év 5 hónapos, nyáron kap egy új akkut és azzal elmegy még két évet ha nem romlik el benne valami még most is jobb mint a legújabb középkategóriás droidok

[ Szerkesztve ]

(#33) janeszgol válasza ddaydome (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Tele van a világ 6-8 éves, remekül működő iPhone-nal. Oké egy részüknek már nem minden eleme eredeti (akku., kijelző). De nekem is van kiválóan működő, minden elemében eredeti SE, iPhone 7. Igaz ezek ma már soványak, de 7 és 8 éves telefonokról van zsó abból az érából, amikor még bőven fejlődtek a telefonok.

(#34) duce78 válasza janeszgol (#33) üzenetére


duce78
tag

+1 Megjelenéskor vásárolt 7 plus kiszolgált engem, utána az asszony használta, most pedig az anyós nyúzza megelégedéssel. Az évek alatt mindössze szenzorkábel és az akku lett cserélve benne.

Nem lessz, hanem kérek!

(#35) Gerybut


Gerybut
tag

iPhone tulajként sem értem mi olyan nagy szám az iPhone-ban, mitől megy ennyire. A tartósság...oké, de a napi használat az gyötrelmes, ennyi ostoba apró korlát nem létezhet, mint ezen.
iPad-et értem, azt imádom, az is iOS, de valahogy sokkal jobb,mint telefonon, az iPhoneon nekem nem jön át sajnos a feeling :O

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#36) ddaydome válasza Gerybut (#35) üzenetére


ddaydome
senior tag

Nekem is volt Iphoneom, teljesen egyetértek veled.
Jó a kamera, a face id, de itt kb. ki is merül. Nekem az egész rendszere olyan kőkori, hogy az szörnyű. Meg tele van felesleges korlátozásokkal. Bakker egy kurva csengőhangbeállítás is olyan, mint 99-ben.....

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#37) joey04 válasza Gerybut (#35) üzenetére


joey04
titán

Szerintem meg pont tabletnél érezni jobban az ios korlátozásait.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) Tibee86 válasza Gerybut (#35) üzenetére


Tibee86
veterán

Nincs benne semmi nagy szám. Manapság már totál egyéni preferencia ki melyik rendszert válassza.
Én pl. pont fordítva vagyok mint te (csak nem szivatom magam még egy napig se androidos telefonnal), elég pár évente a kezembe venni egy androidos telefont, már a felületétől rosszul vagyok, nem is kell jobban belemélyednem, hogy tudjam semmi pénzért nem kellene semelyik.

(#40) *RLaci* válasza Tibee86 (#38) üzenetére


*RLaci*
addikt

Na, én ugyanígy vagyok az almával.

(#41) ricsike_p20 válasza ddaydome (#36) üzenetére


ricsike_p20
tag

Elsősorban nem gyerekeknek készült, talán azért. Kőkori? :D A legtöbb ember leszokik az állandó trükközésről a telefonon, egy idő után már csak kicsomagolni és használni akarod az adott telefont. Erre jó az iphone (szerintem).

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#43) ddaydome válasza ricsike_p20 (#41) üzenetére


ddaydome
senior tag

Tudod az elvakultsàgra nem lehet mit írni, mert te hiszed és nem tudod. Ez nagy különbség.
Én úgy írtam ezt, hogy 0,5 évig használtam az i13 minit.
A telefonnal én nem trükközöm, csak a mindennapi munkâmra hasznàlom és abban az iphone nem remekelt..
Nekem kiemeleten fontos az is, hogy a tàrcsàzó ne egy 3210-es nokia szintjén legyen kb....
És mêg jó pàr dolgot írhatnék pl. Nincs szamlazz.hu app sem....

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#44) hogabesz válasza ddaydome (#43) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Engem érdekelne, hogy a tárcsázóval mi volt a problémád?

(#45) Sgr_A válasza hogabesz (#44) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ez engem is
2019-ig csak droidom volt minden féle, csúcs kategória is
akkor vettem egy i11-et azt 22 elején odaadtam a gyereknek
egy évig próbálkoztam 3féle droiddal de inkább vettem egy i14-et

(#46) xsjado93 válasza hogabesz (#44) üzenetére


xsjado93
senior tag

Nekem pl az, hogy a copy/paste nem mindig működik megfelelően, illetve az, hogy ha hívás előtt módosítanék egy számot a telefonszámban, akkor nem tudom azt az egy számot átírni, hanem vissza kell törölni az összeset a módosítani kívánt számjegyig.

Apróság, de kényelmetlen. Jobb volt ezek nélkül, na.

[ Szerkesztve ]

Your life is a lie.

(#47) ddaydome válasza xsjado93 (#46) üzenetére


ddaydome
senior tag

Nem csak neked, hanem az előtted lévőkhöz is:
Dettó ugyanez ( ez nagyon rossz, ha minden nap van ilyen) és nem lehet visszapörgetni a listát a végtelenségig a listát. Ha nem úgy írod be a számot, hogy 06 hanem csak simán 3630 ki sem találja, hogy 06630......
Na ez egy ilyen tech cégnél kőkori....
A face id, a kijelző és a kamera no1, azok tényleg nagyon jók.

De még sorolhatnám azt is, hogy lassú a csatlakozója, nem ismeri fel a flac formátumot a telefon és még jó pár más érvet, ami szerintem roppant bosszantó...
A billentyűzetet nem lehet rendesen változtatni.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#48) ricsike_p20 válasza ddaydome (#43) üzenetére


ricsike_p20
tag

Én meg úgy írtam le a véleményemet, hogy galaxy s3-tól mostanáig kb mindenem volt már, javarészt android vonalon (samsung egy raklapnyi, LG, Huawei), meg rövid ideig Lumia, az elmúlt pár évben viszonylag jó samsungok, és mindezek után írtam le azt, amit. :K

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.