Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezeket a címeket is valami fejletlen AI írja? :DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) FireShadow


FireShadow
senior tag

Én amikor kérdeztem valamiről magyarul is teljesen jól tudott :D

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#3) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az "én időmben" a Wolfram Alpha volt a tudás forrása, azzal tanultam meg a parciális differenciálegyenletek megoldását, mert végig is vezetett a megoldás lépésein, talán csak a legnehezebbeknél nem, de végeredményt ott is kiköpte.

Ilyen otthoni beadandóink viszont nem voltak vagy csak nagyon ritkán, amire ki lehetett volna használni egy ChatGPT-t vagy BS generátort. Nyilván egy nem mérnöki képzésen ez a ChatGPT komoly probléma lesz. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Valamennyire komoly egyetemen nem lehet csupán kilóra mért beadandókkal teljesíteni a tárgyak követelményeit, hanem van szóbeli vizsga is, amin a beadott szöveget meg is kell védenie a hallgatónak.
Így pedig a mesterségesen generált szöveg például a felvetett Stanford esetében csak azért jelenthet gondot, mert a hallgató esetleg későn szembesül a próbálkozása sikertelenségével, miután belekavarodott a tanulmánya megvédésébe.

(#5) hegedus001 válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Hogy mennyire szerettük a Wolfram Alpha-t te jó ég...... jobban magyarázott mint a matek gyakorlati oktatónk. :DD

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#6) k-adi válasza Alogonomus (#4) üzenetére


k-adi
nagyúr

na igen, de azért lássuk be azt is, hogy a beadandó megírása is órákba, napokba telik, amit így ezzel a sok sz.pást megspórol a diák, ami a többiekkel szemben unfair, mert egyrészt több ideje van másra, illetve több ideje van készülni más tárgyra, vizsgára, stb... tehát igazságtalan előnyt szerez, mégha csak 1 kritérium a sok közül is a tárgy teljesítése során.

ha oktató lennék, én is kiakadnék hogy a házit 2 kattintással megoldja, pont az a lényege, hogy utánanéz, kutat, utána olvas és magától próbál egy koherens esszét beadni --- ezek a skillek így elvesznek, ugyanúgy mint a lassan a kézírás képessége a sok gépelés során.... (meg amikor az analóg órát lassan nem tudják leolvasni csak a digitálisat :D igen, ez komoly!)

de persze aki ésszel használja, pl. megvan a lényeg de "kell a karakterszám", azt megértem :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Alogonomus válasza k-adi (#6) üzenetére


Alogonomus
őstag

De amelyik diák az algoritmussal íratja meg a szöveget, az hiába olvassa át a szóbeli vizsga előtt gyorsan a szöveget, nem fog úgy emlékezni a részletekre, mint ha ő maga gyűjtötte volna össze hozzá az adatokat.
Például a tanár adatforrásokat érintő keresztkérdéseire aligha tud majd úgy válaszolni, mint aki valóban utánajárt a dolognak, és egy könyv/weblap fejezete-oldalszáma, vagy élő személy neve-telefonszáma szintjén választ tud adni. Mindegyik ilyen kérdésre olyat tud csak válaszolni, hogy találta az interneten, de már nem emlékszik a pontos helyre.

(#8) Rive válasza Alogonomus (#4) üzenetére


Rive
veterán

Valamennyire komoly egyetemen nem lehet csupán kilóra mért beadandókkal teljesíteni a tárgyak követelményeit, hanem van szóbeli vizsga is, amin a beadott szöveget meg is kell védenie a hallgatónak.

Elvileg igaz, csak éppen komoly egyetemeken is gond ma már a kurzusok felduzzadása, a tanárok túlterheltsége.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9) Nazo válasza .LnB (#1) üzenetére


Nazo
tag

Ha AI írta volna, akkor nem lenne benne hiba, innen lehet tudni hogy humanoid a szerző! :D
Amúgy az oktatók is érdekesen állnak a problémához. Nem lehet hogy inkább jobb/interaktívabb számonkérési formát kéne kialakítani mint azon sírni hogy jaj most könnyebb csalni a diákoknak?
Valamint ők is használhatják a chatGPT-t a beadott dolgozatok kiértékelésére. Arra mi a garancia, hogy ezek után tényleg az oktató fogja őket értékelni, és nem csak 1 kattintással megoldja?
Komolyan kérdezem, mert viccből megírattam a chatGPT-vel a tavalyi Magyar irodalom érettségi fogalmazós feladatát, utána pedig bemásoltam a megoldókulcs feltételeit, hogy értékelje ki, és nem csak a fogalmazása volt jó, de a kiértékelés is. (Max pontos volt amúgy amit írt)

(#10) kilua válasza Nazo (#9) üzenetére


kilua
senior tag

Na igen, de írásbeli érettségin nem nagyon lehet internet képes eszközt használni.

(#11) UnA válasza Nazo (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha jól értem, akkor ugyanazzal az eszközzel végezted el a kiértékelést, mint amivel a feladatot készült? Ebben az esetben az eredmény is annyira hiteles, mint amikor a diákok osztályoznának... ;)

[ Szerkesztve ]

(#12) krisz247


krisz247
csendes tag

A cikkhez én is hozzáfűzném, hogy már egy pár hete tényleg magyarul is képes válaszolni. /most leteszteltem és hibátlan magyarsággal írt 3 bekezdést a 2. világháborúról/ Meg is lepett, hogy egy problémával kapcsolatban, amit angolul kérdeztem tőle, magyarul kezdte a válaszát mondom WOT

Szerintem ez egy olyan újítás, szolgáltatás, amit nem ócsárolni kell, hanem örülni, hogy létezik és megkönnyíti az életünket, segíthet a tanulásban, problémák megoldásában. Az, hogy valaki megírat vele egy esszét, az legyen a legnagyobb probléma :D Mint ahogy említették már, sok időt meg tudsz spórolni vele és az mindenkinek a saját dolga, hogy a megspórolt időt a hobbijaira fordítja, pihenésre vagy esetleg többet tanul egy másik órára.

@k-adi megjegyezném, hogy unfair akkor volna, ha nem lenne ingyenesen elérhető mindenki számára :)

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor majd vizsgáztatnak szóban. Mindig is jobban szerettem.
Amúgy eddig is virágzott a beadandó- szakdolgozat- stb. írás bérmunkában, inkább az ezt végzők bevételi forrásai fognak eltűnni.
A diákok meg már most sem nagyon tudnak megírni egy 3 soros félhivatalos munkahelyi levelet, szóval... ez már elúszott.

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) #56573440


#56573440
törölt tag

Első sorban ez nekem kicsit az a feeling amit anno az internet meg főleg a googli terjedésével toltak amikor én jártam gimibe / egyetemre.. eDdIg kÖnYvTáRbA kElLeTt jÁrNi... Ment akkor is a sírás hogy már mindenhonnan minden információt el lehet érni azonnal, és ez milyen már, és hogy lehet ellenőrizni annak a hitelességét, hisz nincs ott a szerző a borítón, nem egy hivatalos könyv amit lektoráltak, valami random bárki felböfögte, arra nem lehet beadandót építeni. Ahogy még utánam is sok évig -talán helyenként még ma is- van tussal rajzolgatás gépészeten. Oké, legyen megtanulva az alap kézzel szerkesztés mert na. Van ami hasznos onnan is. De...

(#15) gabor7th


gabor7th
addikt

ChatGPT egyáltalán nem hoz lázba, de most majd jöhet róla a milliárdnyi cikk... a sok megrendelt felhajtás.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#16) hcl válasza gabor7th (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem az a kérdés, hogy téged lázba hoz-e, hanem hogy az életedet mennyire fogja érinteni az, ami pozitív/negatív hatása lesz ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) kilua válasza gabor7th (#15) üzenetére


kilua
senior tag

Engem sokkal nagyobb lázba hoz az ai, mint a metaverzum.

(#18) UnA válasza krisz247 (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

"örülni, hogy létezik és megkönnyíti az életünket, segíthet a tanulásban, problémák megoldásában"

Még mindig nem látom, hogy ez valójában miben is segítség, ha helyetted tud leírni 3 mondatot...

(#19) gabor7th


gabor7th
addikt

Beszéltem nemrég tán "Vera"-val a Telekomtól... az AI Chatbottal... hát csődött mondott szegény. Azt se tudta, hogy amikor mondtam, hogy ismételje el amit mondott, hogy megtegye, hanem egyszercsak köszönömöt mondott és mondta hogy akkor kapcsol valami "egyéb" helyre. Ja meg kérte, hogy pár mondatban mondjam el mit akarok. Aztán rákérdezett, hogy jól értette-e, hogy azt akarom amit ő felhoz, de nem volt egyértelmű, úgyhogy mondtam, hogy talán, mire mondta, hogy csak igen és nem lehet... és haladtunk a káosz felé egyre jobban.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#20) hcl válasza gabor7th (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Alapvetően van ebből jó cucc, ahol 2012-2016 dolgoztam, ott pl. az ügyfélszolgálathoz a user bemondta a userét, meg a hibát, és jó helyre kapcsolta a robot. Ne a T-ből induljunk ki...
Amúgy Vandához a legjobb módszer, hogy ha kérdi, mit szeretnél, akkor mondasz neki valami tök nem oda valót, pl. paprikás krumpli. Akkor nem tudja, mit tegyen, és várhatsz egy emberi agentre :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) k-adi válasza gabor7th (#19) üzenetére


k-adi
nagyúr

Tehát kaptál egy eldöntendő kérdést amire talán-t válaszoltál és csodálkozol, hogy kiakasztod a botot? :D

ha szándékosan szivatod akkor előbb utóbb sikerül, de mit érsz el vele? pont az a lényege, hogy próbálj minél jobban kooperálni vele, te is nyersz, ő meg jó helyre kapcsol... :U :U

(#22) DS39


DS39
nagyúr

Megoldás: fizetőssé kell tenni. Legyen olyan drága, hogy diákoknak ne érje meg, még külföldön sem.

[ Szerkesztve ]

(#23) St3ven válasza DS39 (#22) üzenetére


St3ven
addikt

Nem lenne meglepő, ha egy "fejlettebb" vagy egy-egy specializáltabb változatát idővel azzá tennék.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#24) hcl válasza St3ven (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Már most is van külön ingyenes és nem ingyenes ága, ha jól tudom.

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) kilua válasza hcl (#24) üzenetére


kilua
senior tag

Igen, a gpt3 az fizetős, és nem nagyon válaszol olyant hogy "it is important to remember"

(#26) MaCS_70 válasza hcl (#13) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is így vagyok ezzel: szóban vizsgáztatok, pedig ezt meg sem fizeti az egyetem. A jelenlegi oktatói státuszom hat éve során kétszer engedtem meg kényszerből, hogy beadandóra adjak jegyet, és mindkét alkalommal (a témához mellesleg alig kapcsolódó, hiszen egyedi feladatot adtam) kopipésztes anyagot kaptam.

Az persze tény, hogy az általam oktatott jogi téma kiválóan alkalmas a szóbeli számonkérésre.

A jelen helyzetben én két következményt vizionálok:

1. Kialakul egy AI-alapú tartalomgenerátor <> eredetiségellenőrző versengés, amelyben mindig egy kicsivel a tartalomgenerálás fog előrébb járni.

2. Globális szinten inflálódik a nem szigorúan kreatív tudás. El fog tolódni az értékrend abba az irányba, ahol éppen nem annyira jó az AI, illetve maga az AI-t kiszolgáló ismeretek fognak felértékelődni. De embertömegek évezredekig kincset érő tudásrendszere elveszíti az értékét, megbecsültségét, ami negatív spirálba fog átfordulni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27) hcl válasza MaCS_70 (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én jobban szerettem szóban vizsgázni, rugalmasabb. (Mondjuk műszaki területen voltam mindig.)

A következmények elég valószínűek... Nekem már évek óta az zavaró, hogy borzalmas erőforráshiány van egy csomó területen, máshol meg folyamat szabadul fel munkaerő az automatizálás miatt, de nincs meg az hogy a szabad munkaerő odataláljon a szabad helyekre...

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) Rive válasza MaCS_70 (#26) üzenetére


Rive
veterán

Kialakul egy AI-alapú tartalomgenerátor <> eredetiségellenőrző versengés, amelyben mindig egy kicsivel a tartalomgenerálás fog előrébb járni.

Hát, a magam részéről valószínűbbnek tartom, hogy ebben a versengésben minden másnál előbb a humán-generált szövegek fognak elvérezni :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#29) kilua válasza MaCS_70 (#26) üzenetére


kilua
senior tag

"El fog tolódni az értékrend abba az irányba, ahol éppen nem annyira jó az AI"

Ilyen terület a technika fejlődésével egyre kevesebb lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.