Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Az médium blog

Hozzászólások

(#1) Rhino666


Rhino666
őstag

Arra való tekintettel, hogy a kezem alatt pihenő, vagy inkább munkálkodó MX1000 3 világító ledje helyett immáron csak egyetlen egy világít fényesen, - magamat gépelés közben is emlékeztetve arra, hogy éjszaka, alvás közben tölteni kell majd az egeret miután több mint egy hét után kezdi megadni magát az aksija - megnyitom a saját(os) BLOG topicomat. Ma olvastam el Pokeas történetét, nem tudom, hallottatok-e róla. Ha nem, esetleg keressetek utána, mert megéri, főleg ha szerettek kacarászni egy-két hosszú sort. Kicsit késő van, azt hiszem inkább az ágyamban kívánok most kivételesen elaludni, ezért jobban teszem ha most áthelyezem magam oda... F6

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#2) Rhino666


Rhino666
őstag

Mint ma kiderült a számomra, nem vagyok egyedül ki jár ezen a helyen. Korán reggel van. Vagyis annyira nem számít annak, csak én úgy érzem. Az egerem feltöltődött az éjszaka. Miért kell ma reggel is ilyenkor felkelni? Miért kell elindulni itthonról? Na jó, talán jobb lesz ha megteszem, mielőtt lemaradok róla. Semmi kedvem alig nyitva tartott szemekkel öltözni, aztán kilépni a lépcsőház ajtaján. Olyan túl kényelmesnek hat ez a szék, még akkor is ha kicsit le van élve... Tényleg, kellene egy új irodai forgószék. Bőr. Mindigis olyanban akartam ülni mint a nagy nagy főnökemberek. :C Talán még idén kerülhet rá sor, bár most inkább folytatom a másik gép összepakolását, amiből már csak az alaplap és pár apróság (floppy, cd-rom, billentyűzet stb.) hiányzik. Tényleg, ma még az alaplapért is el kell mennem. Nehéz dolgom lesz. Főleg ha azt tapasztalom hogy bekapcsolás után semmi! :Y Az eddigi alkatrészeket nem volt időm egyesével letesztelni, így bármelyik lehet hibás. És annak, hogy mindegyik tökéletesen hibátlan és kompatibilis, kevés esélyem van rá. És ha elindul, működik, de a prime95 öli meg? :( A videókártya végülis tudom hogy hibátlan, az az egy eddig is az enyém volt. Egy jó öreg TNT2 Ultra. Nagyon jó kártya ez, még ma is sok mindenben helyt áll, bár a képe nem a legszebb. Arra végülis jó lesz, amire használni fogom. Tényleg, rakok rá egy passzív hűtést. :)) Bár lehet hogy azzal még a win-től is felforrna? :F Megyek, mert elkések...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#3) Rhino666


Rhino666
őstag

Ebben a gimnáziumban idén még volt rá alkalom hogy működött volna a hálózat. Mióta elment a rendszergazda, és jött helyette valami idióta, képtelenség itt bármit is használni. Nem beszélve a 4x86-os és 166MHz-es csúcskategóriás gépekről, amelyekről állítom; csoda hogy még működnek. Most is lent kávézik és internetezik a laptopján. Én vagyok az aki mindig lemegy és szól neki, mert talán én vagyok az egyik diák ebben az iskolában, aki a legjobban ért a dolgokhoz. A tanárom már felkért hogy legyek én a rendszergazda. Nem rossz dolog kávézni és netezni, ráadásul még fizetnek is érte. Ja, de várjunk csak, én nem is kávézok. Jó lesz nekem a tea is. Talán elmegyek az igazgatóhoz ezzel az ötlettel. Mindenesetre, délután meglátogatom az autósiskolát és választok egy másik oktatót, mert a mostaninak már három hete nem volt alkalma leordítani, mivel nem keresett fel, miután meggyógyult a betegségéből. Meggyógyult egyáltalán? :F Kicsöngettek...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#4) Rhino666


Rhino666
őstag

Hazaértem. Leváltották az autóiskolai oktatómat, mert már túl régóta beteg. Ez jó hír végülis, mert azért mentem be hogy leváltassam. :) Nem igazán tudtuk elviselni egymást... 20.-án kezdődik az elsősegély oktatás. Alig várom... :U

Már egy jó ideje zümmög valamelyik ventilátor a gépben, mintha ciripelne a táp! :Y Egy darabig azt hittem hogy tényelg ciripelést hallok, de mivel egy Enermax EG365AX-VE, egy High Power HPC-306-202 és valami noname 300w-os táppal is ugyanezt csinálja, kizárt hogy az legyen a hibás. Biztos az a k*cs*g Abit chipset-hűtő lesz az! :((( Csak tudnám hogy miért raktak rá aktívat, ahelyett hogy a délire is raktak volna egy passzívat. Ez már csak az ő titkuk marad, főleg ha megszűnnek az anyagi problémáik miatt. Végülis gari már úgysincs rá, Abitot meg úgysem veszek többet szerintem, annyira azért nem jó.

Délutánra szereznem kellene egy kevés pénzt mert megbeszéltem egy üzletet. Lehet hogy a lemondás lesz a vége, fogalmam sincs honnan tudnék most hirtelen anyagiakhoz jutni. :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#5) Rhino666


Rhino666
őstag

Úgy látom, egyre többen látogatják a topicot. Lehet hogy be kellett volna mutatkoznom az elején? :D Gimnáziumi tanuló vagyok, számítástechnikai szakra járok. Nem igazán törődök a bent történtekkel, mondhatni semmit nem készülök az iskolai napokra. Hobbim a zeneszerkesztés, rappelés, fórumozás, internetezés, számítógépes játékok és a kosarazás. Nyáron szeretnék megtanulni korizni, de még nem sikerült odáig eljutni hogy hozzájussak akár egy használt agresszív korcsolyához! :(( Most hirtelen nem jut eszembe semmi más, vagyis nem szeretnék tovább írni a múltról, ugyanis a jelent és a [közel]jövőt tartom fontosnak, a múlt számomra elhanyagolható, hisz ''azon már úgysem tudunk változtatni''.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6) Rhino666


Rhino666
őstag

A lap amit kipróbálásra megkaptam megvétel előtt, nem igazán működött ha RAM is volt benne. :( Viszem vissza, utána pedig kereshetek valami mást helyette... Na mindegy, a lényeg lényege lényegében lényegesen lényegtelen, avagy egy szónak is száz a vége; megyek aludni! :))

[Szerkesztve]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#7) Rhino666


Rhino666
őstag

Reggel szórakozott velem a gép. Nem igazán akarta amit én, nem hozott létre kapcsolatot. Lehet hogy megtört a 20m-es UTP-kábel??? :Y Ráadásul a reggeli tusolás sem éberített fel annyira hogy tudjak regélni... :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#8) Rhino666


Rhino666
őstag

Reboot után minden okés. A csatlakozó lehetett kihúzódva. Legalábbis remélem, hogy nem kell megint egy vagyont költenem egy 20m-et UTB patch kábelre...

Nem igazán akarnak engem megdobni egy SocketA-s lappal, pedig mennyire könyörgök érte! :(

Tegnap este fel kellett volna hívnom az oktatómat de ki volt kapcsolva vagy le volt merülve. Minden esetre nem volt kapcsolható. Lehet hogy rossz számot adtak meg az autósulinál.

Ma van haverom születésnapja. Remek, még ezzel is foglalkozzak. :U Vinnem kéne neki egy-két hardvert ahogy megígértem.

Az egyik exem anyjával álmodtam. Ez az egy dolog, ami megmaradt bennem az egészből. Azt hiszem jobb is így. Talán azért pont vele, mert nemrég összefutottunk? Ez a rossz, ritkán álmodok és akkor sem olyat amilyet szeretnék! :( Lehet valahogyan kontrollálni az álmokat?!

Hideg van, meg borotválkoznom is kellene. Ráadásul reggel történelem témarázó, azt sem tudom milyen anyagrészből!! :Y Na mindegy, majdcsak átvészelem ezt a napot is...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#9) Rhino666


Rhino666
őstag

Hű, most nézem csak mekkora ökör ez az Esmein. :D Mármint neki is van blogja, és amiket ír... Személyen is ismerem a srácot, ittvan tőlem két utcányira egy kollégiumban, szerencsére magas falakkal elhatárolva. De legalább fel tudtam venni Skype-ra...

Felderítőutra indulok Thrillion kincsei nyomában, aztán felöltözök és eltávozok. :)

[Szerkesztve]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10) Rhino666


Rhino666
őstag

Van annál rosszabb, hogy egy buszon ülve látja az ember a kedvéset ahogy egy másik buszon ül és egy szót nem tudnak váltani? :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#11) Rhino666


Rhino666
őstag

Teljesen összetörtem. Ideges vagyok és letargiás. Mindig ugyanaz a vége. Elvesznek tőlem mindent ami fontos. Akár önző, akár önzetlen, mindegyik miatt föladok mindent ami fontos a számomra aztán ők is elhagynak, és mi marad a végén? A nagy semmi. Kezdhetek előről mindent, amit abbahagytam miattuk. F@szom beléjük, másra nem jók. Mindig ez a végső következtetés...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#12) Rhino666


Rhino666
őstag

Barátnőm felém tart. A közelben van. A fejleményekről majd írok. Nem tudom mit érzek vagy hogy mit akarok.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#13) Rhino666


Rhino666
őstag

Tegnap kidobtak a saját otthonomból. Kénytelen voltam a barátnőmnél aludni, akivel közben kibékültünk. A buszon felhívott anyám hogy mikor megyek haza. Beleordítottam hogy ''f@szom tudja!!!'' és lecsaptam. Mindenki bámult. Táska nélkül mentem iskolába, de kit látok ott? Az anyámat a táskámmal. Nem örültem neki, mert így kevésbé tudtam lejáratni az osztálytársaim és a tanáraim előtt hogy milyen szüleim vannak.

Ma elsősegélyre megyek és be kell fizetnem a tanfolyam díját. Nem értem mire jó ez az egész, mikor úgysem tartja be senki és úgyis el fogom felejteni pár hét alatt... :F Ma beengedtek, és a szokásos lekizés, én meg persze osztottam őket aztán haver feljött a cuccaiért és elvitte. Utána békén hagytak. Most pedig megyek ebédelni mert nemsoká indulnom kell és éhes is vagyok. Bár utálom az itthoni kosztot, muszáj táplálkoznom.

Tehát megyek.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#14) Rhino666


Rhino666
őstag

Barátnőm huga beleöntötte az egy hetes USB-s billentyűzetbe a tejet és most ha leüt egy billentyűt, kikapcsol a gép. :U Szép kis rövidzárlatot csinált. Ugyanemiatt kellett ezt a billentyűzetet is megvenni. Szerintem egy olyan vízálló, hajlékony gumibillentyűzet lesz a következő amit ajánlani fogok nekik.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#15) Rhino666


Rhino666
őstag

Nagy nehezen sikerült beazanosítani az ismeretlen (Fastfame 3VIF) alaplapot. De mint kiderült, teljesen fölösleges volt, mivel a gyári drivereket nem lehet letölteni a fastfame honlapról, csak a 4in1 via drivert és a külön hang drivert, ami ráadásul ~250mb! :U Még szerencse hogy nem az enyém a lap, mert már kipróbáltam volna rajta a nemlétező karatetudásomat! :D

Elsősegélyen meg rosszul voltam mint tegnap is. Nem nekem való ez. Nem bírom már a vér gondolatát sem!! :Y Gyenge idegzetű vagyok, úgy látszik. Most elmegyek vacsorázni...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#16) Rhino666


Rhino666
őstag

Késő van. Érdekes, ilyet még sosem tettem, de ma elhatároztam hogy időben lefekszek. Szóval most megyek is alukálni...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#17) Rhino666


Rhino666
őstag

Ma volt a harmadik és egyben utolsó elsősegély-tanóra. Az előadó mentős másnapos volt, format c: utáni állapot jelentkezett. Be kellett mutatni egy babán az orron át légzést, és elég vicces volt. Előtte megtanultuk a Sörvirsli™ fogalmát. Rajtam mutatták be a tálcafogást. Nagyon élveztem. :U

Átmegyek haverhoz és passzolom a cuccát. Nem itthon alszok (szerencsére) szóval nem tudom mikor írok a ''naplómba'' legközelebb...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#18) Rhino666


Rhino666
őstag

Tegnap délután átmentem haverhoz feléleszteni egy gépet, aztán barkácsolás lett a vége (eleje?), mivel a ház hátlapján nem volt lyuk az integrált hálókártyának. Aztán összepakoltuk, pí, pí, pí. Na, mondom ez remek... VGA ki, pucolgat, nembecsavarozva visszarak, ugyanaz. :( Aztán megint ki, megint be, RAM másik slotba és megy! :C VGA becsavaroz, most is megy. :) Most vagy a memória/dimm érintkezőjével van valami, vagy összef*sta magát az egyik slot. Nagy kő esett le a szívemről hogy minden okés a konfiggal, ugyanis rajtam keresztül szerezte a cuccokat.

Este átmentem barántőmhöz és ma, kb. fél órája értem haza. Az ottlétemet nem részletezem... :B Kissé fáradt vagyok, inkább holnap folytatom...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#19) Rhino666


Rhino666
őstag

Most tusoltam, fázok, késésben vagyok és még borotválkoznom is kellene, nagyon! :( Tegnap barátnőm összeveszett a hugával, de egyikőjük sem volt hajlandó elmondani hogy min. :U Ma elmegyek a Mistral-ba és bevásárolok, mert úgy tűnik van egy pár alkatrész amit egyszerűen nem tudok szerezni használtan! Délután vezetek, és már nagyon várom mert kíváncsi vagyok az új oktatómra. Osztálytársnőmet is ő tanítja és mondta hogy kedves, rendes stb. Remélem hogy az, mert az előző oktatómmal semmi kedvem nem volt vezetni! :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#20) Rhino666


Rhino666
őstag

Ma végre találtam alaplapot és winyót, FDD-t meg hangfalat pedig a m*stralban vettem. Igaz hogy pesten, de el tudom intézni a postát olcsón. :) Már csak webcamra van szükségem, de egy normálisabb monitor és ház sem ártana... Na mindegy, most már talán van rá esélyem hogy sikerült összerakni meg winstallálni jövő hét péntekig ezt a konfigot... :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#21) Rhino666


Rhino666
őstag

Átutaltam a pénzt az ECS K7S5A lap + IBM 20GB winyó kombinációért, holnap küldik. :) Hétvégére meglesz minden a géphez, egy kis kivétellel. Nem lesz mibe beköltöztetni... :U Na mindegy, jövő héten még talán házat is tudok szerválni hozzá. :D Most megyek enni.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#22) Rhino666


Rhino666
őstag

Most értem haza. Barátnőmnél voltam és (elvileg) tanultuk az elsősegélyt, mivel holnap délután vizsgázok belőle! :( Nem vagyok benne biztos hogy sikerülni fog, de ilyenkor jó ha hisz a csodákban az ember... :D Még addig sem jutottam el hogy az elméleti tételeket végigolvassam, a kidolgozásukról meg ne is beszéljünk! :( Nem igazán értem hogy mire jó mindez, ha úgyis mindenki telefonál a mentősöknek aztán továbbhajt... :U Lehet hogy jobb lett volna ha itthon maradtam volna és nekiálltam volna ténylegesen tanulni? :U Szurkoljatok holnap 2 körül! :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#23) Rhino666


Rhino666
őstag

De nagy az anyag. :( Egy óra alatt a feléig jutottam el és már csak másfél órám maradt az indulásig! :Y Tényleg kérek mindenkit hogy szurkoljon nekem mert szükségem lesz rá! :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#24) Rhino666


Rhino666
őstag

Közben megérkezett az alaplap és a winyó, nekem pedig indulnom kell...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#25) Rhino666


Rhino666
őstag

Ezúton (is) szeretnék köszenetet mondani mindenkinek aki szurkolt nekem! A vizsgán átmentem!! :R

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#26) Rhino666


Rhino666
őstag

Mitől olyan kib@szott nehéz őszinte lenni és nem hazudni valami olyasmiben aminek nincs semmi rossz következménye?! :F Ne válaszoljatok, úgysem tudtok... Egyszerűen nem tudom felfogni hogy miért nem sikerült rábírni 5 hónap alatt hogy hajlandó legyen elmondani mindig mindent és ne hazudjon. Az talán kifogás hogy ''eddig nem érdekelt soha senkit hogy mi van velem és most fura hogy blábláblá...''? :F Bennem van a hiba. Te jó ég, már én is hazudok? :F Úgy tűnik ez ragályos. :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#27) Rhino666


Rhino666
őstag

Raktam winxp-t a padlón fekvő számítógépre! :D Végig taperoltam a winyót nehogy túlmelegedjen a hőelvezetés hiányától, de a Western Digital szerencsére nem Maxtor! :D A kedvencem, mert olyan hűűs... ;)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#28) Rhino666


Rhino666
őstag

Boldog anyák napját mindenkinek és jó majálisozást! :C

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#29) Rhino666


Rhino666
őstag

Remek volt a majális. :U Azon kívül hogy rengeteg pénzt elköltöttem, rosszul lettem a nagy tömegtől (tömegiszonyom van) és megfájdult a fejem, semmi értelme nem volt az egésznek. Csak én látom úgy hogy egyre romlik a színvonala az ilyeneknek vagy csak most ébredek rá igazán hogy baromság?!

Ma jön meg a két 15'' monitor amit rendeltem! :C Végre normális monitorom lesz. :DDD Nem fognak tovább romlani a szemeim és nem kell majd hunyorítanom. Egyébként szemüveges vagyok csak elég régóta nem hordom. Azt sem tudom hogy hol van. :F Bár, úgyis csak 0,5-ös és nem látok különbséget vele, nélküle...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#30) Rhino666


Rhino666
őstag

Nem létezik hogy hiába rakom fel a Winamp, Sonique, Media Player 10, Real Player 10 stb. programok tömkelegét és egy rohadt program nincs ami észrevenné hogy az 5.1 hangfalrendszeremet nem azért vettem hogy a hátsó kettő porosodjon vagy hogy fel lehessen bukni a zsinórokban, hanem azért hogy körbevegyen a hang ha a gépnél ülök. Sokáig a Winampot használtam valami gagyi 5.1-es pluginnel, de az levágta az mp3-mak utolsó 3 másodpercét (nem játszotta őket végig) és azóta nem jött ki új. Ma besokalltam és végigpróbálgattam az összes winamp plugint aztán az összes általam ismert lejátszó progit, mind hiába, egyetlen olyat nem találtam, ami mellett szólt volna a hátsó kettő. :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#31) Rhino666


Rhino666
őstag

Vettem tegnap a Mistral-ban egy ''gyönyörű'' gépházat (gyk. a legolcsóbbat ami volt, erre volt pénzem :( ), ma pedig belepakoltam a dolgokat, összecsomóztam a drautokat és gyönyörűen, halkan ámde forrón megy! :C Holnap még elmegyek egy jó kis iRiS egérért, olyan szép szivárványszínűen világítósért! :D

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#32) Rhino666


Rhino666
őstag

Rég írtam már. Ma jutottam tápegységhez és hála a jó égnek újra tudom használni a saját számítógépem. Kissé kínlódás volt egy 266MHz 64MB 2GB konfigról netezni, de jobb volt mint a semmi. Érzelmileg eléggé padlóba kapaszkodok annak ellenére hogy örülök az új tápomnak... :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33) Rhino666


Rhino666
őstag

Ma utaztam egy picit és világot láttam. Olyan világot, melyről már régóta álmodok. Talán teljesült egy álmom? Talán szertefoszlott, mégis elégedetten ébredtem? A következő részben kiderül! :C

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#34) Rhino666


Rhino666
őstag

Úgy néz ki megint nem fogok tudni bemenni számtechre... :D Az idő az ember ellensége! :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#35) Rhino666


Rhino666
őstag

Igazolatlan hiányzás... :Y Imádom... :(

Tényleg, ebbe a topicba miért csak én írok? :F ( :DDD )

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#36) Rhino666


Rhino666
őstag

Hogy lehet ilyen idő?! Reggel kilépek az ajtón, mit sem sejtve aztán egyszer csak ZSUPPSZ zuhog az eső mintha csak engem akartak volna leönteni!! :( Rohantam is vissza, és maradtam inkább a jó meleg á... számítógép előtt! :C

El vagyok havazva. Tegnap fél 12-kor értem haza. Nem ebédeltem, mint ahogy azt már kezdem megszokni egy hét után.

Barátnőm iszonyat beteg, hetek óta magas láza van és a hülye dokik nem tudják mi baja! :( Nagyon aggódok miatta, szorítsatok hogy meggyógyuljon, mert már igazán lehetne egy kicsit egészséges is. Tavaly tél óta folyton csak gyengélkedik! :(

Kellene már egy notebook, de sajnos annyira elérhetetlenek a számomra! :( Próbálom elcserélni a gépet notira de valahogy senkinek sem kell ez a vadállat gépezet! :F

A nap folyamán szereznem kellene igazolást valahonnan. De ennyit már csak kibírok. Nincs sok hátra, hetek kérdése és már lezárnak minket. Ha jól számoltam 12 tanítási nap van, és ebből azt hiszem 4et elsumákolok még most! :C Lehet hogy javítanom kellene? :F A szabadságérzet úgyis mindenért kárpótol majd! :DD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Az médium blog
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.