Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) weiss


weiss
addikt

önkéntes szabadidőként ajánlották fel a lehetőséget

Hogy mit? :F

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2) btprg válasza weiss (#1) üzenetére


btprg
senior tag

Én se értem. De utánakerestem, és úgy tűnik hogy az alcím itt kacsa, valóban felajánlották csak nekik a lehetőséget, nem "elküldték" őket. Jó kérdés, hogy kinek van annyi tartaléka, hogy 3 hónapig csak pihengessen fizetés nélkül.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#3) Rowon


Rowon
veterán

Rádolgoznak a munkavállalói morálra, ez igen. :DDD

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#4) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

3 hónap, ha úgy döntenek hogy oké, de 3 hónapig elmennek máshova dolgozni, azt megtehetik?

(#5) K1nG HuNp válasza btprg (#2) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

eleg butanak kell lennie valakinek, hogy ne egy ilyen tartalek letrehozasa legyen a felnott eveinek egyik elso dolga, also hangon 1 ev finanszirozasa a minimum tartalek szerintem.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#6) vndlczndr válasza btprg (#2) üzenetére


vndlczndr
tag

Azért arrafelé nem szokatlan ám, hogy egy jól kereső ájtís átnyaral pár hónapot az évből, 100-150 ezer dolláros fizuból (főleg olcsóbb országokban) simán vállalható.

ex AtomNyúl

(#7) btprg válasza K1nG HuNp (#5) üzenetére


btprg
senior tag

Lehet hogy az íreknél jobb a helyzet, de Magyarországon még egy jobb végzettséggel se fognak sokan egyetem után belátható időn belül 1 év fizetésnyi megtakarítást összehozni, ha apuciék nem tömik belé a pénzt és/vagy nem nagyon minimál módon akar élni az illető.

szerk.:
#6
Akkor ezek szerint az íreknél valóban jobb lehet a helyzet :D

[ Szerkesztve ]

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#8) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Amúgy meg chip hiány van.... :C

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#9) Gave válasza h1mpi (#8) üzenetére


Gave
addikt

Igen, és a hardver piac is tele szent szándékkal.

Legalább már eljutottak odáig, hogy erőfeszítést se tegyenek a szent céljaik rejtegetésére. :D

(#10) UnA válasza vndlczndr (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

"egy jól kereső ájtís átnyaral pár hónapot az évből"

De ők nem munkavállalók általában. Aki a projekt felénél menne el több hónapos nyaralásra, azt máshol sem szeretik...

A sztorit már kibeszéltük máshol is, ez simán egy genyóság a cégtől. Nem is szólva arról, hogy ha te csak éppen "szabadságon" vagy (nulla fizetéssel), és felmondasz, akkor már neked nem nagyon lehet semmi követelésed a cég felé.

(#11) joey04 válasza btprg (#7) üzenetére


joey04
titán

Ha 1 évet nem is szed össze valaki, de minimum 3, de inkább 6 hónap azért a legtöbb esetben elvárható, és igen, addig nagyon minimál módot is be kell vállalni, ha úgy van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) tatararpad


tatararpad
őstag

Mikor gyerek voltam apámmal ugyanígy volt, építőiparban dolgozott és volt hogy egész télen nem volt munka, akkor itthon ült. Nyilván ez nem Mo. és nem melósok, ezért megválaszthatják a hónapokat :D. Amúgy ha a másik opció az hogy kevesebb embert ugyan de teljesen szélnek eresztenek, és nincs alternatívád rövid távon, akkor lehet megéri belemenni. Ha eltud helyezkedni 3 hónapon belül máshol akkor persze nem feltétlen kell ezzel foglalkoznia.

(#13) UnA válasza tatararpad (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez benne a trükk: várható, hogy sokan elmennek majd másik munkahelyet keresni, és ezzel el is esnek a pénztől, amit fizetni kellene céges felmondás esetén.

(#14) ShadowX


ShadowX
őstag

"továbbá vonzó szabadidős lehetőséget teremtenek a dolgozóknak"

Ez csak nekem tűnik kicsit a dolgok olyan szintű megmagyarázásának, hogy végülis ha úgy nézzük akkor mi jót teszünk a dolgozókkal?

A költségcsökkentés ezzel szemben egyenes indoklásnak tűnik, de ez szimpla bullshit. :)

(#15) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

az intel fejlesztés nélküli új procigenerációkkal is csökkentette már a költségeit... már akkor is biztos fizetés nélküli szabin voltak a mérnökök.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) zsolt_64 válasza K1nG HuNp (#5) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Akkor a magyar lakosság kb 80%-a buta. még családi szinten sincs még 3 havi tartalék sem

[ Szerkesztve ]

(#17) Chaser válasza zsolt_64 (#16) üzenetére


Chaser
titán

ebbe sajnos nem lehet belekötni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) Alteran-IT válasza zsolt_64 (#16) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Hát nem véletlen van fidesz 2/3 már bő 12 éve, szóval ezzel csak egyet tudok érteni.

Viszont rátérve a témára, valahogy én sem tudok 3 hónap megtakarítást összehozni, 6-9-12 hónapot meg főleg nem, pedig már kurva rég dolgozom és már nem egy munkahelyet váltottam, mondjuk most legutoljára jobb lett a fizetésem a váltással, csak hogy a sok idiótának hála az infláció az egekben már 1 éve (és érdekes mód csak nálunk ilyen szar a helyzet), a fizetést meg közben nem emelték, így ugye több a kiadás, mint a bevétel (élelmiszerek közül valami 2x-3x annyiba kerül, a gáz 7x annyiba kerül, szóval ha van is megtakarítása az embernek, itt kurva hamar elmegy, hacsak a fizetést sem emelik vagy 40-50%-al, ami ugye nem történt meg sehol sem), ergo nehezebb bármit is félrerakni, főleg ha vannak rendkívüli kiadások, amik ilyen rendkívüli időkben itt bizony vannak is, jó más Írországban ami kurva messze van innen és egy külön sziget része és mindig is jobb volt az életszínvonal, meg más itt, ahol évtizedek óta fordítva ülnek az emberek a döglött lovon, már ha lehet ezt a rakás habzószájú "éljen fidesz" csőcseléket embereknek nevezni, na de mindegy. Itt az biztos, hogy ilyet az Intel nem tudna megcsinálni, hacsak nem itt is milliós fizetéseket osztogatnának, bár általában a külföldi cégek nem azért jönnek az ilyen országokba, mint magyar, kína stb... hogy magas fizetéseket adjanak az itt dolgozóknak, meg hogy jó munkakörülmények legyenek, meg az Intel szerintem nem is jönne ide.

(#19) joey04 válasza zsolt_64 (#16) üzenetére


joey04
titán

Így van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) Rowon válasza zsolt_64 (#16) üzenetére


Rowon
veterán

Abban a 80%-ban vannak önkéntes hülyék is.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21) clon


clon
aktív tag

Aki összehozott x hónap tartalékot annak most pont nem az a gondolata mint normál időszakban, hogy 3 hónapot hédereljen "feltöltődjön" mikor már most arrafelé is jelentősen emelkedett a rezsi és az élelmiszer ára. Aki bevállalja az pont nem a pihenés, hanem az új munka 24 órában való keresés (hiszen ha a cég ilyen ötlettel csökkent költséget a következő a leépítéses költségcsökkentés lesz) és könnyebb találkozókra járás (munkahelyi magyarázkodás hová mész).
Írországban is elszálltak a rezsiárak, sokan késnek a számlák befizetésével
Beborul Írország is, nehéz időszak jön a gazdaságban
Ha ott is maradna "kolbászból a kerítés" akkor az intel sem gondolkodna "költségcsökkentésen"...

(#22) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Nem gondoltam volna hogy a rövid bejegyzésem ekkora hullámot vet: :C
Nekem inkább az a fajta ember-család jutott eszembe aki ész nélkül szórja a pénzt , nem gondolva a jövőre: azonnal a méteres plazma-tv, még 1-2 kocsi avval is mindehova kocsival, évenete görögbe-spanyolba stb....
Megkapták a gyerekes családok idén választások előtt az SZJA visszatérítést, akkor amikor már látszott hogy baj lesz... Szerintem a kiadott 1000 millárdok 90%-át azonnal elverték, jelentősen hozájárulva az inflációhoz. Ha nem figyelsz oda ISZONYATOSAN sok pénzt lehet elverni azzal hogy csak-ezt-azt megveszem hát ez csak 2190 az csak 990 ez meg csak 3990.
Megveszi a szeletelt téliszalámit , há má mér mer csak 990 . oké de csak 7.5 deka tehát 13200 forintos szalámit eszel :Y
Ja és most elkezdeni takarékoskodni is jó ötlet, de ez már csak a túlélési esélyeidet növeli.
Szerintem valahol , különösen az élelmiszer esetén talán megáll-lassul majd az áremelkedés, mert eccerűen nem lesz az embereknek több pénze kajára...

Ja van 1 falszomszédom, ott pont lehet hallani hogy mikor jön meg a fizetés, mert 1 hétig megy a dajdaj-tucctuc (aranyeső ami'uccánkba) , aztán pont a halottak napi 4 napos ünnep első napján hallom az üvöltözést: hogy há má megin péz kell tudod mennyi pénzünk van 4 napra 1000 forintt bammeg . Namost aza 4 napos ünnep pont úgy jött ki hogy fizetés csak utána volt.

[ Szerkesztve ]

(#23) arty


arty
veterán

ha ezzel hosszabb távon megmenthetők állások, akkor teljesen oké. érdemes a nagyobb képet nézni...

én a magam részéről bírnék egy ilyen 3 hónapos megállást... (vagy méginkább: 4 napos munkahetet!)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24) Rowon válasza arty (#23) üzenetére


Rowon
veterán

"vagy méginkább: 4 napos munkahetet!"

Csak nem ugyanannyi fizetésért.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#25) UnA válasza arty (#23) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez igazán szép szerecsenmosdatás: az Intel vezetőségnek lett volna a feladata a nagyobb képet nézni - és erre voltak hosszú évei, de mindig valahogy csak a negyedéves jelentésekre készültek...

(#26) clon válasza arty (#23) üzenetére


clon
aktív tag

Az állások megmentése megtörténik
"...Hozzátették, hogy a gyártás területén dolgozó szakemberek fontos részét jelentik a helyi üzletüknek..."
Az önkéntes 2000 embernek meg majd megmentik először a harmadát és mindenki boldog majd a maradék felét. HA tényleg meg lehetne menteni 3 hónap otthontartással a kirendeltséget nem lenne "önkéntes" és mindenki könnyen elfogadná mert látszik lesz tovább. Ebből úgy látszik még nyárig jelentős létszámleépítés lesz DE nem a gyártás területén.

(#27) Fecogame válasza K1nG HuNp (#5) üzenetére


Fecogame
veterán

+1

Akinek nincs 3 hónap tartaléka, az joggal aggódhat bármi miatt.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28) arty válasza UnA (#25) üzenetére


arty
veterán

"lett volna" - ez olyan szép mondás :) vissza lehet menni az időben, jóvátenni?

mert ha nem, akkor a MOSTANI helyzetre ez mégiscsak egy JOBB megoldás, mint a brutális leépítés.... nem?

#26 - ezt most nemértem. Intel felteszem azt gondolja, hogy ezzel esetleg van esély megmenteni sok ember állását.... nem hiszem, hogy mi innen ezt jobban látnánk. Ha ÉN választhatnék a kényszerszabi vagy a végleges kirugás közt, biztosan az elsőt preferálnám.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#29) clon válasza arty (#28) üzenetére


clon
aktív tag

A kényszerszabi gyakorlatilag a munkahely megszűnésének előszobája. HA nem ez lenne akkor alapbérrel vagy 4 órás munkarend után csökkentett bérrel küldenék haza 1-2-3 hónapra a dolgozókat. Semmi HO csak maradj otthon fizetés nélkül tehát sok a munkavállaló de a termelés marad a többieket meg szélnek eresztenék csak ez tömeges leépítés amit ott sem tolerálnak legfőképpen a jelen gazdasági helyzetben. Kizárt, hogy tavaszig ne lenne jelentős létszámleépítés.

A végleges kirúgással 3 hónapot nyersz az otthonmaradókkal szemben akik szintén 0 fizetésért maradnak otthon DE akiket kirúgtak állást fognak keresni akik otthon ülnek meg majd 3 múlva mikor kiderül ezzel nem oldódott meg a cég "problémája" DE a kirúgottak elviszik a jobb vagy csak a szabad munkahelyeket.

[ Szerkesztve ]

(#30) Reggie0 válasza arty (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Pontosan. Sokan nem tudjak itthon elkepzelni, de ahol mar ertelmes fizetest keresel, ott van igeny extra szabira is. Normal szituaciokban mar az egy honap fizetes nelkuli szabiert is le kell konyorogni a csillagokat az egrol. Az intel csak osszekototte a kellemest a hasznossal, mert olyan lehetoseget nyujt, amire lesz igeny is, mikozben ok sporolnak vele.

(#31) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Egy-két hónap fizetés nélkül bizony sok embernek okozhat anyagi nehézségeket, nem csak Magyarországon. Pláne, ha hitelt is kell törleszteni, igaz, ilyen érintettség esetében lehet halasztást kérni a banktól. (Egy korábbi munkahelyemen a pénzügyes kollága szokta mondogatni, hogy "Amíg nincs hátralékja az embernek ,addig lehet tárgyalni a bankkal.")
Igaz, itt legalább megvan az ígéret, hogy 3 hónap múlva ismét föltesznek a fizetett alkalmazottak listájára. Kérdés, hogy ez mennyire tartható, illetve a vezetőség is mennyire akarja ezt betartani.

#10 UnA nem ismerem a vonatkozó ír törvényeket, de ha valaki egy ilyen "önkéntes" szünet alatt felmond, annak ne járna pl. a végkielégítés?

#30 Reggie0 Ez szvsz akkor igaz, ha az ember munkája rengeteg túlórát igényel.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#32) Reggie0 válasza Necroman_Mk2 (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogy, ez akkor igaz, ha jol keresel, de a szabadidot tobbre ertekeled.

nem ismerem a vonatkozó ír törvényeket, de ha valaki egy ilyen "önkéntes" szünet alatt felmond, annak ne járna pl. a végkielégítés?
Persze, attol meg munkaviszony van, csak nem szamit bele a munkaval toltott idobe ami alapjan a vegkielegitest szamoljak. TB-t is magadnak kell fizetni.
En pl. fel eves fizetesnelkuli vegen mondtam fel a cegnel, de amig a fizetesnelkuli alatt voltam a bonuszt is megkaptam az elozo evre. Ha csak siman felmondasz, akkor mar nem leszel rajta a bonuszlistan, mert nem vagy allomanyban.

[ Szerkesztve ]

(#33) Necroman_Mk2 válasza Reggie0 (#32) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Jó kereset ide vagy oda, de egy napi 10-15-20 órás cruch időszaki hajtás után sokan választják néhány hét után a pihenést, akár fizetés nélkül is. Mert mit ér a sok pénz, ha nincs ideje az embernek elkölteni, pontosabban az ebből vehető dolgokat kihasználni?

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#34) Reggie0 válasza Necroman_Mk2 (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez is igaz. No meg ilyenkor gyorsan tud jonni a kieges, foleg ha alkotni kell valamit.

(#35) UnA válasza Reggie0 (#32) üzenetére


UnA
Korrektor

A bónusz és a végkielégítés két eléggé különböző dolog.

A munkaszerződések szerint a legtöbb esetben csak elbocsátás esetén jár végkielégítés - ha te mondasz fel, akkor nem.

(#36) Reggie0 válasza UnA (#35) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem tudjuk milyen szerzodesrol van szo, pont ezert irtam azt, hogy ezen jogilag nem valtoztat. Ha jarna akkor megkapja, ha meg nem jarna akkor nem kapja.

[ Szerkesztve ]

(#37) arty válasza clon (#29) üzenetére


arty
veterán

nyilván ezt könnyebb visszavonni, ha majd kell az ember - a 4 nap után megint 5 napra visszaállni...... lehet az olyan "véglegesebb". elégedetlenséget szülne. itt meg "jajdejó, visszavettek" ;)

ha végül mindenkit kivágnak, akkor.... remélem nagy büntit kap az intel. akkor ez rosszhiszeműség volt, időhuzás.... hátha sokan maguktól elmennek.

#30 Reggie0
így van. én ezt win-win-nek látom, pláne ha önkéntes.
magamtól sose megyek oda a céghez, hogy lécci engedjetek el kicsit.... DE ha most feldobná a cégem, azonnal igent mondanék! :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.