Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eziskamu


eziskamu
addikt

Az áldozat egy u6-os 20 gigás modell, mely az egyik nap még ment, a másikon pedig fel sem ismerte a gép. Az elektronikán nem látok égés nyomokat, már amennyire a műanyag tokja (műbör gyári tok) alá látok. Lehet hogy ez is zárolta magát mint a maxtorok, ha súlyos fizikai hiba van, ha igen lehet-e resetelni, lehet-e házilag valamit csinálni neki ,tudom a lemezekhez és a mechanikához nem férhetek hozzá csak műtői környezetben(nincs műtős ismerősöm :D), de nincs-e valami progi vagy trükk?
Ja igen csak addig kéne működésre bírni amíg le nem tudom szedni legalább egy részét az adatoknak.

[Szerkesztve]

(#2) Tithian válasza eziskamu (#1) üzenetére


Tithian
őstag

Szerintem Xcbiker-t megérné megkérdezni az ügyben.
Ő foglalkozik ilyesmivel.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#3) eziskamu


eziskamu
addikt

Úgy tűnik, hogy valami baj van a master/slave beállító tüskéknél, mert ha megmozgatom, vagy átrakom cable select-re, vagy vissza a jumpert, akkor elindul és megy hibátlanul. Lehet, hogy neki kellene esnem (finoman ) forrpákával és egy kis forrasztóónnal a tüskék forrasztásainak, vagy fix beállítást forrasztani (esetleg csak simán kicserélem a jumpert).

(#4) eziskamu


eziskamu
addikt

Végül is venni fogok új vinyót de nagy a dilemma seagate/wd/samsung esetleg hitachi legyen, valamint jók -e már a most kapható maxtorok (a seagateban azért bízok még mindig, mert úgy tűnik hogy a nyákkal van probléma, ami meg valszeg visszavezethető a hányattatott életútjára, és ha meg is tudom csinálni,akkor is kellene valami gyorsabb nagyobb vinyó). ezen kívűl elgondolkoztam, azon is hogy habár a mostani lapomon nincs sata, de vajon nem lenne-e jobb, egy sata winyó + vezérlő a jövőbeli támogatottság miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.