Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Az én blogom...

Hozzászólások

(#1) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

meglásssuk mi lesz belőle... :))

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#2) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Na, jó sok idő telt már el, és még semmi értelmeset sem írtam...
Szerintem, most sem fogok. :))

Éppen azzal szenvedek, hogy az egyik régi nagy kedvenc játékomat (Screamer Rally) el tudjam indítani XP alatt. A beépített Program Compatibility Wizard halott ügy, a Microsoft Virtual PC meg jó lenne, csak nagyon gépigényes, és így a játék szaggatna. Most a VMware Workstation-nek adok egy esélyt, éppen töltöm, ''meglásssuk'' mit tud.

[kép]

Sajnos, az én gépemre már nem igazán jelennek meg játékok, de ahogy a mostani felhozatalt elnézem, nem is igazán zavar. Egy harmatgyenge NFS: Most Wanted nem igazán tud meghatni, az NFS1 óta csak leépítik ennek a szériának hírnevét. Már nem készülnek olyan legendás játékok, amelyek hónapokig lekötnének. Biztos bennem van a hiba, hogy a semmitmondó, de annál jobban bereklámozott játékok egyszerűen nem érdekelnek.

Többen mondták már, hogy ez azért van, mert már minden létező játéktípust megalkottak már, és így új ötleteket kitalálni is nagyon nehéz. Na, ez az ami szerény véleményem szerint nem igaz, mivel nekem is számos olyan ötletem van - és szerintem ezzel még sokan így vannak -, amivel ismét újdonságot lehetne vinni a játékokba.

Mind1, ez legyen a legnagyobb gondom az életben... :))

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#3) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Na, ennyit a számtech' részről...

Hosszú hétvégém volt, csütörtökön suliból haza, pénteken vissza BP-re, szombaton irány Szolnok barátnőmmel (továbbiakban: Kicsim), ma meg vissza. Végülis jó hétvége volt, de semmi különös.

Kicsim anyukája 10 db krémessel lepett meg szülinapom alkalmából, ami még odébb van igaz, de már csak tényleg néhány nap. Ugyanis megtudta (vajon kitől?!), hogy ez a kedvenc sütim... No, meg rakottkrumpli volt az ebéd is szombaton, ami szintén ''nagyon gyere be''.

Holnap suli sajnos... Addig is üdv mindenkinek!

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#4) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Ja, és ha valakit komolyan érdekel, akkor ez a NEC FZ110A típusú ZiP-drive ingyen átvehető a Duna Plázánál a megbeszélt időpontban. 100 MB-s lemezt kezel, 1.44MB-os floppy-t nem, lemezem nincs hozzá.

[kép]

Hírdettem itt is, de nem kellett senkinek... Hátha, valami fanatikus gyűjtő elviszi; kidobni meg nincs szívem. :U

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#5) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Hát, ez a WMware is csődöt mondott... Nagyon lassú és sokkal komplikáltabb, mint a Microsoft-féle Virtual PC. No, mind1. 2 évvel ezelőtt megpróbáltam az XP mellett a 98-at és ME-t, de folyamatos kékhalál lett az eredménye a kisérletezéseimnek... így feladtam. :((

No, ha valakinek van vmi épkézláb ötlete, azt megköszönném. Ja, és DosBOX se jöhet szóba, mivel az dos4gw.exe-t használó progikat nem kezeli, az meg minden komolyabb szoftvernek kellett már akkoriban.

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#6) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Úgy tervezem, hogy kb. 4-ig nem fekszem le aludni, addig még lehet, hogy beírkálok ide mindenféle butaságot...

[kép]

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#7) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

A leghatékonyabb és ingyenes védelem a köv.:
- AVG Anti-Virus System Free,
- Microsoft AntiSpyware,
- Ad-Aware SE Personal,
- McAfee AVERT Stinger,
- SpywareGuide Active-X tíltólista.

Természetesen néhány Virus Removal Tool is jól jöhet, leginkább a köv. vírusok ellen:
- Blaster,
- Sasser,
- MyDoom,
- Zafi.

Azok akik nem igazán kedvelik az SP-s XP-t, a köv. kiegészítések telepítését javaslom:
- .NET Framework 2.0,
- Blaster + Sasser Patch,
(Windows-KB841720-ENU-V4.exe ill. WindowsXP-KB823980-x86-ENU.exe)
- DirectX 9.0c,
- Internet Explorer 6 SP1,
- Windows Installer 3.1 V2 (WindowsInstaller-KB893803-v2-x86.exe).

Na, mára kiokoskodtam magam... Ja, és csak Mozilla Firefox v. Netscape!

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#8) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Mindenidők legjobb pilótája: Ayrton Senna

[kép]

Az én személyes kedvencem: Jean Alesi

[kép]

A jelenlegi mezőny leggyorsabb versenyzője: Kimi Raikkonen

[kép]

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#9) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Amúgy kijött az F1C-hez a CTDP által fejlesztett 2005-ös évad... Éppen azt töltöm; a kiváncsiság ébren tart. Persze, nem vagyok függő! :D

Akit érdekel, annak itt a közvetlen letöltési link:
[link]

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#10) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Nem tudom, hogy Ti miként látjátok a helyzetet, de ma már a Forma-1 sem az igazi... Évről-évre egyre gyengébb, egyre drágább, egyre unalmasabb. 1993 óta nézem, de ami az utóbbi néhány évben autóversenyzés néven történt, az több volt, mint siralmas. Pláne, ez a bemákolós Alonso!!! Phújjjj! :((

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#11) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Újabb gondolat fogalmazodott meg bennem...
Az még hagyján, hogy szívből gyűlőlöm a sulimat (BMF), de úgy érzem, hogy a kollégiumi szobatársaim sem az ''igaziak'': az aki, még tavaly nagyon-nagy span volt, idén már nem annyira az, az egyik alapból nagyon ostoba - szopatjuk is rendesen... koxos bohóc :)) -, szóval sokkal jobbnak indult, de most már halálra unom magam. Itt feszűlök a gép előtt mikor éppen nem a suli, a tanulás v. a barátnőm foglal le. Mostanában gyakran lejárok egy szinttel lejjebbi haverokhoz, és ez nálam egyértelmű jele annak, hogy nem érzem magam jól ebben a közegben. Pedig jó lehetne, de mégsem az!

Szakközépiskolai két legjobb barátom is szinte teljesen ''elveszett''. Már csak gyenge kisérletnek érzek minden olyan próbálkozást, amit azért teszek, hogy ne halljon el a régi jó viszony; de ennek kétoldalúnak kéne lennie, és sajnos ez már régóta egyoldalú. Az odáig rendben is van, hogy már külön életet élünk minden téren - suli, munka, társaság -, de szerintem messze nem nagy dolog havi 2 találka például: dumcsizás, sörözös v. vmi közös program. Nagyon elszomorít ez, de úgy érzem, hogy én mindent megtettem... Talán, meg kéne próbálni még egy közös beszélgetést és tisztázni a helyzetet. Meg hát, a NŐK is nagyon meg tudják fogni az embert. Nekem is van egy csodálatos barátnőm, de nem szabad annak megtörténnie, hogy valaki egy csaj miatt veszítse el a barátait.

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#12) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Ja, és elfelejtettem mondani:

SZERELMES VAGYOK !!!

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#13) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Hát, ez a CTDP2005 Mod nagyon gyengus... túl van komplikálva, ronda a menü és nagyon gépigényes, sőt még lassan is tölt. Én inkább megvárom az RH-féle 2005-ös évadot. Az tuti jó lesz, ott profik a fiúk. Na, ideje pilledni... :U

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#14) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Na, végre ''itthon''... Egész nap kovájogtam, kissé megfáradtam. Kell nekem mindig ilyen keveset aludni! Most némi élelmet veszek magamhoz, aztán még eldöntöm, hogy mi is legyen. Közben megnézek egy ''Rém rendes család'' részt, az mindig jókedvre derít. :U

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#15) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Hát, a sorozat kimaradt, viszont most megyek pilledek egy jó nagyot... Persze, biztos most jönnek meg a szobatársaim v. ilyenkor keresnek telefonon, ahogy az lenni szokott. :(

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#16) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Na, megvan a megoldás a Screamer Rally-ra. Otthon van egy régi 170mb-os vinyó, na arra dos és hangkártya driver, aztán install, play és enjoy! :)

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#17) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Lassan megint alukálni kéne, de nincs kedvem. Persze, a többiek már mind alszanak, én meg itt virrasztok és unatkozom. Mind1, hamarosan itt van Kicsim... :B Max. 2 után pilledés, reggel matek gyakorlat, az meg nagyon fontos.

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#18) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Na, irány a suli, bármennyire is nincs kedvem, kötelező. Utána van némi elintéznivalóm, többek között számvitel nevű tantárgyhoz kell(ene) megvennem a szükséges papírokat, formanyomtatványokat. Már csak egy boltot kéne találnom, ahol lehet is ilyeneket kapni. Aztán délután nagy erőkkel másolhatom át mások lapjairól ill. sima füzetből. No, meg Kicsimnek is be kell gépelnem néhány oldalt, de az max. 1/2 óra...

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#19) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Suli letudva, feladatok elvégezve. Nyomtam egy kis NFS4-et, nosztalgiázás szinten, aztán lehet, hogy végigjátszom. Na, most egy kis pilledés, aztán meg tanulás ezerrel. Addig is megy az idő, míg Kicsim haza nem jön a suliból.

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#20) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Aki nyomja az NFS:MW-et, az olvassa el ezt a játéktesztet: [link]

Maximálisan egyetértek...

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#21) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Na, nekiállok a gépelésnek... Kicsimnek mindent! ;)

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#22) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Gépelés letudva, most a merevlemez tartalmának rendbetétele a köv. feladat. Kell is az, mivel a magyar DC hub-ok eléggé szigorú szabályokat határoznak meg a megosztással kapcsolatban, aztán nem hiányzik nekem a ban/kick. :DDD

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#23) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Holnap egésznap tanulás... :O
Mind1, 2-ig ma is fent leszek az tuti! :Y

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#24) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Nem volt vmi jó napom. Unalmas volt, az iskola teljesen kikészít, Kicsimet is alíg láttam ma. Fura, hogy csak negyedórákat tudunk mostanában együtt lenni, mikor 3 emelet választ csak el minket. Hát igen, az iskolai kötelezettségek és egyéb elfoglaltságok ezt eredményezik. Tiszta rossz... Egyedül érzem magam Nélküle! SZERETLEK KICSIM!!!

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#25) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Már órák óta másolom a számvitelt, de csaknem akar elfogyni... :O
Mind1, egyszer csak végzek vele; holnap meg gyakorlat belőle. :(

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#26) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Na, már csak egy komplett feladat van hátra, az kb. 1/2 óra és kész is a számvitel. Aztán egy kis Network Q RAC Rally (csak a nosztalgia!). Kicsim este 8 után jön, nagyon hiányzik...

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#27) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Na, elég késő van már, de nincs még kedvem pilledni, szerintem filmet nézek még haverokkal. Ismét kevés alvás, de akkor is megéri... :U

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#28) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Ma lettünk félévesek Kicsimmel... IMÁDLAK!!!

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

(#29) jorgicsek


jorgicsek
csendes tag

Na, hosszú ideje nem írtam ide... Elhanyagoltam kissé, de nem az időhiány az oka, hanem a lustaság. Majd keddtől jobban ráérek, most zh-k tömkelege, majd utána... SZERETLEK KICSIM !!!

Szégyen a futás, de a k*rva anyját annak, aki kerget...

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Az én blogom...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.