Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Az egér nem alszik? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Most raktam össze egy új gépet. Nem akartam már régi golyós egeret venni így egy szép fekete Logitech optikai lett. Amikor működik szépen világít benne a led, ha huzogatja az ember akkor még jobban világít. Ezzel nem is volna semmi gond de ez a helyzet semmit se változik amikor kikapcsolom a gépet. Ennek így kell lenni vagy megint elrontottam valamit?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#2) Bobojsza válasza ISZOLE (#1) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Ez alaplapfugggo

BIOS-bol lehet hogy le tudod tiltani, de nekem mar tobb gepnel is igy volt vilagit folyamatosan :)

Olyan szep este

amugy baja nem lesz tole

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#3) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Eddig még én is csak olyan optikai egerekkel találkoztam (az újabbak közül), amelyek akkor is mutatnak bizonyos aktivitást (kivilágosodásokat), amikor úgymond semmit sem csinál a gép. Szerintem ez valamilyen automatikus kalibráció lehet.

(#4) Zsiba válasza ISZOLE (#1) üzenetére


Zsiba
senior tag

áramtalanítani kell a gépet...

''One Ring to rule them all...''

(#5) Bobojsza válasza ISZOLE (#1) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Ez valami olyasmi, hogy Boot mouse option
vagy i, hisz optikai egernek kell valami hogy lasson, es erzekeljen...

de van ahol ennek az opcionak a kikapcsolasa sem segit....

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#6) Turmoil válasza ISZOLE (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

Nekem rádiós van, és az az elemek kímélése végett kb. fél perc mozdulatlanság után jelentősen lecsökkenti a fényerőt és csak időnként nézi meg, hogy még mindig ugyanott van-e, újabb pár perc után pedig szinte teljesen lekapcsol.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#7) ödönke válasza ISZOLE (#1) üzenetére


ödönke
aktív tag

nállam ua. a helyzet a billentyűzet num lockjával, de ezmiatt nincs kedvem feltenni biosfrissítést

(#8) ISZOLE válasza Zsiba (#4) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Ez természetesen megoldás, de nekem egy kicsit nyugtalanító a gondolat, hogy a ''kikapcsolt'' gépen lógó periféria továbbra is tápfeszültség alatt van. Mert ugyebár felvetődik a kérdés, hogy mi egyéb viselkedik még így amin nem látszik.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#9) ISZOLE válasza ödönke (#7) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Nekem 8RDA+ van de a billentyűzet kikapcsoláskor kihuny.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#10) Bobojsza válasza ISZOLE (#8) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

a kikapcsolt mobiltelefont a szolgaltato vagy akarki aktivalhatja, kvazi lehalgathat...

No Coment

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#11) ödönke válasza ISZOLE (#9) üzenetére


ödönke
aktív tag

lehet újabb a lapod, és már frissített biossal van

(#12) napos2600


napos2600
tag

asus cuv4xe lap es logitechmx500 es kikapcsolas utan nem vilagit szal biztos lehet allitani az alaplapon!

ez a mobilos tema erdekessen hangzik bar mindenki hallott mar ezt-azt de konkretan senki nem tudta meg csak technikailag sem magyarazni! (nem kotozkodes csak hajt a kivancsisag! :) )

en azt hallottam hogy van olyan mobil amibe epitettek egy aramkort ezt a szolgaltato tudja aktivalni es igy kompatibilsse teszi az ipari hulladekkal:)

(#13) anulu


anulu
félisten

Az én Saitek TouchForce (ForceFeedback-es! :))) egerem kikapcsolja magát :) NF7 a lapom :DD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) Turmoil válasza ISZOLE (#8) üzenetére


Turmoil
senior tag

Mióta ATX van, ez így van, sok cucc kap készenléti tápot. Az összes Wake On .... funkció be tudja kapcsolni a gépet, ha engedélyezed, billentyűzet (Ctrl-Fn, jelszó), van lehetőség, hogy az egérrel kapcsold be. Ezekhez mind kell vmi minimális táp. Nálam pl. az alaplapi hálózat folyton azt mutatja, hogy él, a HUB világít, hogy van kapcsolata a gépemmel:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#18) badbrother válasza Kalandor (#17) üzenetére


badbrother
aktív tag

Már miért ne működhetne? Az óra is működik közben, az antenna is működhet, nem?

(#19) Bobojsza válasza Kalandor (#17) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Nem ertek hozza en sem..
es nem is ugy hallotam az ocsem baratjanak az ismerosetol...

hol-is hol is--- tegnap olvastam valahol, de hol is...
szoval nem jut eszembe, de nem tartom magamban ha megvan

Emelkezz vissza par eve, minden nagykutya, bunozo stb. leszedett aksival kezdett csak targyalashot beszelgeteshez...

ah megvan hol olvastam HVG asszem a legutobbi szamaban a lehallgatasokrol van 1 cikk..

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#22) Sanya


Sanya
nagyúr

Szerintem is alaplapfüggő, mert volt 1 hétig 1 matsonic lapom, azzal világított, aztán egy ecsk7s5a, azzal nem, most egy abit kg7raid, ezzel nem világít, csak ha rájön a hoppáré (kimegy belőle a szorzózár, hogyan csinálom, nemtudom,néha fagyás után, de jó lenne, ha mindíg benne maradna..

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#23) ISZOLE válasza Turmoil (#14) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Én eddig azt hittem a Wake On ... funkciók akkor működnek ha nem kikapcsova van a gép hanem valamilyen sleep vagy hasonló állapotban.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#24) iguana válasza Turmoil (#6) üzenetére


iguana
őstag

mx 700-ad van? nekem soha nem kapcsol ki teljesen az egér. nem is értem, hogy miért nincs beépítve ez a fícsör :(

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#25) DAni198


DAni198
csendes tag

Hali
Nekem egy AsusA7v333-om van. Itt jumperrel lehet állitani hogy az egér/bill/USB/.. kapjon e feszt kikapcsoláskor, vagyis ilyesmit keress.\

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#26) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Apropó kibekapcs. A billentyűzeten van három plusz gomb, az egyiken egy álló pöcsű karika a másikon egy holdacska a harmadikon meg egy napocska látható. Van valakinek tippje miként lehetne ezeket életre lehelni?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#27) Bobojsza válasza ISZOLE (#26) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

nekem mukodott kapasbol, de biztos ami biztos volt hozza floppy is, amit e miatt mar nem telepittetem fel

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#28) Bobojsza válasza Kalandor (#20) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

OFF:

Ha kicsit oda is figyelnel... amit mas ir es nem csak a sajat magadet mondand...
szoval olvasd el mit is irtam olvasd el mit is irtal

es sirjal

On.

hi

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#29) ISZOLE válasza ISZOLE (#26) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Bocs de elfelejtettem odaírni, hogy XP alatt.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#30) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Megoldottam! Átdugtam egy USB portba és most nem virít amikor a gép ki van kapcsolva.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#31) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

na ha már ilyen wake-on téma van beírom ide a gondomat (nem nyitok neki új topikot :DDD )
Eddig mindkét alaplapomon (abit sl6 1.0 és ECS K7S5A) volt ilyen funkció, hogy keyboard on. Vagyis lenyomtam egy akármilyen gonbot, és bekapcsolt a gép.
Ez azért volt jó, mert így a régi abit au10-em távkapcsolójával be tudtam kapcsolni a gépet. És ez piszok menő...
Most viszont csak jelszóval vagy mittomén mivel lehet bekapcsolni. Mostani lapom abit kd7e.
Valami megoldás???

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#32) PeliScan


PeliScan
addikt

Egy kicsit off, de nem nagyon;

Szóval, szerintetek hogy tudnám megoldani, hogy a WinXP alatt suspendből ne keljen fel, ha elmegy egy villamos a ház előtt? Értsd: egy apró rezgés, és ébred. Ki szeretném kapcsolni, hogy az egérről ne ébredjen.

Az alaplapon van egy ''Mouse wakeup from S3'' opció, de az ''Disabled''. :(

Ötletek..? Szoftveresen is meg lehet oldani, nem?

(#33) KovacsUr válasza PeliScan (#32) üzenetére


KovacsUr
addikt

Fordítsd a hátára az egeret?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#34) PeliScan válasza KovacsUr (#33) üzenetére


PeliScan
addikt

:)

Ha tudnád, mennyi alternaív megoldást kipróbáltam már; hátárafordítva még könnyebben megbillen, megmozdul a kis gyolyó, oszt ébresés. :(

(#35) KovacsUr válasza PeliScan (#34) üzenetére


KovacsUr
addikt

És ha kihúzod?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#36) PeliScan válasza KovacsUr (#35) üzenetére


PeliScan
addikt

Hehe. :( Azért asszem ez elég mcaerás, vmi PROPER megoldás nincs? (különben is, tudtommal PS2t nem szokás áram alatt kihúzogatni, nem szeresse.)

Ez a XPn múlik, vagy az alaplapon?

(#37) KovacsUr válasza PeliScan (#36) üzenetére


KovacsUr
addikt

Itt nincs engedélyezve a Control Panel, de billentyűnél be lehet állítani itt:
Settings/Control Panel/Keyboard/Hardware fül/Properties/Power Management fül; ''Allow this device to bring computer out of Standby'' check box.
Nincs ilyen az egérnél is?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#38) PeliScan


PeliScan
addikt

Igen, a keyboardnál neked is van ilyen, de az egérnél nincs 'Energiagazdálkodás' fül! A frnacba, pedig már kezdtem örülni.

Lehet, hogy driver kéne hozzá? Ez egy teljesen szimpla A4 Tech egér, vagy 4 éves, 2 gomb felül, közöttük görgő, oldalt is egy gomb. PS2. Szerinted lehet ezzel kezdeni vmit, mert más adatom nincs róla. (Jah de; a hátán; NetEasy 3D Mouse)

(#39) PeliScan válasza PeliScan (#38) üzenetére


PeliScan
addikt

Senki..?

(#40) Bass


Bass
addikt

5 gombos BTC optiaki egér Abir KR7A 133R és nem világít kikapcsutánn,amúgy én az elosztónál mindíg áramtalanítom a gépet ugyanis az ATX tápok adnak az alaplapnak feszt és az ördög tudja mi lenne ha gép kikapcs de áramalatt és egy csomó áramszünet meg ingadozás és táp egy füst alatt elszáll:)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#41) PeliScan válasza PeliScan (#39) üzenetére


PeliScan
addikt

Senkisenki..?

(#42) VladimirR


VladimirR
nagyúr

kicsit off, de hogyan cserélem ki a ledet az egérben? sehol nem találok leírást.

(#43) ödönke válasza PeliScan (#41) üzenetére


ödönke
aktív tag

vegyél infrásat és vágd hanyatt, vagy szedd ki a golyót :DDD

(#44) steveetm válasza PeliScan (#41) üzenetére


steveetm
őstag

Hali!
A megoldás, hogy az egeret nem a +5VSB re kell kapcsolni hanem a normál 5V re.
Alaplapon kell lenni jumpereknek amikkel ezt tudod állítani.
Az a megoldás egyébként a ledes problemre, USBnél is működik egyébként.
És ha billt akaord használni bekapcsoláshoz akkor azt kell a +5VSB re kapcsolni.

A három gombról képekkel: Power, Sleep, Wake Up. Asszem még senki sem írta.
Üdv.: Steveetm

(#45) gesuz


gesuz
senior tag

Egyébbként az égő egérlednél szerintem inkább az a probléma, hogy folyamatosan öregszik a LED. Megadott áram mellett meghatározott az élet tartama. Átlagosan 50mA 10000 óra, 20mA 100000óra.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#46) PeliScan válasza steveetm (#44) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszönöm szépen!! Ezen legalább el tudok indulni; mindjárt átböngészem a manulált!! Köszi! :))

(ha vkinek esetleg MSI845 alaplapja van, és már túl van ilyesmint, ne tartsa vissza magát!!:D)

(#47) ISZOLE válasza steveetm (#44) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Na azt a három gombot a képekkel hogy is lehet működésre bírni WinXP alatt?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#48) PeliScan válasza PeliScan (#46) üzenetére


PeliScan
addikt

B@ssza+, nem találok semmit. És sajnos a PS/2 portok közelében egy jumper sincs... rossz jel? :(

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Az egér nem alszik? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.