Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Most vettem új alaplapot (ASUS P4S533), és a hozzá adott ATA133 kábelen a csatlakozók elosztása miatt nem tudom bekötni. Azt írták az alaplap füzetében, hogy a kék csatit dugjam az alaplapba, a szürkét a slave, a feketét pedig a master winyóba. Csakhogy a kábelen a kék és a szürke kb 20 centire van egymástól - itt nekem elég lenne 10 centi is - a szürke és a fekete között pedig alig 10 centi a távolság - itt viszont kéne az a 20 centi. Ha úgy kötöm be, hogy a feketét az alaplapba, a szürkét a slavebe, a kéket pedig a masterbe, akkor elég lenne a kábel, csak nem tudom, hogy működik e így. Lehet abból valami probléma, ha kipróbálom? (nem lenne túl jó tönkretenni az új alaplapot, vagy elveszteni az adatokat a winyóról).

(#2) guest


guest
veterán

Probléma nem lesz, de nem véletlenül azt a sorrendet adták meg. Ennyi erővel tehetsz helyette
egy ATA33-as kábelt.

prohardver vendég

(#3) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Ne úgy kösd be mert csúnya vége lesz... Vagy veszel egy hosszabb kábel-t, vagy úgy rendezgeted el a dolgaidat hogy elég legyen. Elég hülyeség egyébként hogy ilyen kevés helyet hagynak ki, de sajna ez van...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4) rog válasza Male (#1) üzenetére


rog
addikt

próbáld ki, lehet hogy csak elb*szták a színeket
a hossz alapján tényleg logikusabb lenne fordítva

(#5) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Eddig ahány zsinórt láttam, mind így volt megoldva, ez a szabvány. Az alaplap és a master közötti rész elég hosszú, a master és slave közötti meg rövid... Az ellenkezőjét én még nem láttam...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#6) Zoz


Zoz
őstag

Jobb esetben csak ATA33-on fog működni, rosszabb esetben megpróbál ATA133-on, és annak elöbb-utóbb adatvesztés lesz a vége.

Nagy barom volt aki a 80 eres IDE kábelt megtervezte, tuti, hogy még soha életében nem látott számítógépet belülről! Fogalma se volt arról, hogy hol milyen hosszúnak kéne lenni a kábelnek...
Egyetlen egy olyan kábelt láttam, ami úgy nézett ki, hogy kék,20 centi, fekete, 20 centi, szürke...
Sajnos nem külön kapható, hanem egy márkás gépben volt benne...
De ezekszerint lehetne normális kábelt is gyártani!!!

(#7) Male


Male
nagyúr

Sikerült vennem olyan ATA133 kábelt, aminek az elosztása 20-20 cm. (800 Ft volt) Az eladó is kellően csodálkozott, hogy ilyen kábele volt (nem tudom, hogy miért, hiszen ő árulta). Ez az elosztás tényleg nem szabványos, de működik.

(#8) Godfather


Godfather
aktív tag

Múltkor láttam 90 centis atakábelt. Ez se egy rosz megoldás.
De minden kábelgyártó más elosztást használ. nekem itthon van köbö 6 ata kábelem,és nincs két egyforma közöttük.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#9) Zoz


Zoz
őstag

ami 90 centis kábelt láttam, az se jó semmire, mert a végén úgyanolyan közel van a szürke meg a fekete csati egymáshoz, mint a sima kábelen...
Male! hol vetted azt a kábelt?

(#10) Male


Male
nagyúr

Veszprémben vettem a kábelt.

(#11) Godfather


Godfather
aktív tag

Amit én láttam, az elég jó elosztású volt. köbö 25-30 centi volt az ominózus távolság. ez elég kell, hogy legyen.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.