Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Az asus beismerte. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Viscous


Viscous
csendes tag

A gepem mar napok ota ujraindul magatol. Akkor mikor epp egy munka kozepen vagyok. Semmi figyelmeztetes, csak bumm, reboot. Csodalkoztam rajta mi lehet ez. Vadi uj gep, vadi uj benne minden. A lapom az egy ASUS A7S333 and a proci az egy AMD Athlon-XP 2000+ Palomino core. Az OS az Win-XP Pro. XP-ben van egy opcio ahol kilehet kapcsolni azt hogy a gep ujrainditsa magat mikor egy progi vagy a windows meghujul. Ezek utan nem inditotta ujra magat tobbet a gep de adott egy kek halalt ha egy progi, vagy az OS gyogyo lett. Gondoltam utana nezek mar mivan. Betoltottem egy, ket diagnozis progit. Memoria = OK, Proci = OK, CPU homerseklet = OK, Vinyo = OK. CHKDSK az XP-re, nemtalal error-t. Hmmm, mjafa** lehet ez?! nemmindig, de kb egyszer egy nap megcsinalta. Nemszeretem az ilyesmit. Emelexem ra hogy mikor az ASUS site-jan jartam, ott lattam tobb BIOS frissitest is. Gondoltam megnezem mar mirevalok azok. Mondanom sem kell hogy a legujabb BIOS Flash-nel ezt irja az ASUS:

''Fix CPU frequency is not correct in the bios setup menu when using Athlon XP2000+.''

Hmmm, XP2000+ mi?! Mintha nekem is az lenne. Gyorsan letoltottem az AS331005.ZIP nevezetu BIOS frissitest, es az AFLASH-t is. Csinaltam egy DOS boot floppy-t es kicsereltem a BIOS-t. De meg mielott ezt megcsinaltam meg egyszer bementem a BIOS-ba es ott lattam hogy a deszka ugylatja procit mintha tobb mint 1700-Mhz lenne az oraja mikor valojaban az XP 2000+ csak 1.67-Ghz.
Mostmar a BIOS is ennyit mutat. :))

Ezt csak azert irtam hogy tudjatok. Kulomben csak a 2000-essel van gondja, a tobbi OK. Aposomnak ugyanilyen lapja van egy XP 1800+ CPU-val es neki sose bohockodik. Mostmar nekem se. :D Ha van hasonlo tapasztalataitok, irjatok meg.

Olcso husnak hig a leve.

(#2) Agyzuzo válasza Viscous (#1) üzenetére


Agyzuzo
addikt

''Kulomben''.

Juj.

A BIOS frissítés amúgy elég evidens dolog, szvsz.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3) Ploszi


Ploszi
senior tag

persze, főleg új, de instabil gépen, mi? :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#4) Clark válasza Viscous (#1) üzenetére


Clark
tag

Hali!
Nekem is újraindul, nekem is ASUS, XP. :)
Hol lehet kikapcsolni, hogy újrainduljon?

(#5) Agyzuzo válasza Ploszi (#3) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én új gép összerakása után egyből BIOS update-tel indítok. Utána mehet fel az op. rendszer...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#6) zsborbas válasza Agyzuzo (#5) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Én is most cseréltem a hétvégén alaplapot, és nálam is első volt a BIOS frissítés. Sajna mikor a lapokat gyártják, nem mindig kerül beléjük a legfrissebb BIOS.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#7) vicces


vicces
addikt

s

:)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Az asus beismerte. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.