Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Az alaplapok hibahangjai (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bazs


bazs
aktív tag

Üdv mindenkinek!

A problémám a következő:
Adott egy P166-os (tudom, hogy régi és ne foglalkozzak vele) ami a gazdája szerint egyszercsak memóriahibála indult, mire ő megigazította a memóriát(el nem törte, megnéztem) azóta sípol, csak én nem tudom, hogy a sípkódok mit takarnak, valaki tudna küldeni erről egy leírást vagy linket hozzá?
Esetleg az is jó ha valaki megmondja mit jelent a nem túl gyakori magas síphang.

Előre is köszi Bazs

[Szerkesztve]

Pont most fogyott el...

(#2) bibimad válasza bazs (#1) üzenetére


bibimad
aktív tag

Ez valószínüleg memória hiba!

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#3) bazs válasza bibimad (#2) üzenetére


bazs
aktív tag

Ja nem írtam, hogy nincs kép a monitoron, a memóriákat kiszedtem, visszaraktam egyesével próbálgattam. Másik gépbe azért nem, mert EDO ram.

Pont most fogyott el...

(#4) Gregorius válasza bazs (#1) üzenetére


Gregorius
őstag

www.bioscentral.com
Ott jobb oldalon van egy olyan panel, hogy BIOS Beep Codes. Persze tudni kell hozzá, hogy milyen ''márkájú'' biosod van

Ha jól saccolom, és azon a deszkán Award bios van, akkor nem jól van berakva a memória (vagy totál halott)

[Szerkesztve]

(#5) Zsu_ válasza bazs (#1) üzenetére


Zsu_
senior tag

memória

(#6) bibimad válasza bazs (#3) üzenetére


bibimad
aktív tag

Ha van bip,akkor a proci elindúl!A monitor vezérlő hiba más fajta sipolás egy hosszú-két rövid!

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Az alaplapok hibahangjai (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.