Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Az 56k-s modem csak 48-on connectol (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Hali! a genius belső modemem ami 56k-s csak 48000bps-en csatlakszik a windows szerint. de vajon miért?

először lucent winmodemnek ismerte fel, de most már tökéletes a driver. akkor meg mi a gond?

prohardver vendég

(#2) Den válasza guest (#1) üzenetére


Den
veterán

Winxp-vel, nem?

www.simson4t.hu

(#3) Yutani válasza guest (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jobb ha hozzászoksz a gondolathoz, hogy nem nagyon fog nagyobb sebességen konnektolni. Tudniillik az 56k egy elméleti sebesség, ami ideális körülmények között jönne létre. Sok függ a telefonhálózat minőségétől, és persze a szerveben lévő modemtől is. A legnagyobb sebesség a gyengébb modem által nyújtott legnagyobb sebességtől függ.
Volt már olyan is, hogy 33k-val tudtam annakidején csatlakozni az Interware-nél az 56k-s modemmel. Viszont átlagosan 50k volt a sebesség. Egyébként is, ha 50k körüli sebességet el tudsz érni, már jónak mondható.
Egyébként ezt tapasztalom számtalan helyen a gyakorlatban is. Általában 48-50k közötti a sebesség.

#tarcsad

(#4) Den válasza Yutani (#3) üzenetére


Den
veterán

Igy van, egyébként a win 98 a modemnél beállított legnagyobb (elméleti)sebességet írta ki, az xp pedig a ténylegest.

www.simson4t.hu

(#5) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Igaz, nekem is ez van. A kutúrált megoldás pedig az ADSL. Mert ott azért elfogadható sebességgel jönnek az adatok.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6) Lulu


Lulu
csendes tag

Esetleg valamit javíthatsz, ha a párhuzamosan kötött telefont, a vezetékkel együtt lekapcsolod és csak a modem után párhuzamosítasz! (nekem így ment fel 48-ra! ;)

(#7) erge


erge
csendes tag

Nekem Conexant 56k-s belső modemem van, és a csatlakozásom 31200bps ME alatt az Enternethez, a havernak ugyan ezzel a konfiggal 54000bps. Három utcával lakik arréb :)

eRGe

(#8) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Nekem külső 56k-s acorp csak 49333-on connectol interware-re, régi lakásban (nem túl messze)48000 volt, haver meg Békásmegyerről az én accountomra (amikor ott voltam nála) 52333-on connectolt... ez már csak ilyen :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#9) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Nekem 33600-on, csatlakozik, tegnap meg 44000 volt ez az érték. De most már csak pár nap, és kész lesz a normális netmegosztás 2 gép között ISDN-nel. Mert az durva volt eddig, hogy az 56k-s modemre 2 gép csatlakozott!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10) guest


guest
veterán

Akinek csak 30000 körül csatlakozik, annak érdemes a fatávval megnézetnie a vonalát, ugyanis elképzelhető, hogy PCM-en (vonaltöbbszörözőn) van. Nekem ez egyszer bejött és utána már 49333 volt stabilan a 31200 helyett.
Érdekes adalék a következő sztori:
Egy év múlva ugyanez a kapcsolat visszamászott 31200-ra, megint hibabejelentés (fatáv), magyarázkodás, hogy csak Internetezésre használom stb, mire közlik, hogy márpedig nekem saját fizikai vonalam van, semmi közöm a PCM-hez, de egyébként is a fatáv csak 9600-at köteles szolgáltatni, mert nekem közcélú távbeszélő szolgáltatásra szól a szerződésem. Mondom, OK, bár megmagyarázhatatlan a jelenség, hogy a már egyszer megjavult összeköttetésem megint bénázik, mire győzköd a fazon, hogy biztosan kicseréltek valami kábelt, aminek nagyobb mos az ellenállása stb bullshit, nem veszem be, de mit tudok csinálni. Két hét múlva jön egy fószer az időközben megrendelt ADSL-emet beszerelni, és közli, hogy most áttesz a PCM-ről fizikai vonalra, mert hogy persze PCM-en vagyok. Szóval az előző pali simán a képembe hazudott. Erre ti is vigyázzatok.

prohardver vendég

(#11) Yutani válasza Den (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem WIN98 SE van, és az a valós sebességet jelzi ki, véletlenül sem a maximális beállítottat.

#tarcsad

(#12) guest


guest
veterán

Nekem xp alatt a külsös Acorp, 115-el kapcsólodik, a driver simán Szabványos 56000 bps modem. Lapnyitásoknál átlagban 60-95 bps-el indit.Ez van.

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Az 56k-s modem csak 48-on connectol (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.