Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Axxxb sorozatú 2200 xp+ (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) MELKOR


MELKOR
tag

A hét elején vettem egy ilyen procit és az a baj hogy nem nagyon stabil 2000 Mhz felett 1. 64 V mellett. Magasabb fesznél meg nem néztem mert igy is eléggé melegszik . pedig ezek állítólag jobban tuningolhatóak a JXXXB szeriánál.
Itt meg hallok hogy egyeseknek 2200 Mhz-2300 Mhz mennek XP 1700+ procik.
Kérdéseim : van e tapasztalat ilyen AXXXB 2200+ procival
meddig lehet elmenni a core feszzel ?
A 2300 Mhz-nél milyen hűtő javallott. Nekem Falconrock II ami halk de nem eléggé hűt szerintem....

Power of the Might

(#2) LukE válasza MELKOR (#1) üzenetére


LukE
veterán

ram, alaplap, csipszett bírja? pci, agp frekvencia?
1.7+ 1.7V-on, 2066-on megy, alapfeszen ez is hibázott pár perc Prime95 után 2ghzen.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) MELKOR válasza MELKOR (#1) üzenetére


MELKOR
tag

Na senki semmit ?

Power of the Might

(#4) MaUser válasza MELKOR (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Nekem egy gl igloo 2410 van már vagy egy hónapja (csak nem jön a 2500:( ) és a PH! tesztje szerint ez kevésbé hűt mint a tiéd. A procim 1,75V-on 11*183-on egy minden gond nélkül, szóval szvsz mehetsz feljebb.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#5) MELKOR válasza LukE (#2) üzenetére


MELKOR
tag

Most 9,5*211-en megy=2005 Mhz :)))
Alaplap ASUS A7N8X nforce2-es. Szal az alaplap bírja.
10*210=2100 Mhz jó lenne elérni, csak felek feszt emelni a nagy hőtermelés miatt.

Power of the Might

(#6) MELKOR válasza MaUser (#4) üzenetére


MELKOR
tag

és mennyi most eben a kanikulában a procid hőfoka ?

Power of the Might

(#7) MaUser válasza MELKOR (#5) üzenetére


MaUser
addikt

Ha hőtermelés kell ment nálam paló 1,85V mellett 1620-on, na ott volt termelés. A tuningot a belső hőkapcsolója akadályozta.:(

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#8) MELKOR válasza MaUser (#4) üzenetére


MELKOR
tag

a hwtesztek.com oldalon van spire teszt. Ott meg a lexarabb lett a Falconrock II de nagyon. Szerntem elcsesztek valamit ott.

Power of the Might

(#9) MELKOR válasza MaUser (#7) üzenetére


MELKOR
tag

Érdekes most este csak 42 fok a proc igy netezes es Mp3 közben, delután mindez 46-47 fok volt....ja es a ház nyitott.

Power of the Might

(#10) MaUser válasza MELKOR (#8) üzenetére


MaUser
addikt

Én inkább a PH!-ban bízok.:) Na ha minden igaz a cpu 40°C a system meg 50°C a kd7-e-mben. Hőmérő rulz...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#11) MELKOR válasza MaUser (#10) üzenetére


MELKOR
tag

Nekem most 42 fok proc a ház meg 38 fok.

Power of the Might

(#12) MaUser válasza MELKOR (#11) üzenetére


MaUser
addikt

Na akkor tuning ezerrel:) Úgysem a hőfok számít, hanem hogy hol fagy. Ha biztosra akarsz menni kapcsold be az alaplapi hővédelmet is. Na good luck!
igazából 1,9V fölé nincs már értelme menni, és nem is célszerű.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#13) LukE válasza MELKOR (#5) üzenetére


LukE
veterán

ááá, hőtermelés nem gáz, 1.7V->1.8V kb+12% hő csak :))

adj neki 1.7-et, azt talán jobb lessz, legfeljebb ha meleg, akkor vedd vissza. Azért annak a AxxxB-nek illene többet menni, enyém JIUHB, szóval lehet hogy a tied 1.7-en simán menne 2.2-2.3Ghzet is. Biztos menne többet is, de tápventi 1700Rpm-en már hangos:) nekem:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#14) MELKOR válasza LukE (#13) üzenetére


MELKOR
tag

OK majd megpróbálom bár a jelenlegi is több mint elég. Azé vettem 2200+ AXXXB -t mert csak 3 K volt több mint a 1800+ JIUHB proci

Power of the Might

(#15) HiperG


HiperG
addikt

Én a helyedbe az FSB-n megállapodnék 200 Mhz körül :)
Ugye elvileg DDR400-ad van és általában a memória a ludas ha valami instabil.
A szorzót meg emelgesd tetszésed szerint :D

(#16) MELKOR válasza HiperG (#15) üzenetére


MELKOR
tag

Neked mennyin megy a proci ?

Power of the Might

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Axxxb sorozatú 2200 xp+ (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.