Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peet


Peet
senior tag

Gyors segítség kellene, hogy milyen progival tudnék leszedni egy crc hibásnak mondott (windows) avi fájlt egy írt DVD lemezről.

A problémám, hogy a windows crc hibásnak mondja viszont az avi gond nélkül megy a DVD-ről. Leszeretném másolni winyóra valahogy a fájlt. Van valami progi ami többször is próbálja, míg le nem jön, vagy olyan ami bitenként szedi és a hibánál átlép majd folytatja?

Mindenképpen kellene az avi segítsetek pls!

Jah és sürgős lenne, mert nemsok időm van már!

(#2) Sensut


Sensut
őstag

Hát anno volt egy ilyen kis progim, Unstopable Copier, vagy hasonló, de elég sokáig dolgozott. Végülis leszedte, a hibákai meg átugrotta. Talán a Google-lel megtallhatod valahol, ingyenes volt, arra emlékszem.

(#3) Pagan Fears válasza Peet (#1) üzenetére


Pagan Fears
csendes tag

Próbáld meg isobusterral. Nekem sok cuccot leszedett már, amit nem tudtam simán lemásolni

(#4) VladimirR válasza Peet (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

van egy ilyen progim, home-made pascal cucc, ha gondolod megdoblak vele -- anno meg hasonlo, problemahoz csinaltam cd-vel -- ez is tetu lassu, es az olvashatatlan reszeket 0byte-tal tolti fel, ha kell a progi, akkor osszedobok hozza egy manualt, mert eleg erdekes a kezelese

szerk.: esetleg clonecd es beallitod, hogy skip read errors (ezek uta valoszinu, hogy ujra kell kodolni az avi-t, mert lesznek benne hibas kockak, de megeshet, hogy szerencsed van, s csak 1-2 byte serult, ami ne veszes)

[Szerkesztve]

(#5) khalox válasza Peet (#1) üzenetére


khalox
őstag

Ha az AVI gond nélkül megy a DVD-ről, akkor VirtualDUB-bal is leszedheted...

(#6) Peet válasza VladimirR (#4) üzenetére


Peet
senior tag

Köszi érdekelne a dolog!

Küld el ide: *Peet kérésére eltávolítva. Bash

Előre is köszi.

Jah és a Manual is jól jönne akkor ha nehéz a kezelése.

(#7) Lortech válasza VladimirR (#4) üzenetére


Lortech
addikt

Nero, sávok mentése is uezt csinálja. Nem szakad meg az olvasás, ha hibát talál, csak x próbálkozás után 0-zza a bitet. Engem egyébként érdekel a progi. :)
Esetleg a forrás is, ha public. :U

Thank you to god for making me an atheist

(#8) VladimirR


VladimirR
nagyúr

na, feltoltottem a file-okat, mert latom mast is erdekel
1: exe: Bővebben: link, forras: Bővebben: link
2: exe: Bővebben: link, forras: Bővebben: link

az elso, az egyszeruen byte-onkent masol, hasznalata:
safecopy x:\utvonal1\file1.kit y:\utvonal2\file2.kit

a masodik, az most nezem, hogy nem is 0-val tolt fel, hanem amit nem tud olvasni, azt egyszeruen nem irja bele a masodik file-ba (igy a ket file merete, lehet, hogy el fog terni), ezt mindjart kijavitom (:B) es felteszem azt is, hasznalata:
losecopy x:\utvonal1\file1.kit y:\utvonal2\file2.kit
ESC: kilepes
lefele nyil: pause
numerikus +: blokkmeret novelese (egyszerre ennyit olvas/ir) -- 32768 a max
numerikus -: blokkmeret csokkentese -- 1 a min


szerk.: Peet: ne igy ird be a mailcimed, mer' a keresorobotok megtalaljak, es jol a nyakadbazuditjak a sok spam-et -- ezt szedesd ki egy moderatorral

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#9) Peet válasza Peet (#6) üzenetére


Peet
senior tag

Egy Moderátor szedje ki a 6-os hozzászólásomból a mail címemet!

Köszönöm!

(#10) VladimirR válasza VladimirR (#8) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hulye vagyok, a sajat programomat nem latom at -- szoval jo az a masodik, csak nem nullaz, hanem az elozoleg a bufferben maradt karaktert irja a file-ba

p.s.: ha hibat talal, eloszor elkezdi csokkenteni a blokkmeretet, majd ha 1byte blokkmeret mellet sem sikerul az olvasas, akkor ugrik egy byte-ot a forrasban a celfile-ban meg ir egy byte-ot (a bufferbol) -- sikeres olvasas eseten a blokkmeret visszano az eredeti 32768-ra

ha valakinel megsem igy mukodne, az szoljon, mer' akkor elneztem valamit :B

(#11) Peet válasza VladimirR (#10) üzenetére


Peet
senior tag

XP alatt nem indul! :O

(#12) Peet válasza Peet (#11) üzenetére


Peet
senior tag

Nagy nehezen elindult, és most ha beírom az útvonalakat akkor:

Runtime Error 002 at 0000:0184

(#13) VladimirR válasza Peet (#12) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a file meretevel van baj, csak azt nem vagom, hogy mi -- tul nagy neki a file, de hogy miert?

(#14) Peet válasza VladimirR (#13) üzenetére


Peet
senior tag

A Fájl neve is elég hosszú és ékezetes is sajnos!

(#15) Peet


Peet
senior tag

Az isobusterrel sikerült leszednem az avi--t (5 hibás sector kivételével) viszont a lejátszó kiakad tőle. Ha ráeresztek egy divfix -et akkor lejátsza a hiányzó hibás szektorig és ott szál el.

Megnéztem a hibás résznél a filmet a DVD-n és az is megáll ott, viszont a csúszkával átléptethető, de a már leszedett fájlnál ez nem müxik.

Hogy lehetne a hibás részt levágni vagy kivágni?

(#16) Lortech válasza Peet (#14) üzenetére


Lortech
addikt

Az lesz a gond, éppen most teszteltem le, csináltam pár teszt dvd imaget. Ha 8+3 karakternél hosszabb a fájlnév, akkor elhasal a program.
A megoldás a következő: bemenetnek a fájl első hat karakterét add meg+~1-et.
Pl. videofájl.avi bemenetnél: videof~1.avi legyen.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#17) Lortech


Lortech
addikt

Szerintem virtualdubbal meg tudod oldani. Kivágod az első részt a hibáig, aztán az azt követőt részt is, a hiba kihagyásával, és a végén összefűzöd.

Thank you to god for making me an atheist

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.