Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AVG PC TuneUp

Hozzászólások

(#1) #41133696


#41133696
törölt tag

No ebben megint én lettem az úttörő.

A N.U sajnos a nagyobbik gépemen - akik olvasták a topic-ot képben vannak - nem vált be.
Szóval el kellett döntenem, a hogyan továbbot . Aztán döntöttem:)

Maradhattam volna rendszerkarbantartó nélkül is , de azt nem akartam. Szerettem volna olcsón is megúszni. Így eddig elment 8 €-m a Norton Utilities -re és 15 $-m az AVG PC TUNEUP 2011-re. Ami egyébként az AVG saját honlapján 30 $

Természetesen , ahogy az nálam megszokható PRO és Kontra mérlegeltem.

Több versenyző közül választottam. Ráadásul voltak olyanok is amelyek csak töredezettségmentesítettek.

A fő szempont számomra :

1. Stabil működés
2. Ár/érték arány ( ez volt végül a sorsdöntő)
3. Ne egy kis garázs cégnek legyen a terméke azaz Márkás termék legyen.

Sok féle TuneUP program létezik, én persze eddig a Norton -ét tartottam a legjobbnak - ezért is vettem elsőnek azt meg - de mivel sehogy sem bírtam a valósidejű töredezettségmentesítő funkcióját a nagyobbik gépen úgy tartósan üzemeltetni, hogy ne fagyjon bele a rendszer, így a fő gépen más megoldás után kellett néznem. Persze a Norton Utilities sem volt kidobott pénz mert szerencsére van még egy gépem, amin tökéletesen működik :-)

Természetesen köszönöm szépen az oldal linkjét - ahonnan vásároltam a szoftvert féláron deternek.

Szimplán lemeztöredezettség mentesítők :

Diskeeper 2011 Home a saját honlapján 40 $.

O&O Defrag 14 Professional Edition akciósan 25 $.

A szimpla lemeztöredezettség mentesítőktől két okból ment el a kedvem. Egyfelől az áruk alapján kaphatok teljes rendszerhangoló szoftvert. Másfelől Windows 7 -esetében egy egyszerű analyzisnél is UAC ablakot dobnak.

Diskeeper 2011 Home / Prof

PerfectDisk 12Home Premium 29.99 $

A komplett karbantartók :

Összesen három versenyzőt találtam megfontolásra érdemesnek - azaz négyet a Nortonnal együtt...

TuneUp Utilities™ 2011

Álltólag ez a termék szintén nagyon jó , de még akciósan is 34.95 $

Igaz, hogy három gépes, viszont eleve drágább most, hiszen több mint duplája, annyival pedig biztosan nem tud többet :-)

Ráadásul az Upgrade sem túl olcsó.

A második:

PC Tools Registry Mechanic™ Registry Cleaner Software ami 30 $ három gépre, nagyon hasonlít a Symantec termékére, hiszen az óriás vállalat felvásárolta.

A harmadik:

Norton Utilities , ez maradt a kisebbik gépen .

A negyedik : IObit Advanced SystemCare Pro semmivel sem olcsóbb mint az AVG, ráadásul mióta volt a Malwarebytes' Anti-Malware-el történő incidensük, azóta nálam leírták magukat.

Az ötödik és egyben a győztes : AVG PC TUNEUP 2011

- Most olcsó
Igaz, hogy éves díja van - az iobitnek is van - , de a többiből is jelenik meg évente új verzió és az Upgrade ott sem olcsóbb.

Az AVG PC TUNEUP 2011 a cég magyar oldalán :

Ns néztem egy tartalmas videót , letöltöttem vásárlás előtt a próbaverziót innen .

Mondjuk a Norton Utilities-t próba nélkül vettem meg a neve miatt, de az AVG-t próbaverzióval is ugyanannyi tapasztalattal kellett megvennem mint az N.U-t.

Hogy miért ? Mert a próbaverzió minden lényeges modulnál közli, hogy majd csak ha megvásároltam. Így meg sok értelme nincs a próbaverziónak.

Szóval a videó alapján döntöttem, és a az Internetes lapok cikkeinek megtekintése után, ahol rendre jó pontozást kapott.

A szoftver egyébként széles nyelv ismeretekkel is rendelkezik :

Bahasa (Indonesia), Brazilian Portuguese, Chinese Traditional, Chinese Simplified, Czech, Danish, Dutch, English, French, German, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese (Portugal), Russian, Serbian, Slovak, Spanish, Turkish

Így azoknak a fórumozóknak is ajánlott, akik tartanak az idegen nyelvű szoftverektől.

A szoftver regisztrációs adatbázis karbantartó és tisztító, Windows finom hangoló , és töredezettségmentesítő !

[ Szerkesztve ]

(#2) #41133696 válasza #41133696 (#1) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja és a lényeg :)

Remélhetőleg nem fog fagyni ... különben befonom a hajam :D természetesen a próbaváltozatban nem működött :)

Amúgy az ilyen éves előfizetéseknek előnye, hogy ha új fő verzió jelenik meg , díj nélkül lehet frissíteni .

(#3) old-dog válasza #41133696 (#2) üzenetére


old-dog
aktív tag

Az újabb AVG IS-val már szervesen együttműködik PC Analyzer néven. Egy ideje én is használom, bár csak 2-3 hetente futtatom. Jól és könnyen használható program.

(#4) #41133696 válasza old-dog (#3) üzenetére


#41133696
törölt tag

Amúgy az AVG eddig jól működik, egyetlen az idegesít, hogy amikor ugradelni akarom - kíváncsiságból hogy mégis mennyi lesz a következő év, akkor nem adta be az ajánlatott. Nincs véletlen vajon valami fiók az AVG felhasználóknak ?

Mondjuk volt kétéves AVG előfizu az AVG oldalán, de az 30 € lett volna, és nem mindegy hogy 15 $ vagy 30 € :)

(#5) old-dog válasza #41133696 (#4) üzenetére


old-dog
aktív tag

[link] Ezt találtam 1-10felhasználós ajánlat.

(#6) #41133696 válasza old-dog (#5) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen ez én is , de itt új licencről szól a nóta :)

(#7) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló!

Ma végre volt időm alaposabban átnézni a programot . Amit nem is tudom már vagy 10 napja tudok a gépemen ...

Szóval igencsak nagy tudású a cucc , nekem nagyon tetszik a Tweaker része az rengeteg képet kívánt.

A Norton Utilities csomagjában például ilyen speciális Tweak cucc nincs. Csak hát jó példa ez a szoftver is arra, hogy vannak olyan programok amelyek fényképezésénél "észnél " kell lenni, és ez egy ilyen . Van olyan lapja amin simán kiírja a telepített OS -em kulcsát , szóval azt inkább kihagytam a fotóanyagból.

Ez a része a System Information. OLyan mennyiségű információval látja el az átlag felhasználót, hogy a szoftvernek nincs szégyenkezni valója az Everest Ultimate mellett sem. Mondjuk ez utóbbiból csak próbaverziót néztem, régebben az alapján mondom.

A Hardvereinkről, hogy kiírja a gyári számot az alap nála, de rengeteg más információval is szolgál.

A rendszertanácsadó, ahol számok biztonsági tippet is kapunk szintén nagy erőssége a programnak, egy szó mint száz én nagyon megszerettem :C

(#8) old-dog válasza #41133696 (#7) üzenetére


old-dog
aktív tag

Egy teljes renszerkarbantartási művelet után még futtattam a CCleanert és az is talált néháy eltávolítandó dolgot. Ettől függetlenül tényleg kiváló program. Érdekes, hogy a nagyobb vírusirtót készítő cégek már mennyi más hasonló programot is csinálnak. Helyreállító és javító progikra gondolok, amit még 1-2éve még nem csináltak. (esetleg a Norton a kivétel).A tárgynál maradva az AVG IS -em mellett szépen megvan ez a hasznos segédprogram is. :)

(#9) #41133696 válasza old-dog (#8) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, én is a NIS -es gépen használom. Viszont a NU-t leszedtem a NIS -es gépről, mert ne rendezzenek egymásnak keresztbe. Ha megjön az SSD akkor már fel sem teszem rá a NU -t csak az AVG -t . A NU -tól persze nem vélok meg teljesen, mert a kisebbik gépen meg csak az van .

Az zavar az AVG -ben, hogy nem látom, hogy mikor jár le az egy év, hogy azt valahol kijelezné.

(#10) old-dog válasza #41133696 (#9) üzenetére


old-dog
aktív tag

Érdekes, hogy a Norton nem tudja megoldani azt a problémát. :U

(#11) #41133696 válasza old-dog (#10) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként Neked is egy éves licenced van ?

(#12) old-dog válasza #41133696 (#11) üzenetére


old-dog
aktív tag

Igen. :)

(#13) Carlocito


Carlocito
csendes tag

Üdv!

Nemrég felkerült a gépemre. Lefuttattam az Internet Optimalizálót 1mbs kapcsolatra és azóta nem tudok bejelentkezni a Vaterán és Twitteren. Előbbi hibaüzenetet ír ki míg a másiknál a böngésző Opera/Explorer le is áll. Másik gépen törölni tudtam a mentést de itt nem találom esetleg valaki találkozott-e hasonló jellegű problémával?

Köszönöm, C.

(#14) #41133696


#41133696
törölt tag

Megjelent a 2012-es verzió. Most akkor az vajon használható a 2011 -eshez vásárolt kulccsal?
Vagy hogy van?

(#15) #41133696 válasza #41133696 (#14) üzenetére


#41133696
törölt tag

Elvileg nincs vele gond.

(#16) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

July 23, 2013
AVG PC TUNEUP 2014 – First Beta version available!
[link]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#17) #41133696 válasza ƵøŁĭ (#16) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Tuneup Utilities esetében is láttam már az AVG logót :)

(#18) ƵøŁĭ válasza #41133696 (#17) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem is lepődtem meg ezen . Esetleg PM-be tudnál nekem küldeni az TU-hoz egy 2012-es telepítőt ?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#19) #41133696 válasza ƵøŁĭ (#18) üzenetére


#41133696
törölt tag

A cnet oldalán fent van, én is onnan szedtem le :K

(#20) ƵøŁĭ válasza #41133696 (#19) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Már nem lehet ,mert letöltéskor a 2013 telepítőt tölti .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#21) #41133696 válasza ƵøŁĭ (#20) üzenetére


#41133696
törölt tag

Úgy emlékszem, hogy valahogy archivumból bányásztam elő, de dinamikus link volt, ezért sem tudom linkelni. Számomra is fontos volt, hogy megbízható helyről származzon, a honlapjukról ugye csak akkor lehet az előző verziót leszedni, ha bizonyos kritériumoknak megfelel az ember, amikre már nem emlékszem pontosan, régen volt 07.18 :D

(#22) ƵøŁĭ válasza #41133696 (#21) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nos , hivatalos oldalról sikerült beszereznem .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#23) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

AVG PC Tuneup 2014 14.0.1001.38 Beta

AVG PC Tuneup 2014 - is a set of tools designed for diagnostics, configuration and optimization of Windows. AVG PC Tuneup is a shell that provides the user with a great set of tools for working with the registry, disk, file system and services, deleting and restoring files, system settings. All the tools included in AVG PC Tuneup, designed to perform three types of problems: the control parameters of the system and its configuration, removal of unnecessary objects and optimization of system parameters.

The new interface running AVG PC TuneUp offers a centralized development of all the functions and capabilities of adjustment. The main area of ​​the interface running AVG PC TuneUp is divided into five categories, which are open to you fast and grouped by subject access to the most important functions of AVG PC TuneUp.

Optimization of the system:
• Deactivation of programs
• Disabling startup programs
• Uninstall
• Configure Live-optimization
• Cleanup
• Defragment registry
• Removal of non-working shortcuts
• Faster startup and shutdown
Defragmenting the hard drive

Freeing up disk space
• Clean up your hard disk
• Find and delete large amounts of data
• Secure data deletion

Troubleshooting
• Elimination of common problems
• Check the hard disk for errors
• Recover deleted files
• Display and completion of ongoing processes
• Display information about the system

Customize Windows
• Customizing options and environment
• Configure the individual design of Windows

Gathering information about your system and hardware
AVG PC Tuneup 2014 provides information on the characteristics of the computer hardware, installed programs, running applications, and services, startup settings, updates, operating system, file locations on the disk. The information obtained will help build a more complete mental model of your system, find out about her "thin" places and decide to upgrade iron or acquisition of new software.

• Disk Cleanup
AVG PC Tuneup 2014 allows you to clean the hard disk from temporary files on the system and application installation files, duplicate files, unnecessary applications. Purification of the disk space is becoming more and increases the manageability of data. The program will help you to fight the increasing entropy (the measure of uncertainty and confusion in the information) in a single computer.

• Defragment and troubleshooting on disks
The built-in AVG PC Tuneup Utilities 2014 can defragment and fix disk errors. And if cleaning can keep in order the data structure that enables optimum defragmentation post these data on the drives and increase data access.

• Working with the registry
AVG PC Tuneup 2014 corrects structural defects and errors in the device registry, defragmenting the registry. The result of this work is to increase the stability and performance of your computer.

• Recover deleted files
AVG PC Tuneup 2014 allows you to recover accidentally deleted data and documents deleted by viruses and malware. This improves the safety of the system.

• Setting up
AVG PC Tuneup 2014 includes a tweaker in its composition (a utility for fine tuning of the operating system or software) that allows changing over 280 system settings. Most often, these settings change the appearance of the user interface. The tool is interesting because most of these settings are difficult or even impossible to change the means of the system.

• Optimize your Internet connection
Internet Optimizer utility can increase the speed of downloading files and websites, optimizing Internet connection settings. Optimization can take place either automatically or manually.

AVG PC TUNEUP 2014:
Product: AVG PC TuneUp
Version: 2014 (build 38) beta 1

NEW FEATURES IN VERSION 2014
============================
* Improved cleaning definitions:
- cleaning unnecessary files from iTunes and Windows Metro applications
* Duplicate Finder:
- scanning the hard drive for duplicate files
- results sorted by categories: Pictures, Music, Videos, Documents, Archives, Others
- further sorting of the results according to various parameters (e.g. file size, name, count of duplicates)
- deleting the selected duplicate files
* Flight Mode:
- disabling WiFi and Bluetooth connections via simple switch to save the battery time
* User Interface:
- simplified layout
- modern design

KNOWN ISSUES
============
* User Interface: Minor flaws in user interface design.
* Flight Mode: Does not work (does not turn off/on WiFi and Bluetooth) on Windows XP.
* Duplicate Finder: Missing result dialog after successful deletion of duplicates.
* Duplicate Finder: Duplicates are removed (withou moving into Recycle Bin) when Recycle Bin is disabled in Windows.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24) #41133696 válasza ƵøŁĭ (#22) üzenetére


#41133696
törölt tag

Gratu, és hogyan ? Azért kérdezem, hogy mások is tudják. Mindjárt majd kérem a topic átneezését AVG PC TUNEUP-ra vagyis, hogy ne legyen évszám.

(#25) ƵøŁĭ válasza #41133696 (#24) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

http://download.tune-up.com/TUU2012/1002978/TuneUpUtilities2012_en-US.exe
(direkt linkeltem így) Külföldi fórumon linkelték be .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#26) #41133696 válasza ƵøŁĭ (#25) üzenetére


#41133696
törölt tag

oké :)

(#27) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

AVG PC TuneUp 2015® available for BETA testing!
What's new in AVG PC TuneUp 2015?
With this generation of PC TuneUp we’re happy to introduce...

-AVG Disk Cleaner with improved cleaning definitions to help remove the wasteful files of 35 additional programs, such as the gaming platforms Steam® and Origin™ and popular applications like Skype™ and Picasa™.
-A new AVG Cleaner™ for iOS® through which you are able to clean unwanted junk and hidden leftover files from your iPhone®, iPad® or iPod® touch.
-Improved Duplicate Finder which automatically recommends which file versions to remove.
-Various other tweaks and improvements.
[link]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AVG PC TuneUp
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.