Hirdetés

2019. szeptember 21., szombat

Gyorskeresés

(#1) Creative997

Creative997
(őstag)

A világot négy nép lakja: a Víz törzse, a Föld királysága, a Levegő nomádjai és a Tűz népe. Minden népnek van egy kasztja, melybe olyan mesterek tartoznak, akik képesek megváltoztatni eredeti elemüket; ők a Vízhajlítók, Földhajlítók, Léghajlítók és Tűzhajlítók. Közülük a legnagyobb hatalma az Avatarnak van: ő az egyetlen, aki képes mind a négy elemet uralni, aki sorban leszületik mind a négy néphez. Mikor a könyörtelen Tűz népe leigázni készül a Föld, a Levegő és a Víz népét, egy csintalan kisfiú kénytelen szembesülni sorsával, miszerint ő az Avatar, a Kiválasztott, az egyetlen aki helyreállíthatja a világ rendjét.

Az utolsó Léghajlító hősi története a 12 éves Aang utazásáról szól - a kisfiú igyekszik megfelelni a Végzet által ráosztott megmentő-szerepnek, miközben szeretne teljesen hétköznapi gyerek is lenni. Aang feladata, hogy a Tűz népe ellen harcba indulók élére álljon, és visszaállítsa az egyensúlyt a háborúk szaggatta világban.
Védelmezője és segítője egy fiatal Vízhajlító, Katara, és a lány bikafejű, harcos bátyja, Sokka. Aang velük indul a veszélyes küldetésre, hogy megmentse a világot, és hogy terheit néha lerázva a normális gyereklétet is élvezhesse.
Video
Video

A történet 3 könyvbe van foglalva:

1. könyv - Víz
Video
Video

2. könyv - Föld
Video

3. könyv - Tűz
Video

Mivel rajongója vagyok ennek a sorozatnak, amiből tanulni is lehet és nem láttam topikot, ezért csináltam egyet és most átadom az elmélkedésnek, azoknak akik szeretik és akik szeretnék megismerni! :)

[ Szerkesztve ]

Project Torque az emlékeinkben él tovább! Requiescat In Pace! http://www.youtube.com/watch?v=mZFd76UmplE

(#2) Gregorius válasza Creative997 (#1) üzenetére

Gregorius
(őstag)

Kivételesen színvonalas sorozat. Remek történet, komplex karakterábrázolás, jól kidolgozott, látványos jelenetek, igen komoly morális kérdések és egy kellemes adag humor. Egyszóval olyan mélysége van a műnek, amit nem lát túl gyakran az ember a mai konzumeridióta világban. Csak ajánlani tudom mindenkinek, a megcélzott 6-12 éves korosztályon kívül is. Annak is, aki egyébként (hozzám hasonlóan) csúnyán néz az anime hatású sorozatokra. A harmadik rész után már fel sem tűnik az embernek, olyan remekül rajzolták meg. Mondtam már, hogy a zene is egészen kiváló?
Figyelem: függőséget okoz!

bikafejű
Szerintem ezt inkább makacsnak kellene fordítani. :)
A "bender"-t nem tudom, minek lehetne, de a hajlító kicsit erőltetett.

[ Szerkesztve ]

Mainstream support for Steve Ballmer ended in 2009. Extended support ends in 2014.

(#3) Creative997 válasza Gregorius (#2) üzenetére

Creative997
(őstag)

A bender-t lehetne még idomárnak is.
Igen a fiatalabb korosztálynak készült, főleg a benne lévő (néhol eröltetett) humor miatt, meg persze a főszereplők is gyerekek. De a legértékesebb részek, a bölcselkedések, útmutatások az életbe, eszmei filozófiák, amelyek (főleg) Iroh-n és Aang-on keresztül juttatnak el felénk. E kettő keverése, melyeket egy fantasztikus és izgalmas történetkereten belül mutatnak be, teszi egyedivé. Tehát nyugodtan állítom, hogy minden korosztály számára nézhető.
Én speciel nagy függője lettem, párszor már végignéztem a 62 részt. :D És Zuko a kedvencem :DDD

Project Torque az emlékeinkben él tovább! Requiescat In Pace! http://www.youtube.com/watch?v=mZFd76UmplE

(#4) Inarus válasza Creative997 (#3) üzenetére

Inarus
(addikt)

Nagyon jó sorozat, én is nagy függője lettem Iroh a kedvenc karakterem :)) , de kérek mindenkit, aki szereti, hogy hallgasson rám és ne nézze meg az ebből készült filmet! Katasztrófa és nagy csalódás egyben. :(((

(#5) joshua7

joshua7
(veterán)

Rajzfilm létére nekem is nagyon tetszik. Pár hónapja a Reteken láttam (mint később kiderült) az első részét. Aztán elkezdtem darálni, most vagyok a 3x1-nél, csak ajánlani tudom, marha jó!

Semper Fi

(#6) #40835072

(törölt tag)

én a nickelodeonon néztem végig az egészet és nagyon tetszett AANG legendája!

(#7) Gregorius válasza Inarus (#4) üzenetére

Gregorius
(őstag)

Az első reakcióm a filmre az volt, hogy ez meg mi a szar? Gondoltam, hogy a sorozathoz nem fog felérni, de még így is sikerült alulmúlnia a várakozásaimat. A következő részre előkaparhatnának egy rendes forgatókönyvírót is, a szöveg valahol a siralmas és a gagyi határán van.

Mainstream support for Steve Ballmer ended in 2009. Extended support ends in 2014.

(#8) Gregorius

Gregorius
(őstag)

Új sorozat várható az eredeti alkotóktól :C

[ Szerkesztve ]

(#9) danih

danih
(addikt)

Léghajlító???
Az olyan mint a térgörbítő?

(#10) Inarus válasza Gregorius (#7) üzenetére

Inarus
(addikt)

Szerintem meg nem kéne tovább eröltetni. Már akkor is nagy bukás lesz, ha a film maga jó lesz. Ilyen elcseszett első rész után sokkal kevesebben lesznek hajlnadók beülni...

(#11) jazmie

jazmie
(újonc)

szerintem is jó a sorozat. a filmet ugyan nem láttam, de a trailereket ahogy néztem nekem is úgy tűnt mintha az egész sorozatot öszzafoglaló kidolgozott film helyett egy összecsapott munkát láttam volna. A sorozatról még annyit, hogy háromszor néztem meg az egészet, annyira jó volt. Kedvenc szereplőm Aang, de zukót is kedvelem főként a végén szerettem meg, mert már Aangékkal van. Én még azt vettem észre a sorozatban, hogy Aang és Katara szerelmesek egymásba. Ugye jól láttam? Meg amikor Aang kikapcsolja az elméjét az egyik részben, mert látja, hogy Katara bajban van az is ezt bizonyítja szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#12) Creative997 válasza jazmie (#11) üzenetére

Creative997
(őstag)

Az egész sorozat úgy végződik, hogy csókot váltanak egymással, tehát egymáséi lesznek.

Én is 3x néztem meg az egészet, annyira jó. A filmet nem láttam még, meg akartam nézni, de akkor így nem nézem. Ugyanígy jártam a Dragon Ball-al mint amit most írtatok.

A hajlító meg kicsit hülye fordítás, a bender szó szerint azt jelenti, de inkább idomár, a sorozatban végig víz, föld, tűz és levegőidomárnak mondják azokat, akik tudják az elemeket irányítani

(#13) Creative997 válasza Gregorius (#8) üzenetére

Creative997
(őstag)

Tehát lényegében ez akarnak lenni valamilyen szinten a 4. könyv, hogy mi is lesz a levegőidomárkodás vége, mivel hogy ugye Aang az utolsó. Remélem nem lesz nagyon eröltetett!

(#14) -Devilke-

-Devilke-
(újonc)

Lehetne 1 kérdésem?? Eddig mind azt találtam hogy a film alapja egy mese... De itt azt írtad hogy könyvekbe van...Ha tényleg könyvbe van,mi a címe??Mert nekem a film tetszett és el szeretném olvasni a könyvet is! :) Előre is köszi!:)

(#15) Gregorius válasza -Devilke- (#14) üzenetére

Gregorius
(őstag)

A film alapja egy rajzfilmsorozat. Annak az évadjait hívják könyveknek.
Book 1: Water
Book 2: Earth
Book 3: Fire

(#16) Creative997

Creative997
(őstag)

Megnéztem a filmet. Érdekesre sikerült, de hűen követi a történetet legalább. Egy kicsit meglepődtem, hogy elnyerte az Arany Málna díjat. Nem tudom ezek után elkészül e a többi rész, mert eléggé deficites nekik úgy gondolom.

Ám tény, hogy egy ilyen fantasztikus rajzfilm után teljes mértékben kivitelezhetetlen egy hűen visszaadó film.

(#17) psycroptic

psycroptic
(őstag)

Nem tudja esetleg valaki, hogy hol tudnám megvásárolni az egész sorozatot magyar szinkronnal?

PSNID: Tomy83PS

(#18) emiki6 válasza Creative997 (#3) üzenetére

emiki6
(addikt)

Ennyire halott a topik?

(Nem válasz akart lenni :D )

[ Szerkesztve ]

(#19) Creative997 válasza emiki6 (#18) üzenetére

Creative997
(őstag)

Ez ilyen költői kérdés? :)) Azt hittem örökre elnémult, amíg nem írtál. Úgy tűnik nem jutott el sokakhoz 10 éve :DDD Atyaúristen, már 10 éve :Y

(#20) emiki6 válasza Creative997 (#19) üzenetére

emiki6
(addikt)

Azva durva, hogy te még látod, hogy írtam. :) (a kérdésem igazából egy teszt volt, mert ha nem érkezik válasz, akkor teljesen halott, ha érkezik, akkor nem. ;) )

Sabaj, most jól beindítjuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) emiki6

emiki6
(addikt)

Szerintem amúgy nem halott a téma maga, még most sem, én például az elmúlt hetekben legalább 20, viszonylag friss videót néztem meg a témában yt-on.

Ami elmélet nagyon megragadt, hogy Hama lehet a felelős Katara anyjának haláláért, mert miután látta a firenation, hogy a waterbenderek képesek bloodbendelni, azután lehet kiiktatták az addigi rabokat és úgy határoztak, hogy "nem ejtenek több rabot" -> az utolsó déli waterbenderre halál várt.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.