Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) scang


scang
senior tag

az érdekelne, hogy mennyiért lehet behozni?(regisztrációs díj)
milyen időset illetve jó lenne pár német, olasz, osztrák használtautó kereskedő link is.
köszi ...

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2) scang válasza scang (#1) üzenetére


scang
senior tag

nos, senki nem jártas a témában
fontos lenne...
nem tudtok valami linket ahol utánanézhetek
semmit sem találok

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#3) janati válasza scang (#2) üzenetére


janati
őstag

Nem éri meg...:(((

A reg. díj átlagban 800 ezer ft. Kedves kormányunknak köszönhetően...:(((

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#4) scang válasza janati (#3) üzenetére


scang
senior tag

egységes, nem függ márka, kor stb...

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#5) ubbconfig válasza janati (#3) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Az átlagod kissé sántít, érdemes ezt böngészni, és ez alapján autót keresni:
Bővebben: link

(#6) behappy válasza janati (#3) üzenetére


behappy
aktív tag

azért van amit bőven megéri behozni! nem irta, hogy ujszerü vagy sokéves autot akar-e...

(#7) Pejoe válasza scang (#1) üzenetére


Pejoe
csendes tag

Néhány cím, ahol keresgélhetsz:
www.mobile24.de
www.autohus.de
www.autoscout24.ch
Én magam is hoztam már autót az Autohus-tól, bár elég messze vannak, Bréma mellett (kb. 1100km Pesttől), de elég korrekt cég.

Árak: http://pejoe.fw.hu

(#8) #16741888 válasza scang (#1) üzenetére


#16741888
törölt tag

vegyél inkább motort azt ingyé behozhatod;):C:C:C
De hogy ne csak offoljak az autoscoutok példájára:Bővebben: link
A 2002es használt kis gixxert megkapod 1 milcsiért.:C:))

(#9) scang válasza Pejoe (#7) üzenetére


scang
senior tag

hány évestől lehet behozni?(úgy tudom 8-nál fiatalabb)

www.autohus.de
Price:
EURO 5.990,- (domestic)
EURO 5.164,- (export)


ez mit jelen az árnál ??

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#10) #16741888 válasza scang (#9) üzenetére


#16741888
törölt tag

Szerintem azt hogy neked az exportot kell fizetned.:F Áfa nélkül:F

(#11) scang válasza #16741888 (#10) üzenetére


scang
senior tag

milyen motorra gondolsz?
autóba való motor vagy motorbájcikli??

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#12) Kraptor


Kraptor
őstag

Egyik haverom behozott egy 1 éves Vectra 2.2TDi-t. 13k Euro volt. A reg díj aszem úgy van, diesel esetén, hogy 2l-ig 200-300körül, 2l felett már 500k, ezt nem nagyon tudom pontosan.

Ő innen nézte ki:

http://www.mobile.de/

Elegance kivitel volt, elég fullos, digit klima, könnyűfém felni, beépített telcsi, stb-stb. AVIS kölcsönzös kocsi volt, volt benne 15-20K kilométer. egy kicsit elöl-hátúl megvolt elég csúnyácskán karcolva, amit itthon 60k-ért megcsináltatott. Az export ár már nem érvényes rád, az azokra érvényes, akik az EU-bol viszik ki. Ne kérdezd, hogy megy pontosan azt nem tudom. Azok ott kinnt is nagy maffiozók ám:)

Van egy magyar család autókereskedő kinnt Stuttgart-tól egy jó 200kmre akihez sok magyar jár. A haveromnak is ő segített és neki is vannak autói, de mondjuk ő régebbiekkel foglalkozik. Ha komoly a szándék, dobj egy emailt és elküldöm a nevét a szivarnak

[Szerkesztve]

(#13) #16741888 válasza scang (#11) üzenetére


#16741888
törölt tag

jaja motorbájcigli:C

(#14) #16741888 válasza Kraptor (#12) üzenetére


#16741888
törölt tag

Linket nem tudsz arról a magyar kereskedőröl?

(#15) Pejoe válasza scang (#9) üzenetére


Pejoe
csendes tag

Ha jól tudom, akkor 1996 után gyártott autókat lehet csak behozni.
A magasabb árat a németországi vásárlók fizetik, neked az alacsonyabbik (export) árat kell fizetned, mert kihozod az országból az autót.
Egyébként a honlapon feltüntetik a nettó és a bruttó áraikat is. Most már sajnos a bruttó árral kell kalkulálnod a vásárlásnál.
Tavaly még ez úgy működött, hogy ki kellett fizetned az autó bruttó árát, majd amikor már beléptetted Magyarországra a kocsit és megkaptad az ideiglenes forgalmit, vagy bármilyen hatóság által lepecsételt iratot, amivel igazoltad, hogy áthoztad a határon a kocsit, akkor vissza kellett menned a kereskedőhöz Németo.-ba és ő visszaadta az ottani ÁFA-t (Mehrwersteuer, vagy Mwst.), így az autót nettó áron kaptad meg.
De ez csak akkor érvényes, ha kiviszed az Unióból a kocsit. Mivel mi már Uniósok vagyunk, ez a Mwst. már nem kapható vissza.
Itthon meg számtalan helyen és okból kell még mindenfélét fizetned, ha külföldről hozod be az autót. Egyedül nem is szabad belefogni ebbe, mert el fogsz tévedni a jogi útvesztők labirintusában. Ma már szinte bármelyik autókereskedés segít behozni autót, sőt meg is keresik neked azt, amire vágysz. Általában nem is kérnek sokat ezért, mindenképpen megéri, mert ők elég sok költségcsökkentő kiskaput ismernek, így még pénzt is spórolhatnak neked.

Árak: http://pejoe.fw.hu

(#16) #16741888


#16741888
törölt tag

SOS!
Valaki segítsen plz. ha jók az infóim most hogy beléptünk az EUba már nem kötelező ''legálisan'' behozni az autót, elég ha van az embernek egy német ismerőse aki ír egy kölcsönadási papírt és akkor elvileg szabdon furikázhatunk az autónkkal.
eddig értem de a németnek mennyit kell fizetni Németországba adó címén?? nem hiszem hogy többet mint ha nekem lenne autóm és évente 250ezret legombolnak rólam oder?:F

(#17) -= CsoCso =-


-= CsoCso =-
tag

Sziasztok!

Kicsit elfeledett téma, de hátha...: van esetleg valakinek tapasztalata ezügyben? Konkrétan új autó vásárlására gondolok.
Igen, tudom, hogy elvileg októberig nagyjából szinkronizálni kell(ene) az EU-s árakat, de jelenleg azt hallottam, hogy északon (Dánia, Finnország) jelentős különbségek vannak.

Namost én sem dánul, sem finnül nem tudok; merre kutassak? Tipp? :F

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#18) -= CsoCso =- válasza -= CsoCso =- (#17) üzenetére


-= CsoCso =-
tag

Nah; senki sem vett még külhonból (új) autót?

[Szerkesztve]

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#19) kraftxld


kraftxld
nagyúr

www.hollandauto.hu

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Motort tényleg ingyen lehet behozni? bármilyet?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#21) vizslakutya válasza -= CsoCso =- (#18) üzenetére


vizslakutya
senior tag

na itt egy proba
Bővebben: link

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#22) -= CsoCso =- válasza kraftxld (#19) üzenetére


-= CsoCso =-
tag

Úgy vettem le, hogy ők használt autókkal foglalkoznak; engem új érdekelne - lévén pl. az északi országokban állítólag akár 20-25% -ot lehet spórolni /pont nem találom a cikket, amiben olvastam :(( / - .

Azonban időközben művelődtem, itt van egy-két link, hogy én is megtaláljam később, meg mást is hátha érdekel:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Vizslakutya: Ez az autoscout dolog már jobban tetszik; köszi, meg fogom mutatni az illetékesnek! :C (a linkekkel együtt...)

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#23) Szeke válasza kíváncsi (#20) üzenetére


Szeke
senior tag

Motorkerékpárra vagy autómotorra gondolsz? :F
Az utóbbiról nem tudok nyilatkozni, de az előbbire már kell fizetni adót. :(( A totalcar.hu-n hamar megtalálható a részletes leírás és táblázat!

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#24) Kraptor válasza -= CsoCso =- (#17) üzenetére


Kraptor
őstag

Szia!

Én eddig egyik haverommaí 2 autót hoztunk be, pontosabban ő vett magának autót én csak kimentem vele. Mind a 2 használt volt és Németből voltak az autók. Volt kinnt egy kereskedő aki MOról ment el még annó és ő intézte a dolgokat, rendszám, stb. Végül is csak rendszám kellett meg adás-vételi és annyi.

Igen az igaz, hogy északon olcsóbbak az autók, legalább is Svédbe azok voltak. Én voltam kinnt Svédben és ott tényleg olcsóbbak voltak az ÚJ autók, csak az ÚJak, mert a hasnzáltakat ők is Németböl hoszták. Dánia szerintem felejtős, mert mikor keresztül mentem az országon az autóparkjuk elég gagyesz volt, tehát kétlem, hogy olyan olcsók az autók ott. A kérdés, hogy milyen autót akarsz venni, mert általában csak 15milla felettieknél éri meg igazán, ahol már elég szép ár különbözet van, pl egy E mercit 5--6 millával kevesebbért megkaphatod kinnt. Ez az ár kissebb kategoriás autóknál már nem akkora és nagyon sok esetben nem éri meg, főleg ha beleszámolsz minden extra kiadást.

Szerintem keress fel valami Svéd kereskedőt online és írj neki emailt angolul. Mindenki beszél kinnt angolul Svédbe:). Lehet, hogy ő majd többet tud segíteni.





[Szerkesztve]

(#25) kíváncsi válasza Szeke (#23) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

motorkerékpárra gondoltam. Kár :(

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#26) -= CsoCso =- válasza Kraptor (#24) üzenetére


-= CsoCso =-
tag

Na igen; a németeknek van rá pénzük, hogy sűrűn váltogassák a kocsijaikat, a régin meg olcsón túladjanak...

Nem tudom most hol olvastam, de ott úgy emléxem pont Hollandiát hozta fel példaként, bár nekem tökmindegy, sem svédül, sem hollandusul nem tudok :O (nagyon rossz érzés az angol-magyar lapok után arra böngészni/keresgélni)

Egy új Toyota Corolla-ról lenne szó (~4 - 4.5M) kint állítólag akár 1M is megspórolható belőle. Kérdés hogy mi marad mire hazaér. De ezt majd az illetékes mérlegeli ha hazamegyek és mutatom neki a linkeket.

Kösz a tippet, úgy fogunk tenni. Angolul valószínű mindenki tud valamennyire. (most már csak az a kérdés, hogy találom meg a kereskedő bácsit. :) )

70 000 Ft a nyomravezetőnek: http://mobilarena.hu/f.php?mod=40&id=515309

(#27) Kraptor válasza -= CsoCso =- (#26) üzenetére


Kraptor
őstag

Svédbe tudnak Angolul, tehát nyugodtan írhatsz nekik úgy. Én annó C5-öt nézegettem még a reg adó elött és az is kb 1 millával olcsóbban jött volna ki, mondjuk papírmunkát nem számoltam bele. Ami viszontt jobb kinnt, hogy 1es márkáknál ua a verzió sokkal jobban fel van szerelve mint itthon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.