Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Boolash


Boolash
aktív tag

Valamilyen hangtechnikát szeretnék venni a közeljövőben, de nem tudom milyet, és annyira nem vagyok otthon a témában és több kérdésem is lenne:
Mivel a zenéim 99%-át gépről nyomnám, sztem elég lenne nekem egy hangfal+erősítő párosítás, mintsem egy komolyabb hifi
Utánnanézegettem, és azt vettem észre, hogy a ''házba'' való erősítő meg hanfal sokkal drágább int az autókba való.Pl: (Mediamarkt) 400W-os designes hangfalat kapok 30-40-50e körül, míg ''házba valót'' sokkal drágábbért. Sőt, láttam 17e-ért sony 400W-os tányért (csak a hangszóró), és ládát meg úgy hallottam akár házilag is lehet csinálni neki. Erősítőket 600W-800W olyan 40-50-60e körül láttam hozzályuk (autós). Szóval főleg az lenne a kérdésem, hogy ezeket az autós cuccokat lehet ugyanúgy szobában is használni, szólnak rendesen, vagy mittomén..??:)
Mert ha rendes ''házba való'' cuccot nézek akkor kb ugyanennyi árért mint amiből az autóst összeraknám, sokkal kisebb teljesítményűt lehetne csak kapni.
Vagy, hogy is van ez?
(bocs ha valami triviális, hülye kérdést tettem fel....)
Köszi!!

(#2) Rover623 válasza Boolash (#1) üzenetére


Rover623
félisten

A kérdés nem rossz...ellenben összetett...
Sarokpontok:
Normális hangdoboz nem egyszerű móka...
Stabil, masszív 12V biztosítása...csepptöltővel megfejelt komoly aksi, 1 farad-on keresztül a szoba sarkában...?
:))
Az elektronikákkal semmi bajság, manapság igen komolyak, és még méretileg is kellemesebbek mint asztali társaik...

primus inter pares

(#3) Male válasza Boolash (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Hangszóró minden további nélkül megy házban is, már ha csinálsz neki egy dobozt, persze a saját építésű hangja korántsem biztos, hogy jó lesz... mondjuk amit én csináltam az nem rossz (azért nem is túl jó, de nekem megfelel), és mivel a hangszórók amúgy is megvoltak, így 3000-ből kijött az egyész (ennyiért meg igazán megérte), mondjuk 1 napig dolgoztunk rajta ketten (a lapokat levágattuk, de ki kellett vágni még a lyukakat, meg összeszerelni, és hát egyikünk se volt éppen sztalos :) ).

Az erősítő az problémás, mert annak 12V kéne valahonnan, ami nem igazán van a lakásban :))

(#4) Cathfaern válasza Boolash (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából laikus vagyok a témához, de:
Egy autóban teljesen más igényeknek kell megfelelni egy audió cuccnak és teljesen más körülmények vannak. Például kis légtér, magas alapzaj, stb. Ezzel szemben egy szobában teljesen más a helyzet. Szóval egy autós hifi más körülményekhez van tervezve. Persze ettől még szólni fog, csak kérdés hogyan.

U.I.: Ha csak az a lényeg hogy 2000GigaW teljesítménye legyen, akkor tökéletesen megfelelő lesz...

(#5) atus7377 válasza Boolash (#1) üzenetére


atus7377
tag

Mennyi a keret a cuccokra?

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#6) Boolash


Boolash
aktív tag

Ja tényleg... azt kifelejtettem, hogy nem hálózatról, hanem 12V-ról menne...:)
Így már bajos tényleg...

(#7) Boolash válasza atus7377 (#5) üzenetére


Boolash
aktív tag

Hát én úgy 50e szánnék rá, de ha tényleg jó, meg minden akkor alku tárgya

(#8) Boolash válasza Cathfaern (#4) üzenetére


Boolash
aktív tag

Itt most nem az 2000GW a lényeg azért (főleg) persze az is számít:), hanem azért az ár...

(#9) Boolash


Boolash
aktív tag

Ja és esetleg nincs valami konnektor-aksi átalakító?? Vagy mennyibe fájna nekem egy ilyen hangfalhoz dukáló erősítő(amit be lehet dugni a konnektorba)??

[Szerkesztve]

(#10) Male


Male
nagyúr

Szerintem ha sok időd van rá, meg kedved vele szórakozni (az alkotás öröme :) ), akkor a hangfalépítésnek nekiállhatsz. Persze azért elég sokat utána kell járnod, van itt is egy hangfalépítős topic, ha pedig autos hangszórókat használsz hozzá, akkor azokkal nehezebb elcseszni a dolgot (annyira ezért nem fontos nekik, hogy milyen dobozban vannak). Az erősítővel viszont fölösleges szórakozni, ha szerzel jó tápot, ami csinál 12V-ot stabilan, meg hozzá az autós erősítő, akkor szerintem kb ugyanott vagy, mintha egy szobai erősítőt vennél.

(#11) hz hefti válasza Boolash (#7) üzenetére


hz hefti
tag

50K -bol kijon egy videoton erosito, ami szinte elpusztithatatlan es ket hangfal hasznaltan, v csinalsz kettot. sztem ebben gondolkozz

lowfast

(#12) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

én sokat agyaltam rajta. csináltam 5.1-et szobába egy 4x100-as Magnat + 1 150W-os gagyitek. a nagy gond az akksi volt.
nem bírta sokáig. Tőltő lassan tölt. kisülés-töltés ciklus nagyon gyakori szóval az akksi is ''fárad''. szerintem egy nagy trafó kellene, ami 20-30A-t képes stabilan leadni és közben nem megy át rezsóba.

Sök sikert!

Csatlakoznék az előttem szólóhoz! Videoton erőlködő, vagy valami nagy használt+használt hangfal.
Csinálni: mi haverral csináltunk mm-re megegyezőt egy másolt JAMO-ról, de össze sem lehetett hasonlítani. Ez is egy külön szakma :)

Érdekel, hogy te mire jutsz a témában. :D

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#13) supercow


supercow
őstag

Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de a 12V-os tápot nem lehet megadni egy normális PC táp 12V-os ágáról?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#14) ZeUS2140 válasza supercow (#13) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

nem tudom. 12V 30A a magnatnak 25-30A kellet a másikkal együtt :(
szerintem horpadna egy kicsit. ami esetleg bírná az meg szerintem annyi, mint egy szobai erőssítő :)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#15) hz hefti válasza supercow (#13) üzenetére


hz hefti
tag

hat azert egy 4x100W -os v nagyobb erosito komolyabb hangszorokkal azert tisztesseges aramot vesz fel. az erositokben is a trafo a nehez. meg az erre van kitalalva. egy videotonrol uzemeltettem folyamatosan komoly terhelessel 350W -os hangfalpart, es mjeg mindig el

lowfast

(#16) micro válasza ZeUS2140 (#12) üzenetére


micro
addikt

A lemásolt hangfal kivül, vagy belül volt mm-re ugyanaz?
Ugyanazokat a hangszórókat tettétek bele?
Tömítettétek a dobozt?

Ezek lehetnek a buktatók elsőre. :)

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#17) micro válasza Boolash (#9) üzenetére


micro
addikt

Ha kevés a kraft a trafóban, akkor nem tudja meghajtani az erősítőt rendesen, ezért levágja a jel tetejét. Az így keletkezett négyszögjelre hasonlító erősített jelet küldi ki a hangfalra, és a négyszögjel felharmonikusai hazavágják a magasat a hangfalban.
Tehát csak óvatosan.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#18) ZeUS2140 válasza micro (#16) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

egy az egybe. kivettük addig a jamo hangszóróit. csak ki akartuk próbálni, hogy milyen lett a doboz, mielőtt veszük bele szórót. hát nem vettünk :(

Tömítés, falvastagság, csőátmérő, hangváltó, merevítő...

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#19) hz hefti válasza ZeUS2140 (#18) üzenetére


hz hefti
tag

sal -nak vannak ilyen sablonjai.
csak ott a hangvaltot meg a hangszorot kell jobban valasztani
2utas cucc meg sztem jobb mint a 3

lowfast

(#20) micro válasza ZeUS2140 (#18) üzenetére


micro
addikt

Akkor a fa volt rossz! :B

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#21) ZeUS2140 válasza micro (#20) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

na látod az lehet :) a borítást nem húztuk le, hogy mennyire préselt a ''bútorlap'' :U
Szerintem hagyjuk :))

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#22) hz hefti válasza ZeUS2140 (#21) üzenetére


hz hefti
tag

altalaban nem butorlap, hanem mdf (retegelt fa)

lowfast

(#23) ZeUS2140 válasza hz hefti (#22) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

''bútorlap'' szóval poén lett volna. amilyan mókás direkt másmondás, vagy mi a fenének hívják. na jó leállok, míg ki nem tiltanak floodért, vagy komment pontért :Y

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#24) Boolash


Boolash
aktív tag

Köszönöm a segítségeteket! Annyit kérdeznék, hogy akkor nincs olyan átalakító amivel egyszerűen meg lehetne oldani?(aksi helyett)...És esetleg nem lehet valahol készen venni hangfalhoz ládát?
Vagy van nekem 1 régi 3 utas hangszóróm. Ha abból kiveszem a régit, és megnagyobbítom a lyukat akkor belerakhatom az új hangszórót? És esetleg meheta a másik kettővel együtt??
Erősítőt azért gondoltam az autósat mert egy minimum 400w-os erősítő elég drága az auttós 800wos hoz képest. Vagy nem?

(#25) pweisz válasza Boolash (#24) üzenetére


pweisz
senior tag

Szerintem nem lehet egyszerüen megoldani.
Mihez kéne láda? A hangszorókhoz?
Bele rakhatod, de valószínű nem fog jól szólni, mégha nagyából hasonló is mint ami benne volt.
Szerintem hagyad ezt az autós témát, inkább vegyél egy használt erősítöt.

(#26) hz hefti válasza Boolash (#24) üzenetére


hz hefti
tag

hasznalt videoton vagy beag erositre azt kotsz amit akarsz es birja a terhelest
(videotonokon rengeteg mely van uh tud dongetni)
10-20k -bol lazan veszel egyet, es marad hangfalra is

lowfast

(#27) Antonio válasza Boolash (#1) üzenetére


Antonio
senior tag

Hát érdekes ötlet :F

Szerintem ''hülyeség'' (bocsi) amin agyalsz vagy legalább is én biztos nem szenvednek ilyennel ... :) cipőt a cipőboltből,
az autós hifi azért autós hifi mert autóba való :C a szobai meg azért szobai mert ...
ez olyan mintha a bal lábammal vakarnám a jobb fülemet, pedig ott a jobb kezem :)

Ha veszel autós cuccot és még árramellátás is lesz + akkor még dobozt is kell csináli a hangszóróknak(amiknek sose lesz olyan hangzása mint egy gyári hacsak nincs valami hi-fis fanatic barkácsolós ismerősőd) + ráadásúl amekorra teljesítményekről te beszélsz ugy fogják szétrázni a ''házi''házikókat hogy ''öröm'' lesz nézni :Y

bocs hogy kicsit negatív vagyok :) :DD

50 pénzből tényleg sokkal egyszerűbb ha (használt) erősítőn meg hangfalakon gondolkozol ... sokkal ésszerűbb egyszerűbb kifizetődöbb minőségről nem is beszélve

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#28) Boolash


Boolash
aktív tag

Aha.értelek titeket és kezdek egyetérteni:B
Még annyit hogy akkor szerintetek mi a jobb?
-használt hangfal+erősítő
-új hifi
50e a keret.Hogy mire lenne azt fentebb írtam (főleg gépről, de nem rossza a rádió)

(#29) Antonio válasza Boolash (#28) üzenetére


Antonio
senior tag

...
néz körbe netes áruházakba kb. képet kaphatsz milyen árak vannak

ezek jutnak hirtelen az eszembe de van még jó pár

ittveddmeg.hu
addel.hu
depo.hu
digitalko.hu

de ha találsz valami érdekes cuccot valahol, beütöd googleba oszt kidobrá egy csomó egyébb címet,

de ennyi pénzér már lehet találni mini vagy midi hi-fit is de abból is csak olyat vegyél aminek fa a hangszóró doboza, műanyag design-csodákat kerüld meszire
és ami lejátsza mp3-at is...
és akkor már van CD lejátszód/rádiód/kazetta /bár ezzel már nem sokra mégy:)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#30) pweisz válasza Antonio (#29) üzenetére


pweisz
senior tag

Azért ha van valakinek egy kis pénze a mini/midi stb hifik felejtősek általában csak 1-2évet bírnak a silány minőség miatt. Erősítő+hangfal sokkal jobb választás, mégha használt is.

(#31) Antonio válasza pweisz (#30) üzenetére


Antonio
senior tag

igen részben igazad van ... 50 rugóból inkiább erősitő + hangfal ...

de azért (főleg a ''mikro'' cuccok között) van ''sok'' minőségi darab ami tényleg fém és fa ... de a műanyag ''csodák'' tényleg messzire kerülendők ...
pl.: JVC FS-X3 bár ez kicsit drágább mint 50 rugó :) 90-100 körül
de a multkor MM-ben megnézegettem meggyőző volt:
először kicsit szkeptikussan fogattam a furcsa hangszóródobozt megemeltem: hangszórókat hát volt bennt anyag rendessen csak hűmmögtem :C (bár ez elég laikus módja a minőség meghatározásának :) ) szerintem 2x olyannehéz volt mint sok tárásénak :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#32) zlaboncz


zlaboncz
tag

Újban ne gondolkozz, mert erősítőt+hangfalat nemigen kapsz ennyiért normálisat, az új mikro-hifik is elég drágák, 50 alatt csak noname-et kapsz.
Használt mikro cuccok között lehetett látni már 50 alatt rendesen (pl. Hitachi AX-M66 rádió, cd, erősítő, két piciny hangfal 20-25 körüli áron. Nagyon kicsi, de szépen szól)
Egyébként én is a Videoton/BEAG erősítő + Videoton/Orion hangfal (pl. Orion HS280) összeállítást javasolnék, alacsony áron nagyon jó minőséget kapsz.

ZooLee

(#33) pweisz válasza Antonio (#31) üzenetére


pweisz
senior tag

müanyag nem müanyag, nincs bennűk anyag. Csak a rím miatt:)
Na de tényleg, itt nem a külsőröl van szó, hanem a belseje szar. Divatcikek és csak 1-2évre tervezik őket, anyit kibirnak, többet nem nagyon. Nekem Sony van, elöször a cd halt meg 1-2év után, mostmár a kazetta rész is így 5-6év után, mondjuk az erősítő meg a rádió jó benne:) De ha valakinek tetszenek ezek az egybehifik nem azt mondom ne vegye, de legyen azzal tisztában hogy azért hamarabb megadják magukat mint a rendes cuccok, és hangminőség terén se nagyon vannak a toppon.

(#34) Antonio válasza pweisz (#33) üzenetére


Antonio
senior tag

konkrétan mi a típusszáma a tiednek ?

csak kíváncsi vagyok :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#35) pweisz válasza Antonio (#34) üzenetére


pweisz
senior tag

Sony R500

(#36) Flashback válasza Boolash (#1) üzenetére


Flashback
addikt

hozzályuk! :Y

Felejtsd el! Áramellátással gondjaid lennének! Szvsz nézz szét az apróneten használt cuccért.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#37) hz hefti válasza zlaboncz (#32) üzenetére


hz hefti
tag

van 2db hs280 -as orion rumbam somogyi melyekkel, eladom, ha kell de nem viszem sehova

lowfast

(#38) Antonio válasza pweisz (#35) üzenetére


Antonio
senior tag

biztos hogy csak ennyi a típusszám!?

mert ilyen terméket nem találtam sony-ba :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#39) pweisz válasza Antonio (#38) üzenetére


pweisz
senior tag

(#40) Antonio válasza pweisz (#39) üzenetére


Antonio
senior tag

ja hát igen ez ugyanaz a kategória mint a mai műanyag csodák csak egy kicsit öregebb kiadásban :)

de én nem ilyenekre gondoltam amikor a minőségi micro-król beszéltem ...
na de hagyjuk lényegtelen :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#41) pweisz válasza Antonio (#40) üzenetére


pweisz
senior tag

pl milyenekre?
Szerintem van egy olyan gond hogy más a minőségről alkotott képünk.:)

[Szerkesztve]

(#42) dome008


dome008
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék a szobámba egy 5.1es kis hangfalrendszer mellé egy plusz autós mélynyomót beüzemelni, de mindezt laptopról. Nagyjából megvan minden: Sal pro xc-12 300w mélynyomó, Sal mosfetes 240w-os erősítő, 300w-os (sz.gép)tápegység, egy rca-féle kábel. Megjegyzem az 5.1 sem volt kihasználva, mert csak sima rca-jack kábelről ment.

Nem vagyok túl hozzáértő, ezért van jó pár kérdésem: :B
1. A mosfetes 3-csatlakozónál mit kell még bedugni? Sorrend mindegy?
2. Mivel laptopon egy jack-csatlakozó van, hogy lehetne mindkettőt megoldani? Külső hangkártyának van érteleme?

Csináltam egy képet, hogy jobban áttekinthető legyen.

Nagyon remélem, hogy megoldható. :(

(#43) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Nekem egy 250 es láda MNC és két 120as magnat hangfal megy egy 550 wattos FSP számítógép tápról.. :D

Üdv.: Csaba

(#44) dome008 válasza RohamDroid (#43) üzenetére


dome008
csendes tag

És hogy oldottad meg, melyik vezeték kellene a negativ részbe az erősítőnél? Addig eljutottam, h a mélynyomo és az 5.1 jack elosztóval fog menni.

(#45) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

A citromsárga megy a pozitívra és még egy citrom a remote ba. Aztán A fekete a testre.
Ha atx-es a táp akkor egy rövid dróttal zárd össze a 20-24 pines csatin a zöldet meg az egyik feketét, és bekapcsol a táp alaplap nélkül.
A lényeg az hogy a biztit ellenőrizd le a tában hogy jó e még vagy ha nincs akkor köss be egyet az egyik pozitív közé.
A tápra valami izmosabbat ajánlok.. Nekem volt elötte egy másik táp az néha kicsit kerregett a cuccal ezért váltottam egy sokkal stabilabbra.
A lényeg hogy a 2 citromsárga ne ugyan az legyen Külön szálról szedd le.
Szal ne egy szalagon legyen a 2 hanem teljesen külön.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Csaba

(#46) dome008 válasza RohamDroid (#45) üzenetére


dome008
csendes tag


Inkább a képet egészítettem ki, így könnyebb megérteni sztem. A kábeleket akkor jól helyeztem el nem? Ha jó akkor tuti jó? Mert nekem még mondtak vmit a kékről, hogy kell az is.
Viszont közbe eszembe jutott egy újabb dolog. Azt gondolom, hogy a jack elosztós megoldás mégsem jó, mert a sz.gép nem valószínű, h mélynyomónak veszi, ami nem hiszem jót tenne neki. Az 5.1-es mélynyomó hátulján van egy csomó AC-3-as kimenet, köztük egy mélyny. rész is. Egy RCA 2-1-es kábellal be lehetne oda tenni? Azt a részt szaggatott vonallal jelöltem. Ha igen, akkor legalább csak egy jack megy a sz.gépbe és nem kell az elosztós megoldás. Remélem nem írtam hülyeséget :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Sztem működni fog úgy ahogy fenn jelezted de ha beleteszel egy pár biztosítékot út közben akkor semminek se lehet baja... A tápban alapból van meg az erősítőkben is szokott lenni.

Üdv.: Csaba

(#48) dome008 válasza RohamDroid (#47) üzenetére


dome008
csendes tag

A tápot szétszedtem, de alig láttam még így is benne vmit. Új, meg rajta volt a papír is, szal valószínű, hogy van benne biztosíték. Az erősítőben is van bizt., de hogy tudnék még máshova rakni, meg hova?
Az gáz, ha az 5.1es kimenetére teszem rá a nagy mélynyomót?

(#49) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

nemtudom nem lehet belőle baj sztem

Üdv.: Csaba

(#50) pici25


pici25
csendes tag

hali mindenkinek,
én is szeretném az autoerösitömet be hozni a szobába 600 Wmax .van nekem egy 12 voltos trafom eszt rákötötem de nem kapcsolja be az erösitöt csak pirosan világit de nem vált átt zöldre. ez mitöl lehet kevés a voltneki?de van egy 24 voltos is azal meg kicsapja a biztositékot. hogy tudnám én eszt öszehozni hogy müködjön?egyetalán lehetséges eze ösze hozni?vagy inkáb én is válaszam a számitogép tápot?

üdv.: Misi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.