Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Nekem egyből lenne egy nagy, problémás kérdésem és remélem valaki megtudja nekem válaszolni.

amerikai mp3as fejegységet szeretnék vásárolni. Eddig úgy véltem nincs semmi gáz vele. De most kiderült, hogy ott tök más az fm tuner.

Azt tudtam, hogy más de, hogy mennyire azt nem. Azt mondták egy amcsi tuneres cuccal az itthoni rádiók 70%-át tudnám hallgatni.

Ha a maradék 30%ban benne lene a 95,4 akkor már nyugodt lennék :)

Remélem tud valaki segíteni ebben a frekvenciás kérdésben olvasgatok utána de nem tudok levonni határozott következtetést mert nem nagyon vagyok otthon ebben a témában előre is köszönök bármi nemű hozzászólást.

Mod.: és hallottam olyat is, hogy valahogy át lehet alakíttatni európai fm tunerre de azt nem mondták, hogy az mennyibe kerül. Ha valaki tud na erről valamit jó lenne :)



[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#2) roPHka


roPHka
senior tag

szerintem mp3-as fejegységet használj mp3 lejátszásra :D
ha meg rádiózni akarsz akkor vegyél idehaza olcsó cd-s fejegységet, azt nem kell az fm részével szarakodni, meg még kiadni érte egy rakat pénzt, mire megcsinálják.

amúgy milyet akarsz venni, hogy ezt itthon nem forgalmazzák?

(#3) kíváncsi válasza roPHka (#2) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

Igazad van de azért néha jó hallgatni a rádiót is, hogy hol van éppen trafipax meg ilyenek ;)

Különben lehet itthon is kapni olyat amilyet szeretnék csak drágább. Különben azt mondják az az átalakítgatás tényleg sok pénz :(


Remélem jön valaki és megmondja, hogy az amcsi tuenr bírja az fm 95,4et mert akkor örülnék :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#4) Tangerine


Tangerine
senior tag

Annak is nézz utána, hogy amerikában negatív testelésűek-e a kocsik, mint nálunk. Lehet, hogy igen, de nem vagyok biztos benne.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#5) kíváncsi válasza Tangerine (#4) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

Minden más okés lenne abban biztos vagyok csak ez a rádiós része a necces :(

Azt már megtaláltam, hogy ÉAmerikában 88-108ig vannak a rádiók de a léptéket nem tudom, hogy megy :F

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#6) roPHka válasza Tangerine (#4) üzenetére


roPHka
senior tag

de biztos vannak olyan ketyerék amiket belehet szerelni egyaránt negatív és pozitív testelésű autókba...
habár nem értek hozzá, csak feltételezem :D

(#7) Tangerine válasza roPHka (#6) üzenetére


Tangerine
senior tag

Hát nem tudom. Talán ha jól le van szigetelve a burkolata. Csak akkor a hűtését nehéz kivitelezni. Vagy nem kötik egyik pólust sem a burkolatra.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#8) Jim Tonic válasza roPHka (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azt én sem tudom, milyen testelésüek az amerikai autók, de nagyon valószínű, hogy negatív.
Ha meg nem így van, nem sok értelme van belerakni másfajta autóba. Se az antenna, se a bekötés, se a beépítés nem lenne egyszerűen kivitelezhető.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) Jim Tonic válasza kíváncsi (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem be tudsz majd fogni mindent. Ha máshogy nem, akkor az alternatív sávokon.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) kíváncsi válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


kíváncsi
senior tag

HI!

alternatív sáv:F azt eszik-e vagy isszák? :D tényleg mi az?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#11) Jim Tonic válasza kíváncsi (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A legtöbb nagy rádiónak több sávon fogható az adása. Vagy két sávon nyomják, vagy két trony alá is becsúszol. Ennyi. Danubius, Sláger, stb. több sávon fogható. Alternatív lehetőségként értelmezd, amit írtam.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) kíváncsi válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


kíváncsi
senior tag

OK értem thx megnyugtattál :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#13) sulep


sulep
senior tag

Légyszi segítsen nekem valaki. Van egy MP3-as autórádióm ami elvileg tudja az ID3 tag-et és a CD-text-et is. És szeretném megcsinálni hogy miközben szól közbe na kijelzőjén írja ki az előadó nevét , dal címét stb, esetleg még a dal szövegét is. Ezt hogy tudom megoldani?

(#14) Chili7


Chili7
őstag

Szerintetek mennyiért lehet eladni egy ilyen Panasonic CQ-HX2083N autórádiót?

(#15) Csonthulye


Csonthulye
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék venni majd egy autó rádiót, de nem tudom milyet is pontosan. Nem tud valalki ajánlani esetleg, amivel nagyon elégedett, vagy ami kitűnik a többi közül? Árban kb 30e-ig gondoltam (de jöhet más tipp is,csak ne legyen túl sok). Extra nem kell semmi, tehát kijelző egyszrű legyen meg ilyesmik és a lényeg hogy szépen szóljon és megbizható legyen. Köszi előre is!

(#16) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!
Bár elég ritkán látogatott topik, de írok egyet...
Van egy régi autórádióm, nem annyira ismert márka, de ez nem is lényeg. A hátulján ugyebár vannak a hangszórók kimenetei. Ezen egész pontosan 4 darab van: jobb első, bal első, jobb hátsó, bal hátsó.
Akármit hallgatok (rádió, kazetta, AUX bemenetről discman) csak a jobb első, és a bal hátsó szól. Mi lehet a baj? A végfokokra tippelek, de talán van valami más lehetőség is.
Amikor a két hibás kimenethez érintem a hangszóró kábeleit, akkor pattanik egyet a hangfal, tehát feszt ad, csak nem vágom, mi lehet a baja.
Köszi előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17) csabyka666


csabyka666
addikt

Na közben megoldódott...
Üdv!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#18) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Régi topikot hozok fel, de volna egy -valahol- autórádiókhoz kapcsolódó kérdésem.
Kaptam a Jézuskától egy autórádiót. A levehető előlaphoz nem járt tartó, hol lehet ilyet venni?

Kerestem a neten, nem igazán találtam megfelelőt. Fontos, hogy csak Sony (esetleg Xplod) feliratú vagy felirat nélküli (ez esetben viszont nem túl "gagyi") tok jöhet számításba.

Samsung Galaxy A54

(#19) lorcsi válasza Viktor0610 (#18) üzenetére


lorcsi
veterán

nekem is ilyesmi kellene :)

amúgy: [link]

(#20) runner 125 válasza Viktor0610 (#18) üzenetére


runner 125
nagyúr

Itt is nézted? Ha esetleg nincs vatera reg.-ed szólj,leütöm. ;)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi srácok! :)

Samsung Galaxy A54

(#22) dokar válasza Viktor0610 (#18) üzenetére


dokar
addikt

nem kell levenni :)
egyébként szemüvegtok?

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#23) Integra válasza Viktor0610 (#18) üzenetére


Integra
titán

ha nem találsz noname vagy sony tokot, szerintem a márkaidegen is jó lesz, lényeg, hogy ne karcolódjon, nem?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24) lorcsi válasza dokar (#22) üzenetére


lorcsi
veterán

az kicsi hozzá, egy szemüveg nem olyan hosszú

(#25) dokar válasza lorcsi (#24) üzenetére


dokar
addikt

én az enyémet mindig bevágom a kesztyűtartóba, a tokját talán kidobtam, csak a helyet foglalta, nem karcolódik így se.

extra - SEXRay

(#26) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Integra:
Tudod, én már csak ilyen akkurátus vagyok (amúgy is ezt mondta rám egy ügyfelem pár napja). :D

dokar:
Ahogy lorcsi mondja, kicsi a szemüvegtok. Tolltartón gondolkodtam, de az meg csak mesefigurás volt, amit így, harminc felett (hogy repül az idő!? :U ;] ) nem igazán éreztem magaménak.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#27) Integra válasza Viktor0610 (#26) üzenetére


Integra
titán

ok, de ha nem lesz?
akkor inkább karcolódjon szét?:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28) Aegis1


Aegis1
csendes tag

Sziasztok!
Ennek a fejegységnek a megvásárlását tervezem. Van/volt valakinek ilyen fejegységgel tapasztalata? Ha nem ajánljátok akkor milyen fejegységet ajánlanátok amin van RCA kimenet, CD(MP3)lejátszó és azért megbízható márka?
Köszönet előre is!
Aegis

[ Szerkesztve ]

(#29) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Sziasztok! A Clarion, Alpine, Kenwood trióból ki melyiket venné (Konkrétan Clarion CZ309E, Kenwood BT40U, Alpine 113BT)? :F :F :F :F :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#30) emitter


emitter
őstag

Hello!

Az a furcsa helyzet állt elő, hogy ha bekapcsolom akár csak a helyzetjelzőt is, a rádióm kikapcsol! Ha lekapcsolom a világítást, újra megy a rádió.

Eközben mérve a feszültséget, szinte semmit nem változik, 1-2 tized voltot csak (a 12V-hoz képest). A + tápfesz direktben jön az akkuról, mind a sárga (fix 12V), mind a piros (vezérelt 12V) tápbemenetre.

Szkópom sajnos nincs, de ha csak egy impulzus miatt kapcsolna ki a rádió, utána vissza tudnám kapcsolni, de nem ez a helyzet.. Egyébként próbáltam szűrni is a tápfeszt egy 470uF/16V kondival, de semmi hatása nincs.

A rádió egy noname 5k-s cucc, a kocsi meg egy ősi Galant. Any ideas? :)

(#31) emitter válasza emitter (#30) üzenetére


emitter
őstag

megoldódott..
(nem csak a pluszot, hanem a testet is direktben kellett hozni az aksiról)

(#32) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Valaki meg tudná esetleg mondani, hogy ez a fajta autórádió és a hozzá tartozó hangfalak milyen teljesítményűek? Azokról van szó amit gyárilag szereltek a Ford Focusokba.

BANZAII

(#33) chungee


chungee
addikt

Van 1 ősrégi panasonic rádió magnóm. Akksi csere után kéri a kódot :( Honnan lehet tudni:F

(#34) zsid válasza MaciG (#32) üzenetére


zsid
senior tag

Ford 6000CD , a gyártóját nem tudom, de sztem Sony lehet, mert az ő rádióit lehetett rendelni a fordokhoz asszem.

<tRucKdriFteR>

(#35) xtmod


xtmod
senior tag

sziasztok!

tudja valaki, hogy egy 1998-as vw polo classic-ba milyen rádiók passzolnak? itt a csatlakozásokra gondolok. ha csak egy fajtát tud valaki, az is elég. előre is köszönöm.

üdv.

(#36) Fryskitt válasza xtmod (#35) üzenetére


Fryskitt
addikt

A rádiók szabvány csatlakozóihoz úgy tudom vannak márkaspecifikus adapterek, legalábbis nekem a Ford-nál így volt. 2-3e forintba kerülnek általában. De ha jól tudom a Pioneer-nek vannak Volkswagenhez kiadott rádiói.

chungee: Úgy tudom, ha tudod igazolni, hogy a tiéd, számla + radio pass (ezek nélkül bárki aktiválni tudna egy lopott cuccot), a gyárból megküldik. Kérdés, hogy egy ősrégi rádióért érdemes-e ennyi hercehurcát vállalni, vsz. jobb, ha veszel egyet, egész jó LG-ket lehet kapni 15e körül CD-vel és MP3-mal.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#37) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

Nem tűnik túl sűrűn látogatott topiknak, de teszek egy próbát. :)
Milyen autórádiót ajánlotok Sony márkában, aminek van usb bemenete, és természetesen cd/mp3-as (esetleg dvd olvasásra képes? az sokkal drágább?)?

(#38) Matthewsz válasza Matthewsz (#37) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Végül közbejött egy JVC KD-R601 igen jó áron, tehát a kérdés megoldva. Ezt a típust pedig bátran ajánlom mindenkinek, eddig semmi gond vele. Persze, majd idővel több véleményt tudnék róla mondani, bár úgy látom nem sok érdeklődő van... :)

(#39) DarkSmile


DarkSmile
tag

Sziasztok!

Van egy Sony CDX-GT220 autórádióm és az lenne a problémám vele hogy akárhányszor kiveszem a kulcsot a kocsiból, kikapcsol és utána még csipog hármat. Tudja esetleg valaki hogy hol lehet ezt kikapcsolni, mert rettenetesen idegesítő... :O

Köszi előre is!

Szégyen a futás, de a kurv@ annnnnyát annak aki kerget!!!

(#40) donpedro13


donpedro13
csendes tag

Üdv
A következőben szeretném kérni a segítségeteket. Adott egy Fiat Grande Punto típusú gépkocsi. Ebbe szeretnénk venni egy megfelelő autórádiót. A hivatalos szervizben a manus akit kérdeztünk azt mondta, hogy 4 csatornás kell bele. Rendben, boltba be, keresést megkezd. Az ottani autórádiók 99%-a egy vagy kétcsatornás volt, egyetlen egy darab 4 csatornás volt csak. Ez már nekem önmagában gyanús volt. Fiat Magyarország felhív, megkérdez, ott meg azt mondták, hogy simán jó a (idézem) "mezei kétcsatornás" autórádió.

A kérdésem, hol az igazság? :D Ezek után nem nagyon merek venni bármit is, mert még a végén kiderül a beszerelésnél, hogy nem jó/a fele nem szól. Azt sem értem, hogy a teljesítmény miért úgy van feltüntetve rajtuk, hogy pl. 4x50W? Az autóban egyébként 4 hangszóró van összesen, mély-magas elöl 2-2, és hátul is így.

Előre is köszönöm a válaszokat

(#41) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék autórádiót vásárolni.
12v nem kellene csak radió meg esetleg egy usb mp3nak.
Viszont ami fontos hogy por álló legyen,teherautóba kerülne amj igen poros körülmények közt mozog.
Zenei teljesítmény sem kell hogy sok legyen 4X20w
Tudnátok valamit ajánlani?
Ár max 40000 de jobban örülné olcsóbnak. :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#42) cigam válasza hódmaci (#41) üzenetére


cigam
félisten

Csak egy tipp: KD-X33MBTE ha a víz nem megy bele, akkor talán a por sem árt neki.

---
Én is kérdeznék: Létezik olyan autórádió, aminek saját SIM/Internet elérése van? Pl. beépített Spotify-hoz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#43) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy szabvány autórádió helyére keresek valami olyan eszközt, ami tud memóriakártyáról, BT-ról vagy sim line in-ről zenét fogadni.
Igazából egy sima erősítő kéne csak hangerőszabályzóval, és telefonról vagy memória kártyáról menne a zene. A telefont preferálom, mert akkor a kihangosítás is menne.
FM rádió, CD, stb. nem szükséges.

Valami fapad megoldás lenne jó nem drágán, de azért szóljon szépen. A régi Blaupunkt hangszórók elég dögösen szólnak.

EQ, vagy mély/magas kiemelés előny.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44) gyulank


gyulank
addikt

Ez milyen? Nem találtam rajta típusjelzést. Tud valaki szervízrajzot hozzá?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#45) sz.atesz89


sz.atesz89
tag

Helló! Valaki tudna nekem segíteni abba hogy a Octavia gyári rádióm ki akarom cseréltetni bluetooth-sra , gps-re és olyanra ami tudja a tolatóradart kezelni, valaki tud ajánlani valamilyet?
Ilyen van benn jelenleg. Kaptam egy tippet, de azt csak Szlovákiában lehet beszerezni és nem hozzák ki Mo-ra. Köszi előre is.

[link] Itt a link a szlovák rádióhoz.

PSN: szuhi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.