Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Aui csatlakozó? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Üdv!
Idő hiányában hozzátok fordulok (keresgélés helyett). Sikerült egy régebbi hálókarit szereznem, amin van egy AUI csatlakozó. Mire jó ez? Mit lehet csatlakoztatni hozzá? Minden info érdekelne.
Előre is köszi.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#2) Panther válasza CsendPenge (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Tudtommal némely hubokon/switcheken van AUI csatlakozó, ugyanarra jó mint az UTP meg a BNC.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#3) CsendPenge válasza Panther (#2) üzenetére


CsendPenge
őstag

Milyen eszközt lehet még csatlakoztatni hozzá? Gondolom nem csak hub/switch a lehetőség. Pl. UTP és (hálózati) nyomtató. Szóval ilyenre gondoltam. Esetleg hallottál erről valamit?
P.S.: a hub/switch-et nem hallottam, köszi az infót.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#4) Panther válasza CsendPenge (#3) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Sokkal többet sajna én sem tudok, mint hogy hálózati kapcsolatot lehet vele létesíteni, csakúgy, mint az UTP illetve koax kábelekkel. Nekünk is van egy kártyánk, amint van AUI; sosem használtam semmire. Viszont neten láttam ilyen switcheket. De most már engem is kezd érdekelni hogy mi az előnye a másik kettővel szemben. :Dí

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#5) Krusty válasza Panther (#4) üzenetére


Krusty
csendes tag

Ráraksz egy transceiver nevű elmés kis dobozt arra a DB15-ös csatira amit AUI-nak hívnak (Attachment Unit Interface) és így bármilyen fizikai közeghez tudsz csatlakozni (üveg, koax, réz). Igy elég csak a transceivert cserélgetni. Régi hálókártyákon, routereken, switcheken szokott lenni, ma már kevésbé, mert csak 10 megás.

(#6) Marko98 válasza Krusty (#5) üzenetére


Marko98
csendes tag

Úgy van. Újabb hálókártyákon is van, főleg szerverbe szántakon.
Routereknél szokták alkalmazzák, mert ott ritkán kell 10 Mbit/sec. :P
(Legalábbis MAN hálózatoknál.)

(#7) Marko98 válasza Marko98 (#6) üzenetére


Marko98
csendes tag

Routereknél szokták alkalmazzák = Routereknél szokták alkalmazni :DD

(#8) _George


_George
senior tag

EZ JÓ, NEKEM IS VAN PÁR ILYENEM így már legalább tudom mi az... :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#9) CsendPenge válasza _George (#8) üzenetére


CsendPenge
őstag

Szintén. Hmm...honnan lehetne transceiver-t szerezni? Mennyibe kerül egy ilyen?...imádok barkácshálózatot építeni! :))

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#10) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Ja, a minap még azt is olvastam róla, hogy ez kell a vastag koaxhoz. Az azért jobb nekünk mint a vékony, mert 100m helyett 500m-t visz át. Jee :)

(Bár az is úgy működik tudtommal, hogy van az 500m vastag koax kábel, és arról lehet akárhol lecsatlakozni egy transceiverrel, amit az AUI-ra kötsz.)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#11) CsendPenge válasza Panther (#10) üzenetére


CsendPenge
őstag

Én azt olvastam, hogy a vastag koax kicsit tovább visz el, mint 500 m. Valami 3-3.5 km ha jól emlékszek. Na lássuk csak a könyvet...francba, neked volt igazad! amire én gondoltam az a szélessávú ethernet (10BROAD36), nem a vastag ethernet (10BASE5).

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#12) Krusty válasza CsendPenge (#9) üzenetére


Krusty
csendes tag

[L]http://www.canarycom.com[/L]

30 dolcsi körül fáj egy 10 megás kanári, és örök garis. Jó még a 3Com és a D-Link is. Kiskerben Mo.-n nem tudom mennyi lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Aui csatlakozó? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.