Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audiocd-anomália! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tomas


tomas
tag

Mostanság átmásoltam néhány komolyzenei CD-t.
Egy Bach hegedűverseny iszonyatosan rosszul sikerült.
A másolat (Verbatim 40x Data Life) harsány, érces, éles hangon szól.
Hárman hallgattuk meg, két HI-FI-n (martantz ill. pioneer CD) és 3 másodperc után bárki megmondta, hogy melyik lemez szól.
EAC-cal másoltam, secure módban 4x olvasással, hibát nem jelzett a gyári lemez olvasásánál.
Yamaha íróval 1x írtam meg.
Ha visszagrebbelem mindkettőt, az EAC azt mondja nincs különbség, ill. a Wincdm is (a két file megegyezik).
Ez most nem audiofil akadékoskodás !!
Mi van ilyenkor ??

(#2) #25954560 válasza tomas (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

Kiprobalhatnad egy masfajta cd-re felirni ugyanezzel az eljarassal...

(#3) Szalma válasza tomas (#1) üzenetére


Szalma
őstag

Próbálja más CD márkára írni! A Philips-nek van direkt audió másolásra alkalmas írható CD-je.

(Ezeket a CD-ket pedig őrizze meg, mert ritka az ilyen BÁRKI által hallható másolási anomália! Jó lesz demózni...)

Szeretettel:
Szalma

ui.: A Philips-et használom majnem naponta, elég jó. Van másnak is ''csak'' audió írható CD-je, de azokat nem ismerem ilyen jól. :(

(#4) toeri válasza tomas (#1) üzenetére


toeri
aktív tag

Hányszoros író írta meg 1x-es sebességen? És hányszoros médiumra?

Mert a tapasztalatok szerint nem mindig a legkisebb sebesség a legjobb.
Ezen az írón volt/van kifejezetten audió írási lehetőség? A visszagrebbelés sikeressége arra utal, hogy a pitek értéke (nagyjából és a hibajavítást is figyelembe véve) jó, ergo az alkjukkal lehet a baj, amire a zenegépek futóművei jóval érzékenyebbek. (Bár az újabb Pioneerok éppen nem, tehát ez elég fura ill. elég nagymértékű torzulás kell legyen.) Mivel gondolom elektronmikroszkóp nincs a közelben, (azzal lehetne ellenőrizni, hogy milyen a defektus) :) szerintem is marad a próbálkozás. :((

Üdv, toeri

(#5) tomas


tomas
tag

Én is a nyersanyagra gyanakszom.
Yamaha CRW-F1-gyel írtam (44/24/44), Verbatim DataLifePlus 40x lemezre.
Van rajda audio AudioMaster mód, de nem így írtam.

(#6) tomas


tomas
tag

Ha már így megnyugtattuk egymást, azért én továbbra sem értem hogyan lehetséges ilyen?
Mivel nem analóg ''adat''-hordozóról van szó.
Tehát a PC-s drive visszanyeri az eredeti adatot, az asztali meg nem ?
Egyáltalán akkor ''mit játszik le'' az asztali ?
Ugyanazokat az adatokat kellene visszaalakítania hanggá, mint ami az eredetin is rajta van.
Pusz burst módban, 16x grabbeltem vissza mindkét lemezt (ahol nincs hibajavítás, újraolvasás) és megegyezik a tartalmuk.
A Nero CDSpeed is hibátlannak mondja a lemezeket, egyenletesen gyorsan olvassa őket (fölfelé ívelő a görbe).
Teljesen érthetetlen mi történik.

(#7) bélanéni


bélanéni
őstag

számomra is teljesen érthetetlen, 1X sebesség az nagyon keveset téveszt, 99,999%-ban meg kell hogy egyezzen az eredetivel. a CD lemez minőségétől nem nagyon függ, nagyon minimális az eltérés (értsd: ember képtelen meghallani), hacsak nem az van, hogy az ilyen ''High Speed'' CD-k nem igazán alkalmasak 1X írásra. hallottam ilyesmit. Vagy vegyél lassabban írható CD-t vagy írd meg min. 4X-esen max 8X-osan.
más egyebet nem tudok mondani... :D

amúgy az hozzátartozik a dologhoz, a Klasszikus CD-k a legkényesebbek ilyen téren, azokon a legfeltűnőbbek a kis hibák, a természetes hangzás miatt (értsd: nincsenek effektek, eltorzított hangok, stb...)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#8) bélanéni


bélanéni
őstag

amit kifelejtettem: az asztali lejátszók általában kényesebbek, mint a számítógépes CD-k leolvasás szempontjából. bár két asztali lejátszó között is vannak különbségek

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#9) bcs


bcs
aktív tag

Az asztali cd-lejátszók tudtommal más hullámhosszú lézerrel olvasnak, mint a számítógépben levők.

(#10) toeri válasza tomas (#6) üzenetére


toeri
aktív tag

Arról van szó, hogy a ''gyári'' CD-n a pitek szép szabályos szélű lukak. Az írt CD-n szabálytalan szélű kráterek, míg az újraírható CD-n dudorok. (Ezért ezt olvassák az audió-játszók a legkevésbé; bár a fényt ez is szétszórja mint egy lyuk, de azért vissza is verődik annyi, hogy bizonytalanná tegye a ''fel nem készült'' CD-mechanikákákat.)

Visszatérve a TE problémádhoz a gödör széle/mélysége/nagysága szórást mutat.
Függ a nyersanyagtól/lézer erejétől(kalibráció)/lézer működési idejétől(írási sebesség). Sajnos mint írtam, nagyfelbontású mikroszkóp híján csak a próbálkozás marad, illetve hagyatkozhatsz mások tapasztalataira, ha hiszel nekik.

Nekem pl. az a tapasztalatom, hogy ADAT módban (tehát nem speciális audió móddal írás esetben!) a médium a meghatározó. Ez azt jelenti, hogy ha gyors médiumra írsz lassan, az eredmény rossz lesz. Majdnem annyira rossz, mintha lassú médiumra írnál gyorsan. (Okos Plextorok ezt úgy sem hagyják...) :) Lassú (8x alatt) írást csak akkor válassz egy x>24 sebességű írónál, ha a médium max. 12-16x-os. Illetve ott van még a szín. A CD hátoldala lehet sokféle (kék-sárga-libafos-zöld-arany-halványlila-stb.) színű, de tapasztalataim szerint meghatározó a szín intenzitása. Ált. minél gyorsabb írásra van optimalizálva a nyersanyag, a színe annál haloványabb.

Ui. Most ennyi jutott eszembe, fentiek nincsenek kőbe vésve (sajnos, pedig az mennyire leegyszerűsítené a dolgokat!), tehát lehet vele vitatkozni, csak nem érdemes, mert ezek az én tapasztalataim, tehát egyáltalán nem kizárt, hogy másoknak más tapasztalatai legyenek ebben a témában. :D

Üdv, toeri

(#11) tomas válasza bélanéni (#7) üzenetére


tomas
tag

Több klasszikus CD-t másoltam át, és kissé mindegyik magasba húz, de megnyugtattam magam hogy ugyanaz van rajtuk.
Ebben a zenében viszont olyan tartományt módosít ami nagyon fülsértő.
Teljesen szét van esve a zenekar/hangkép. Nagyon harsány, érces, éles.
Eleinte még jobbnak is tűnt a másolat (nagyobb a tere, több a magas), viszont 1-2 perc után hallgathatatlan.

(#12) KovacsUr válasza tomas (#11) üzenetére


KovacsUr
addikt

Vegyél egy profi hangkártyát, és hallgasd digitálisan :) (WAV, APE/FLAC...)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#13) toeri válasza tomas (#11) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF Tipikusan a sok hibajavítást/interpolációt hallod. Egy darabig ''egész jó'', onnan viszont ''szörnyű''. Persze semmit sem változik valószínüleg a droppolt frame-ek aránya, csak a szubjektumod alkalmazkodik és észreveszi, hogy ez ''művi''. ON

Üdv, toeri

(#14) tomas


tomas
tag

(#8): Két elég jó CDjátszóval próbáltuk (~50, ~80 eft)
(#10): Amiről beszélsz, az analóg technika esetén helytálló lenne, viszont ez egyfajta adatlemez nem?! Az adatokat alakítja vissza zenévé.
(#13): Erre gondoltam én is, hogy olvasáskor folyamatosan hibázik és interpolál a lejátszó.
De ha ez igaz, akkor szörnyű ''megoldásra'' jutottunk !!

(#15) toeri válasza tomas (#14) üzenetére


toeri
aktív tag

(#10) NEM! Dehogy... :)

Ezen az ADAT CD sem segít sokat, csak annyiban különbözik, hogy több helyet pazarlunk el a hibajavításra, és nem interpolálunk, hanem ha nem dönthető el bizonyosan, hogy milyen adat volt ott, akkor pár próbálkozás után üzenünk egyet a felhasználónak, hogy feldughatja a CD-jét... :DD

Üdv, toeri

(#16) Sanya


Sanya
nagyúr

Nekem egy 8x/4x/32x-es Lg-m van, még senki sem panaszkodott rá, pedig voltak zacskós nyers cd-im is

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) tomas válasza toeri (#15) üzenetére


tomas
tag

Úgy gondoltam az ''egyfajta adatlemez''-t, hogy 0-k és 1-esek vannak rajta.
Tehát adatokat, értékeket/számokat alakítunk vissza analóg jellé.
(#15): ''...ez egy digitális adat, amit eléggé analóg módon tárolunk.''
Ebben viszont lehet valami !
Ekkor viszont a CD tökéletes átverés !

(#18) toeri válasza tomas (#17) üzenetére


toeri
aktív tag

Végülis átverésnek azért nem mondanám, de tény hogy az ADAT CD-hez, vagy a most útjukra induló SACD/DVD-A lemezekkel szemben a hibajavítás nem volt az erőssége. (Meg ugye a felbontás sem.) De hát ezt hívjuk fejlődésnek. Vagymi... :DD

Ui. Szerintem egyébként amíg be nem lépünk az atomi méretek világába, addig minden digitális adatot kissé analóg módon tárolunk el és az analóg mennyiség megmérése után egy előre meghatározott kvantálási módszerrel döntjük el, mondjuk adott esetben megmérjük, hogy a kibocsájtott lézerfényből mennyi jutott vissza az érzékelőbe és ha ez határértéknél nagyobb, akkor egyik, ha kisebb, akkor a másik értéke lesz annak a bitnek. A ''baj'' az, hogy a CD sok más tekintetben is analóg, ami pedig nem lenne kötelező... :(

Üdv, toeri

(#19) toeri válasza toeri (#18) üzenetére


toeri
aktív tag

Kimaradt egy szó: ''viszonyítva''. Most már csak az a kérdés: Honnan??? :DDD

Üdv, toeri

(#20) tomas válasza toeri (#18) üzenetére


tomas
tag

De hát a hibajavításnak hiba esetén lenne jelentősége, nem pedig folytonosan, digitális ''adat''-tárolás esetén.
(#18): ''A ''baj'' az, hogy a CD sok más tekintetben is analóg''
Nekem is ilyesmi érzésem van...

(#21) toeri válasza tomas (#20) üzenetére


toeri
aktív tag

Akkor is van. (Hiba esetén.) Itt legalább felismerhető a hiba, míg az analóg lejátszásnál nem. Így nem is tudod, hogy mikor kellene javítanod, arról nem is beszélve, hogy ha tudnád mikor kell, akkor sem tudnád hogyan kijavítani. Itt legalább esélyed van.

Amiről beszélünk az az, hogy sikerült olyan CD-t égetned, ami nemigen hasonlít valami miatt (én a pitek fizikai paramétereire tippelek) a gyári ''nyomott'' audio CD-kre. Márpedig a Hifi gyártó arra optimalizálja a lézert/optikát/mindent. A PC-s futóművek rá tudnak állni (fokusszal, kiolvasási határértékkel, stb.) a lemezre, mert az belül esik az ő működési tartományukon. Ergo nem fogják hibásnak találni. A Hifid tartományának viszont már a határán lehet a lemez, ezért ő szinte folyamatosan hibát javít. (Azért egy pucolás az optikán néha segít ilyenkor is...)

Ezen lehet keseregni sokat, de ettől nem lesz jobb. Jobb akkor lesz, ha kitapasztalod, hogy miképpen tudsz az íróddal a gyárihoz minél inkább hasonlatos fényvisszaverő értékeket produkáló lemezt égetni. (Milyen alapanyagra/milyen sebességgel.) Jobbat mondani nem tudok. :O

Üdv, toeri

(#22) tomas válasza toeri (#21) üzenetére


tomas
tag

Lehet hogy nem megfelelő a fényvisszaverő képessége nyersanyagnak, ezért interpolál folyamatosan a lejátszó.
Ebben is lehet valami.
Illetve egy elmélet szerint a digitális jel is valahol analóg, mivel tökéletes négyszögjel nincs, azaz valamelyest mindig torzult.
De ez már mágia... azaz elektronika !!

(#23) toeri válasza tomas (#22) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF
Az elektronika nem mágia, hanem tudomány, csak a Hifi-zők szeretnek mágikus köntösökben járkálni, különben be kellene ismerniük a következőket:
1, A tudomány fejlődik, ergo még nem tudunk mindent. (...amit holnap majd tudni fogunk.)
2, Egyszerűen felületesen járunk el egy csomó kérdésben, olyan elhanyagolásokat ejtünk meg, ami megejthető ugyan, ámde nem marad ''súlyos következmények nélkül'' a hangképben.
3, Ezt az egészet nem a mérnökök, hanem a marketingesek tartják ellenőrzésük alatt, ők irányítják. :DDD

Üdv, toeri

(#24) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

''A másolat (Verbatim 40x Data Life) harsány, érces, éles hangon szól.''

Talán nem Verbatimra kéne írni, hanem pár fokkal igényesebb alapanyagra.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#25) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Mostanában játszottam egyet az új írómmal. Egy sose hallott noname 32X-es lemezre csináltam másolatot audio CD-ről. Az első próbálkozásnál rábíztam az íróra milyen gyorsan csinálja, némi gondolkozás után azt üzente 20X-os lesz az írás majd megcsinálta. Betettem a kész lemezt a Tecnics HiFi-be, az első három-négy szám borzalmasan szólt (mint egy nagyon túlvezérelt magnókazetta), a többi normális volt. Ellenpróba, beraktam a gyerek gagyi egyben CD-rádió-magnó-erősítő cuccába és láss csodát mindent gond nélkül játszott. A második próba a 4X-es írás volt, azt mindkettő szépen játszotta.
Úgy tűnik a Hifi cuccok érzékenyebbek a fölírt pitek minden anomáliájára.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#26) tomas


tomas
tag

Engedve ennek a cinikus hozzászólásnak: (12) ''Vegyél egy profi hangkártyát, és hallgasd digitálisan'', megvan a megoldás !!
Begrebbeltem az eredeti lemezt, és a wav (kb.) úgy szól HDD-ről, mint a másolt lemez !
Természetesen HI-Fi-n hallgattam vissza, és a gép CDrom-ját használtam.
Tehát az eredetivel van gond, mert az nagyon másképpen muzsikál. /1988-as csehszlovák lemez./
Tehát ilyen esetekben legalább annyira kell gyanakodni az eredetire, mint a másolatra ! Sőt !
Talán ezek az ipari CD-k, nem is annyira precíziósak... :o

(#27) Sanya


Sanya
nagyúr

Jó lenne, ha a clonecd-n kikapcsolnád az automatikus hibajavítást, talán segítene valamit. Vagy add ide.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28) tomas válasza Sanya (#27) üzenetére


tomas
tag

CloneCd-ről szó sem volt !
Jó helyre írtál ?

(#29) toeri válasza tomas (#28) üzenetére


toeri
aktív tag

Tudod mit? Add ide, megcsinálom ingyé'! :DD
(A Jitter minden esetben fellép, kérdés a mértéke és az, maga a HW javítja-e, vagy SW-vel kell. Tehát a grabbelésnél is felléphet, ezért érdemes ''digitális lejátszás'' módban belehallgatni a másolandó anyagba.)

Adj több infót! :P

Üdv, toeri

(#30) tomas válasza toeri (#29) üzenetére


tomas
tag

Sajna a ''régi'' 40x ASUS CDromom-nál ha ''digitális lejátszást'' választok az Mplayerben, akkor iszonyat kattogások közt szól a zene...
Egyébként EAC-al grabbeltem, ld. (#1), ekkor mindent min 2x olvas, és hiba nem volt.
Ezért tartom az előző (#26) feltevésem.

(#31) toeri válasza tomas (#30) üzenetére


toeri
aktív tag

Azt nem is mondtam, hogy nem lehet igaz a feltevésed.
De az is áll, hogy más HW/SW-vel olvasva lehet jobb az eredménye.
(Feltéve, hogy a HiFi-n jól szól.)

Épp ezekben az esetekben nem szignifikáns a másolat/eredeti visszagrebbelése, mert ugyanaz az olvasó konzekvensen fogja az eredetit olvasni (rosszul), míg a másolatot ugyan jól olvassa, de azon meg tényleg az van. :))

Üdv, toeri

(#32) tomas válasza toeri (#31) üzenetére


tomas
tag

Veled aztán nem könnyű..., bár velem sem... :D
A hangkártya egyébként Philips PSC-705.
Be fogom grabbelni az eredetit a Yamahá-val is.
Illetve egy LG-n (ami tud digitálisan lejátszani) meghallgatom az eredeti CDt.
De borítékolom a végeredményt, azaz (#26) !

(#33) toeri válasza tomas (#32) üzenetére


toeri
aktív tag

Jó, megkönnyítem a dolgot... :)
(Mert azt gondolom -az általad adott infó alapján- ez nem ilyen.) :DD

Üdv, toeri

(#34) Krix válasza tomas (#5) üzenetére


Krix
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de én 1 hete vittem vissza a féléves yamaha crw-f1 írómat hasonló tünetek miatt. Először audió cd-nél kezdtem hallani ezt-azt (a szgép szerint a lemezzel semmi gond nem volt!) majd jöttek a lassan olvasható adat lemezek, később pedig az itt-ott egyáltalán nem olvasható adat lemezek.

If it is not broken then don't fix it!

(#35) Bigboy


Bigboy
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném ha segítene valaki megoldani egy problémámat.
van egy LG CD íróm, aminek a minimális írási sebessége 8x.
Audió CD írásához azonban jobb lenne egy lassúbb. Venni nem akarok másikat.
Lehet valahogy lassítani az írási sebességén?
Köszönöm előre is!

Sok mindent tudok, de még nem eleget!

(#36) tomas válasza Bigboy (#35) üzenetére


tomas
tag

:( Nem lehet :(
Az LG olyan HI-TECH, hogy lassabban képtelen írni, de így is ''van olyan'', mint a Plextor, Yamaha, Teac... Sőt! Még el is döntik helyetted a sebességet... :o
Mára elértük, hogy ez is ''szűk keresztmetszet'' lett... :O

(#37) tomas válasza toeri (#33) üzenetére


tomas
tag

Bármelyik lemezt (eredeti/másolat), bármelyik meghajtóval (Asus/Yamaha), bármelyik programmal (EAC[secure/burst]/Nero), ugyanazt a wav filet kapom grabbeléskor.
És mivel a wav (kb) úgy szól mint a másolat CD, az eredeti CD meg nagyon másképpen, az eredetivel van a gond, ld. (#26).
Meghallgattam a Yamahán ''digitális lejátszás''-sal az eredeti CD-t, és akkor már (kb) úgy szól mint a wav, és mint a másolat CD.

(#38) Szalma válasza tomas (#37) üzenetére


Szalma
őstag

Trükkös az eredeti darab... Érdekelne, hogy ki a kiadó, stb., lehet megvan és akkor futnék vele 1 kört az otthonomban...

Szeretettel:
Szalma

(#39) tomas válasza Szalma (#38) üzenetére


tomas
tag

Nincs éppen nálam, de 3 Bach darab van rajta.
Supraphon 1988, Csehszlovák.

(#40) Szalma válasza tomas (#39) üzenetére


Szalma
őstag

Hűűűűű!!! Nem tudnád kölcsönadni? :) Muzeális darab... Akkoriban nem sok CD volt kapható... Ez egészen biztos nincs meg. AAD, ugye? Vagy esetleg AAA? Ha tudod/mered nélkülözni egy éjszakára, azzal nagyon megtisztelnél.

(Abban az időben még csak LP-im voltak. A CD nagyon kísérleti dolog volt... Azannya, de rohadt vén vagyok! :) )

Szeretettel:
Szalma

(#41) tomas válasza Szalma (#40) üzenetére


tomas
tag

Debrecen kissé messze van a fővárostól, plusz csak kölcsön van nálam a CD..., jaj most kiderült hogy nem biztonsági másolatról van szó... :D
Az ''AAA''-n jót derültem, azt még az LP játszó is lejátszaná, ha lenne...

(#42) Szalma válasza tomas (#41) üzenetére


Szalma
őstag

OFF

Azért jó, hogy páran értik a :)-nélküli ''fejlettebb'' poénokat is...

ON

Debrecen valóban kissé odébb van... Hmmm. Marad a jó minőségű audió CD-ben lejátszás -> digitalizálás hangkártyával... Mivel NAGYON régi a lemez, lehet, hogy valami trükköt próbáltak ki azon a kiadáson. Nincs rajta valami extra jelzés?. (Apropó: hasonló grabbelési problémaim voltak egy időben a HDCD-kel. Azután elromlott az Asus CD olvasóm... Azóta a noname olvasókkal nincs ilyen problémám...)

Szeretettel:
Szalma

(#43) tomas


tomas
tag

Továbbgondolva az eddigieket, a bizalmam alapjaiban rendült meg a gyári lemezek iránt. Azaz mi a biztosíték arra, hogy sikerült rápréselni a gyárban amit rá szerettek volna, illetve az a rengeteg komolyzenei CD 999.-ft-ért, hogy nem emiatt szólnak-e olyan iszonyatosan ?!
Ami még adalék az előzőekhez: volt egy Mozart lemez is (vmi olcsó sorozat), Hollandiában nyomták, erősen a középtartományból szólt, és a másolatról teljesen eltűnt ez a jelenség...
Tehát jobb az eredetinél a másolat ?! Ez elég döbbenetes...

(#44) toeri válasza tomas (#43) üzenetére


toeri
aktív tag

Lehetséges, de akkor jó volt a hibajavító algoritmus.
(Magyarán JOBB lehet, de VALÓDIBB NEM!) :t

Üdv, toeri

(#45) tomas válasza toeri (#44) üzenetére


tomas
tag

Ez már nem a hibajavításról szól, ugyanis ha minden módszerrel ugyanaz a wav nyerhető, és ez a wav egész másképpen szól mint az eredeti CD, akkor nyilvánvalóan nem sikerült ezt a wav-ot úgy felpréselni a gyárban ahogy szerették volna. Azaz rosszul nyomták.

(#46) toeri válasza tomas (#45) üzenetére


toeri
aktív tag

De akkor hogyan játsza le az asztali HiFi mégis jól???
(Ezen azért gondolkodj még...) :P

Üdv, toeri

(#47) tomas válasza toeri (#46) üzenetére


tomas
tag

Az relatív hogy az asztali ''jól'' vagy ''rosszul'' játssza-e le.
Az eredetit hallgattam meg sokszor, azt szoktam meg.
Ahhoz képest valóban másképpen szól a másolat, de számomra már nem kérdés, hogy melyik az ''eredeti''.
A gyári meg jó lesz biztonsági másolatnak... :D

(#48) toeri válasza tomas (#47) üzenetére


toeri
aktív tag

Hmmmm. :D

Üdv, toeri

(#49) gábi


gábi
csendes tag

Tehát: vedd meg a gyári cd-t, másold át, és máris megkapod a gyár által elérni kívánt minőséget... Mókás!!

''Ha nincs elég problémád foglalkozz számítástechnikával''

(#50) erdoke


erdoke
titán

Épp most okoskodtam bele a nagyok dolgába a ''Nyers cd'' című topicban ilyen témában.   :o)
Az én tapasztalatom szerint azok a lemezek a legjobbak audióra, amiknek a layer-ére a CDR Identifier azt írja ki, hogy ''Long strategy - cyanine, azo etc.'' Majd` az összes nagyon régi CD-m ilyen és a tavaly januárban vett 24x TDK reflex Ultrák. Nagyon jók azok, ahol gyártóként a Taiyo Yuden-t olvassa ki a progi. Kiderült, hogy a régi jó lemezeket (fehér-arany TDK, tiszta aranyszínű, címke nélküli Sony stb.) mind ők gyártották. Magamnak audiót mindig 4x írok, Reflex Ultrára.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audiocd-anomália! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.