Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása

Hozzászólások

(#519) neilszab válasza Tomacko (#518) üzenetére


neilszab
őstag

Számomra az a meglepő az egészben, hogy a CD olvasók ilyen elképesztő módon kényesek a lemez felületére és gyakorlatilag képtelenek róla hibamentesen leolvasni az adatot. Legalábbis ez derül ki a linkelt cikkből, hogy még "babzsákkal" sem lehet úgy megírni egy CD-ét, hogy az hiba nélkül olvasható legyen.

Ez számomra a technológia teljes csődjét jelenti. :W Javítson ki valaki ha hülyeséget írnék, de ha jól értem, minden nemű változás a hangképben azért következik be, mert az olvasó nem tudja 100%-osan kiolvasni a bit-eket a lemezről és ezért a hibajavító algoritmusait "halljuk", ami miatt másként szól. Míg ha adatként olvasnánk ki, az 100%-ban ugyan olyan mint az eredeti. Jól értem?

Ömlengés ON

És ez az amitől "agyfaszt" kapok, mert ez így minden csak nem digitális technológia. Milyen szabvány az olyan, ami nem képes tárolni és közvetíteni az általa meghatározott feltételek szerint egységnyi idő alatt a egységi adatmennyiséget? Az USB, HDMI és egyéb kábeleken is ezen vagyok "kiborulva", hogy tényleg 20-40-80 ezer Ft-os kábeleket kell venni , ahhoz hogy ne vesszen el adat az átadás során? Milyen szabvány az ilyen, hogy lehet ilyet kiadni? :F

Pont az a digitális technológia lényege, hogy bármikor másolható, reprodukálható és minden bitre pontosan megegyezik a forrással. Átmásolok USB kábelen több gigát pár másodpercet alatt bithelyesen, de tized akkora méretű sztereó audio jel már nem tud átjönni elkószáló bitek nélkül? :(

Ömlengés OFF

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.