Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása

Hozzászólások

(#518) Tomacko válasza neilszab (#515) üzenetére


Tomacko
senior tag

Ezekkel a feltételekkel , ne csodálkozz azon, hogy silány rossz minőségű lemez lett a végeredmény. Az audió lemez írása is bármilyen meglepő eléggé sok összetevős dolog. Annó mikor belevágtam én is sok mindenen meglepődtem. Ami cikket linkeltél a HIFI fórumban, azon pedig semmi agyfasz növelő baromság nincs leszámítva a végén a babzsákot vagy mit :DD Rendes zenei cd írásánál nagyon nagy befolyással bír a kapott hangra, hogy milyen eszközzel készült a lemez (talán ez a legfontosabb), aztán hatalmas tényező hányadot foglal még a lemez amire készül (szerintem a második ez), harmadik dolog pedig (nálam ez a maradék hányad összevonva), szoftver amivel a műveletet végzed, illetve az olvasási és írási sebességek választása. Ez utóbbi általában mindig a legalacsonyabb sebesség választásával hozza a legjobb eredményt, nem beszélve arról, hogy nagyon sok lejátszó egyszerűen nem is képes elindítani a 4x vagy 8x sebességnél gyorsabban írt lemezeket. Én ezen dolgok miértjébe anno nem nagyon mélyültem el, de arra még emlékszem, hogy egyik fő probléma a hibajavító funkció jó, vagy nem megfelelő működése, minél gyorsabb sebességgel olvasol-írsz, annál többet tud téveszteni a lézer egység, annál többet kell dolgozzon a hibajavító......... Én ha ma kezdenék ehez hozzá, egészen biztosan egy külső egységgel saját külső táppal rendelkező csak CD írásra alkalmas eszközzel tenném. A DVD bigyókat inkább nem minősíteném ha nem baj :DD

ui: azt el is felejtettem, hogy az sem mindegy hogy a műveletek végrehajtására milyen módokat választunk

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.