Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása

Hozzászólások

(#427) gyulank válasza yvsmad (#423) üzenetére


gyulank
addikt

Te vagy el az elméletekkel... A linkjeidben minden engem támasztott alá... Az 5.1 vév se détées, hanem pécéem. Ha hetvenkéccásszor mondod az ellenkezőjét, akkor is. És ne menjünk már messzebb! Maradjunk már a gépnél, tegyük már fel, hogy aki ki tud írni egy nyomorult CD-t, az az íróval be is tudja olvasni! És ne asztali olvasókról, meg írókról beszéljünk! Ha tudnám, hogy, és mivel kell 24 bites CD-t írni/olvasni, akkor nem lenne szenvedés az írás, meg az ellenőrzés se.

És igen, azzal, hogy belinkeled nekem, hogy van 5.1 WAV, nekem, aki tudja, aki egyszer sem állította, hogy nincs, és a létezésének semmi köze nincs a témához, csak szerinted, mert szerinted ez azt jelenti, hogy az 5.1-es PCM az DTS. Én egyszer sem állítottam, hogy a WAV csak sztereó lehet, viszont az AudioCD-n a NERO régen előbb átkonvertálta a fájlokat szabványra, hogy véletlenül se írhasson ki olyan némaságot, mint tegnap a 192kHz-el. Még vissza is kérdeztél, hogy már elfeledkeztem-e arról, hogy a DTS veszteséges tömörítés, mikor épp egy 6 csatornás vév méretét számoltam, de akkor se tudom, hogy létezik olyan, és azzal, hogy linkelsz angol szöveget arról, hogy van ilyen, már igazad lesz, mert ez azt bizonyítja, hogy a DTS=WAV. Teszerinted. Ennyi erővel, minek átkonvertálni? Átnevezed oszt jóvan... Én az elejétől ezt kérdezem, hogy a WAV az miért DTS a te agyad szerint, és erre nem kaptam választ, mert az, hogy 6 csatornás, az még nem jelenti, hogy DTS, mert AC3, vagy FLAC is lehetne 5.1-es, és még más is van biztos.
De a WAV attól még PCM, nem DTS.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.