Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása

Hozzászólások

(#423) yvsmad válasza gyulank (#422) üzenetére


yvsmad
őstag

Te jól elvagy magadnak az elméleteiddel, élvezet olvasni! :D
Azért linkelek, mert nekem nem hiszel, így tudom alátámasztani, amit írok.
De most inkább én kérdezek, hogy a saját válaszaidból jöjj rá azokra a dolgokra, amit nem hiszel el.
A 20 és a 24 bites HDCD-t is le lehet játszani 16 biten, de akkor minek erőlteted a 24 bitet, ha nem tudod kihasználni az előnyét??? Nem lesz jobb a hangzás, ha nincs hozzá való rendszered. Csak szenvedsz a megírásával és még csak le sem tudod ellenőrizni, hogy tényleg 24-bites lett-e az eredmény. Miért csinálod tehát?
A dts CD-hez viszont nem kell olyan (milyen is?) lejátszó. Az én NAD-om egyszerű CD-lejátszó, nincs benne dts dekóder, nem játszik le wav-ot sem meg .dts fájlt sem adatlemezről, mégis megy rajta az 5.1 csatornás dts CD. Ja, és csipog az analóg kimeneten (milyen hangot is kellene szerinted kiadnia a sztereó DAC-on keresztül a sztereó analóg kimenetnek 5.1 ch forrás esetén?). Ha semmilyet és azt sem fogadod el, hogy az optikai kimeneten kimegy a kódolt dts jel, akkor szerinted mégis mire való a dts CD?
A dts to wav converter azért nem hülyeség, mert a wav konténer nem csak 2 ch 44,1kHz/ 16 bit jelet tartalmazhat. Belinkeltem neked az 5.1 wav-ot is, de az sem tetszik, inkább reklamálsz, hogy miért linkelek a válasz helyett. Nem hiszel sem nekem, sem a linknek. Anélkül, hogy utána olvasnál, anélkül, hogy kipróbálnád a konvertert, inkább itt gyártasz új elméleteket. Ez is lehet egy hobbi, csak éppen előre nem fogsz jutni egy tapodtat sem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.