Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása

Hozzászólások

(#396) gyulank válasza yvsmad (#395) üzenetére


gyulank
addikt

Mivel lehet kiírni Audióba? A zúj Néró búrning rom azt merészeli mondani egy dts-re, hogy:
Támogatott fájl formátumok: AAC (*.aac), Apple AIFF (*.aif; *.aiff), CDA Fájlok (*.cda), Dolby Digital (*.ac3), FLAC (*.flac), M3U fájlok (*.m3u), M3U8 fájlok (*.m3u8), MPEG-4 AAC (*.mp4; *.m4a; *.m4b), Ogg Vorbis (*.ogg), Windows Media Audio (*.wma), Windows PCM (*.wav; *.wave), mp3/mp3PRO (*.mp3), .
De emlékeim szerint régen csak wav vagy mp3 lehetett. De a lényeg, hogy ha mp3-at húztam be, az is audio CD formátumúra íródott, ha audio CD-t írtam, nem mp3-ba, meg ezek közül az összes abba íródna ki gondolom.
Nem az, mondjuk én már irtózok a lemezektől, mert csomó CD-t DVD-t be se tudok olvasni, olyanokat se, amiken semmi bajt nem látok szemmel. De attól még érdekel. Az is, hogy 24bitest mivel lehet írni, meg az is, hogy DTS-t mivel lehet. Meg az is, hogy ha a mezei lejátszó 16bites 44,1kHz D/A konverterrel van felszerelve, akkor hogy játssza le a DTS-t, vagy 24bitest? Csak mert az mp3 lemeznél nem kezd csiripelést se játszani. Tudom, hogy az adat, de pont ezaz, hogy az mp3-at is vagy adatként írhatom ki, vagy audióként, de akkor már átkonvertálódik CDA-ra.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.