Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Begi


Begi
senior tag

Mi a kulonbseg a ket Live kozott?
Es szerintetek melyiket eri meg megvenni, ha a penz nem szamit. Hasznalni akarom Linux es windows alatt is.

(#2) guest


guest
veterán

Ha a pénz nem számít akkor nézz körül másfele is (ha zenélni akarsz, akkor lehet, hogy nincs jobb, mint az audigy, bár ehhez nem értek),de 20 körülig rengeteg alternatíva van : Philips hangkártyák (11-12nettó), Terratec Sixpack 5.1 (20nettó), Turtle beach Santa Cruz (aka Videologic Sonicfury) (kb 80$, itthon nem lehet kapni), kérdés, hogy a hangminőség, a feature-ök vagy a zenélés része érdekel a hangkártyának.
üdv
Lala

prohardver vendég

(#3) Begi válasza guest (#2) üzenetére


Begi
senior tag

Engem az erdekelne, hogy mi a kulonbseg minosegileg ezen kartyak kozott. Only ez a 3 erdekel. A penz ugy nem szamit, hogy ezek kozul barmelyiket meg tudom venni. A hangzas lenne a fontos, meg az alapzaj merteke. No meg a kompatibilitas

(#4) Den válasza Begi (#3) üzenetére


Den
veterán

Live 5.1 digitalt ajánlom. Van digitális kimenete, tehát ha rákattansz a házimozira és úgy érzed hogy a kártya kimenetei nem elég jó minőségüek, akkor ott a dig. kimenet meg egy házimozi erősítő alternatívaként.

www.simson4t.hu

(#5) guest válasza Begi (#3) üzenetére


guest
veterán

Azért mondtam azokat az alternatívákat, mert azok is max kb audigy árban vannak.
Legszebb minőségű hang : turtle beach santa cruz. (hátránya, hogy az eax-szel állítólag nincs túl jó barátságban, de van helyette sensaura3d directsoundhoz)
Legtöbb játékkal/zeneprogrammal kompatibilis: live és audigy (live + eax advanced hd, visszafele kompatibilis, és a régi dolgok is jobban hangzanak vele állítólag - ez leginkább játékos kedvű emberek részére előny)
A philips kártyák is olcsóak, és általában szép a hangjuk, viszont 0 linux támogatás (különben nekem is ilyenem lenne)
Alapzaj ezeknél a kártyáknál már nem jellemző, inkább a hangok tiszta visszaadása, leginkább a magastartományban, ami különbség közöttük.
Linuxos támogatás:
live! : kb full
audigy : 2 hangszóró
santa cruz : 2 hangszóró (oss-sound-dal 4 hangszóró, de az pénzes)
philips: nulla
de hallgasd meg őket, és a saját füled alapján dönts, mert aki nem hallja a live és az audigy között a különbséget, annak felesleges kiadnia plusz 10ezret.

prohardver vendég

(#6) Begi válasza guest (#5) üzenetére


Begi
senior tag

Ez mondjuk igy van. Itt az a kerdes, hogy hol tudnam meghallgatni?
Live-ot hallottam mar, de meg audigyt nem. A tobbirol nem is beszelve. De megprobalkozok vele. Egyebkent koszi. Szerintem Live vagy Audigy lesz. Csak meg az a kerdes, hogy a Live! 5.1 es a Live! Value 5.1 az ugyanaz?

(#7) rup1u5


rup1u5
nagyúr

itt fogdosom a live-omat amit most vettem .
...már nem bírtam az ac97 recsegését (a desktopon a kurzor mozgatására berregnek vele a hangszórók brrrr ha hazaérek disabled-lessz a szemétnek)
elég láma vagyok ezügyben de úgy tudom az audigy már 6.1-es.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#8) ACE|


ACE|
csendes tag

Én úgy hallottam hogy a különbség annyi a kettő között, hogy az audigy-ben egy jóval erősebb proci van, és a különbözö hangok dekódolásánál kevesebb proci időt emészt fel, sőt szinte semmit. Na meg van valami Firewire csatlakozója is.

(#9) 9CS válasza ACE| (#8) üzenetére


9CS
senior tag

Nomeg több hangot is tud kezelni, azthiszem.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#10) Ton


Ton
csendes tag

Tapasztalat:
Alapzaj: Audigy=LIve 5.1
Szoftver: Audigy<Live 5.1
Hangzas: Audigy>Live 5.1

Reszletezhetem is ha kell...

Te is fiam Bluetooth? :O)

(#11) Loha


Loha
veterán

Ha vhol meghallgatod a hangkártyákat, akkor semmi különbséget nem fogsz észrevenni.
Én már csak a FireWire port miatt is az Audigy-t venném, ha a pénz nem számít. Az Audigy játékok alatt jobban teljesít hangzásban.
Live -ból pedig a Digital a legjobb, vagy a Platinum :)

(#12) Begi válasza Loha (#11) üzenetére


Begi
senior tag

Nah szoval akkor a Live!-bol az 5.1 digital a jo?
hmm, akkor az most melyik?
En itt latok sok jelzesut. Legyen szives valaki irja le, mi a kulonbseg a Live! Value 5.1 es a Live! 5.1 kozott. Egyebkent az Audigy elvetve a tamogatottsag hianya miatt.

(#13) BobMaster válasza Begi (#12) üzenetére


BobMaster
senior tag

figy, főbb paraméterek összehasonlítása:

[L]http://www.computercentrum.hu/mm_scard.htm[/L]

Az árakat ne nézd, csak a paramétereket

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#14) Den válasza BobMaster (#13) üzenetére


Den
veterán

Már megint hétvégi meló?

www.simson4t.hu

(#15) BobMaster válasza Den (#14) üzenetére


BobMaster
senior tag

Mondtam, nem? Még du. 4-kor is itt rohadok majd.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#16) Den válasza BobMaster (#15) üzenetére


Den
veterán

Együttérzek, szolidaritásból mindjárt nekiállok megcsinálni azokat a matekfeladatokat amiket hétközben (prohardverezés miatt), nem csináltam meg.

www.simson4t.hu

(#17) Begi


Begi
senior tag

Vegulis maradtam a Live! 5.1 OEM -nel. Majd meglatjuk, penteken nalam lesz. Remelem okes lesz.

(#18) McJames válasza Begi (#17) üzenetére


McJames
senior tag

Most találtam!
[L]http://dmzweb3.europe.creative.com/SRVS/CGI-BIN/WEBCGI.EXE/,/?St=75,E=0000000000005191649,K=8216,Sxi=6,Case=obj(757)[/L]
A Creative szerint a különbség abban van, hogy a Live Value-n (Value/Player/Basic országonként más elnevezés, de ua.) nem audio extension, hanem SPDIF extension van. Részleteket lásd a linken.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#19) Begi


Begi
senior tag

Na megvettem. Live! 5.1.
Muris volt, mert beraktam es utana a halokartya nem ment valamiert win2k alatt. Felraktam az Xpt es minden ok. Nagyon szep hangja van szerintem. Meg elesben nem probaltam ki.

(#20) Pypec válasza Begi (#19) üzenetére


Pypec
tag

Azért,ha bővebb tapasztalatokat szerzel írj még,mert nekem is lesz 1 ilyen befektetésem (Audigi vs. Live5.1)
Csövi !

...NO! ITt talán okos is leszek egyszer...!!!

(#21) TommyGun


TommyGun
őstag

Ha kell valakinek nekem van egy eladó vadi új LIVE 5,1-esem :) 1 év garival természetesen...ilyen van a gépemben is...ez a legjobb...audigy még kicsikét drága de csak annyival tud többet hogy kevesebb prociidőt zabál bár a LIVE is alig kajál....ja meg az optikai kimenet de nemhiszem hogy mindenki ilyet akarna...:)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#22) Begi


Begi
senior tag

Na egy kicsit teszteltem.
10 winamp mellett normalisan lehetett programokat inditani, a divx-es filmlejatszas mar nem volt ennyire jo, bar meg szerintem lazan nezheto. A hanggal nem volt gond, bar mar ekkor a procihasznalat 100% volt.

A konfig:

AMD 1.0GHz TBird 7.5*133MHz
Asus A7V-133 alaplap
256Mb noname 133Mhz SDRAM
Asus V7100 Geforce 2 Mx200
Sblive! 5.1

Na meg mellette volt egy kis haloforgalom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.