Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LukaBrazi


LukaBrazi
csendes tag

Tapasztalt már valaki sötét foltokat a megírt Arita lemezén???
Egyébként látszólag hibátlan a cucc, de akkor is aggasztó a dolog..
Ha valakinek vannak hasonló tapasztalatai, írja má be legyen szíves!! (nyugtassatok meg)

(#2) g@bo válasza LukaBrazi (#1) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem jó jel. ''pigmentes'' a cuccz. gond lehet vele.

(#3) LukaBrazi


LukaBrazi
csendes tag

de írás előtt ebből semmi nem látszik...
egyébként mi lehet vele a gond, meg miaz ''pigmentes''

(#4) LukaBrazi


LukaBrazi
csendes tag

Háát köszönöm SZÉPEN mindenkinek az építő jótanácsokat...

(#5) TexT-BoY válasza LukaBrazi (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

oszán mitöl lesz pigmentes a lemez?:) mivel irod? :D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#6) Biaggio válasza LukaBrazi (#4) üzenetére


Biaggio
őstag

Gondolom, te sem gondoltad, hogy 40 perc alatt negyven ember mondja el a véleményét :(
DVD írás témában, lemezekkel kapcsolatban rengeteg topik van, esetleg tedd fel ott a kérdésedet.

(#7) gézu válasza TexT-BoY (#5) üzenetére


gézu
őstag

Nyilván pigment íróval.:DDD
Bocsi

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#8) Male


Male
nagyúr

Nekem is foltosak lettek amikor megírtam (Ritek G04, Ridata felirattal). Mint kiderült a foltokban egyszerűen nem írt rá az író (ezért máshogy tükröződik, ettől tűnik sötétebbnek), így azok a részek olvashatatlanok. Most van egy pár díszkorongom...

Hogy mi okozza nem tudom. Arra gondoltam, hogy valami porszemek lehettek rajta (mivel hengerben volt ez előfordulhat), és azok ''takarták ki'' ezeket a részeket.

(#9) g@bo válasza gézu (#7) üzenetére


g@bo
nagyúr

írás előtt nem látszik az anyagon a hiba, csak irás után a sötét kis foltok. nekem verbatim lemezem volt ilyen ( 1200 froncsi volt akkor ) természetesen azon a részen olvashatatlan = kuka vagy kuki.

[Szerkesztve]

(#10) Dilikutya válasza LukaBrazi (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

birom ezeket az újoncokat...:D amugy aki kicsit is odafigyel az nem is ir ritek meg Ridata meg Retek lemezeket :D brrr isten őrizz....

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) LordX válasza Dilikutya (#10) üzenetére


LordX
veterán

He? A Ritek G04 etalon lemez..

(#12) PPeter válasza LordX (#11) üzenetére


PPeter
addikt

Nem minden RITEKG04 lemez készül ám ugyanott és ugyanolyan minőségben...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

ugy örülök nektek:(((
kérdeztem mivel irtátok de ti b.tok 1 kva márkát mondani:((( igy probálhat akárki is segiteni:(((

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#14) simonzé válasza Dilikutya (#10) üzenetére


simonzé
addikt

A Ritek gyártja szinte minden jónevű gyártó lemezeit, ezen kívül az örök legjobb Primedisc, és más saját néven forgalmazott termékek is tőlük jönnek. A Princo viszont gagyit termel.
Az mondjuk kérdés, hogy az Arita lemezek miért nem Ritek néven jönnek ki a gyárból... Ezt hívja a Prinvo, és a Tesco ''B'' minőségű lemeznek. :(

I don't fit in. I fit out.

(#15) simonzé válasza TexT-BoY (#13) üzenetére


simonzé
addikt

Mi nem b.unk márkát mondani, de azt csak a topicnyitó tudja, ő meg nem mondja. Vele vitázz, ne a többiekkel!

(Egyébként amikor a kérdésére fél órán át nem válaszoltak, akkor meg ő volt kibukva. Érdekes, hogy ő lehet lassú, más nem. :U)

I don't fit in. I fit out.

(#16) TexT-BoY válasza simonzé (#15) üzenetére


TexT-BoY
addikt

bocsy igazad van.... de baj hogy nemtudunk jó ötlettel szolgálna ha semmit nemtudunk az egészrül?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#17) LukaBrazi


LukaBrazi
csendes tag

Na ennek már van tetejje...
Mellesleg Lg 4082 vel írtam.
Eddig a g04ről minden fórumban csak jót hallottam, ezért gondoltam maj jólesz.Azt mégse, úgyláccik...

(#18) LukaBrazi


LukaBrazi
csendes tag

Jah a kritikákat illetően igazatok van! De nézzétek el nekem, nagyon felzaklatott ez a pigmentálódás dolog....

(#19) valaky


valaky
tag

A ''látszóla hibátlan'' alatt mit értesz? Rendesen visszaolvassa az adatokat/lejátsza a filmet, stb...?
Egyébként én is aritákat írok (princoval kezdtem :( anno...), és még semmi gondom nem volt velük. (LG-4120b)

Egyébként voltam 2 hete Németo-ban, és beszereztem 4× Verbatim DVD-R-eket, átszámítva 200 Ft-os áron darabját (25db-os csomagban). Nálunk miért nem lehet ennyiért kapni?!?!? :O Mert akkor jóval kevesebben írnának szutyokra.

[Szerkesztve]

Soha többé nem veszek feleségül kézilabdás nőt. Bármit vág hozzám, eltalál!

(#20) LukaBrazi


LukaBrazi
csendes tag

Visszaolvassa, és szépen lejátsza a ráirt filmeket. A neroval írás után végigellenőriztettem de nem talált semmi hibát... (mégis foltos)

(#21) simonzé válasza valaky (#19) üzenetére


simonzé
addikt

Én 3M Imation lemezeket vettem Horvátországban 5 Kunáért. Annyiba kerül ott egy másfeles ásványvíz is (180 Ft). Ja, a +/- -os ugyanannyiba kerül. Éééérdekes...

I don't fit in. I fit out.

(#22) ATI


ATI
senior tag

Nekem utoljára akkor lett ''pigmentes'' az általam megírt lemez, ha nem tisztítottam meg, fújtam le róla a kis apró szöszöket, miután kivettem a hengerből. Azokat ugyanis elégeti a lézer, s arra a területre nem tud írni, amit takar. Ma már sokkal óvatosabb vagyok, és mindíg ellenőrzöm a lemez írható felét, nehogy piszkos legyen.

Sztem a topikindító is így járt, csak még nem tudja. Demajdmost! :)

(#23) LukaBrazi


LukaBrazi
csendes tag

Olyat is hallottam, ha írás özbe kikapcsol a monitor, az is okozhat ilyen problémát. Igaz ez?
(nézitek a horvát-magyart?, aki nem az sürgőssen fogjon hozzá!)

(#24) L3zl13 válasza LukaBrazi (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Kitől vetted az Arita lemezt? Itt a PH-n valakitől?
Biztosan eredeti G04? Az írható felülete lila vagy kékes?

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#25) FPéter


FPéter
aktív tag

Nekem TDK lemezeim lettek szabályosan pöttyösek. Az asztali CD lejátszó nem játszotta le, de az autó lejátszója igen... Elég tanácstalanul állok a jelenség előtt, a lemezen biztosan nem volt annyi por, mint ahány pötty most van.
Mondjuk az író itthon egy LG 32x10x40x vagy 16x10x40x vagy 52x24x52, mindnél előfordult... Tuti a lemez volt gagyi.

(#26) PPeter válasza L3zl13 (#24) üzenetére


PPeter
addikt

Könyörgöm hagyjátok mér ezt a sületlenséget, mi az hogy ''eredeti G04''??? A hazánkba eljutó Ritek kódú lemezek nagy része szitázatlanul eladott B kategóriás, vagy újraprintelt korong, nem lehet tudni melyik üzemben készült, olyan márkajelzést nyomnak rá ami éppen kelendő.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#27) Zebu válasza PPeter (#26) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem is beolvadt most a minap 1.... Bár ha csak 25, vagy 50-ből rossz 1-1 az teljesen belefér szerintem...

(#28) Zebu válasza LukaBrazi (#20) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem elakadt a film és semerre tovább.... kicsinálta!

1 pöttyöm lett, de az jó nagy!

(#29) L3zl13 válasza PPeter (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tudtommal a G04 alapanyagot jelöli. A szitázás nem igazán érdekel...
Ellenben tudtommal vannak hamisított lemezek, amelyek mondjuk újraprintelt Princo-ból készülnek... Vagy rosszul tudom?

Aki hülye, haljon meg!

(#30) @aMoRF válasza L3zl13 (#29) üzenetére


@aMoRF
tag

A pigmentes lemez NEM = rossz.... A ''pigmentek'' megjelenésének az oka:
A iró lézer hatására a DVD lemez rétegei egy kicsit elválnak egymástol ezéltal a fénytörése megváltozik csekély mértékben. A lemez ettől függetlennül jó maradhat! A g04 rétegű lehmezek a jók! és alapvetően tök mindegy milyen néven fut.... :DD

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#31) L3zl13 válasza @aMoRF (#30) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Csak az a kérdés, hogy tényleg g04, vagy csak ''olyan néven fut''...

Az hogy működőképes a lemez nem jelenti azt, hogy egy hét, vagy egy hónap múlva is az lesz. Szerintem ha ilyet produkál egy lemez, az nem éppen a minőségi megmunkálást jelent.

Aki hülye, haljon meg!

(#32) Kain


Kain
senior tag

Ilyen pöttyökkel még nem találkoztam.A G04 az alapanyagaot jelöli,mint azt előttem valaki már helyesen felvetette.Vannak xar szériák,de ha Ridata van ráirva már nagy baj nem lehet.

[Szerkesztve]

(#33) PPeter válasza L3zl13 (#29) üzenetére


PPeter
addikt

Nem csak az alapanyagot, hanem a nyomóformát és sok minden mást is. És rosszul tudod, nemcsak a Princo lemezeket árulják más márkanevek alatt.
Leírtam a lényeget, nézd csak meg: milyen véletlen, hogy az egy időben piacra kerülő RTEK klónok mind azonos sorozatszámmal készülnek, tök ugyanazok a lemezek, csak éppen vagy ilyen, vagy olyan színnel, felirattal szitázza meg az a cég, akinek semmi köze a RITEK-hez, csak szitázatlanul vásárolja meg az olcsóbban eladott szériákat aztán aszerint márkásítja őket, hogy melyik megy jobban éppen, aztán eladják a kelet-európai neppereknek. Nem rossz lemezek, de abszolút nem egyforma a minőségük és most már egyre több a problémás újabban - egyre gagyibb szériákat hamisítanak meg (látnak el jobb minőséget sugalló márkanevekkel), ahogy a piaci verseny miatt egymás alá tolják az árakat. Ennyivel nem ment lejjebb a minőségi gyártók átadási ára (tudom, hogy a RITEK mennyiért árul nagy tételben A osztályú lemezt), a mostani fekete piaci árak részben már a csökkent minőségi besorolás eredményei.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#34) Kain válasza PPeter (#33) üzenetére


Kain
senior tag

Neked mint szakértőnek,mi a véleményed a matrica nélküli ,ólcsó TDKról?Azt is hamisitvány?Mondjuk nekem,azzal se volt problémám.

(#35) L3zl13 válasza PPeter (#33) üzenetére


L3zl13
nagyúr

De akkor van olyan is, ami egyátalán nem Ritek által szitázatlanul eladott gyengébb minőségű lemezekből van márkásítva, hanem mondjuk szitázatlan ultragyange minőségű princoból, nem?

Én erre gondoltam, hogy van olyan cucc aminek legalább halvány köze van a g04-hez és van olyan aminek semmi...

Aki hülye, haljon meg!

(#36) Janesz


Janesz
őstag

az arita lemez szerintem egy szar!!!! nekem volt 3db (elvileg g05 volt) és mindegyiket elbaszta az én íróm is (4120lg )meg a haveré is (107pio)
kicseréltettem ridata lemezre ami elvileg ugyanaz csak g04 és az hibátlan lett!!

(#37) @aMoRF


@aMoRF
tag

Inkább Döm dö döm! :)

[Szerkesztve]

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#38) LukaBrazi


LukaBrazi
csendes tag

Szerintetek ezek a pöttyök mennyire befojásolják hosszabb távon az adattárolási időtartamot? Visszatérve hogy lila vagy bordó : a primco-hoz képest bordós, de nem kifelyezetten bordó. Ennek ellenére minden g04nek ismeri fel...
(a g04 és g05 között mi a különbség?)

(#39) L3zl13 válasza LukaBrazi (#38) üzenetére


L3zl13
nagyúr

g04 vs g05:
Más alapanyag. g05 már 8x.

Aki hülye, haljon meg!

(#40) gyga


gyga
senior tag

nekem a g05-öt nem akarja írni csak 4x-en szerintetek miért? lg4082b a204 fw

A kisebbség is számíít, teszkó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.