Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dchard


dchard
veterán

Nagy szükség van valamire, ami csak pont egy szabványos házba nem építhető be.

Az ATX név használatát meg kell vonni tőlük, nyilván nem nevezhető valami ATX-nek ha nem felel meg a szabványnak, aztán sok sikert kívánok az értékesítéshez...

Vicces, hogy a valódi innováció helyett ilyen hülyeségeket kell néznünk az elmúlt években, ahol valaki megpróbálja újra feltalálni a kereket, de nem nagyon sikerül...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2) Lenry válasza dchard (#1) üzenetére


Lenry
félisten

odaírták, hogy "Intel ATX3.0 certified", szóval ez vagy belefér a szabványba, vagy az nincs benne definiálva, hogy merre jönnek ki a kábelek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) dchard válasza Lenry (#2) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem az "Intel ATX3.0 certified" csak a tápsínekre vonatkozik, nem a fiizkai kialakításra. De biztos vagyok benne, hogy az is meg van határozva, nem építhetsz akármilyen méretű és kialakítású tápot és hívhatod ATX-nek.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4) Rowon


Rowon
veterán

Az előző házamnál a kábelmenedzsmentnek volt hagyva 1,5 cm. A P1 is alig fért el hátul. Mit akarnak ezek oldalra rakni?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#5) Angie™


Angie™
addikt

Én látok benne fantáziát, ha elférnek a vezetékek miért ne?
Gusztusos, szerintem..
De a modernebb kialakítású házaknál, amúgy is van egy tápot takaró rész, pont hogy ne látszódjanak a vezetékek, nah azokba a házakban édesmindegy, hogy merre állnak, mert amúgy sem látszódnak.. :)

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#6) Rowon válasza Angie™ (#5) üzenetére


Rowon
veterán

Ha a kábelek oldalt (hátul) futnak, akkor az elülső rész felszabadul. Oda lehet rakni valamit. A HDD keret jutott eszembe, viszont kérdés, hogy hogyan oldod meg a hűtést? A táp is termeli a meleget meg a HDD-k is.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#7) Chibass


Chibass
tag

Az elgondolás tetszik, de nekem is az jutott eszembe, hogy a háznak is passzolnia kell hozzá.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#8) NoMix


NoMix
tag

Az U4 szerver rack tetejébe bele ütközne a kábel ha csak nincs egy 90°-os pipa csatlakozója...

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#9) fatpingvin


fatpingvin
őstag

hatalmas ötlet, jár a csicskalángos a product designernek.

ahogy a legelső komment is írta, ez tényleg egy csomó helyre befér, csak éppen a szabványos kialakításhoz semmi köze.

őszintén remélem hogy vastagon pofára esnek vele, a gémerek meg könyörgöm ne legyenek annyira ostobák hogy ilyen baromságért pénzt adnak.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) flexxx2


flexxx2
őstag

remélem megmarad a régi, mert ezt max a full nyitott házakban tudom elképzelni

(#11) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

ez az olyan házakba lesz jó amik amúgy is olyan brutál túl vannak méretezve, hogy tök mindegy merre állnak a kábelek, mert el lehet rendezni normálisan.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#12) ViZion


ViZion
félisten

Örültem a hírnek, végre eltűnik a hatalmas 24 pin vagy ilyesmi... nem, ez nálam sem férne el. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) Duree


Duree
veterán

Nem lenne rossz de nagyon sok házba nem lehetne beépíteni.

duree54

(#14) Rowon válasza FireKeeper (#11) üzenetére


Rowon
veterán

Ezzel egyetértek. Nálam a Cosmosban kb. teljesen mindegy hogyan áll, ez a Corsair részéről lehet, hogy csak egy marketinges baromság. De úgyis veszik majd, mint a cukrot.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#15) DEJVID


DEJVID
őstag

Linusék csináltak tesztet arról, hogy a rendezetlen kábelezés hogyan hat a hőmérsékletekre: semennyire. Szép lesz tőle a gép, de semmi több.

(#16) fatpingvin válasza DEJVID (#15) üzenetére


fatpingvin
őstag

hozzáteszem erre amúgy normális tesztek is vannak nem csak az amit az a bohóc művel. az eredmény viszont ugyanaz, úgyhogy ebben sikerült meglepő módon nem baromságot produkálniuk.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#17) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ennek nem sok értelme van. Vagy rosszul látom?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) hypno skate


hypno skate
senior tag

Erősen próbálom magam elé képzelni, hogy full moduláris táp esetében mitől lesz kábeldzsungel. Nem megy.
Egy fix kábelezésű tápnál az igen, na de itt?

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#19) kakuk.tamas válasza dchard (#1) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A Seasonic Prime Connect-ra is rásütik az ATX-et, és az se jó minden házba.
Az ATX szabvány (ahogy olvastam) a csatlakozók helyzetéről nem ír, csak a minimum darabszámáról, teljesítményről, a tápegység házának “lyukasságáról”, méretről…

Nem minden tápegység jó minden házba. Ehhez is olyat kell venni, ami passzol hozzá.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#20) dchard válasza kakuk.tamas (#19) üzenetére


dchard
veterán

"Nem minden tápegység jó minden házba"

Ez teljesen normális. Van is nekik külön nevük: SFX, TFX, WTX stb.

De az, hogy ATX-nek hívnak valamit, ami az ATX házak 99%-ába nem jó, az komoly probléma.

A Seasonic Prime Connect-et be tudod építeni egy szabványos ATX házba, persze ótvar lesz ahogy a "smart connect" (micsoda baromság) rész benne lötyög, vagy oda van gyorskötözőzve valamihez, de a kompatibilitást nem töri meg. A cikk tárgya viszont igen.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Szerintem ezt nem gondolták rendesen át, inkább adjanak hozzá hosszabb kábeleket, ha rövid.

(#22) icp1970


icp1970
senior tag

Baromság szerintem ez az egész.

(#23) Sinesol


Sinesol
veterán

Eddig sem volt semmi gond a kábelekkel, főleg nem a moduláris tápokkal.
Na meg amúgyis, 'kutyátse érdekel a kábelrengeteg, kb senki se nézegeti...

(#24) prmcsk


prmcsk
addikt

Ez is olyan felesleges, mint fingot reszelni... Inkább a csatlakozók tűlábainak átmérőjén változtatnának, így 20 év után. Főleg, hogy három-ötszörösére emelkedett a VGA-k energiaigénye...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#25) tibaimp válasza prmcsk (#24) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1! Úgy van, az fontosabb lenne.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) macilaci78 válasza fatpingvin (#16) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még az ATA szalagkábeles korszakban volt értelme ezzel játszani, de ma már jobbára esztétika, az is csak azoknál, akiknek látszik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27) fatpingvin válasza macilaci78 (#26) üzenetére


fatpingvin
őstag

a szalalgkábeles időben sem volt már értelme ezzel játszani. már akkor is egy nagy mítosz volt ez az egész.

komolyan mondom fogok egy tesztet csinálni erről hogy egy amúgy normálisan szellőző gépházat megtöltök pingponglabdákkal, rácsukom és megnézzük hogy változnak a dolgok. lelövöm a poént előre, nem számottevően.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#28) Rowon válasza macilaci78 (#26) üzenetére


Rowon
veterán

Még a szalagkábelt is szét lehetett szedni mondjuk 5-10 szálra, egymás mellé rakni és összekötegelőzni őket. Már az is lényegesen kevesebb levegőt fogott fel.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#29) fatpingvin válasza Rowon (#28) üzenetére


fatpingvin
őstag

a legjobb pedig az volt bennük hogy ahol volt egy intake és egy exhaust fan, a melegedő alkatrészeknek meg saját hűtése ami végtelen térfogatú de álló hűtőközegre van tervezve, ott tökmindegy volt milyen szalagkábelek merre mennek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#30) prabhu


prabhu
senior tag

Lenne mit változtatni a kábelek terén, csak nem így.

(#31) jokeph válasza kakuk.tamas (#19) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nyilván, akármibe nem fér be, cserébe ez vásárlás előtt is látható, ha nem vak az ember fia. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#32) icp1970 válasza hypno skate (#18) üzenetére


icp1970
senior tag

Pontosan.Hülye mítosz volt az is.Kb 3 sata kábel, semmit nem változtat a hűtés terén.

(#33) lujo10


lujo10
aktív tag

Remek és akkor majd gondolom lesz saját ATX szabványuk is, mert a jelenlegi házak többségébe kb. csak dísznek lesz jó. Esetleg majd gyártanak a tápok fogadására alkalmas házakat is, persze arany áron.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#34) Johnny001


Johnny001
senior tag

Ha a HAF 932-be nem jó, akkor nem jó. (nem jó)

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#35) Dragon3000 válasza icp1970 (#32) üzenetére


Dragon3000
veterán

Biztos van olyan eset, amikor a kábelezés belszól a hűtésbe, mert minden kábel a levegő útjában van, de ez eléggé ritka eset lehet. Szerintem többet ront az egészen az üveg/teli előlapos ház kialakítás, amikor az első ventilátorok szinte levegőhöz sem jutnak.

(#36) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Nem rossz!

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#37) KAMELOT


KAMELOT
titán

Enenk meg semmi értelme. Milyen kábeldzsungelt, mikor a táp alul van és moduláris tápnál van pár kábel. Ez megint egy hülye cikk.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38) Dragon3000 válasza KAMELOT (#37) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akinek mindegyik kábel kell ott lehet kábeldzsungel, de ott ezzel is megmarad, így értelmetlen.

(#39) KAMELOT válasza Dragon3000 (#38) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát erről van szó! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40) Dragon3000 válasza KAMELOT (#39) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mellé még sok házba be se szerelhető.

(#41) Rowon válasza KAMELOT (#37) üzenetére


Rowon
veterán

Mondjuk a cikkből kiindulva a modulárisnak sem feltétlen lehet sok értelme, mert lentebb a Kollégák kitárgyalták, hogy a hűtésen lényegesen az a pár plusz kábel nem fogja negatív irányba elbillenteni a hőfokokat, ugyanúgy a PATA korszakban sem a szalagkábelek miatt melegedett túl 1-2 gép. A fix tápok még mindig olcsóbbak, CSAK vigyázni kell a vezetékekre. Nekem félmoduláris van, az is teljesen pacek.

Vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#42) KAMELOT válasza Rowon (#41) üzenetére


KAMELOT
titán

Kábelnek semmi köze a melegedéshez. Nincs is útban egyik kábel sem. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43) jokeph válasza KAMELOT (#42) üzenetére


jokeph
nagyúr

Fél/teljes moduláris helyszűke esetén igencsak jól tud jönni. :)

#41Rowon: :K
#31-es HSZ-ben dobtam be pár képet, a Seasonic Prime-al egy tápkábelem van "elől", de az sem virít (fekete kábel/fekete festésű ház), az a VGA 8 pin segédtápja. Minden más hátul elvan, ha lenne benne SATA-s háttértár, azok is ott lennének. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44) KAMELOT válasza jokeph (#43) üzenetére


KAMELOT
titán

Teljesen moduláris minden esetben jó. Nem lógnak ott a nem használt kábelek.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#45) Rowon válasza KAMELOT (#42) üzenetére


Rowon
veterán

Szerintem nekünk a Cosmosban egy ideig nem is lesz olyan, hogy valami útban van, annyi a hely. :DDD

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#46) KAMELOT válasza Rowon (#45) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem is tervezek váltani! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#47) Synthwave válasza tibaimp (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Rosszul. Ha megfelelő szélességű házad van, egy ilyet sokkal szívderítőbb szerelni, mint egy hagyományos kivitelű darabot, és talán a kábeleknek sem kell annyit csavarodnia. Nem egyszer megkönnyeztem volna már egy ilyet, de a Prime Fanlesst most egy jó darabig tuti nem váltja semmi.

--------------------------------------------------------------

(#18) hypno skate: Ugyanattól, mint a fixnél. A sok kábeltől, csak itt legalább a felhasználatlanok nem tobzódnak egymás hegyén-hátán.

--------------------------------------------------------------



(#19) kakuk.tamas: Úgy.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#48) hypno skate válasza Synthwave (#47) üzenetére


hypno skate
senior tag

Értem én.
De ezen mit változtatna az, ha a táp egy másik oldalán jönnének ki ugyanazok a kábelek?

Nagyjából ugyanez az eredmény lenne elérhető egy 90 fokos csatlakozódugóval, amilyet a SATA kábeleken már jó régen alkalmaznak, csak nem kellene a kétajtós szekrényt három ajtósra cserélni, hogy elférjen minden.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#49) Synthwave válasza hypno skate (#48) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha néha belenyúlsz a gépbe, egyáltalán nem mindegy, hogy hol vannak azok a konnektorok. Nem egyszer, meg nem kétszer voltam már úgy, hogy legszívesebben ollóval végigmentem volna az egész hóbelevancon, mikor valamiért turkálni kellett a táp körül, mert nem fért be normálisan a kezem, vakon kellett vergődni, és nulla késztetést éreztem az egész motyó kicsvarozására, majd újrarendezésére, hiába volt normális kábelmenedzsment.

Mondjuk az első összerakásnál is jobb, hogy mindenhez premier plánban hozzáférsz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#50) DEJVID válasza hypno skate (#48) üzenetére


DEJVID
őstag

Hogy működne 90 fokos csatlakozóval?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.