Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Atomstabil socketa alaplap (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bagira69


bagira69
csendes tag

AthlonXP 2500+ vagy gyorsabb processzort tudok beáldozni egy alapvetően szerverfunkciókat (oprendszer linux) ellátó géphez. Ha kicserélésre kerül valaha, akkor minden megy, tehát legfeljebb memóriabővítés jöhet szóba.
Milyen alaplapot ajánlotok, ami ehhez megfelel, s várhatóan atomstabil rendszert eredményez.

(#2) HERR Z


HERR Z
veterán

Ezek a márkás lapok alapórajelen már szerintem mind atomstabilak...de ha választani kell akkor vegyél egy Gigabyte lapot alá mert szép kék:)

(#3) vtechun válasza bagira69 (#1) üzenetére


vtechun
veterán

lehet, hogy most kiröhögsz, de az ECS K7S5A alaplapom betonstabil..., ugyanazzal a táppal a mostani NF7 lapom vcore-ja sokkal instabilabb...az ECS-ben sohasem ment el 1.5 voltról, ebben meg1,47-1,52 között ingadozik, persze nem csak emiat stabil... ja, olyan nagy proci nem megy már bele, csak kisebb frekvencián...

(#4) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Szerintem kt600, kt880, nf2, nf2u400 ezek a chipsetek amik atomstabilak. Márkákból tul. képpen majdnem minden lehet stabil, de az a legtutibb ha veszel vmilyen tuning lapot (pl. nf7, an7, epox) azok tuti stabilak lesznek neked alapórajelen. Még akár tuningolva is, habár gondolom azt nem akarsz, de ha mégis...

(#5) _Volkovy_ válasza FlasH-BacK (#4) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

az nf7 és a stabilitás?érdekes gondolat ;]

na jó,csak vicceltem.

(#6) c.zsolti válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


c.zsolti
őstag

bármilyen hihetetlen ez egy létező dolog... :)

...

(#7) _Volkovy_ válasza bagira69 (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

a legstabilabb SocketA chipset az AMD761,a legstabilabb alaplap az Abit KG7,ámde neked ezek nem jók,így az én tippem:
Abit NF7.Csak ki kell belőle fogni egy jó példányt..

(#8) _Volkovy_ válasza c.zsolti (#6) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

tudom,nekem is volt egy példány belőle.ment mint az állat.
de valljuk be:szerverbe szinte túl jó az nf7,hisz' tuningalaplap..

(#9) Ger|


Ger|
aktív tag

az amd-ket nem szervernek tervezték. Erre tökéletes egy Pentium2-es, vagy 3-mas is. Bizományiba vegyél komplett duál procis PII szervert ibm serverbios alaplappal kompletten, tedd fel rá a linuxot. Vezérlőkártyás vinyókkal meg cdrommal együtt ha veszed akkoris 10-15k körül kijössz belőle, sokkal jobban megéri, mint egy szerencsétlen vektorprocesszort befogni szervernek!

PCI-s IDE kártyát vennék amire rá lehet kötni vinyót vagy cd meghajtót!

(#10) BluEyes


BluEyes
őstag

Ha AMD, és nem top-bencsmárk a cél,ugye, akkor körülnéznék a sis-es lapok között, szinte minden teszt és felhasználó a stabilitásuk miatt ajánlja őket.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#11) dr. rozmark válasza _Volkovy_ (#7) üzenetére


dr. rozmark
tag

Kb. 2 éve nekem is ilyen volt. Azóta csak márkás alaplapjaim voltak nagynevű gyártóktól, de egy sem volt annyira ''betonstabil'', mint a jó öreg Abit KG7Lite!!!!!!

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#12) _Volkovy_ válasza dr. rozmark (#11) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Jaja,nekem is akkor volt ilyenem.
A KG7 a király,ehhez nem fér kétség.
Azt nem tudom,hogy csinálták,de pazar.:C

(#13) vtechun


vtechun
veterán

tuningalaplap ide tuningalaplap oda nekem az 1,8 as duronom stabilan ment az ECS K7S5A lapomban 2gigán, de NF7-ben nem megy stabilan, minden ugyanaz amúgy...

(#14) Loha válasza bagira69 (#1) üzenetére


Loha
veterán

Gigabyte 7NNXP
Erre a feladatra az egyik legjobb :)

(#15) Sperafico válasza bagira69 (#1) üzenetére


Sperafico
tag

Szerintem ASUS A7N8X Deluxe.
Nekem is ilyen volt egy 2500+ os procival, és volt amikor egy hétig nem volt ujraindítva, pedig volt gyűrve rendesen!
Folyamatos letöltés, game, konvertálás, filmnézés.

Én ezt ajánlom saját tapasztalat alapján.

(#16) ilyesl XP


ilyesl XP
csendes tag

Hy!

Sztem ASUS a7v8x-x! iszonyat stabil, olcsó, gyors. Kell ennél több???

Asus a7v8x-x, 2400XP@2700XP, 2*256 400, 120G Maxtor + 80G Seagate, Eagle G4 ti4200 AGP8x 128MB (250/513@280/615) SB 5.1 Live, Pioneer 107D DVD-RW, Sony 16/48

(#17) Red Rebcs


Red Rebcs
tag

Epox 8RDA3+ márkás táp jó szellős ház jó venti kingston ram ha sokat kell mennie :DD

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#18) Alvin_ti4200 válasza bagira69 (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Gigabyte GA-7VAX

(#19) nemtommi


nemtommi
senior tag

Soltek SL-75 FRN2-RL ha kell a raid, L ha olcsóbban akarod megúszni.

(#20) bagira69


bagira69
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Tehát majdnem mindegy, hisz szinte mindenki újabb javaslatot tett. (Egy korábbi hozzászólás használt intelt említ, de az nem játszik.)

Ahogyan nézegettem az ilyen javaslatokat, egy alaplap megtetszett az nagyjából elviselhető áron láttam a MSI KT6 Delta-FISR lapot. Amit szeretnék, azt tudja számszakilag. (Melóhelyen szinte csak Intel és MSI alaplapok vannak, s nincs velük gond, talán innen a vonzódás az MSI felé AMD platformon.)

Ha valaki tud róla rosszat mondani, mondja!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Atomstabil socketa alaplap (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.