Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati raedon 9100 vs msi fx5200tdr (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Craft


Craft
csendes tag

VENNÉK EGY VIDEOKÁRTYÁT ÉS NEM TUDOM MELYIK A LEGJOBB 30000 KÖRÜLI ÁRON ERRE A KETTŐRE GONDOLTAM ESETLEG DE VÉLEMÉNYEKET KÉRNÉK KÖSZI

(#2) gesuz válasza Craft (#1) üzenetére


gesuz
senior tag

Erősen ATI-s a társaság.:)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#3) Dirtyz válasza Craft (#1) üzenetére


Dirtyz
őstag

9100-est megkapod már 22k körül is!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

AZ FX 5200-nál még egy GF4 MX is gyorsabb, ami ugyebár egy GF2

(#5) Andix válasza Phantom Lord (#4) üzenetére


Andix
csendes tag

A 128 megás 5200esek azért gyorsabbak a GF4 Mxnél..........

(#6) sh4d0w válasza Craft (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az FX 5200 dx9 képességű, de azt gyakorlatilag használhatatlan sebességgel tudja csak nyújtani. Inkább a 9100-ast javaslom +vételre.

OFF

Legközelebb a Caps Lock-ot lődd le... :DDD

ON

https://www.coreinfinity.tech

(#7) simbazz válasza Craft (#1) üzenetére


simbazz
aktív tag

30000 körüli összegért egyértelműen valami used Ti4200-as a befutó, végülis már újan is 35000 alatt vannak már asszem...

Elektromos abakusz

(#8) greenface


greenface
aktív tag

Egyértelmű: R8500/9100 (ua. a kettő). De 30-at ne adj ki érte, 20k br.-ért megkapod a 64MB-osat, nem sok értelme 128-nak.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#9) Phantom Lord válasza Andix (#5) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Az lehet. De egy ilyen szarra teljesen fölöslgese a 128 mb, talán még a 64 is.

(#10) Andix válasza Phantom Lord (#9) üzenetére


Andix
csendes tag

Memória sosem felesleges :). A gond az, hogy a 64 megás 64 bites memóriával jön, 128 megás legalább 128as memóriával jön.

Mellesleg, nem tudom mért kell szapulni, hogy Dx9 kompatibilis?? Jó-jó nem olyan gyors, de azért minden tekintetben jobb mint elődje a GF4Mx... Mondjuk most én inkább valami kifutó olcsó holmit keresnék valóban (8500, 9100, GF4Ti).

(#11) gesuz válasza gesuz (#2) üzenetére


gesuz
senior tag

nA MIT MONDTAM?

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#12) engusz válasza Craft (#1) üzenetére


engusz
veterán

Szerintem mindenféleképpen az MSI GFFX 5200, amennyiben a Media-s változat. Nagyon tutkó az a kis kütyü :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) Phantom Lord válasza Andix (#10) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

De ennyit semmikép nem ér meg. Olcsobban lehet kapni sokkal jobb kártyákat.

(#14) Yutani válasza Phantom Lord (#13) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hadd vegye... Majd rájön! :))

#tarcsad

(#15) rudi válasza Craft (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Mindenképpen 9100/8500(le) de csak vigyázva. Félmagas nyákosat NEM (club3d-ből van ilyen)! Legfeljebb 4ns-osat ami alapból 250/250en megy.

A napokban találkoztam PowerColor 9100assal (64MB); 3,5ns-os ramok voltak ami ugye 1000/3,5=285Mhz és 20k alatt volt brutto.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) DanyA válasza Craft (#1) üzenetére


DanyA
csendes tag

Az az alapvető kérdés, hogy most milyen kártyád van, és ha nem túl elavult, akkor még megérné várni 1 hónapot, mert az új NV30-asoknak köszönhetően, jelentős árcsökkenésre lehet számítani. Egyéb iránt én is csak azokhoz tudnék csatlakozni akik a kifutó modellek mellett teszik le a voksukat.

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#17) Sanya


Sanya
nagyúr

azt az 5200-ast meg ne vedd, mert még a duke nuke is szaggatni fog. most veszel egy kártyát, ami max 5000 pontot hoz 3dmark 2001-ben, vagy egy másikat, ami meg 8000-et. Nem a pont számít, csak az , hogy 60%-al többet tud a radeon, és az nvidia dx9-es teljesítménye ugyanannyi, mint egy s3 virge-nak a 3d-s teljesítménye...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18) Sanya válasza engusz (#12) üzenetére


Sanya
nagyúr

remélem lesz neked is ilyen...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19) MasterD


MasterD
csendes tag

En is 9100-ast akarok most venni
A kerdesem az lenne, hogy az ATI termekek mennyivel jobbak, ha jobbak, a mas cegek termekeinel?
Marmint a BBA-ra gondolok

Élni életveszélyes dolog, és eddig még mindenki belehalt!

(#20) Sanya válasza MasterD (#19) üzenetére


Sanya
nagyúr

a 9100-as videókártyánál jobbak: geforce3 ti500, geforce4ti4200, ti4400, ti4600, ti4800. (és a sajátok 9500-tól fölfele).
A képminősége kiváló, tv-képe szép (és nem utolsó sorban működik). teljesítménye egy erős közepes kártyának felel meg(a középmezőny nem 9500-nál kezdődik, mint ahogy egyesek képzelik).
a bba(Built-by-ATI) kártyaák elvileg magasabb órajelen működnek, ami azt jelenti, hogy jobban lehet húzni(le: 250/250 és talán föl lehet húzni 285/270-re, míg a bba 275/275-nél kezdődi, és simán föl lehet csúsztatni 301/301-re)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) MasterD válasza Sanya (#20) üzenetére


MasterD
csendes tag

Igazsag szerint meg sosem probaltam meg huzni egy kartyat se
Nem veszelyes ez? Ugy ertem nem eghat le a cucc?
Es egyaltalan ezt valami szoftverbol lehet megcsinalni, vagy a kartyat kell butykolni?

Élni életveszélyes dolog, és eddig még mindenki belehalt!

(#22) Bagoly


Bagoly
senior tag

Ha már itt tarunk:
Valaki tudja biztosan, hogy melyik 9100-as (8500-as) milyen órajeleken megy? (esetleg milyen memóriával..)
Ha jól néztem club3d9100 64MB 250/200 :((( (hogy milyen memó van rajta, passz)
sapphire9100 64MB 250/230 :(

Pár helyen még kapható a sapphire 8500 is. Az milyen órajeleken megy?
Aztán ilyen connect3d, powercolor, powermagic.
Van olyan amit általában márkásabb ramokkal szerelnek (hynix, samsung, infineon)?
Van valami különbség a különböző gyártóktól való kártyák kivitelezési minőségében? (Az álltalam említett ''márkák'' esetében)

Van olyan kártya amin tuti nincs rajta a második ramdac?

Hangsúlyozottan megkérnék mindenkit, hogy csak azt írja le amit biztosan tud. A szomszéd haverjától hallott dezinformációk nem érdekelnek.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#23) Szeke válasza Bagoly (#22) üzenetére


Szeke
senior tag

Ilyen nincs h biztos, minden gyártó minden szériája más....

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#24) Yutani válasza Bagoly (#22) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nemrég beszereztem egy Sapphire R8500LE 128MB kártyát, amin 4ns ramok vannak. Eredetileg 250/200(400) MHz-en ment, de most BIOS-hackkel 250/250(500) a sebessége. Ram-hűtéssel a 300/275(550)-et is vinné, de anélkül amint felforrósodik a ram, már csíkoz a textura. Szóval jó kis karesz, csak a TV-képén alul ne lenne az a fekete csík...

#tarcsad

(#25) Bagoly válasza Yutani (#24) üzenetére


Bagoly
senior tag

Felteszel egy rage3d-t és engedélyezed az overscan-t, utána be is kapcsolod a másodlagos képernyő tulajdonságainál és voila....Elvileg így mennie kéne.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#26) Bagoly válasza Szeke (#23) üzenetére


Bagoly
senior tag

A sapphire 9100-ról pl tutira meg lehet mondani, hogy a 64 MB-s 250/230, a 128-as 250/200-on megy. Ugyanis le van írva az oldalukon. (Talán rájöttek, hogy nem biznic a ''minden széria más órajeleken megy'' hozzáállás...)

Ezért reménykedem, hogy vannak még ilyen biztos (vagy nagy eséllyel hasonló) órajeleken működő gyártmányok. Nem nekem kell (nálam már ez a káosz ami ezeknek a kártyáknak a specifikációja körül lebeg kizáró ok lenne), de szeretnék egy jobb kártyát venni annak akinek veszem(és nem feltétlenül olyan áron, hogy én írogassam át a biosát).

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#27) Sanya válasza MasterD (#21) üzenetére


Sanya
nagyúr

Így is Úgy is meglehet, de nem szoktak elromlani, mert hamarabb fagy ki vagy kezd el szemetelni..

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28) Sanya válasza Sanya (#27) üzenetére


Sanya
nagyúr

de biosz hack a legjobb(nem kell húzogatni) de a yszoftveressel meg nincs rizikó

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29) MasterD válasza Sanya (#28) üzenetére


MasterD
csendes tag

Tudnal irni egy ilyen szoftot?

Élni életveszélyes dolog, és eddig még mindenki belehalt!

(#30) Szeke válasza Bagoly (#26) üzenetére


Szeke
senior tag

Ha körbenézel minden honlapon akkor csak van már a gyártóknál utalás az órajelekre. 9100-asból meg tök fölös a 128as szvsz.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#31) Bagoly válasza Szeke (#30) üzenetére


Bagoly
senior tag

Utalás?....:DDD
Egyedül a sapphire írja le korrektül az órajeleit...A club3d, connect3d stb lazán bekopizza az ati oldaláról a chip technikai paramétereit.....

Én sem akarok 128-ast, csak egy normális órajelen (250/250, merthogy ugye ez a 8500LE ''hivatalos'' órajele) működő, 2 ramdac-os, lehetőleg dobozos kártyát. Ennyi.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#32) Peat;)


Peat;)
veterán

Lehet hogy megköveztek,de ha van 30 rugója sokkal jobb egy Ti4200 128 megás kártya.Gondolom nem egy-két hónapra veszi, és ez a karesz ha nem is sokkal de jobb.És ha majd vesz rá mondjuk egy Thermaltake hűtőt mehet a Ti4600 ami már nem rossz.Ilyen tuningolható márka az Abit és innovision ami olcsóbb is.Használtan itt is láttam hirdetéseket 25 körül,ha jól emlékszem!Ennyiért sokkal jobb választás!

(#33) Peat;) válasza Craft (#1) üzenetére


Peat;)
veterán

26 ezerért árulják itt az innovisiont!!!Hidd el ez megéri!

(#34) Vikthor


Vikthor
nagyúr

30 ropi körül, egy sima 9500 is megteszi, hisz überli az 5200-t meg a 9100-et.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#35) Peat;)


Peat;)
veterán

A lényeg,hogy nem kéne a 9100-re rábeszélni,amikor van sokkal jobb is ennyiért!(de ez csak az én véleményem)

(#36) Peat;)


Peat;)
veterán

Nemtom hol kap 30-ért 9500-öt,de egyértelmű,hogy az lenne a király.Már directx9-es is ha jól tudom.

(#37) Sanya válasza Peat;) (#36) üzenetére


Sanya
nagyúr

Jóltudod, de 30-ért 9500 nem fog kapni egy darabig.

2003.05.26.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati raedon 9100 vs msi fx5200tdr (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.