Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati Radeon LE (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Hello!

Régebben volt egy kis LE-s fórum, de most találtam vmit (Chip mag.), gondoltam beírom, bocs ha nem mondok vele újat, akkor töröljétek a témát :))

"A hazai piacon is feltűntek a rejtélyes Radeon LE jelzésű kártyák. Ezeket nem az ATI gyártja, hanem egy Althon Micron nevű cég, amely felvásárolta az Ati azon Radeon chipjeit, amelyek nem feleltek meg a minőség-ellenőrzésen, magyarán nem ütötték meg a hivatalosan megkívánt órajelet."

Ezután is azt mondjátok hogy érdemes venni és felpörgetni LE-t? Csak mert most készülök és így csábító a Gef. MX400...

prohardver vendég

(#2) guest


guest
veterán

Hi!

Felesleges aggódnod, a 180/180-at 99,9%, hogy eléri, nálam a 185-öt is, de másoknál még többet is elérhet. (A fórumokat olvasgatva, azért a nagy többségnek 183 körül, max. picivel felette volt).

Mégegyszer szólva, aggódni kár, cserébe egy olyan kártyához jutsz mely Geforce 2-őt tud, féláron.

MEGÉRI.

Üdv, Vulcanus.

prohardver vendég

(#3) Parci válasza guest (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Felejtsd el a k*ki MX-et, az ATi kártyának összehasonlíthatatlanul szebb képe van. Élénkebb színek, jobb DVD lejátszás, szebb 2D, stb.

És tényleg lehet húzni 180MHz fölé, ahol betegre veri az MX400-ast FPS-ben is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) Geza ba válasza Parci (#3) üzenetére


Geza ba
csendes tag

Igazán játékban nem próbáltam ki, csak a 3dmark 2k teszteltem, de húzni kellett(200-ig bírta :)+tweakelni(nem csak a Hyper-Zt), mire elérte az egyszerű mezei gyári driveres Eagle GF2 MX400-at (ami ráadásul 64Mb-s volt). 3dmark 2k1-ben viszont elég jól teljesített. Az LE mellett érv a jó minőségű képe, a több funkció, és hogy nagyobb felbontásban/színmélységben nem esik annyira a teljesítménye, mint az MX-é.

(#5) karib válasza Geza ba (#4) üzenetére


karib
addikt

Pont ezek a Radeon előnyei. Tény, kis felbontásban leveri az MX. Viszont MX-be 64 MB elég felesleges, nagy felbontásban, ahol használná is, vagy FSAA mellett már kevés az MX izomzata :(

Department of Redundancy Department

(#6) Yany


Yany
addikt

Skacok találok valami online helyet, ahol pontosan leírják, hogy mit és hogyan kell csinálni az LE kártyákkal, hogy egy nagytestvérhez hasonló teljesítményt kapjunk? Gondolok itt a HyperZ patch-re, a tuningprogramra, meg ilyesmikre, amiket használnom kell. Esetleg driver beállítások.

Az az igazság, hogy kaptam próbára egy LE-t, de eddig csak NVIDIA kártyákhoz volt közöm, ezért fog.sincs, hogy hogyan kezdjem.

Köszi szépen,

Yany

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#7) Parci válasza Yany (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Töltsd le a Radeon Tweaker nevű programot (nálunk is fönt van, pl), ott mindent meg tudsz csinálni. Menüből visszakapcsolod a HyperZ-t és a slide-okkal meghúzod az órajelet.

A többi "csak" finomhangolás, de van help.

Parci

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati Radeon LE (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.