Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 2600Pro/XT (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ktg3


ktg3
őstag

Sztem ideje különválasztani az r600-as topictól mert lassan kijönnek az 6xx es sorozat kártyái!


rv630-ról adatok:

65nm es technológiával készül.
Teljes mértékben támogatja dx 10-et magábanfoglalva sm4.0-t.
128 bites memóriavezérlő.
Várhatóan támogatott memóriatípusok:GDDR4 GDDR3 GDDR2
Támogatja pci-e 2.0-t de sima 6pines tápcsati kell valószínűleg hozzá!
Igen valószínű ,hogy HD 2600 as sorozat lesz a neve.
Teljesítményben az ati az 1900gt fölé célozza a kártyát ami elegendő lehet majd a 8600gts befogásához és a középkategória meghódításához.
Támogatja a belső hidalású crossfire-t mint az x1650xt és az x1950pro.
Áruk a kártyáknak:rv630xt:199USD,rv630pro:179USD

a gpu shadereiről még nem sokat lehet tudni
[kép]

kezdetnek ennyi



[Szerkesztve]

(#2) ktg3 válasza ktg3 (#1) üzenetére


ktg3
őstag

[link]

[kép]

[Szerkesztve]

(#3) barnam_ válasza ktg3 (#1) üzenetére


barnam_
nagyúr

Arról lehet valamit tudni, hogy milyen órajelen megy a gpu és a ram?

(#4) ktg3 válasza barnam_ (#3) üzenetére


ktg3
őstag

órajelről nem sok mindent lehet tudni...


az a kép nem lesz ott jó :(

(#5) VaniliásRönk válasza ktg3 (#1) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha jól tudom AMD-ATi a hivatalos verzió. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#6) ktg3 válasza VaniliásRönk (#5) üzenetére


ktg3
őstag

ezt mire??

nana nem fikázni..
kezdő topicnyitó vagyok :B :U

jaja a cím :P
nembaj :B
mivel most inkább az atiról van szó ezért legyen ez..

[Szerkesztve]

(#7) HERR Z válasza barnam_ (#3) üzenetére


HERR Z
veterán

(#8) ktg3 válasza HERR Z (#7) üzenetére


ktg3
őstag

thx:R
mekkora állat..
sztem ez vmi oem verzsön lehet ha rv630as

és hol van ról a atápcsati?
ekkora nyákon ne lenne? :F


mod:itt van órajel is
rv630 xt-re 800/2200 at írnak...
ha ez igaz akkor szénné gyalázza az egyébként sem túl erős 8600gts-t
bár erősen shaderfüggő..( de sztem azt a 32 nv shadert nem lesz nehéz felülmúlni főleg ilyen brutális órajelekkel)



[Szerkesztve]

(#9) HERR Z válasza ktg3 (#8) üzenetére


HERR Z
veterán

a kari ekkora lesz, hűtős képek is fellelhetőek amiken ugyanez látszik(amúgy vicces hogy akkora mint egy x1800/1900)
tápcsati többhelyen irva volt hogy NEM LESZ......elvileg 80w a fogyi azt kibirja a pci-e
mivel a helye ottvan, olyan lesz mint az x1650xt hogy egyes gyártók ráteszik mások nem sztem


[Szerkesztve]

(#10) ktg3 válasza HERR Z (#9) üzenetére


ktg3
őstag

de ez gondolom csak az xt re vonatkozik...
igen pont nézegettem h akkora kb mint 1900gt..
ahhoz képest h 1650xt-t egy tök pici nyákra rakták..

kiv leszek h ez majd mit fog tudni tuningban.
sztem lesz olyan elborult vmodos aki ilyen 1000/2700körülire hajtja
netán 1000/3000:DDD
najó az azért már kegyetlen
mondjuk a default 2200as memo is..

csak nem 128 bit lenne :(

[Szerkesztve]

(#11) EQMontoya válasza ktg3 (#10) üzenetére


EQMontoya
veterán

parasztvakitás szagot érzek. Nem kicsit. Nagyon. Bőven elég lenne 256os ringbus + 1400 körüli ddr3, és nagy valószinüséggel gyártási költségekben sem lenne drágább. Viszont a 128bit itt is szük keresztmetszett lesz igy :( De paraszt majd megnézi az órajeleket, elhajigálja a kaszát, elrohan, és megveszi... Halkan jegyzem meg, hogy az x800am nagyobb memória sávszélességgel gazdálkodik :) Valahol azért ez vicc :D

Same rules apply!

(#12) HERR Z válasza EQMontoya (#11) üzenetére


HERR Z
veterán

ha megnézed 6800gt is nagyobb memsávszélességgel bír mint egy 7600gt mégis kikap tőle

(#13) EQMontoya válasza HERR Z (#12) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez igaz, csak van egy határ, amikor a mem sávszélesség elfogy. X800nak az a sávszél bőven sok volt. Most, hogy csináltunk egy gpu-t, aminek teljesitménye szerintem legalább kétszerese annak, kisebb a memória sávszélesség. Nyilván igy is meg fogja verni, a gond csak az, hogy ez ide kevés. Lada alá nem kell 195ös gumi, de viccesen néz ki az rx8 175össel.

Same rules apply!

(#14) Drizzt válasza EQMontoya (#11) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Gyártási költségben nem lenne olcsóbb a 256 bit ddr3-mal, egyrészt mert akkor úgy gyártanák, másrészt jóval bonyolultabb és drágább nyák szükséges a 256 bites eléréshez, mint a 128-ashoz.

I am having fun staying poor.

(#15) EQMontoya válasza Drizzt (#14) üzenetére


EQMontoya
veterán

biztos, hogy az jelent akkora plusz költséget, mint amekkorát a 2200mhz-es gddr4? Még ha jelent is annyit, kétlem, h sokkal drágább lenne a gyártása ennél a verziónál

Same rules apply!

(#16) HERR Z válasza EQMontoya (#15) üzenetére


HERR Z
veterán

amúgy talán pont a hd2900 xt vs xtx-nél volt pletyka hogy az 1600MHz-es ddr3nál éppencsak gyorsabb a 2200MHz-es ddr4................................
a 256bit pl nyákköltségben drágább, igaz nemtudni a ddr3-4 mennyibe fáj, lehet visszajönne az olcsóbb rammal

(#17) ktg3


ktg3
őstag

de hihető a 2200mhz mert 8600gts en is 2000es memok vannak ha jól tudom..
szal a nagyságrend megvan..


mod:jóhát sztem ha megérné 256 bittel akkor nem kérdés h úgy csinálnák..
de ezekszerint sokkal inkább megéri így ..
mert ha 256 bit csak kicsit lenne költségesebb akkor inkább azzal gyártanák és később pakolnának gddr4et rá ráncfelvarrásképpen :R

[Szerkesztve]

(#18) EQMontoya válasza HERR Z (#16) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jó, az más tészta, mert 512*1600/8 azért szerintem bőven elég sávszél. Majdnem 3x-ese ennek a karinak.

ktg3: nem a hihetőségéről, hanem a célszerüségéről tárgyalunk éppen.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#19) VaniliásRönk válasza EQMontoya (#15) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Bocsika, hogy lenne nagyobb az X800-ad sávszélessége? 1000MHz 256bit vs. 2200MHz 128bit, szerintem ez úgy 10%-kal nagyobb sávszélt jelent a 2600XT javára, nem beszélve arról hogy a Ringbus valszeg ''kicsit'' hatékonyabb mint a Crossbar.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#20) EQMontoya válasza VaniliásRönk (#19) üzenetére


EQMontoya
veterán

1200on használom, úgy. A ringbus vs crossbar nyilván nem kérdés. Amúgy ezekhez a ramokhoz egyenlőre nem főzök túl nagy reményeket tuning terén.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#21) VaniliásRönk válasza HERR Z (#16) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Szerintem ha eleinte meg is érné a DDR3, nem kell sok idő és szépen lemegy majd a DDR4 ára, akkor meg szívnának a 256bites nyákkal, most meg pont az a legfontosabb az AMD-nek, hogy versenyképes termékei legyenek jó áron, különben becsukhatják a boltot...

EQMontoya: Egyelőre lehet hogy nem lesznek tuningbajnokok, de ez igaz volt az X800-akra is. ;)

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#22) ktg3 válasza VaniliásRönk (#21) üzenetére


ktg3
őstag

ilyen gddr3-gddr4 re váltást lehet nyákmod nélkül is csinálni 256 biten..
lásd x1900xtx->x1950xtx..


jó kis pöris topic lett :U maradjon is így..

(#23) VaniliásRönk válasza ktg3 (#22) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Naja, de attól még a nyák drága marad. ;) Nem véletlen, hogy a felső kategóriás VGA-kat nem viszik le alsó középkategóriába, túl drága a nyák alájuk, boltban nem fogsz pl. X1950Pro-t kapni 30 alatt.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#24) EQMontoya válasza VaniliásRönk (#23) üzenetére


EQMontoya
veterán

hát nade 30k az középkat alja... láttuk, h megéri 256os nyákot gyártani, x1950gt esete, ami 40k alatt indult. Nah most akkor rakjuk bele a 65nm-es gpu-t, meg rá olyan 700mhz körüli ramokat, és lám...

Same rules apply!

(#25) ktg3 válasza VaniliásRönk (#23) üzenetére


ktg3
őstag

jaja de régen ugyanezt mondhattuk el a 128 bites ti 4200ről..
mondjuk akkoriban nem volt olyan nagy zám a 128 bit..
de ott a 9700pro 256 bittel 12K-ért..

egyszer le kell vinni 256 bitet középkatba..
sztem tarolni fog az a gyártó aki először megteszi..

(#26) VaniliásRönk válasza EQMontoya (#24) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nálam a középkategória alja az 30 alatt van. :)) 25 alatt kezdődik az alsó. Ez a nagy VaniliásRönk-féle piacfelosztás, nem ismered? Szigorúan Ft-alapú. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#27) ktg3 válasza VaniliásRönk (#26) üzenetére


ktg3
őstag

én kérek elnézést :R
akkor neked az 1900gt amit 30körül vettem az középkat alja? :B
lassan kezdhetsz áttervezgetni mert pofátlanul mennek le a hardverárak...
szerencsére :U

(#28) VaniliásRönk válasza ktg3 (#25) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 9700 idejében még alapvetően olcsóbbak voltak a VGA-k, a 9800/9600 korszakban ugrottak meg az árak. Nyilván nem ennyire hülyék az AMD-nél meg az nVidiánál sem, ha nincs minőségi különbség a kártya szempontjából 256 bit és 128 bit között, akkor minek bonyolítsák az életüket és a gyártást?

Szerk.: Az a 30k körül min. 34k volt, ha boltban vetted. ;) 30 alatt sose fogod megkapni, az AMD szerintem már lehet hogy le is állította a gyártást, lesz nekünk helyette 2600Pro. :D

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#29) EQMontoya válasza VaniliásRönk (#26) üzenetére


EQMontoya
veterán

annyiban nem értek vele egyet, h a 7300gt azért alsó kategória, és erősen 25 körül indult. De 35k akkor is legjobb esetben a középkategória közepe, és láthatóan ott is megéri 256 bites karit árulni. Akkor most mérnem? főleg, h ez a kártya annál drágább lesz, előállitásra meg nyák marhaolcsó, a 65nm-es gpu szintén, csak a ram lesz rajta drága.

#28: meg is lett az eredménye, jelenleg nem létezik erős dx10 középkategória, és úgy tünik, hogy nem is fog. 8800gts sztem már nem az, hd 2900 sorozat bőven nem lesz az, 8600gts meg harmatgyenge a 8800gts-hez képest, szerintem hd 2600xt után is túl nagy lesz ott a lyuk. Pont azon a helyen, ami szerintem sokaknak ideális lenne.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#30) HERR Z válasza VaniliásRönk (#23) üzenetére


HERR Z
veterán

x1950gt ugyanarra a nyákra épül és 30 alatt van
x1800gto még drágább nyák és 27k
boltba azért nem kap az ember 30 alatt x1950pro-t mert a boltosok kicsit haszonéhesek(de finom jelző....)

(#31) VaniliásRönk válasza EQMontoya (#29) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Szerintem a 2600-ak épp elég erősek lesznek, meg nem olyan rég kapunk 40k alatt izmos VGA-kat, majd idővel a DX10 érában is kinevelődnek.

HERR Z: Ez azt jelentené, hogy az ajánlott fogyasztói ár 150$ alá esett. :Y X1800GTO esetében meg tuti raktársöprés van a gyártóknál, olyat már rég nem gyártanak.

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#32) EQMontoya válasza VaniliásRönk (#31) üzenetére


EQMontoya
veterán

sztem örülhetünk, ha 15-20%-ot vernek a 8600gts-re. Szal elértük az x1950pro szintjét. És akkor x1950pro és 8800gts közé nem kéne vmi? Hát sztem nem ártana, finoman szólva rohadtul.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#33) VaniliásRönk válasza EQMontoya (#32) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

10-20%? Csak a GPU órajele 20%-kal magasabb, és 2x annyi SP van bennük...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#34) ktg3 válasza VaniliásRönk (#31) üzenetére


ktg3
őstag

ez abszolut majd a gputól függ majd..
arról pedig nem sokat tudni..

jó lenne vmi info h hány és milyen shaderek lesznek benne...
ott az ár h ezek a karik 199$ ról indulnának..
mondjuk az fél év alatt 150$ alatt van

(#35) EQMontoya válasza VaniliásRönk (#33) üzenetére


EQMontoya
veterán

egyrész #34, másrészt pedig ha igy lesz, akkor meg főleg a ram sávszél fogja lefogni, nagyon durván. Már a 8600gts-t is lefogja, pedig az gpu-ban sem egy atomreaktor. 1600*1200-ban elég csúfosan leszerepelt olyan kártyák ellen, amelyekkel kisebb felbontásban még tudta a lépést tartani, ez pedig elég valószinüen a ram sávszél elfogyására utal. Most az ati végignézte, hogy az nvidia lőtt igy egy bakot, és megcsinálják ugyanazt.. vááá :O :W

Same rules apply!

(#36) Zoli329 válasza EQMontoya (#35) üzenetére


Zoli329
addikt

Középkategóriától nem igazán várhatunk játszható 1600x1200at, max AA meg hasonlók nélkül, de úgy meg mit ér, akkor nincs értelme cserélni.

(#37) -Angel- válasza EQMontoya (#35) üzenetére


-Angel-
csendes tag

Talán itt tömik be azt a randa nagy lyukat: [link] ;)

(#38) VaniliásRönk válasza Zoli329 (#36) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez az amit nem értenek meg, ezek a kártyák középkategóriásak, a ''mindentmaxrahúzoka28''oshdtvmen'' a tehetősebbek kiváltásga. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#39) barnam_ válasza HERR Z (#7) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez jó nagy lett :R
Remélem a teljesítménye is olyan lesz, mint a mérete :)
Bár egy tápcsati jól jönne, hátha tuningnál számít a +kakaó :D

(#40) rocket válasza ktg3 (#2) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez a tablazat out of date :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41) ktg3 válasza rocket (#40) üzenetére


ktg3
őstag

:B
csak ezt találtam :U

(#42) Yutani válasza VaniliásRönk (#28) üzenetére


Yutani
nagyúr

Éppen hétfőn olvasgattam egy 2001. végi CHIP újságot, és ott volt ASUS V8200 Deluxe kártya 130k-ért, valamint Aopen GF3 120k-ért. És emlékszem a GeForce2 Ultra 150k körüli árára is. Szóval jóval előbb is voltak már drága cuccok, maximum nem vettük meg...

#tarcsad

(#43) RpPRO válasza Yutani (#42) üzenetére


RpPRO
őstag

A Voodoo3 3000-emet '99 tajan 50e ft-ert vettuk. Nagy penz volt az akkor. A mai napig muxik Anyucikam gepeben :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#44) Pyton


Pyton
aktív tag

''Sztem ideje különválasztani az r600-as topictól mert lassan kijönnek az 6xx es sorozat kártyái!''
Itt a hangsúly a ''lassan''-on van :DDD
Félreértés ne essék, drukkolok az AMD-ATI-nak, nem kell nekünk még egy ''3DFX''.

Drága dolgok még annál régebben is voltak, van egy 1990-es Computer Panorámám, amiben 486-osokat tesztelnek. Alapgép, nettó 1 milla... Igaz ez most nem videokártya, csak eszembejutott :)

(#45) EQMontoya válasza -Angel- (#37) üzenetére


EQMontoya
veterán

ha nem fudzilla hir lenne, kajak komolyan venném :D

Same rules apply!

(#46) Yutani


Yutani
nagyúr

Új hír a Fudzilláról:

Az RV630 gyorsabb lehet, mint a G84

De később jön


A Radeon HD 2600 sorozatnak meg van az esélye, hogy legyőzze a GeForce 8600 sorozatot. Az ATI késlelteti a 65 nanométeres termékeit, de szerencsére azok jól fognak teljesíteni.

Az A12 minták 800 MHz mag frekvencián működnek, és néhány jel arra utal, hogy a végső A14 szilikon még gyorsabb lehet. Az előjelzés szerint a Radeon 2600 XT megverheti a GeForce 8600 GTS-t, beleértve a túlhajtott darabokat is.

A jó hír az ATI számára az, hogy a 65 nanométeres gyártási eljárással készülő chipnek nem lesz nagy hőkibocsátása, és könnyen túlteljesíti az Nvidiát órajel szerinti összehasonlításban. Még mindig nem vagyunk biztosak abban, hogy az ATI RV630 megveri az Nvidát minden tesztben, de azt hallottuk, hogy legalább meg tudja verni néhány népszerű játékban.

Adjatok neki egy kis időt.

Forrás: [link]

Bocs, ha sz@r a fordítás, de Fuad sem perfekt angolból...

#tarcsad

(#47) Komplikato válasza Yutani (#46) üzenetére


Komplikato
veterán

''Az előjelzés szerint a Radeon 2600 XT megverheti a GeForce 8600 GTS-t, beleértve a túlhajtott darabokat is.''
Jó. Tegyük fel tényleg gyorsabb. De ismerve milyen ... khm ... ''erős'' a 8600GT/GTS, ha pl. csak 10%-al lesz gyorsabb, akkor kb. ugyanolyan ''jó vétel'' lesz. :O

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#48) rocket válasza EQMontoya (#32) üzenetére


rocket
nagyúr

Oda jon majd 3. negyedevben az rv670, marmint a jelenlegi tervek szerint, az elmult masfel evben nem sokszor sikerult tartaniuk a terveket, igy majd ha megjelent elhisszuk :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#49) GDDR


GDDR
csendes tag

Mikor jönnek az Rv630 ak? Május 14.? Vagy június? vagy soká?

http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96169 >elado'

(#50) Komplikato válasza GDDR (#49) üzenetére


Komplikato
veterán

Most már a fene se tudja, május 14 és június első két hete között. Csak elég összevissza találgat a Fudzilla is. Egyik nap leírja, hogy csak júniusban jönnek, másnap meg azt írja, hogy az AGP verziók jönnek akkor ... ehhhh. Ha tényleg igaz a május 2 bejelentés, akkor jövőhéten már lesz normális valós R600 teszt, és ha bejelentik a ''kicsiket'' 14-én, akkor gondolom kb. 2 hét múlva már arról is jön teszt.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 2600Pro/XT (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.