Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati radeon 9500 moddolás - tapasztalatok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Nyitottam egy új topicot ennek a témának, mert egyrészt nem megy a kereső, másrészt a saját tapasztalataimat szeretném ide leírni, illetve kedves fórumtársaim tapasztalatait várom ide.

Múlt héten sikerült beszereznem egy ATi 9500 128MB kártyát, amely elvileg (és gyakorlatilag is) megy 9700-ként.
Amikor megvettem, az eladónál WinXP alatt peccselt Catalyst-tal működött a 8 pipeline, tehát rendben volt, gondoltam otthon is megy majd símán a dolog. Hát, nem volt síma ügy, és még most is csak 75%-os megoldásnál tartok.

Win98SE van fent a gépemen, amely alatt a Rivatuner2.0 megpeccseli a Catalyst egyik fájlját, és azzal kerül telepítésre a driver. Én először a 3.6-os Catalyst-tal próbálkoztam, de nem tudta peccselni a RT.
Ezután BIOS hackkel próbálkoztam, beleégettem vagy 5 féle BIOS-t, de csakis 9500-ként működött a kártya. Utánanéztam jobban, és a sikeres BIOS hackhez meg kell csinálni a hardveres módosítást (a kis ellenállás átforrasztását, bár újabban az terjedt el, hogy elég a másik két pólus közé vezető pasztát vagy lakkot kenni, akkor is működik a dolog). Ezt egyenlőre még nem akarom megtenni, le kell ellenőrizni alaposan a kártya működését.

Ekkor letöltöttem a 3.5-ös verziót, amit még mindig nem tudott megpeccselni. Jött a 3.2-es Catalyst, és ezt már sikerült megcsinálni. Ezt tegnap este tudtam végre megcsinálni, és láss csodát, megy a 8 pipeline!
Viszont van egy-két furcsaság, ami nem tudom, hogy driver- vagy hardverhiba:
1. A 3DMark2001SE sinlge fill rate tesztjében elszórva kb. 40-50 pixel fixen látszik a képernyőn, viszont sem a multi fill rate tesztben, sem a 3DMark03-ban a két fill rate tesztben nem jelenik meg.
2. Counter-Strike alatt OpenGL felület esetén olyan érdekes mintázat van fixen a képen, mint a kötésben raktott téglafal hézagai által adott mintázat (téglalapok sorban, de minden sor egy fél téglalapnyival eltolva), és ez egész halványan jelentkezik. Ez nem sakktábla effektus, tehát a 8 pipleine megy rendesen.
Ha D3D-ben játszom a CS-t, akkot az első betöltésnél még ott is megvolt a mintázat, viszont ha kiléptem főmenübe és újra felmentem egy szerverre, eltűnt a minta. Ez szerintem a Catalyst 3.2 hibája lehet.
Más játékokkal is kipróbáltam (Duke Nukem Manhattan Project, Serious Sam1, Quake2[HL-CS motor], Pure Pinball), és ott nem volt probléma egyáltalán. Viszont pl. az NFS4 el sem indult, de ez biztosan a driver miatt.

Lehet, hogy áttérek WinXP-re...

Szóval, ezek a tapasztalatok egyelőre, ha bármi egyéb lesz, itt leírom.

#tarcsad

(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

Épp most olvasom másik fórumon, hogy a 3.2 Catalyst bugzik a CS-vel. Javallott a 3.1 használata. Na majd ma kipróbálom. Lehet, megoldja az én problémámat is...

#tarcsad

(#3) Yutani


Yutani
nagyúr

Kipróbáltam a 3.1 Catalystot, de eredmény ugyanaz a CS-nél is és a 2001SE single fill rate tesztjénél.

#tarcsad

(#4) Keitaro


Keitaro
addikt

Szerintem szimpla ügy. Hibás a +4 pipeline. Nincs szerencséd, sajnálom :(

(#5) Keitaro


Keitaro
addikt

Bár azt nem írtad le, ezeket kipróbáltad az eladónál is és nem voltak hibák biztosan 8 pipe-al?

(#6) Yutani válasza Keitaro (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nézd, CS-t nem próbáltam, a 3DMark2001SE meg lement rendben, a sakktála-effektust nem láttam megjelenni, mint ahogy nem is jelent meg. A fill rate tesztnél nem figyeltem, hogy egyes pixelek hibásak-e, mert közben dumáltunk.
Én nem hinném hogy a +4 pp lenne hibás, mert a CS-nél ha D3D-ben játszom, az első belépésnél ott is jelentkezik ez ''hálós'' hiba, de ha kilépek CS főmenüjébe, és újra felmegyek egy szerverre, akkor eltűnik. És mondom, a többi játéknál nem jött elő ilyen gond, a Jedi Knight II is gyönyörűen, hibamentesen fut, noha az is OpenGL.

Lehet, hogy az a legjobb megoldás, ha hardveresen moddolja az ember a kártyát és 9700-es BIOS-t süt bele. Mindenesetre a sebességével meg vagyok elégedve.

#tarcsad

(#7) zetecR válasza Yutani (#6) üzenetére


zetecR
addikt

Volt itt valaki, akinek pl csak az ATi demokban volt látványos a +4 pipeline nem tökéletes működése.

Nekem is peccselt 9500-ösöm van és sehol a legkisebb hib sem jött még elő, húzva sem.

(#8) zetecR válasza Yutani (#6) üzenetére


zetecR
addikt

Mondjuk ez leghet, hogy segítene rajtad, mert nem tökéletes a GPU-d:

''Q: How do I disable Hierarchical-Z? I hear this solves the artifact problem for a small number of people.
A: OpenGL:

In your Registry find a folder called ''OpenGL''. Make sure you end up in the ''CurrentControlSet'' branch.
On my system: ''HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlVideo{17B35A74-5588-4595-A586-8C735F496DB2}

(#9) Sanya


Sanya
nagyúr

Hali!
Hol találok ATI Radeon 9500 128 Mb 9700 referencianyákos videokártyához 9700 átalakító progikat?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) Sanya


Sanya
nagyúr

senki nem tud semmi?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#11) zetecR válasza Sanya (#10) üzenetére


zetecR
addikt

[L]http://www.ocfaq.com/softmod/installation.php[/L]

(#12) fLeSs


fLeSs
nagyúr

a Catalyst 3.4 az uccsó driver, amit a rivatuner fel tud peccselni win9x alatt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) Cane válasza fLeSs (#12) üzenetére


Cane
őstag

Így van! 3.4-el megy.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#14) Yutani válasza fLeSs (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát nekem valahogy nem akar műkszeni, itt a log:

Browsing for file ati2vxag.vxd... compressed file selected
Depacking ati2vxag.vx_... succeeded
Browsing for file ati2vxag.vxd... selected 4.14.01.9099, 301629 bytes
WARNING: Certified patch script not found, using common patch script...
ERROR: Target sequence must be replaced 1 time(s)!
c1 e8 10 89 45 f4 81 7d 00 02 10 00 00 0f 84 07 00 00 00 33 c0 e9 00 00 00 00

Innentől kezdve nem tudom, mit csináljak vele.

Lehet, megcsinálom a hardveres módosítást egy megfelelő 9700 BIOS beégetésével egyetemben.

#tarcsad

(#15) zsoltee10 válasza Yutani (#14) üzenetére


zsoltee10
addikt

Inkább térj át winxp-re. Nem értem miért nem azt használsz. :)

(#16) Drizzt válasza Sanya (#10) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[L]http://www.omegacorner.com[/L] Leszeded a legújabb omegát, s amikor telepíted, kiválasztod, hogy patched filest használjon, a radclk-t is tetesd fel!

I am having fun staying poor.

(#17) Yutani válasza zsoltee10 (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

Lehet hogy áttérek, fene tudja. Mindenesetre megoldottam a problémát:
A Rivatuner legújabb letölthető verziójában a régi script van benne, egy kapcsolódó fórumon linkelte be valaki a Cat 3.4-3.6-hoz való Win9x scripteket. Ezzel már működik a 3.6 peccselése, és megy is a 8 pipeline.

Sajnos a 3DMark2001SE single fill rate tesztjében maradtak a konstans pixelek, a CS-t még nem telepítettem fel a friss rendszerre. Valszeg ma délután felrakom azt is.

A fentebb javasolt Hierarchical Z-t még nem kapcsoltam ki, de azt is kipróbálom, ha Win98 alatt lehetséges kikapcsolni.

#tarcsad

(#18) iwu válasza Drizzt (#16) üzenetére


iwu
addikt

én is ezt javaslom! csak Rudi meg ne lásson minket, Ő omega antifan!:DD:DD:DD

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#19) Yutani


Yutani
nagyúr

Csináltam két shotot a hibákról, amikről fentebb írtam:

3DMark2001 SE single fill rate bug:
[L]http://www.tar.hu/yutani/Pictures/3DMark2001SE%20bug.jpg[/L]
Az egész képernyőn láthatók ezek a pontok.

Counter-Strike OpenGL bug:
[L]http://www.tar.hu/yutani/Pictures/CS%20OGL%20bug.jpg[/L]
Az egész képernyőn ez a háló látható.

#tarcsad

(#20) Cane válasza Yutani (#19) üzenetére


Cane
őstag

Használsz control panelt?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#21) Sanya válasza Yutani (#19) üzenetére


Sanya
nagyúr

na de cs-hez minek ez a nagy teljesítmény?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22) Yutani válasza Cane (#20) üzenetére


Yutani
nagyúr

Használok, persze! Miért?

#tarcsad

(#23) Legolas


Legolas
senior tag

Különben ez a dolog számomra is egyértelmű. OMEGA. Százszpr jobb, mint a catalyst, ugyanis arra épül és annak a hibái vannak javítva. Sok játék ami röhögve megy omegával, catalystal durván szaggat nálam. Erről ennyit

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#24) Yutani válasza Sanya (#21) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem csak CS-hez. Viszont esküszöm, mintha más játék lenne, ha az AA-t és az AF-t is felrakom a maxra...

#tarcsad

(#25) Cane válasza Yutani (#22) üzenetére


Cane
őstag

Mit állítottál be, hogy a proggy válassza ki azt hogy hányszoros anti aliast használjon, vagy te pl. 4x-esre raktad?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#26) Yutani válasza Cane (#25) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én a kontrol panelben állítottam be az AA és AF értékeket.

#tarcsad

(#27) Sanya válasza Yutani (#24) üzenetére


Sanya
nagyúr

mondjuk én is kipróbáltam a redeon 8500-al, és tényleg kellemesebb játék lett belöle. nem sok játékban tudom bekapcsolni. Igen, így tényleg kell neki power. :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28) Cane válasza Yutani (#26) üzenetére


Cane
őstag

Csak azért mert valahol olvastam, hogy ha így megy a control panel (saját beállítás szerint), akkor néha bugzik a grafika, pont úgy mint nálad. Kapcsoljad ki, de mégjobb lenne reboot úgy hogy el sem indul a control panel, és így tesztelj.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#29) Yutani válasza Cane (#28) üzenetére


Yutani
nagyúr

Leszedtem a Control Panelt, de semmi változás. Játszogattam a Rage3D tweakerrel is, de úgyszintén nincs eredmény... :(

#tarcsad

(#30) Cane válasza Yutani (#29) üzenetére


Cane
őstag

nincs a memcsi valamennyire is húzva?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#31) Yutani válasza Cane (#30) üzenetére


Yutani
nagyúr

Most éppen 200/200-on megy a kártya... Tehát nem az. :(

#tarcsad

(#32) Yutani


Yutani
nagyúr

Moddolás nélkül Zalman HP hűtővel meghajtva a kártya a 350/620 frekit hibátlanul vitte, tehát van benne tartalék még 9500-ösként is. A ramokon nincs hűtés, ezért feljebb nem akartam tolni, de ez így is szép a 3.3ns Infineon ramoktól.
Azt nem tudom, milyen gyártmányú a kártya, de az egyik PH! cikkben látott Powermagic 9500-höz nagyon hasonlít, tehát lehet hogy az. (Bár nagyon sok másik 9500-höz is hasonlít... :) )

#tarcsad

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati radeon 9500 moddolás - tapasztalatok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.