Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rise01


rise01
újonc

Sziasztok. Keresgéltem de nem igazán találtam megoldást a problémámra. Igazából magam sem értem a jelenséget remélem ti tudtok segíteni.
A hiba a következő: kb 2-3 napja csak úgy elkezdett csökkenni a teljesítménye a vga-mnak.
Ezt úgy vettem észre, hogy futott pl. a CS GO (azért ezt említem mert itt tudom fix fps számomat) és a szokásos 290-300 fix fpsből átváltozott 250 majd droppolva 160 is akár. A rendszeres fps leesés eléggé zavaró és darabossá teszi a képet is. Ha lekorlátozom 200 fix-re akkor 200 majd 130-150re esik vissza többször is. Más játékokban is megmutatkozik ez a fajta teljesítmény visszaesés csak ott a drop ritkább viszont vagy 20-30-40 el is kevesebb képkockát produkál mint ezelőtt pár nappal és ettől nagyon lagg feelingje lesz az egésznek.

Amit eddig próbáltam: Kipucoltam a gépet fizikálisan is és szoftveresen is (ezek mondjuk nálam rendszeres dolog)
Új driver (ezzel majdnem még rosszabb lett mert belekerült valami Chill funkció ami összetúrta az egészet de azt sikerült kikapcsolnom)
VGA Stressz teszt: Lehet, hogy csak nekem fura, de eddig amikor néztem a hőmérsékletet 56 foknál nem ment feljebb pedig régebben normál játék alatti terhelésnél 60-65 fok volt a "normális" most meg 100%on sem éri el a 60at sem (ez a teszt program saját mérése).
1-1,5 óra CS GO után 36 foknak írta a vga Corsair LINK-es hőmérséklet figyelőm. Lehet, hogy nagyon butaságot gondolok de ez majdnem olyan mintha nem akarna 100%on futni a kártya.

Van valami ötletetek, hogy ezzel mit tudok kezdeni? Vga kártya próba csere sajnos nem tud szóba jönni.
Válaszokat előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.