Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati gyartok azonositasa (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) aurum


aurum
senior tag

van egy 9800np ami meg akarok venni, a boltos szerint saphire... hogyan lehet ez megallapitani? pl ram, nyakszin stb

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#2) aurum válasza aurum (#1) üzenetére


aurum
senior tag

na senki?

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#3) fLeSs válasza aurum (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Kérdezd meg a P/N-t. Azt utána van az ATI 102 number search oldalán azonosítsd, vagy írd be a gugliba, és kidob vmit.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4) aurum válasza fLeSs (#3) üzenetére


aurum
senior tag

kosz. majd viszem a boltba az ipaq-omat :)

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#5) peterqe válasza aurum (#4) üzenetére


peterqe
aktív tag

Nem fogja azonosítani. Az utolsó számok/betűk nem fognak egyezni. ATI honlapja csak BBA Atit azonosít. Sapphiretech honlapján a 9800-asok azonosítása nem lehetséges.

PS. Ez volt a jubileumi 100. hozzászólásom :C

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#6) aurum válasza peterqe (#5) üzenetére


aurum
senior tag

na bakker akkor?

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#7) peterqe válasza aurum (#6) üzenetére


peterqe
aktív tag

Vagy hiszel nekik, vagy nem. Nem akarom ismét leírni a véleményem, olvasd el a ''9800se vagy nem?'' topic utolsó kb 20 hozzászólását.

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#8) aurum válasza peterqe (#7) üzenetére


aurum
senior tag

en legtobbszor meg magamban sem bizom :)

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#9) peterqe válasza aurum (#8) üzenetére


peterqe
aktív tag

Nem biztos, hogy baj ha kicsit bizalmatlan vagy a kereskedőkkel. Végül is a Te lóvédról van szó. A kereskedő ígyis-úgyis jól jár. Szerintem elég ritka a normális hely...

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#10) Vikthor válasza peterqe (#9) üzenetére


Vikthor
nagyúr

azért a Magicomp és az E-Connect ott van...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11) fLeSs válasza peterqe (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az eddig 3 nálam járt Powermagic 9500-as kártyát is beazonosította az ATI oldala, holott BBA 9500 nincs is. A sima 9700-asomat is beazonosította, holott sima 9700-at nem gyárt az ATI. A mostani 9800 non-Pro-mat is beazonosította, holott Excaliburnak árulják, sztem meg Sapphire. Na?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) peterqe válasza fLeSs (#11) üzenetére


peterqe
aktív tag

''A mostani 9800 non-Pro-mat is beazonosította, holott Excaliburnak árulják, sztem meg Sapphire.''

Fejtsd ki bővebben plíz.

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#13) Vitus válasza fLeSs (#11) üzenetére


Vitus
őstag

Szerintem ott mindent beazonosít ami referencia nyákra épül. Nekem van egy 9700-am non pro és beazonosítja az ati honlapja megmondja milyen meg hogy milyen bios van benn de nem mond semmi olyat, hogy ki gyártotta és a haveromnak van dobozos 9700Pro ja és tök ugyan azok vannak ráírva és mint két tojás a romok kivételével. Akkor most honnan tudom meg ki csinálta mert én zacsiban :) vettem. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#14) fLeSs válasza peterqe (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A Mycom-ban vettem, ott Excaliburnak árulják. Amikor megjött, láttam, hogy nem dobozos, pedig az Excalibur az az. Mondjuk ez annyira nem érdekel. A nyákon nincs semmi gyártóra utaló jel, csak a P/N. A Sapphire gyárt ilyen kártyákat az EU piacra. A P/N-t beírtam az ATI oldalán (ne kérdezd mi a P/N, mert nem fogom leszedni a Zalmant a kártyáról), és kidobta, hogy Radeon 9800. Ennyi :))

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) Vitus válasza fLeSs (#11) üzenetére


Vitus
őstag

Ja és az van a nyákba ürve hogy canadai ellenőrzés mellett készült vagy valami ilyesmi. :) És kínai de a haverom dobozosa is kínai legalábbis a nyák. A 102 szám formátuma ugyanaz neki is meg nekem is. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#16) Vitus válasza fLeSs (#14) üzenetére


Vitus
őstag

Na az enyim ez P/N:102A0410230 n

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#17) Vitus válasza fLeSs (#14) üzenetére


Vitus
őstag

Na az enyim ez P/N:102A0410230 n

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#18) Vitus válasza Vitus (#17) üzenetére


Vitus
őstag

Sorry :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#19) rudi


rudi
nagyúr

van több s/n szám is a kártyákon. Asszem a 102 az elején azt jelenti hogy Kanada és a csipre vonatkozik és a másik gykran 109el kezdődő (a nyák száma) elvileg 109-Kínát jelzi. A ''gyártó'' elvileg a BIOS vendorIDjéből kijön, de mindenki tudja mekkora kunszt egy bioszfless. Néztem komolyabb gyártók BIOSait, azokból kijött hogy sapphire, gigabyte vagy mi de pl. Powermagicban ATI inc volt a vendorID...

A másik vicces dolog meg az hogy a nyák SNjét kivéve minden szám egy szaros matricán van, amit meg ugye nagy dobás behamisítani...

Szerintem nem kell a gyártó miatt aggódni mert Sapphireban, Gigabyteban vagy Connect3dben is ki lehet fogni egy-egy rosszat és persze Murphy sosem alszik.

A lényeg hogy legyen rendben a kép és tudja a frekiket. Tuningra nincs ''100%os'' tanács mint a prociknál.

Ha meg valaki KOMOLYAN akar tuningolni (500/900) környékére az úgyis kénytelen lesz feszeket állítani forrasztással és komoly koolereket használni. Az meg hogy 330at vagy 340et megy a RAM nem sokat számít játéknál, akkor meg nem is kell akkora ügyet csinálni belőle.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) Vitus válasza rudi (#19) üzenetére


Vitus
őstag

Na igen de ha benyomod a 102-es számot akkor kidobja a biosét (az én esetemben azt dobja ki ami tényleg van benne) és akkor egyből meglátod, hogy az eredeti vagy sem. De ezekből a gyártó még nem derül ki. Csak az, hogy a gyárban bejegyzett bios van e benne vagy már át lett írva.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#21) Vitus válasza Vitus (#20) üzenetére


Vitus
őstag

Ezek vannak a kártyámon:
Compiles with canadian (ez belnyomva a bordó festékkel) ez a dobozoson is úgyanígy van mármint a BBA-n.
Nyák P/N:109-94200-30
Ati P/N: 102A0410230
S/N:180248000373
És van egy ilyen ráadásnak : A-294F01-00113
Még jó, hogy a zalman feltétele elött felirogattam :) Na ezzekből legyen okos az ember :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#22) peterqe válasza fLeSs (#14) üzenetére


peterqe
aktív tag

Ment egy mail.

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#23) aurum


aurum
senior tag

ja es mibol derul ki hogy se? a bedugas elott termeszetesen...

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#24) fLeSs


fLeSs
nagyúr

ide kell beirogatni a P/N-t:

[L]http://apps.ati.com/102lookup/index.asp[/L]

legalábbis a 102-vel kezdődőt. Gyártót nem fog kidobni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) Vitus válasza fLeSs (#24) üzenetére


Vitus
őstag

Igen és ott kiadja a bios számát azt összehasonlítod a tieddel és ha nem lett át flesselve :) akkor van az atinál egy progi ami beazonosítja. :) Nekem azt irta hogy az enyimet az ati gyártotta és, hogy pro :) Pedig nagyon nem az :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#26) rudi válasza Vitus (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát ez az! Beazonosít valamit de mit? Szerintem a BIOS-t a gyártó rakja rá, az IC-t az ATI szálítja a nyák a gyártónál készül ATI referencia szerint. Elég egy hanyag adminisztrálás máris borul ez egész rendszer... Nem hiszem hogy úgy lenne hogy a gyártás után a cuccok valami ati ellenőrzőhöz kerülnek aki megnézi a bios-okat meg ICket stb...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) zetecR


zetecR
addikt

És a kártyához adott cuccokkal mi újság?

Nekem minden kis zacsin van egy ATi referencia-szám, a DVI átalakító műanyag házában ATi logo, P/N szerint BBA, pedig egy fehér dobozban érkezett 9500np.

Más noname ATI-knál ugyanez a helyzet?
Nem mintha olyan nagy jelentősége lenne... :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati gyartok azonositasa (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.