Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mateo


mateo
csendes tag

HI,

Egy ilyen kütyüre lenne szükségem: ATI DVI to YPbPr componens adapter
Termékkód: 151-V01093
Gyártja a Sapphire, Ati, Amd. Nekem a Lila verzió kéne ( 9600 prohoz)
[link]
Akinek van ilyenje ( pld 9600 AIW kártyája van ) és nem kell neki szívesen megvenném tőle.
Ajánlatokat pls a mategal kukac yahoo pont com ra.

Köcccc

M

[ Szerkesztve ]

(#2) barnam_ válasza mateo (#1) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez mehetett volna az apróhírdetések közé :(

Rendben, most az egyszer megkegyelmezek! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) mateo válasza barnam_ (#2) üzenetére


mateo
csendes tag

sorry, való igaz, de mivel nem gyakori kütyü ez a dolog, kicsit nagyobb olvasottságot reméltem ebben a topicban, kegyelmet pls ;-(

(#4) Rover623 válasza mateo (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Hihetetlen...amikor a nagy szellemek találkoznak...;]
Persze egy kis rásegítéssel...
Tessék: [link]

primus inter pares

(#5) mateo válasza Rover623 (#4) üzenetére


mateo
csendes tag

WOW, köszi.

Azonban itt álljuk meg egy szóra.....

A [link] en lévő átalakító univerzális DVI to YUV.

Az én átlalam keresett [link] csatlakozó pedig elvileg Hasonló DVI to YPbPr (=analóg YUV).

Csak!

Van ugyebár pár jumper rajt ami az 1080i/480p állításokat visszapofázik a kártyának, az érzékeli azt és az onnantól kezdve a catalyston keresztül csak megfelelő jelet küld ki.

fyi : [link]

A srác ugy tunik érti mit mond.

Ugyogy szerintetek a Hamás csati (köszi érte) és a jumperes ATI/Sapphire csati között van különbség?

Nem vet fel 3 ezer ft. szal kipróbálom igyisugyis a Hamásat, de furdal a kiváncsiság

tisztelettel.

M

(#6) FehérHolló válasza mateo (#5) üzenetére


FehérHolló
veterán

Most komolyan...
Ha elolvastad volna a második linkeden leírt dolgokat, akkor nem kérdeznéd meg, hogy jó-e a Hama-s csatlakozó.

Vagy azt várod, hogy szedjük össze neked az infokat a 2 kilóméterhosszú szövegből, amit linkeltél, és adjunk egy olyan választ a kérdésedre, amire magadtól is rájössz, ha veszed a fáradságot, és végigolvasod őket?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7) mateo válasza FehérHolló (#6) üzenetére


mateo
csendes tag

Sory de reményvesztett vagyok...sehol nem beszerezhető az ATI/Sapphire-os cucc

Egyébként végigolvastam a postot, és még vagy egy tucatnyit....

"....The ATI adapter is not simply a cable. It is a dongle that is wired up to a small circut that compatible Radeon's look for. When the dongle is detected via the aforementioned circuit the drivers enable support in combination with the Radeon hardware which routes the component signal out the pins of the DVI connector (or VGA connector depending on the model) effectively just using the physical DVI or VGA connector but not the signaling....."

Azt nem tudom hogy ha egy sima Hamás kábellal póbálkozom akkor szotfveresen ( catalyst) ugyanazt az eredményt fogom elérni-e? mindenesetre teszek 1 próbát ma, hátha.

M

(#8) Ripley


Ripley
tag

Érdekes, hogy az én topikom lett zárva, az a régebbi, de mind1 is.
Szóval nekem nem DVI->YPrPb hanem VGA->YPrPb kellene, ilyen kapható-e valahol kis hazánkban?


[ Szerkesztve ]

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#9) mateo válasza Ripley (#8) üzenetére


mateo
csendes tag

HI,

Sorry a topikod miatt....

Lehet hogy nekem is jó lenne egy ilyen konnektor, nem tudom.

Mivel az YPbPr és a VGA is analóg ezért elvileg azonos eredményeket tudok produkálni ezzel a csatival mint egy DVI to YPbPr-el? Valaki tudja ezt? :F

Emelett a speckó Atis jumperes DVI to YPbPr csati sajna a kontinensünkön ugy tunik nem elérhető... USA-ból pedig 3-adik világbeli országba (ez mi lennénk) nem szállítanak. :O

(#10) Ripley válasza mateo (#9) üzenetére


Ripley
tag

DVI verzió van a Pixmanián, de VGA-sat még mindig nem találtam elérhető helyen, a képek is egy francia oldalról vannak, úgy meg sajnos nem értek. És amit a rendelési oldalból ki tudtam hámozni, Magyarországra nem viszont Kongóba és minden isten háta mögötti kis délamerikai országba szállítanak.

Találtam kapcsolást is, de mivel nagyfrekvenciás jelekről beszélünk, ezért a tervezés mindenképp nyákon, és nem próbanyákon kivitelezendő, ez pedig hosszadalmas, és költséges is. [link]

Kellene USA ismerős aki haza tudná postázni, de sajnos nincs:(.

[ Szerkesztve ]

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#11) Ripley


Ripley
tag

Fel!

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#12) Ripley


Ripley
tag

Fel!

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#13) mateo


mateo
csendes tag

HI,

Szerintem amit te keresel olyan nincs. VGA-t átalakítani komponent-é csak olyan videokártya tud amiben ez le van írva, de én még nem láttam ilyet.
olvas ezt el:
[link]

Én ugy tunik tudtam venni egy ATI DVI-YPrPb átalakítót ebayen, kb 2 hét szállítás, majd postolok egyet hogy értelmes vétel volt-e.

M

(#14) Ripley válasza mateo (#13) üzenetére


Ripley
tag

Ettől tartok én is, és nem is videókártyához kellene, hanem külső tunerhez aminek nincs más, csak vga kimenete. Sajnos tudtommal az RGB nem szinkronnal keverve jön ki a VGA-n, ezért nem valószínű, hogy működne. :(
Egyébként van olyen eszköz ami megcsinálja az átkeverést, csak az nem egyszerű kábel és 25E körül kezdődik, azonban ha esetleg működne akkor sokkal olcsóbban meg lehetne úszni.

Esetleg olyan dolog, hogy VGA->Composite is jó lenne e helyett.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#15) Lordie válasza Ripley (#8) üzenetére


Lordie
csendes tag

sini-től vettem hasonló kábelt, pc-m szerettem volna összekötni a tv-vel (dvi-i -> komponens). de nem működött (analóg és digitális láb is be van kötve a kártyán). csak dvi -> hdmi-ként. igaz nem ati, nvidia kártya. ha ez számít.

apropó miért csíkozhat 720p, 1080i választásakor a kép? 576p-ben tökéletes, semmi csík, viszont vmilyen hd felbontásra kapcsolva több-kevesebb vizszintes csík fut a képernyőn.
asus 7300gs nvidia kártya dvi kimeneten megjelenítve 1024x720 felbontású panasonic plazmán.

(#16) Ripley válasza Lordie (#15) üzenetére


Ripley
tag

A csíkozás pont az 1080 utáni "i" betű miatt adódik. "i", azaz interlaced. A kép nem egyszerre frissül, hanem mindig csak a fele, fésűszerűen, első sor igen második nem, majd fordítva. A "p" progressive frissítésnél mindig frissül az egész képtartalom, nincs akkora zaj, nem csíkozódik, viszont drágább.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#17) lajthabalazs válasza mateo (#1) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Szia!

Nem tudom, emlékszel-e rám, vettem Tőled februárban egy Gainward 8800GT-t. Most jutottam odáig, hogy eladnám a kártyát. Viszont csak a számlát találtam meg, hozzá tűzve a blokkal. Kaptam garancailevelet is, vagy a számlával garis (HOC- hoz)?

(#18) Rover623 válasza lajthabalazs (#17) üzenetére


Rover623
félisten

Hasznosabb és illendőbb is lett volna, ha ezt privátban írtad volna neki...:(

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.