Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati catalyst vs. dvi-out (lg 1710b) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) almásrétes


almásrétes
tag

Sziasztok!

A következő gond miatt kérném tanácsotokat. Adott egy LG 1710B monitor, egy Sapphire ATI 9100 (64MB), Windows XP és a Catalyst.
A videokariból kijövő jelekből 2 a monitorhoz (DVI, D-SUB) megy, egy a TV-be (S-Video).
A jelenség a következő: felteszem a Catalystot (3.5, 3.6, 3.7; 3.4-gyel minden tök jó), természetesen előtte leszedem a régebbi verziót. Újraindítom a gépet, bejelenkezik a Windows, megjelennek a ikonok,... kb. 3 mp múlva minden eltűnik, teljesen fekete lesz a kép. A monitor nem kapcsol ki (nincs suspend), csak tök fekete a kép, olyan mintha a ''Blank'' képernyővédő elindult volna. A gép nem reagál, a kép nem jön vissza.
Első megoldási kísérlet: install új DirectX, új monitor-driver. Semmi változás.
Második: a kariból kihúztam az S-Videot és a DVI-t, így működik. Ha viszont visszadugom az S-Videot, akkor már nem indul el a gép, csak egyfolytában újraindítja magát.
Nem értem. Ti?
Először a DirectX-re gyanakodtam (mert a 3.4 Catalyst még nem támogatta a DX9-et), de nem. Bármilyen ötletetre nyitott vagyok.

(#2) almásrétes


almásrétes
tag

Update, nem a DVI-re, hanem a Video-outra allergiás a rendszer. Ha be van dugva az S-Video kábel a kariba, akkor fagyi a gépnek boot-kor.

(#3) almásrétes


almásrétes
tag

Up.

(#4) tomcs válasza almásrétes (#1) üzenetére


tomcs
őstag

jol ertem osszekototted dvin ES dsubon is? ennek mi az ideologiai alapja? vagy 2 monitorod van csak a tobbesszam maradt ki?

(#5) almásrétes válasza tomcs (#4) üzenetére


almásrétes
tag

Nem, egy monitorom van. Az a fő probléma a DVI-vel, hogy csak akkor jön ki rajta jel, ha a Catalyst fel van telepítve, és a kimenet be van kapcsolva. Tehát bootolástól a Win bejöveteléig nem jön ki rajta jel, ergo nem tudok pl. a BIOS-ban piszkálódni, vagy Linux alatt dolgozni akkor, ha csak a DVI-be van bedugva.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati catalyst vs. dvi-out (lg 1710b) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.