Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati catalyst 4.3 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) scart


scart
tag

''Fixed in this driver:
Setting the video resolution to 1280x1024 in the game Medal of Honor: Spearhead, along with Anti-Aliasing set to 2x no longer results in the main menu of the game not displaying properly
Display corruption is no longer noticed when playing the game Aquanox under Windows XP with an ATI RADEON™ 9100 IGP series installed. This issue is was known to occur when specific video options have been customized
Running the game Hegemonia under Windows XP with an ATI RADEON 8500 series installed no longer results in all of the main menu options and the 3D textures in the background not being available
The operating system no longer fails to respond when launching the game TrackMania with a RADEON 7000 series installed
Background colour corruption is no longer seen when playing the game Armed and Dangerous
Poor performance is no longer noticed when playing the game Homeworld 2 with extended desktop enabled or when Anti-Aliasing is set to 4x
Visual corruption is no longer seen when playing the game Spy Hunter
Setting the resolution in the game Enclave to 1024x768 or higher no longer results in display corruption
The Windows operating system no longer intermittently fails to respond when playing the game Jedi Knight 2 with the display set to 1024x768 32bpp and the game option set to High Quality
Windows problems are no longer noticed when playing the game Homeworld 2 in single player mode
Texture corruption is no longer seen when playing the game Battlefield 1942
Connecting an HDTV as the primary display with the display resolution set to 1920x1080 followed by playing a Macrovision protected DVD with the ATI DVD player no longer results in the HDTV not providing a display image when exiting the ATI DVD player
A fullscreen DOS session now appears properly on the Primary display
Playing an MPEG2 file with the MediaPlayer and Overlay Theater Mode enabled no longer results in the display refresh rate not being correct
Enabling large desktop mode no longer results in the overlay not properly switching from one display to another
Creating a scene using 3DStudio MAX no longer results in the OpenGL window not displaying correctly when opening a context menu within the OpenGL window
Dragging the Solidworks 2004 window over to the secondary display adapter no longer results in the primary display adapter displaying a hightlighted image''


Megjelent az uj catalyst lehet tolteni, es kiprobalni, majd tapasztalatokat megosztani :)

[L]http://www.ati.com/support/driver.html[/L]

*/*

(#2) Shy


Shy
tag

Azt olvastam egy fórumon hogy az opengl alkalmazások állítólag lassabbak lesznek tőle ez igaz? :(

Kell, vagy rakom el?!

(#3) scart válasza Shy (#2) üzenetére


scart
tag

COD lassabb lett (-5% 4.2-hoz kepest), de ''temporary'' problemarol irnak, kijavitjak majd a kovetkezo driverben vagy ha talalnak mas megoldast akkor kozlik ugyis.
Mas gond nincs ugyanazt tudja hajszalra szinte gl alatt mind 4.2 elso tesztek alapjan :)

*/*

(#4) MLaca válasza scart (#1) üzenetére


MLaca
őstag

Vakker, de gyors itt valaki :)

http://mlzphoto.hu/

(#5) scart


scart
tag

Performance Improvements
As with most CATALYST™ releases performance has increased in various situations. The following performance gains are noticed:

The Pixel Shader performance of our DX9-class products has improved considerably with Catalyst 4.3.
Halo and Tomb Raider framerates are up 3-7%.
Shader-specific technology tests such as ShaderMark show gains in the region of 10-20% or more.
3DMark03's Mother Nature scene runs 2-5% faster across the entire DX9 product line. Our 3DMark03 Pixel Shader 2.0 framerate improves 7-15%.
Aquamark 3 performance has also improved slightly, at higher resolutions.

----

Far Cry Demo - some textures may be missing
This issue affects the following configurations:
CATALYST 4.3
Radeon Series Product
Far Cry Demo
Upon launching Far Cry, some textures may be missing in-game.

ATI Engineering is aware of the issue and is investigating.

This issue is under investigation. There is no solution available at this time.


Ezen nem csodalkozok leven hogy nv logos game.. :o

[Szerkesztve]

*/*

(#6) scart válasza MLaca (#4) üzenetére


scart
tag

Megereztem most nagyon hogy mikor fog kijonni, szerintem nem sokkal elotte tettek ki a websitera :))

*/*

(#7) Thauglor


Thauglor
aktív tag

hétvégén leírom a tapasztalataimat!
remlem jó lesz!

[Szerkesztve]

(#8) csabicsepp


csabicsepp
aktív tag

Leszívtam, home testing....

Köszi!

(#9) csabicsepp válasza scart (#6) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

Vigyázz, el ne vérezz... :)

(#10) anaqer válasza scart (#6) üzenetére


anaqer
veterán

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=20582[/L]
(#1162) anaqer Válasz | Email | 2004-03-10 22:02:26

Nyenye-nyenye-nyeee-nyeee... :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#11) scart válasza anaqer (#10) üzenetére


scart
tag

Nyertel :) , de nem gaz szerintem van kulon topic jobban attekinthetoek a velemenyek, tapasztalatok.
Aztan 1 honap mulva ugyis jon 4.4 :)

[Szerkesztve]

*/*

(#12) Angie™


Angie™
addikt

Bakker, már tegnap éreztem hogy jönnie kell , végig is néztem ati oldalát, de még nem volt kíírva...:DD

Én azt hiszem egyenlőre nem cserélek, nem láttam semmi olyan javítást benne ami engem érdekellne..
Amúgy vkinek van már vmi konrét teszt eredménye???:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#13) Sefter


Sefter
veterán

Off
Omega drivert honnan lehet letölteni?
Melyik a legújabb (verziószám...) ?
On

Psn ID: sefter_hun

(#14) tr00p3r válasza Sefter (#13) üzenetére


tr00p3r
őstag

innen:

[L]http://www.omegacorner.com/index_ati.html[/L]

(#15) P34k


P34k
tag

www.omegacorner.com

általában ahogy kijön az ATi egy uj catalysttal, rá 1-2 hétre megvan az arra épülő omega driver is

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#16) Sefter


Sefter
veterán

Lol de gyorsak voltatok....köszi :)

Psn ID: sefter_hun

(#17) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Tesztelte már valaki a driver?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#18) [lAyCsI] válasza ArmanD. (#17) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Egy gyors 3DMark teszt 5 ponttal többet adott...:D

-= No way back from Here =-

(#19) ptiboy válasza [lAyCsI] (#18) üzenetére


ptiboy
senior tag

na ezér tényleg érdemes felrakni :DDD

:)

(#20) [lAyCsI] válasza ptiboy (#19) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Remélem a Fár Kráj repeszteni fog vele:P

-= No way back from Here =-

(#21) Shy


Shy
tag

Amúgy érdemes a catalystra rátelepíteni az omegát? Van ennek értelme? Vagy csak külön-külön érnek valamit? Pls help! :DDD

Kell, vagy rakom el?!

(#22) escie válasza Shy (#21) üzenetére


escie
őstag

önállóan működnek...
az omega az ati driver alternatívája...

I'm back, baby!

(#23) Shy


Shy
tag

És, melyiknek mi az előnye a másikkal szemben? --> Catalyst vs omega
Melyiket a ''jobb'', halottam már mindenféle verziót melyik a jobb de mi az igazság? :D

Kell, vagy rakom el?!

(#24) Skylark válasza escie (#22) üzenetére


Skylark
tag

Egy hete van Atim, ergo fogalmam sincs mi a különbség a Catalyst és az Omega driverek közt.
Valaki leírná?

(#25) escie válasza Shy (#23) üzenetére


escie
őstag

nagyon én sem tudom de, a catalyst a hivatalos, ugyebár...
az omega kicsit gyorsabb ehhez képest, de nem hivatalos driver...

I'm back, baby!

(#26) Skylark válasza Shy (#23) üzenetére


Skylark
tag

(#27) Skica válasza Shy (#23) üzenetére


Skica
őstag

Néha ez gyorsabb, máskor meg nem.

Catalyst 4.2 vs Omega 4.2-es 1:0 a catalyst javára
3.9-es vs Oemga 3.92 0:1 az omega javára.

Néz teszteket !

[L]http://www.hardwaretidende.dk/hard/artikel/04/02/16/1711215[/L]
[L]http://www.materiel.be/news/4492/[/L]

[Szerkesztve]

.: No Comment Grp:.

(#28) Mikrofos válasza Shy (#23) üzenetére


Mikrofos
csendes tag

Én csak annyit tudok, hogy amikor Catalystot használtam (3.8-tól felfele), néha némelyik játéknál megesett az a ''kis turpisság'', hogy egyszer csak lekapcsolt a monitor, de a játék ment tovább! Ez igen csak idegesítő volt... :(

Amióta Omegát használok ilyen hibával még nem találkoztam! Ja és általában jobb teljesítményt adnak az Omegák, és stabilabbak is! Nagyon még grafikai buggal sem találkoztam! :) :C

Csak az Intel! Következő upgrade a Tejas idején esedékes! :-)))

(#29) 15000


15000
tag

hihetetlen, lassan már gykarabban jön ki új catalyst driver, mint ahogy sz@rn1 járok. felmerül a mezei USER/ GAMER jogos kérdése, hogy ''most akkor melyiket használjam ????''

- It's the one that says BAD MOTHAFUCKA' ...

(#30) Shy


Shy
tag

Tehát gyakorlatilag nincs különbség.

Kell, vagy rakom el?!

(#31) Shy válasza Mikrofos (#28) üzenetére


Shy
tag

Vagy mégis van :DDDD

Kell, vagy rakom el?!

(#32) Skica válasza Shy (#30) üzenetére


Skica
őstag

[L]http://www.sirius.pl/art.php?id=140&typ=test&aid=108&pid=4[/L]

Esetleg így könnyebb.

[Szerkesztve]

.: No Comment Grp:.

(#33) Shy válasza Skica (#32) üzenetére


Shy
tag

Hmm, köszi a helpet hasznos kis link :D

Kell, vagy rakom el?!

(#34) Skica válasza Shy (#33) üzenetére


Skica
őstag

Igazán nincs mit. :DD

.: No Comment Grp:.

(#35) Neylon


Neylon
tag

szasztok! ehhez a konfighoz letöltsem? most 4.2-s van fent.

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#36) Skica válasza Neylon (#35) üzenetére


Skica
őstag

Csak ha problémád volt valamivel ,akkor cseréld le.A javításokat olvastad te is.

.: No Comment Grp:.

(#37) modd3r


modd3r
őstag

Hát nem tudom.
3DMark 2003 pontra ugyanannyit(!) hozott ki, mint 4.2-vel, de a Battlefield szemmel láthatóan begyorsult...vagy csak képzelődöm ? :)
(kártyám: Sapphire 9600Pro)

(#38) Mania válasza Neylon (#35) üzenetére


Mania
senior tag

[L]http://www2.ati.com/drivers/Catalyst_43_Release_Notes.html[/L]

(#39) Mania válasza modd3r (#37) üzenetére


Mania
senior tag

Szerintem kicsit tenyleg jobbak az OpenGL-en alapulo gamek...

(#40) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

kicsit OFF

Ha most nekem a 3.9-s van fenn és váltok a 4.3-ra akkor a 4.1 és 4.2-ben megjelent ujítások be kerülnek a 4.3-ba is vagy sorszám szerint fel kell őket telepítenem ??

ON

''Üdvözlet a győzőnek''

(#41) Viktor77 válasza csucsu_17 (#40) üzenetére


Viktor77
titán

Az újítások ha beválnak, maradnak az újabb driverekben is, így elég mindig a legújabbat feltenni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#42) Thauglor válasza modd3r (#37) üzenetére


Thauglor
aktív tag

A BF-ben nekem is van javulás! (1600x1200-on fullon k.b. 10%-al gyorsabb)
tesztzprohgikat nem néztem.

(#43) Thom!


Thom!
veterán

Test
[L]http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/news/y/4758.html [/L]

(#44) csabicsepp válasza 15000 (#29) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

Hááááát.....hogy melyiket használd?
Ilyen esetekben nálam a kúp egész jól bevált.... :))

(#45) modd3r válasza Thauglor (#42) üzenetére


modd3r
őstag

Nah, túl vagyok egy hosszabb ''teszten'' , már ami a Battlefield-et illeti, és kijelentem: BF1942 alatt érezhető, sőt jelentős a sebességnövekedés az új driverrel !

(#46) Angie™


Angie™
addikt

Miért jön be az ati support ablak minden egyes újraindításnál??? Nem lehet ezt vhol kikapcsolni??

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#47) Alkarcsont válasza Angie™ (#46) üzenetére


Alkarcsont
senior tag

Az ablak bal alsó sarkában van egy pipa szedd ki onnan (asszem)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48) aga


aga
tag

A BF-en sokat javítottak. Nálam játszhatatlan volt a sok texturahiba miatt, most pedig semmi hiba. Mellette meg még nem is akad annyira, most már simán viszi a 9200-am 1024*768-ban, Full grafikával.

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#49) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Gondolom az NFSU-t ez sem fogja vinni nálam...:( Igaz, hogy az csak 7500-tól felfelé megy elvileg, de hát az enyém is tul. képpen az, csak egy steppinggel régebbi.
Viszont már idegesit, hogy a szomszédnak az g2mx-én röhögve elmegy:(((

(#50) Steven


Steven
addikt

Ide is leírom hátha valaki tud megoldást!! :

Ram hiba v. driver probléma szerintetek az h. ut2k3 ban ha roham puskával lövök a másdlagos lövésel akkor is és ha berobantom akkor is a kör ahogy szál tiszta pötty.kicsit mintha elkezdene széthullani a kép.Halál idegesítő játék közben!!!! Egyébként ez a pöty csak a roham puskánál jelentkezik. de eddig nem volt csak mostanában kezdte el ezt eljátszani amióta 4.2 catalist van fenn és feltettem az ut legujjabb javítását! vga nics huzva ső 300 on megy és bírja 340 en is ugy hogy semmi szemetelés bármilyen más játékkal játszom v. esetleg 3d markot futtatok.... kicsit parás azért remélem nem kezd el beahlni a 4hónapos karim.... mi afaszt csináljak szerintetek?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati catalyst 4.3 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.