Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati 9700 vagy 9500 pro? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kymco


kymco
veterán

Nemrég vásároltam egy OEM Radeon ATI 9700-as VGA kártyát, de nem tudom megállapítani, hogy ez 9500 Pro, ami 9700-as nyákon van, vagy valósan 9700-as kártya? Hogyan lehetne megtudni, hogy melyik?

www.refujvaros.hu

(#2) Phobos


Phobos
aktív tag

Hát 9500 pro bíztos nem, mert csak a sima 9500-ösből lehet 9700-est csínálni.
Két módon módosított driverrel. (ha te nem csínáltál ilyet, akkor 1 lehetőség kilőve) Másodszor forrasztással, nézd meg a kártyát, hogy nem látsz e valmi gyanúsat. Ha egyik sem, akkor eredeti 9700-esed van

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#3) kymco


kymco
veterán

Köszi!

www.refujvaros.hu

(#4) beeboy válasza kymco (#1) üzenetére


beeboy
addikt

OEM-be mennyi az ára? nettoban

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#5) Victorius


Victorius
tag

Én is hasonló cipőben járok. Indítottam ennek egy új fórumot is, de most vettem észre, hogy inkább ide illene. Bemásolom a hozzászólásom tartalmát, hátha így többen olvassák el...:-)

Sziasztok! Sürgős segítségre van szükségem, és ti jelentitek az utolsó reménysugarat (de tényleg)!

Nagyon kellemetlen eset történt velem: tegnap végre az összespórolt pénzemből vettem egy Radeon 9700-ast. Ez még önmagában nem lenne kellemetlen , de nagyon úgy tűnik, hogy nem is igazi 9700-as.

Itthon egy irodai gépbe raktam be kipróbálásra (Abit KT7a alaplap, Athlon 1200-es proci, 256Mb 133-as SDRAM, magyar Win98SE), és a 3DMark2001 mindössze 7800-7900-körüli pontszámot adott. A végső otthona egy 2Ghz-es P4-es lenne, de félek, ott sem lesz sokkal nagyobb a sebessége, márpedig ezek a számok egy 9500-ösnek felehetnek meg...

A kártya Sapphire gyártmányú, és (persze) doboz nélkül érkezett. Megnéztem a honlapjukat, és állítólag van egy 9600-os modelljük is, ami gyakorlatilag lebutított 9700-est/feltuningolt 9500-öst jelent. Vagyis az órajel rendben van, csak a memóriabusz fele szélességű, meg a renderelő pipeline-ok száma a fele (4db) a rendes 9700-asnak. Ebből a 9600-osból még Pro változatuk is van, tehát mindenki vigyázzon a vásárlással!

A kérdésem a következő: a sebességértékeken kívül van bármilyen másik módszer arra, hogy kimutatható legyen, ez nem igazi 9700-es (hiszen a chip típusa, meg az órajelek rendben vannak, csakhogy ez ugye édeskevés a boldogsághoz...). Szóval valamilyen szoftver, vagy a számok a nyákon, vonalkód, bármi?

És még egy kérdés: mennyinek kell lennie egy igazi 9700-es 3DMark-értékének?
(A hálón állandóan csak a Pro-változat számaival dobálóznak (vagy csak én vagyon ügyetlen.))
Már ez is nagy segítség lenne!!!

Aki tud ilyesmiről, kérem írja meg, hogy már hétfőn kicseréltethessem ezt a hamis pédányt!

Előre is köszönöm!!!

VIC

(#6) sh4d0w válasza Victorius (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A másik topicban adtam lehetséges választ...

https://www.coreinfinity.tech

(#7) kymco


kymco
veterán

50.000,- Nettó

www.refujvaros.hu

(#8) beeboy válasza kymco (#7) üzenetére


beeboy
addikt

és hol?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#9) kymco


kymco
veterán

Pest megye, Taksony, egy nagyon pici számítástechnikai bolt

www.refujvaros.hu

(#10) erdoke válasza Victorius (#5) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is ilyen van, de én csak 3D2003-ban néztem, ott 4535 pontot kapott, ami megfelel a 9700-nak. 2001SE kb. 12000 pontnak kell lennie.
NYÁK-od piros? RAM 3,3 ns? Driver CD 9700PRO series feliratú?

A legjobb aláírás a héten

(#11) kymco


kymco
veterán

A nyákom piros, a memória 3.3 ns-os, a teszteredményeim nem olyan jók, bár lehet, hogy az alapkonfigurációm gyengébb (1,7 P4, 4xAGP, I845 Chipset, DDR266 memóriák). 2003Pro esetén 3600 körüli érték jött ki 2001SE pedig 9300 körüli értéket ad.

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati 9700 vagy 9500 pro? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.