Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati 9600 tuning (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mormota


mormota
senior tag

lehet hogy van már ilyesfajta topik, de én arra lennék kiváncsi (tudom LÁMA vagyok) :) hogyhogyan valósítható meg (mit kell csinálni) a GPU órajlének felpiszkálása
magyarán hogyan lehet tuningolni a videókártyát?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2) Remus


Remus
tag

A progi neve Powerstrip. Elég jo progi minden videokarit fellehet piszkálni (GPU/MEM):)

Tévedni emberi dolog, a sündisznó is megmondta a súrolókefén :D

(#3) Magic válasza mormota (#1) üzenetére


Magic
tag

Én a RivaTuner 2.0 Release Candidate 14.1 -et használom. Nagyon jó kis program. Sőtt, benne van a 9600-asok unlockolásához való Patch Script is. :C

(#4) Hatamoto válasza mormota (#1) üzenetére


Hatamoto
tag

Üdv! ATI-hoz a RadeonTweaker-t ajánlanám, driver-nek pedig az Omegát. :)

(#5) mormota


mormota
senior tag

sajnos nem 9600 Pro mert csak azokat lehet felnyomni 9800-ra
ez csak simaxt asszem

Illusztrálok, tehát vagyok

(#6) mormota válasza Hatamoto (#4) üzenetére


mormota
senior tag

a catalyst nem elég jó hozzá?:) amit a gyártó oldaláról lehet letölteni

Illusztrálok, tehát vagyok

(#7) Tanith válasza mormota (#5) üzenetére


Tanith
csendes tag

O
Szerintem egy ''sima'' 9600xt vel tobbre mesz mint a proval
en ugy tudom ezeknek csak az orajeleit lehet huzni
szoval nemtom hogyan lesz belole 9800 :F

(#8) Hatamoto válasza mormota (#6) üzenetére


Hatamoto
tag

Jónak jó, de pl. nálam csak az Omega alatt ment a tuning, a Catalyst mindig visszaállította az eredeti órajeleket. :D

(#9) ptiboy


ptiboy
senior tag

nemkaptál hozzá gyári tuning progit?
bár nekem 9600pro-m van de ahhoz a kedves gigabyte cég adott egy általuk irt tetszető kis tuning progit (V-tuner).

Csatlekozom az elöttem szólóhoz aki a power strip-et javasolta.

:)

(#10) Snakeiboy


Snakeiboy
aktív tag

Meddig lehet felhuzni egy non-pro 9600-as Radeont ugy nagy altalanossagban ??? 325/400@?/?
Ja es egy 9600Pro-t?
400/600@?/?
Lehetoleg olyan irjon aki latta is a dolgot es nem cask hallotta, es hogy milyen marka volt az a kari?????

Miert?????

(#11) ollie válasza Snakeiboy (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem a Club3D 9600 pro-m 520/680-on üzemel jelenleg, minden probléma nélkül.

***

(#12) Steven válasza ollie (#11) üzenetére


Steven
addikt

Nekem meg egy gexcube 9600 prom van és jelenleg 500/670 megy.... viszont olcsobb volt egy 10 sel mint a club 3d .... te mivel huzzól és raktál rá mem bordákat és egy nagyobb ventit?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13) ollie válasza Steven (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem az alap, gyári órajel 400/680 volt, és gyárilag egy nagy hűtőbordán csücsült a venti a procin (a legtöbb 9600 pro-n amit láttam nem volt hűtőborda egyáltalán). Na most nem volt borda a memcsin és most sincs, csak a gpu-t rángattam fel 520-ra Rage3d Tweakerrel. És tökéletesen müxik. A gpu bírja tovább is (540-en is megy, a fölé nem lehet, mert ennyi a max a tweakerben), de akkor már túl sok meleg áramlik a ramokra és túlmelegszenek.

***

(#14) Steven válasza ollie (#13) üzenetére


Steven
addikt

Azt hun a picsába találtad :)) .Én akárhol is néztem prokat mindenhol 400/600 volt csak az xt éket láttam magasam mem órajellel de az is gyártótól függ a nagy átlag 600 mhz.... még a pulsarnál se láttam aminél jól tudjuk h. a club 3d Mo. inportőre ....A hütésről meg annyit h. kb ugyan ilyen hütő van az én kártyámon is ,szerintem viszont nem árt rá egy mem hűtő mert izzad rendesen :DDD

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#15) ollie válasza Steven (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Még az elsők között vettem Club3D 9600 pro-t és azok mind 400/680-on mentek. Aztán szépen, csendben levitték 400/600-ra mindenféle kommentár nélkül. Szal szerencsém volt, még időben vettem. :)

***

(#16) Steven válasza ollie (#15) üzenetére


Steven
addikt

Mákos ... viszont nem hiszem h . olcson juttottál hozzá. Én is pont kifogtam csupán 36000ft volt bruttó annyiért simán megérte és ami a közröhej h. a mistrálnál volt annyi ami köztudott h. nem az olcsoságáról híress.Mondjuk azóta se láttam ennyiért ilyen vgat..... :DD

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#17) ollie válasza Steven (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, én 51 bruttoért vettem, és még olcsó is volt.

***

(#18) ollie válasza Steven (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Amúgy valszeg elárazhatták, szerintem non pro-t akartak adni eredetileg. Te is mákos vagy.

***

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati 9600 tuning (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.