Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati 9600+kob p4m266 ndfsmx - segítség! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) BoringMike


BoringMike
csendes tag

Hello mindenki!
Legyen egy nagyon fontos kérdésem! Van egy kob p4m266 ndfsmx alaplapom és most van hozzá egy új videókártyám(, mert az előző lefüstölt!): ati radeon 9600. Beraktam szépen a gépbe, de a gép nem hajlandó elindulni! MÉG A BIOS SEM JÖN FEL! Abszolút semmi! Áram alatt van, ezt lehet látni, hallani, de semmi! Videókártya nélkül semmi gond. Tehetetlen vagyok, nem tudom mi lehet a probléma. Kérlek segítsetek! Előre is köszi!

(#2) koenig válasza BoringMike (#1) üzenetére


koenig
aktív tag

Hali!

Nézegettem egy kicsit és a megoldás szerintem az, hogy a biosban le kell tiltani az alaplapi vgat vagy engedélyezni az agpt. Nem tudtam megnézni a kézikönyvet. (regisztrálni kell a honlapon, hogy el tudjam olvasni, micsoda hülyeség :F )
most találtam:
Bővebben: link
és még vmit olvastam, ne felejtsd el hogy 4x agp legyen ne 2x!!!
Remélem tudtam segíteni!

(#3) BoringMike


BoringMike
csendes tag

Hello megint!

Köszi a segítséget, de sajnos nem oldotta meg a problémámat. Megpróbáltam, de mindhiába! 4x-es AGP nem megy. Kipróbáltam 2x-esen is (hátha), de úgysem megy. Aztán: az alaplapon vagy PCI, vagy AGP lehet. Ha AGP, akkor megy az integrált videokártya is. Vagyis úgy van megoldva, hogy ha bedugsz AGP-s kártyát, magától leáll az onboard video card. De nem megy! Így megpróbáltam levenni a videokártya memóriáját none-ra, de úgyse volt jó! (sőt, miután kivettem videokártya nélkül se ment a gép, aztán visszadugtam a régi /rossz/ videokártyát és vakon visszaállítottam). Találtam a BIOS-ban még egy olyat, hogy AGP aperture size, de az nem tudom micsoda. Lehet, hogy ezt kéne átállítani? Az ATI 128mb- os, így ezt is annyira állítottam, de persze így sem jó. Tehát abszolút nem tudom, mi a túró van már ezzel a dologgal. Aki tudja, légyszi segítsen!

(#4) koenig válasza BoringMike (#3) üzenetére


koenig
aktív tag

a linket megnézted ott pontosan leírja, hogyan kell.
tipp: tedd fel a legújabb biost ami van.
tipp: cmos reset
agp apertura size - csak annyit jelent mennyit használhat fel a vga a ramból
olvastam egy tesztet, hogy csak minimálisan befolyásolja a vgat a nagyon kis értékek 16-32, ezért 64-128mb-ra kell állítani.

(#5) BoringMike


BoringMike
csendes tag

Hello!
Hát sajnos ez sem segített (mármint a cikk). A CMOS-t nem tudom, hogy kellene resetelni és nem tudom, hogy attól miért lenne jó. Szóval nagyon szomorú vgayok még mindig. Ha esetleg még tudsz/tudtok valamit, akkor én szívesen fogadom a tippeket :).

(#6) Masiina


Masiina
csendes tag

Nem akarok okoskodni, és gondolom is, hogy megtetted, csak nem írtad oda, és ezért...

Szóval, miután letiltottad a S3-at, és betetted az új ATI-t, átdugtad a monitor kábelét az ATI-ba? Nem nézlek hülyének, nehogy azt hidd, csak feledékenyek vagyunk :(

Emellett pedig menj az ECS.com.tw (tw-taiwan :)
http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Downloads/ProductsDetail_Download.aspx?detailid=442&DetailName=Driver&DetailDesc=R9600XT-128TD&MenuID=79&LanID=0

ez vmi driver hozzá 26 megás.9600XT

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Downloads/ProductsDetail_Download.aspx?detailid=425&DetailName=Driver&DetailDesc=R9600L-128TD&MenuID=79&LanID=0

ez pedig vmi vivo drivert frissít 9600L

Itt van mindenféle bios javítás, ha vidkártya gondod van.
Ha még nem piszkáltad a bios-t soha életedben és nem tuti hogy értesz hozzá, hagyd a sufni tunningot, bízd szakemberre.
Azt pedig nézd meg, hogy a kártyád tudja e a 4x agp-t,mert sajna nem minden kártya tudja, ezt az ati oldalon is láthatod, a 9550-hez oda van írva, 8x/4x agp
a 9600-nál nem láttam, vagy nem figyeltem jól. Nem törvényszerű, hogy megy a 4x agpben. Bár az általános tévhit az, hogy minden kütyü lefelé kompatibilis. Ez sajna nem mindig igaz.

De járkálj a kobian oldalán, a mercury-én, és az ecs oldalán, esetleg írj levelet, mi a gondod.

(#7) holland69


holland69
csendes tag

Hát lehet lemaradtam, de azt megnézted, hogy esetlega kártyával nincs-e gond? megnézted másik gépben? :Y

[Szerkesztve]

>(:)->--<

(#8) Bcy+


Bcy+
tag

meg kaparintotam egy ugyaniwn alaplapot :) de nem tudom hova kel rajta kötni a bekapcsologombot stb ha valakinek van egy manualsa privizen rám mert neten nem találok egyáltalán ....

||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||

(#9) greatchaos


greatchaos
addikt

igazán zárható lehetne a topic...

(#10) Thrawn


Thrawn
félisten

Ez elfért volna itt Azonnali alaplapos kérdések órája vagy itt Azonnali VGA-s kérdések órája ezt zárom.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati 9600+kob p4m266 ndfsmx - segítség! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.