Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati 8500 = 9100? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Phobos


Phobos
aktív tag

Hello.
Több véleményt hallottam már, érdekelne az igazság.
AZt már olvsatm, hogy ha a 9100-es biosát belerekom a 8500-ösbe, akkor gyorsabb lesz.

1. AZ ÉRDEKELNE engem, hogy egy 9100-esnek mennyin megy az órajele?:
2. Többet hoz-e mint egy 8500-ös (nem le, ahenm ami 275/275-ön megy)

EZ a két nagy kérdés.... előre is kösz.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#2) xuldar válasza Phobos (#1) üzenetére


xuldar
őstag

Beírod a keresőbe, mondjuk az üzenetek között keressen ''9100'' karaktersorozatot, és el sem fogod tudni olvasni egy nap alatt, annyit fog kidobni.
De ha témákban keresel rá, akkor is rengeteg topikot fog kidobni...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3) Phobos


Phobos
aktív tag

Kerestem, a gyártók lapján nincs ott, hogy milyen órajellel megy. Teszteredményeket 9100-esre utalva nem találtam a fórumba, csak 8500-ösre.
HA lerná valki ezt a két dolgot, jó lenne

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#4) bLaCkDoGoNe válasza Phobos (#3) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

ehh... itt, a PROHARDVER! keresőjébe írd be...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5) sh4d0w válasza Phobos (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A 9100 és a 8500 között az égvilágon nincs semmi különbség hivatalosan. Csak a BIOS revíziószáma, de az órajelek ugyanannyik.

Egyébként ha itt a PROHARDVER!-en beírod a keresőbe, valsz többtucat találatot fox kapni... Ott van pl. a Radeonok, mi a különbség c. topic, meg még néhány hasonló...

https://www.coreinfinity.tech

(#6) Phobos


Phobos
aktív tag

Olvasgattam őket.
Én úgy láttam, hogy a 9100-esre, mindenütt ilyen 250/230 körüli alap frekiket írtak, ami bízon csak az LE-nek felel meg. Nem láttam sehol, ahol 9100-es tulajdonos azt mondta volna, hogy 275/275-ön megy a kártyája.

Az én Gigabyte 8500-ösöm, 275/275 megy, ez egy tuningkátya, a hatlamas bordák miatt simán megy 300/300 on minden bug nélkül....

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#7) Phobos


Phobos
aktív tag

http://www.giga-byte.com/VGA/Products/Products_ComparisonSheet_List.htm

Érdekes nem is tudtam, hogy a 128MB 8500-ös memóriája 250-en megy csak.
Nekem a GV-AP64D-H-van. Super!

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#8) sh4d0w válasza Phobos (#7) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az enyém meg csak 200-on... De most jön a tuning a hétvégén. :P

https://www.coreinfinity.tech

(#9) bélanéni


bélanéni
őstag

Phobos: ha meg már van 8500-asod, akkor minek érdekel ennyire? mindenesetre nem kell lecserélned 9100-ra. :)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#10) ödönke válasza Phobos (#7) üzenetére


ödönke
aktív tag

nekem BBA Ati radeon 8500-as 128mb bga tokozású 3,6ns infineon ramokkal, és alapban 275/275-ön megy és símán viszi a 300/300at is

(#11) Phobos


Phobos
aktív tag

Még mindig nem mondtam meg senik, mennyin megy a 9100-es órajele. és hogy Gyorabb-e a 8500-ösnél..


Hogy miért érdekel, mert 1-2 hónap múlva lehet kell venni 6-7 gépet, és hogy milyen káryával. Én 128 mb 8500-ösöket akarok, de lehet, hogya addigra nem lesz, ezért érdekel részletesen a 9100-es. Mennyin megy a GPU/Memória. És hogy tesztekben hogy teljesít...

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#12) ödönke válasza Phobos (#11) üzenetére


ödönke
aktív tag

250/250 és 4ns-os ramoknál jobbal sajnos nincs szerelve :(, vagyis én nem nagyon tudok róla, tehát egy az egyben 8500LE elvileg, ha ilyet szándékszol tenni én ajánlom a club3d 9100pro-t 128 megával ez a kártya 250/250-en megy a kékhalnak az árlistájában elvileg benne van az ára

(#13) ödönke válasza ödönke (#12) üzenetére


ödönke
aktív tag

tenni=venni :))

(#14) Phobos


Phobos
aktív tag

Hogy miért nem csínáták meg rendesen. 275/275-re. ???
Akkor a 8500-ösbe csak a biosát érdemes belerakni.
Sajna a kártyám garija múlt hónapban lejárt, így hát arra nem vetemedem, mert olvastam, hogy valakinek elromlott, és a visszatöltés után sem lett jó.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#15) Phobos


Phobos
aktív tag

re 12
Gondolom az ott alúl a configod, mennyit visz 3dmark2001-ben?
1024x768 32 biten?
HA van egy 128 megás 8500-ösöd, amit lehet jól húzni, miért akrsz 9100-est venni?

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#16) róland válasza ödönke (#13) üzenetére


róland
veterán

Még mindig nem figyeltél fel Emvy úr felkérésére. Így most a topicindító, a saját topicját offolja szét.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#17) róland válasza róland (#16) üzenetére


róland
veterán

Tessék megnézni a házigazdák felkérését, köztük Emvy úr aláírását! :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#18) ödönke válasza Phobos (#14) üzenetére


ödönke
aktív tag

nem szabad biost frissíteni! tökéletesen felesleges, max 5% gyorsulást eredményez és rádaásul nem biztos hogy stabilan fog vele futni szerintem, nem tapasztalatból mondom!

(#19) Tapsi


Tapsi
addikt

Tényleg,mi a véleményetek,egy 250/275mhz;3,3ns hynix csipes 64 megás
eredeti radeon 8500-asról?

(#20) Clark válasza Tapsi (#19) üzenetére


Clark
tag

Az, hogy ha még nem a tiéd, akkor gyorsan vedd meg :))

(#21) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

8500=9100, csak el kell valahogy adni a felhalmozódott raktárkészletet... Amúgy valamivel lehet gyorsabb a 9100, mert ''hatékonyabb a memóriavezérlés'' vagy vmi hasonló. Amúgy nekem is szimpi a 9100, csak nem tudom, hogy milyeneket lehet kapni, és tényleg leginkább LE-ket láttam eddig. Na mind1, szntem legközelebb már 9500-ast veszek, most az tűnik bestbuynak:)

hey-ho-let's-go

(#22) nap válasza Phobos (#11) üzenetére


nap
addikt

Egy-ket honap mulva, valoszinuleg, inkabb a 9200-as kartya fog erdekelni teged. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#23) Sanya válasza nap (#22) üzenetére


Sanya
nagyúr

9200=9000, csak más néven , de a 8500=9100 erősebb (szerintem)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#24) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Pontosan, 9200=9000 AGP 8X változata, szal kb annyit fog javulni, mint a Ti4200as 8X a simához képest (ami kb a nullával egyenlő). Lehet, hogy kicsit finomítanak is rajta, de szvsz nem lesz jó vétel (max ha MX helyett venné valaki, gondolom, h az ára ennek is alacsony lesz). De 8500 és családja veri, ha minden igaz. Ezért mondom, hogy legközelebb a 9500/9600/9700/9800 felé kell nézelődni (persze a sorban előre haladva az időnek is hatványozottan telnie kell:( )... De szntem 8500asok még mindig nagyon jó vételnek számítanak, bennem valahogy nagyon izom kártya benyomását keltik (vegyük figyelembe, hogy nem mai darab). SZánom-bánom , hogy Ti200-ra adtam a fejem anno, de ez van, egy darabig most nem adok ki erre pénzt...

hey-ho-let's-go

(#25) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Az ATI R9100pro hány mhz-n megy?

"Later Nerd!"

(#26) Sanyo válasza Dr.Burn (#25) üzenetére


Sanyo
senior tag

Semennyin, mert Pro nem letezik belole. :) Club3D R9100 128mega 4 nano, 250/250. Peace. :)

(#27) pepepapa válasza Dr.Burn (#25) üzenetére


pepepapa
tag

elvándorolsz az ATI honlapjára..... és yól megtekinted. bár sztem a 9100-ből nincs is ''pro''

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#28) Dr.Burn válasza Sanyo (#26) üzenetére


Dr.Burn
őstag

ATI Radeon Club3D 9100 Pro 25 415 Ft 31 769 Ft

[L]http://www.domboware.hu[/L]

"Later Nerd!"

(#29) Sanyo válasza Dr.Burn (#28) üzenetére


Sanyo
senior tag

Megneztem, ott van a 9100LE alatt. :) De _eddigi_ ismereteim szerint sem 9100LE (a 9100 amugy is egy 8500LE+fullstream), sem 9100Pro nem letezik. Nezd meg itt, eleg nagy a valasztek de 9100-bol nincs tobbfele valtozat:

http://www.amp.hu/arlista/content4-1-20.html

(#30) Dr.Burn válasza Sanyo (#29) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Ja ja. Nekem egy sima 9100-em van. Jó kis tuningbordákal. Én csináltam rá. :P

"Later Nerd!"

(#31) pepepapa válasza Dr.Burn (#28) üzenetére


pepepapa
tag

változatlanul azt mondom ''elirták'' 9100-ből nincs pro az árából itélve a 128mb-os simát keresztelték meg a dombóvári mesterek. LE verzió viszont létezik a club3d kinálataban az egéssz panel is kissebb a fele a normálnak a divi csat madzaggal van bekötve a panelra és a náluk fellelhető ''legjobb memokkal ''szerelik mem alap órajel 185mhz brrrrrr...... ezt leszámitva a club3d termékei jó minőségünek mondhatok.

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#32) Dr.Burn válasza pepepapa (#31) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Értem. Ezzek a Dombóvári mesterek. :)

"Later Nerd!"

(#33) ftc


ftc
nagyúr

Én most szeretnék venni egy 9100 128MBvel.PowerColor.Milyen minőségű?
Ramok rajta?Egyébként 9100=8500LE.

(#34) ftc


ftc
nagyúr

Mihöz adnak egyébként több szoftvert?PowerColor v.Saphire v.CLub3D?

(#35) murrayd


murrayd
csendes tag

Most vettem egy Powercolor Radeon 9100-et. Rajta 3,5 ns EnronTech RAM-ok. Széééép nagy doboz, benne kotyog a kártya, egy kábelcsomag, és egy driver-cd.
Nem lesz problem a 275/275-tel... :D

(#36) Kígyó válasza murrayd (#35) üzenetére


Kígyó
senior tag

Helló Murrayd! Nekem Powercolor 8500Le van 64Mb 4 nanos nememlékszemmilyendemárkás (asszem Samsung) rammal. Ezek 250 helyett 275-ön mennek hűtés nélkül. Teszteltem őket egy kicsit: 290-en még stabilak, 295-ön kicsit szemetelnek, 300-on már nagyon. Írd már meg lécci mi a helyzet a tieddel! Kíváncsi vagyok mit számít az a fél nanosec.

(#37) Kígyó válasza murrayd (#35) üzenetére


Kígyó
senior tag

Helló! Várom a tuningeredményeket! Tényleg érdekel!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati 8500 = 9100? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.