Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati9200 nem mukodik duronal? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) cyberdog


cyberdog
tag

Szoval most vettem egy Ati9200 ast 1280mb 128bit es a jatekok akadnak roszab a helyzet mint a regi gf2 emel.A config egy duron1300 as egy Epox lapon,azt olvastam valahol hogy az athlon procikra van optimalizalva ,szal lehett hogy ezert nem mukodik:F vagy csak en vagyok a bena es nem tudom mit kell beallitani.
Ha valakinek volt mar hasonlo gondja pls segitsen

(#2) azzio válasza cyberdog (#1) üzenetére


azzio
aktív tag

Ha athlonra optimalizálták, akkor szerény logikám szerint, jobban kéne szeretnie a duront, mint pl. egy p4-et. én nemrég vettem r9200-at egy 2.4-es P4-hez, és megy, mint az álom (már amennyire ezt egy low-end kártyától el lehet várni; szóval a korábbi mx440-nél nagyságrenddel gyorsabb...)
javaslom, hogy esetleg tegyél be ide egy 3dm2001 és 3dm03 eredményt, meg írd le a többi jellemző tulajdonságát is a procinak, gépnek (proci órajel, ram, meg a mi még eszedbe jut...), hátha kiokoskodunk valamit.

ps.: driver?

(#3) Cathfaern válasza cyberdog (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nos, két eset lehetséges:
1. te csak azt hitted, hogy 128bit-es verziót vettél, közben meg egy LELELE verziót kaptál
2. Nem szedted le rendesen az Nvidia-s drivereket. Sajnos ez sokszor Win újrarakást is jelent :( Ha nem akar a nem 100%-os sikerért leszedni a jelenlegi Win-edet, akkor ki lehet próbálni, hogy egy kis partícióra felraksz egy Win-t, s ha ott működik rendesen, akkor újrarakni a ''rendeset''

(#4) cyberdog válasza Cathfaern (#3) üzenetére


cyberdog
tag

Szoval ez egy 128bites az van a dobozon (persze attol meg lehetne mas 64 is) :((
az Aida 128bitest mond a Sandra szinten szoval azt kaptam amit kertem.Volt mar uj Winfos is de igy is ugyanaz a helyezett a 3dmark2001 csak 1500 pontott ad szoval valami nagyon nem koser:(

(#5) rog válasza Cathfaern (#3) üzenetére


rog
addikt

nem szedte le rendesen a nvidia drivereket?! :))

(#6) azzio válasza cyberdog (#4) üzenetére


azzio
aktív tag

az tényleg sovány, nekem ~8000-et ért el defaulton (3dm03-ban ~1300), 2.4-es P4C mellett.
hány megahertzes a procid?
[szerk.:] jó, megvan, 1300-as :) na nekem 900-as cerkával a gf4mx440 csinált 3000 pöttyöt 3dm2001-ben.
szóval: kipróbáltad, hogy minden más kártyát kiveszel a gépből, nincs hardverütközés? szűz vindózon is letesztelted, nem lehet, hogy valami rezidens program zabálja az erőforrásokat? hányas catalystet raktál fel? (nem mintha tudnám, nekem melyik van most fent :) az utolsó előttim asszem...)

[Szerkesztve]

(#7) Cathfaern válasza azzio (#6) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mint írta 1300-as Duron.

1500??? Az tényleg nagyon kevés...élsimítás és társ. ugye ki vannak kapcsolva? Nekem 1300Duron+R9000Prom van, s 5500 pontot kapok 3DMark2001-ben

(#8) azzio válasza Cathfaern (#7) üzenetére


azzio
aktív tag

na szegényt most jól megvígasztaltuk :)
az a poén, ennél még egy 64 bites, sőt egy 64 bites FX5200 is jobban teljesít, ott valami nagyon nagy gubanc van.
Kérdés: csak a videokártyát cserélted, és azóta ilyen rossz a helyzet?

(#9) Cathfaern válasza azzio (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A lényeg: ha Win újratelepítés után is ez a helyzet, s tényleg csak a videókártya volt cserélve, akkor nagy baj van! Próbáld meg visszarakni a régi Gef-et, ha azzal minden OK, akkor a Radeon-t vidd vissza gariba, mert vmi hw-s hiba lehet vele

(#10) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

És csak a grafika lassú, vagy a gép is??

Nem lehet, hogy ott más bibi van? Az AGP 8X engedélyezve van??

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#11) _Volkovy_ válasza CharlieDrop (#10) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

4x agp-vel se így kéne mennie..

(#12) CharlieDrop válasza _Volkovy_ (#11) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Tudom :))

De lehet, hogy még az sincs beállítva...

Akartam még kérdezni, hogy melyik Catalyst van fent??

[Szerkesztve]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati9200 nem mukodik duronal? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.