Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  AthlonXP megjelent ! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mog


Mog
csendes tag

Kinek mi a vélemlnye ?
Szerintem ez az új 1600+ stb. nem oldja meg a Mhz problémáit az AMD-nek.
A teszteredmények bíztatóak...

(#2) gergoke válasza Mog (#1) üzenetére

Nekem ami nagyon nem tecc az pont az XP... :))
A másik nevetséges dolog az pedig ez a P4 rating... :)
Az AMD meg eddig sajnos még nem mutatott fel semmi igazi fegyvert ez ellen, és hát pénze sincs sok, nem úgy mint az Intelnek... :(

(#3) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

VIA KT266A + Athlon XP (Palomino) = a legdurvább kapható erőmű jelenleg. Egy 1.53 GHz-es Palomino betegre veri a 2 gigás p4-est...

Más kérdés, hogy p4-esből lesz 3 gigás is :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) OutsideR válasza gergoke (#2) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Az nem P4 rating, hanem TBird rating...

(#5) OutsideR


OutsideR
aktív tag

De a lényegen akkor sem változtat.
Hülyeség az egész...
Tényleg tiszta Cyrix feeling.

(#6) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha az AMD pénzügyileg bírja a versenyt, akkor az Intel lassan becsukhatja a boltot... Hiába 2 GHz, ha egy 400 MHz-cel lassabb Athlon XP ripityára veri a "csúcs"-ot. Alighanem az Intel részéről ki kell találni valamit, különben óriási piacot veszíthetnek a PC-fronton... ami nem baj :)))

https://www.coreinfinity.tech

(#7) Szeni válasza sh4d0w (#6) üzenetére


Szeni
aktív tag

Jelenleg az AMD szerintem is jobb, DE:
- az Intel bírja jobban pénzügyileg (és marketingileg);
- ha sokkal rosszabb lenne, akkor is megélne a nevéből;
- valamint ott vannak a nagy PC gyártók, akik azért még az Intelt preferálják.

(#8) gergoke válasza Parci (#3) üzenetére

Parci!

Jelenleg itthon még nem elérhető tudtommal (egy-két teszt darabot leszámítva) semmilyen VIA KT266A-s alaplap, se az XP-s Athlon. Szóval vitáznék a kaphatóval... :))

Én jelen pillanatban csakis S478-as lapba ruháznék be RDRAM-mal... :)

(#9) Mog válasza gergoke (#2) üzenetére


Mog
csendes tag

A tervek szerint a 1800+ AthlonXP kb 225 dollár körül lesz..., ez még mindig kb. fele a 2 gigás Intelnek....

Felmutatni felmutatott, csak nézd meg a teszteredményeket, de abban igazad van, hogy aki bemegy a boltba egy jóógyorséskirály gépért az csak a Mhz-et ismeri. :(

(#10) Barton


Barton
senior tag

Nekem tökmind1 mi a neve csak hasítson, mint állat !

Majd megnézzük, mint produkál abban a tuti IWILL lapban az új XP !

Almapüré lesz a p4-ből az tuti !!!

Nemigaz Parci ?!

(#11) Tammer


Tammer
csendes tag

Hogy legyen egy kis pénze az AMD-nek, hát én őket támogatom. Mindkettőnknek megéri...

(#12) Vidra


Vidra
csendes tag

Nagyon tuti az új XP, bár az elnevezés tényleg nem túl szerencsés. Igaza van Parci-nak jelenleg most tényleg ez a legjobb! De azt se felejtsük, hogy a P4-ben még vannak tartalékok, de a TBird lassan elérkezik a határhoz. Remélem az AMD-nek lesz megfelelő alternatíva a TBird után is!

(#13) guest


guest
veterán

Üdv mindenkinek!

Egy dolgot azért ne felejtsetek el. Az AMD rendszerbusza még messze van a 400MHz-es sebességtől, ami elvileg a határ. Igaz a memóriák sem tudnak még ekkora sebességet,bár a DDR elég ígéretesnek tűnik. És egy esetleges újabb processzormag áttervezés, 0,13-as technológia, SOI, még hozhatnak igen érdekes eredményeket. Én bízom benne, hogy az AMD 'életben' marad. És év végére ígérték az 1,7GHz-es procit. :)
Zsolt

prohardver vendég

(#14) Ambrosius válasza guest (#13) üzenetére


Ambrosius
tag

Ha láttok magyar árlistában Athlon Xp-t akkor "visítsatok"! Marhára érdekel, hogy mennyit kérnek el érte idehaza.

(#15) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Jövőre itt a Hammer, az az AMD tartaléka.
A P4 S478 + RDRAM-ról pedig az a véleményem, hogy RDRAM suxx, a SiS 645-nél már szépen látszik, hogy nem pálya az RDRAM. A P4 Willamette pedig elég igénytelen egy proci, tegyék vissza bele a +FPU pipeline-t és társait, és akkor van mire éljenezni...

A Northwood, amit most halasztottak el 4 hónappal, érdekes lehet...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) TEC


TEC
csendes tag

Én is reménykedem abban, hogy hátha az AMD észbe kap és jó marketingesekkel látja el magát.
Nagyon kegyetlen az új procijuk, de sajnos az a fránya hővédelem ismét nincs meg benne.
Az Intel-el teli van a hócípőm. Évtizedek óta ránk erőlteti a nem túl jó proceszorait. Lásd Motorola. azt is kicsinálta, bár nagyságrendileg jobb termék volt (pl.: 68060).
Én már régóta nem vagyok Intel párti. Mégy 486-osom is AMD 486 DX4 120-as volt. :-))))

(#17) zsborbas


zsborbas
aktív tag

A HWSW-n van egy cikk az IBM egy új chipjéről. Érdemes elolvasni, mivel SOI technológiával készül és az AMD is ezt fogja használni a következő procijaiban.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#18) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Az ASUS A7V133 és A7V133C lapok az új BIOS-szal már támogatják az Athlon XP-ket egészen 1900+ -ig. Nem elírás, 1900+. Lehet hogy hamarosan megjelenik egy még gyorsabb proci az AMD-től? :)

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  AthlonXP megjelent ! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.