Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Athlonxp kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pisti


pisti
őstag

Hello!

Azért folyamodok az itt lévő professional fórumozókhoz, hogy kikérjem a véleményüket, mégpedig a következő kérdésben:
Szóval van nekem egy 2000+(kb ez a max) on járó palomino magos athloxpm, és arra volnék kíváncsi, hogyha a ma a kiskerekben kapható thoroughbred magos athlon xpk ből vennék mondjuk egy 2000+ ost akkor az milyen mértékben lenne túlhajtható?

Ennyi. Kösz a válaszokat előre is.

(#2) pisti


pisti
őstag

up

(#3) Lord Zero válasza pisti (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

nem vagyok ''professional'', csak fórumozó
a t-bred B a jobban hajtható, tudomásom szerint (a palomoninál mindenképp), ha a bartont nem veszed a hjátékosok közé
a mérték pedig, amit kérdezel, erős függvénye a szorzólocknak (;] ), alaplapnak, memóknak, továbbá a tápnak és az igényeidnek

nem, mindegy

(#4) L_ajos válasza pisti (#1) üzenetére


L_ajos
őstag

Vegyél egy 2500+os Bartont...a béka se**e alatt van az ára és az már tényleg jól húzható:)
de ha 2000+nál maradunk akkor a thoroughbred jobban húzható deh ehhez tényleg egy megfelelő lap+ram+táp kell! Tehát ha ezen gondolkozol akkor jól gondold meg:D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#5) Sn00k


Sn00k
veterán

Még egy szavazat a 2500+ bartonra. :C
Ha ezt betudod vállalni :DDD

3njoy the Lif3

(#6) Sn00k válasza L_ajos (#4) üzenetére


Sn00k
veterán

L_ajos gianni mennyibe tudna hozni 2500+ bartont?

3njoy the Lif3

(#7) L_ajos válasza Sn00k (#6) üzenetére


L_ajos
őstag

Olyan 14-16k között van:)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#8) Sn00k válasza L_ajos (#7) üzenetére


Sn00k
veterán

cool ! :DDD
és mennyit érhet az én 2200+ A magos Xp-ém ? :)
2 forintott?

3njoy the Lif3

(#9) pisti


pisti
őstag

Szal barton?

Ettől a Gianni nevezetű tagtól akár tudnék is szerezni?
Érdemes tőle vásárolni?

(#10) busman válasza pisti (#9) üzenetére


busman
addikt

Tudomásom szerint ő nagyon begbízható.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#11) mr_ricsi válasza pisti (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Szal barton?''
És az alaplapod fogja tudni a bartont?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12) pisti válasza mr_ricsi (#11) üzenetére


pisti
őstag

via kt400 chipset
Ha minden igaz tudja kezelni a bartont, biosfrissitessel biztosan.
De most valtozott a helyzet, sajnos.
Majd leirom.

(#13) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Én is erősen ajánlom a 2500+ os bartont.
Szerintem jobban járszvele mint egy 2000+ szal.
Főleg, hogy árban nincs olyan jelentős külömbség.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#14) pisti válasza DraXoN (#13) üzenetére


pisti
őstag

Az a gaz, hogy megnyekkent az alaplapom es lehet a proci ( bar ez nem tuti)
Ugyhogy egy asus A7n8x-x lett meg egy 1600os duron. Ennyire volt keret.
Ezzekkel kapcsolatban volna is kerdesem.
1: A Duron szorzolockjat vhogy fel lehet oldani?
2: Ebben a lapban nincs dual channeles mem. tamogatas vagy csak en vagyok bena hogy nem talalom?
Kozbe lehet keresgelek googleben de azert kivancsi vagyok az egyeni tapasztalatokra.
Jah es a duronnak mennyire fáj, ha megemelem a feszt? :)
Es mennyi még az ,,egészséges,, szint?

(#15) bbchris


bbchris
senior tag

Ha lehet a VIA KT szeriát felejsd el , a VIA-s alaplapok egy nagy sz*-rok . Legalábbis a KT széria . Bocs hogy ezt írom de addig én sem jutottam fel teljesítmény során míg a VIA volt bár a legjobb az NForce 2 erre a tuningra . Bár én SIS-esre váltottam , bár nem egy tuning alaplap akkor is jól vitte a ThoroughtBredes procit tuninggal . Szóval amint van lehetőséged akkor a VIA-son tegyél túl ,mert sok gondod lesz még vele , ja és a Pinnacle cuccokat felejsd el bele mert azok fagynak !! Nekem a 2500+ Barton SIS-es alaplapon verte az előző KT400-ast pedig nem is volt tuningolva csak úgy alapból . Rengeteg Hiperion driver és az egyik sz*rabb mint a másik . Egy rakást adtak ki belőlük oszt egyik sem volt jó . Azért próbálkozz de nem hinném hogy a VIA KT400 valaha is jól fog menni .

(#16) Lortech válasza pisti (#14) üzenetére


Lortech
addikt

bbchris: Az utolsó hozzászólásában már kifejtette a megváltozott helyzetet...

Na szóval az a7n8x-x tudomásom szerint nem tartalmaz dual channel ddr vezérlőt, de ez nem is igazán számít sokat. Az applebredek szorzóját moddal tudod csak feloldani, ha az fsb emelés nem megy, akkor valószínű az marad csak.
Sztem emelhetsz a duronnak nyugodtan egy keveset a magfeszen, ha minden igaz, akkor alapból 1,5 volton szaladgál, sztem egy 1,6V még egész nyugodtan elfér neki. Úgy gondolom, hogy ha van egy kis szerencséd, és a többi alkatrészed is bírja, akkor a 12*166 reális cél lehet, de ez igazából csak akkor fog kiderülni mikor kipróbálod. A max amit nyugodt szívvel adnék neki egy korrekt hűtéssel, az kb 1,7-1,75 volt.
ui: a szorzó feoldásra én is kiváncsi lennék, mert ami forrást eddig találtam az nem igazán jött be nekem.

Thank you to god for making me an atheist

(#17) pisti válasza Lortech (#16) üzenetére


pisti
őstag

Megy az fsb emelés 166 on teljesen stabil, csak az a gáz hogy van 3 256MB-os mem. modulom és ebből csak egy 400-as a másik kettő 333 as csak. Próbálgattam még a 177 es fsbt(így 2120 mhzen volt a proci). Az még úgy ahogy jó volt, bár volt pár gyanús újraindulás. Asszem ki kell kapcsolnom a windoz automatikus újrainditás funkcióját rendszerhiba esetén és akkor kapok szép kék képernyőt.
Persze ha csak a 400 memo marad a gépben akkor egyértelművé tehető a helyzet. De ehhez most lusta vagyok :)
Az előtted szólóhoz: Kétségtelen, hogy vannak gyenge pontjai a VIA-s chipseteknek, de alapvetően nem rosszak azért annyira sztem. Mind1 az biztos hogy az nforce2 jobb. Jah és a kt400 8x agpvel igencsak instabil volt nálam, ugye nforce2 nek nincs ilyen betegsége?
Egyébként a Sandra szerint a memó irás/olvasás felment kb. 15%-al. Nemrossz.
Legalábbis sztem ezen a szinten.
Jah és szinkron proci/memó időzítés roxx :) Marha sokat számít.

Mégvalami.
Szóval ha nekem a régi procim amit 10xes szorzóra állítottam be satírozással ( nem röhögni jól ment úgy is ) kapott egy 100 as fsbt defaultból ebben az új asus lapban(merthogy a durcival ezt csinálta) lehetséges e hogy azért nem bootolt? 1300 mhz környékén már láttam futni, de lehet hogy bizonyos szint alá nem mehet a mhz?
Persze ezt is megnézhetem magam is, de max majd holnap, addig meg írjátok meg, hogy ti mit gondoltok. Kösz.

(#18) ssolitude válasza pisti (#17) üzenetére


ssolitude
őstag

Jól értelmeztem:177 MHz-en futott az 1600-os Duron??Ez TBred,ha jól tudom,igaz?És 266-os.Vagy nem jól tudom?Nyugtassatok meg,please!:(

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#19) pisti


pisti
őstag

177*2 mhz en nyugi.
133(vagy 266 os fsbrol) siman fel lehet tenni az fsbt 166(333)-ra és kicsit instabilan de ment 177(354)-en is.

(#20) pisti válasza pisti (#19) üzenetére


pisti
őstag

Azóta sikerült stabilizálni 180 as fsbn is.
Jó kis proci ez. Így 2160 mhzen megy.( 1600duron-10k huf,egyáltalán nem rossz, sőt )
Sztem még 185 ön is stabilan menne de most ezt tesztelem.
Eddig semmi gyanús atomstabil kb fél napja, örülök :)

(#21) ssolitude válasza pisti (#20) üzenetére


ssolitude
őstag

Ez érdekes.266-os proci 333-on sőt följebb?:F http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=80386&start=30

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#22) Lortech válasza ssolitude (#21) üzenetére


Lortech
addikt

Lehet hogy te egy relatíve kevésbé tuningolható procit fogtál ki, de talán az alaplapod is visszafogja a tuningot, hiszen mindenféle feszültségemelés nélkül ez nem is olyan rossz eredmény. Talán hasonló mértékű tuning lenne elérhető némi feszültégemeléssel, mint a topikinditónak.
Az én 1.8-as Applebredem egyébként kb. ugyanott fullad ki alapfeszen, 143-145-ös FSB-nél ~1930-1950Mhzen, az ECS nforceos lapomban. A 166 FSB-t feszemeléssel sem tudtam stabilizálni az NF7-S-ben sem, pedig adtam neki 1,725-öt is, a vége így kb. ~2052Mhz lett. Többel nem akartam kínozni, mert nem láttam értelmét, hogy pár mhz-ért kihuzassam a szivét is szerencsétlen procinak :), ha az nem csúcstuning példány. Ezt csak azért írtam le, hogy van ilyen is.

Thank you to god for making me an atheist

(#23) pisti válasza Lortech (#22) üzenetére


pisti
őstag

Igen én is így gondolom, de mivel kb 10 perc erejéig stabilan ment 185-ön, így sztem hosszútávra a 180 kíméletesebb megoldás. Igaz 1,7 V-ot kap bár nemtudom lehet, hogy elbírna egy kis csökkentést.
És a ramoknak is adtam egy kis pluszt 2,6-ról 2,7-re. Remélem nem lesz tőle bajuk, bár azaz 1 tizedes emelés százalékban elég kevés szóval remélem ennyit simán bírnak.
Egyébként alapfeszen megy 2000 mhzen. Tovább nemnagyon.

(#24) pisti válasza ssolitude (#21) üzenetére


pisti
őstag

Hát igen alaplaptól nagyon függ, hogy mennyire tudod stabilan túlhajtani a processzort. Ha ilyet akar az ember akkor tényleg min. kell egy NF7 vagy jobbfajta márkás lap. Egy NF7 egyébként áfával 14k körül van kiskerből, szóval szerintem nagyon baráti az ára. Ez az asus amim nekem van is csak egy 1k val volt drágább, ezt is csak azért vettem mert nem volt találtam NF7-et amikor kellett a lap :) De sztem nagyon korrekt kis lap szóval megérte.

(#25) burgatshow válasza Sn00k (#8) üzenetére


burgatshow
veterán

2ft-ért megveszem! :DDD

(#26) Mazka05


Mazka05
őstag

Nekem is van egy kérdésem mivan akkor ha a biosban nem lehet tuningolni? Alá írásban config l thoroughbred magos proci.

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#27) Mazka05 válasza Mazka05 (#26) üzenetére


Mazka05
őstag

up!!!

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#28) Flashy válasza Mazka05 (#26) üzenetére


Flashy
veterán

ha nem lehet akkor nem lehet. próbálhatsz progit keresni hozzá (clockgen pl), de általában ilyenkor ennyi, nem tudod húzni.

(#29) Mazka05 válasza Flashy (#28) üzenetére


Mazka05
őstag

Nincsen itt az én lapom csak az ujak (ujabbak) vannak!
[L]http://www.cpuid.com/clockgen.php[/L]

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#30) pisti válasza Mazka05 (#29) üzenetére


pisti
őstag

http://www.ocinside.de/

Ezt tudod csinalni ha biosban nem lehet allitani a szorzot pl.
Vagy az fsbt.

Jo kis oldal.
En igy lottem be a Palomino magos procim 10x es szozora, alaplapon meg jumperrel beallitottam a 166 fsbt.

(#31) pisti válasza Mazka05 (#29) üzenetére


pisti
őstag

http://www.ocinside.de/

Ezt tudod csinalni ha biosban nem lehet allitani a szorzot pl.
Vagy az fsbt.

Jo kis oldal.
En igy lottem be a Palomino magos procim 10x es szozora, alaplapon meg jumperrel beallitottam a 166 fsbt.

(#32) Mazka05 válasza pisti (#31) üzenetére


Mazka05
őstag

Mit töltsek le és hol? :F

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#33) ftpmuki


ftpmuki
csendes tag

Helló!

Van egy kis probléma az ismerősöm gépével! A-Open alaplap, amd athlon xp 2500+, 256mb ddr, ati 9200 128mb vidkari, 40gb hdd, 300 wattos Codegen táp. A baj ott kezdődik, hogy a gépben eredetileg 2500+ os barton magos proci van, de a bios ezt csak 1900+ nak ismerte fel. Amikor beléptem a biosba és láttam, hogy a szorzó 133-mon van, felraktam először 143-ra így beindult a gép, de amikor 150-re raktam, akkor amikor újra indította a gépet a biosból, már nem indult be a gép!!! :((((((( Amikor megnyomom a power gombot (kikapcsolt állapotban), bekapcsol a gép és egyből el kezd hosszan sípolni, kicsi szünet után folytatja. A 2 cd-rom meghajtó dolgozik, a ventik mennek, de kép az nincs. 1.Lehet, hogy valamit totál elrontottam? 2. Mi romolhatott el esetleg? 3. Meg lehet-e csinálni és ha igen akkor hogyan, akár szervízesen? Ja igen és a bios nem jön be !!! :( 4. Hogyan lehet resetelni a BIOS beállításait?

Előre is köszi a beállításokat!

FTPMUKI

P4 1600@1900 MHZ, Asus alaplap, 512 SD Ram, Abit Geforce FX 5200 128MB, Audigy 2, NEC DVD-RW, 120+120+80 GB Maxtor, Codegen 400 watt-os táp, Logitech Z-560 THX hangfal

(#34) Mazka05 válasza ftpmuki (#33) üzenetére


Mazka05
őstag

Hát probáld ki hogy néhány cd rom-rol leveszed az áramot....

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#35) _cirmos_ válasza ftpmuki (#33) üzenetére


_cirmos_
őstag

az alaplapon van egy jumper ami kisüti a biost, keresd meg a kézikönyvben hogy hol van pontosan. ha ez után se indul, akkor nézz utána hogy ez a sípkód mit jelent. nekem sajna fogalmam sincs, de talán a kk hátuljában le van írva. ha nincs akkor lehet próbálkozni mem/cpu cserével.

(#36) Lortech válasza ftpmuki (#33) üzenetére


Lortech
addikt

Hát érdekes dolgokat írtál...
Szorzó alatt te az FSB-re gondoltál, ami barton esetében 166Mhz kell legyen, és ezt kellett volna neked beállitani. Az szokványos dolog hogy első inditáskor alacsonyabb órajelen futtatja a processzort, mint amit tud, ezt neked kell beállitani rendesen. Jó lenne tudni az alaplapod és a memóriád tipusát, mert az én tippem az, hogy a 166-os fsb-vel hacsaknem a memóriád nem birja (vagy márnem birta alacsonyabb órajelene), el kell indulnia.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#37) mojo


mojo
csendes tag

2000+-os XP-t felnyomtam 166*11-re, igaz a feszültséget 1.7 fölé kellett kicsivel tornászni.
Minden ment gond nélkül, viszont tegnap a Biosban láttom, hogy a proci hőmérséklet 60.
Szerezzek jobb hűtőt (most nem emlékszem milyen van), vagy hagyjam inkább az egészet?

(#38) Full


Full
tag

NEkem van egy 2800+ Bartonom egy NF7-S el Samsunk 2*256/400 Samsung
Nah most meddig lehetne biztonságosan húzni? milyen szorzóval és mekkora feszen?

zizz

(#39) Totyi válasza Full (#38) üzenetére


Totyi
őstag

Természetesen 400-as fsb-vel,és ha ha fel van oldva a szórzózár,akkor addig ameddig tudod,feszemeléssel.

(#40) Full


Full
tag

pl 11.5*200 ?:D

zizz

(#41) Totyi válasza Full (#40) üzenetére


Totyi
őstag

Azaz.Nálam egy 2.6-os volt és majdnem fesz emelés nélkül ment 3.2-n.Próbálkozni érdemes,azért a hőfokokra figyelj oda.Csak ne feledd a cpu ratiot átállítani,ha átteszed 400-as fsb-re.

[Szerkesztve]

(#42) Full válasza Totyi (#41) üzenetére


Full
tag

Nah most 11*200 on megy 1.75V on ha tovább nyomom akkor nem indul a windows:(
ha úgy vesszük ez nem sok:( amúgy 49 fokos a proci

zizz

(#43) pisti válasza ftpmuki (#33) üzenetére


pisti
őstag

Töröld a biost. CMOS néven fut. Van egy ilyen jumper az alaplapon. Van 3 tű, alapból rajta van a jumper kettőn, ha pár másodpercre átteszed a másikra, akkor törli a bios beállitásokat (mindent alapbeállításra tesz), majd visszateszed a jumpert alapállapotba! Nem hinném, hogy komálná az alaplap ha ottfelejtenéd és úgy kapcsolod be. Természetesen áramtalanítani kell a gépet a művelethez, és mielőtt hozzáfogsz, nem közben :)

(#44) pisti válasza mojo (#37) üzenetére


pisti
őstag

Azt csak te tudod eldönteni, hogy megkockáztatod e azt, hogy hosszabb távon magasabb hőmérsékleten használod a procit, mivel így csökken az élettartama.
Bár az sem mind1, hogy milyen magos a proci, mert ha Palomino, akkor az a 60 fok lehet nem is olyan sok, na nem mintha a Palo jobban bírná a hőt, csak az eleve jóval több hőt fejleszt. Egy jobb hűtő pedig nem árt soha, én is gondoltam rá.
Nekem a Coolink NPH2 volt eddig a legszimatikusabb, a PH-s teszt alapján. Viszonylag olcsó, a jó teljesítményű hűtők között és nem utolsó sorban jól hűt.

(#45) mojo válasza pisti (#44) üzenetére


mojo
csendes tag

Hővédelem úgyis lekapcsol, nem?
Megnéztem a ventit, GlacialTech, talán SilentBreeze.
Ha meg még is elszáll, vehetek Bartont :)
Ja, a ház oldala most nincs fent, felűlről a táp 12-es ventije, hátulról egy 8-as szívja a levegőt.

(#46) pisti válasza mojo (#45) üzenetére


pisti
őstag

Természetesen, ha van hővédelmed az szól neked, ha gáz van. De én itt a magasabb hő miatti gyorsabb öregedésre gondoltam. Dehát mint látszik is ígyis, bőven hamarabb lecseréli az ember a processzorát, mint hogy kinyifanna a túlhajtás miatt.

(#47) jigga


jigga
csendes tag

Hi! Most vettem új gépet, de a proccal van kis probléma:

A boltban amd xp2600+ bartont kértem, de szvsz nem azt kaptam. Az aida32 assongya hogy thorton 2600+ de én ilyet nem látok az amd honlapon. alapban 12.5*166=2083Mhz-n megy, effektíve 333 az fsb és L1=64+64 L2=256kb. Most akkor mit kaptam?
Visszamenjek kicseréltetni mer nem tom melyik a Jobb,mer a 2600+ barton
csak 1917Mhz-es viszont 512kb az L2, vagy ez ami ugyan 2083Mhz ,de az L2
csak 256kb? Melyik teljesítménye lehet a jobb? PLEASE HELP!!

Nothin' but peace, love and street passion, every ghetto needs a thug mansion.

(#48) Flashy válasza jigga (#47) üzenetére


Flashy
veterán

a frekvenciát ne nézd, úgyis mindegyik kb ugyanannyira húzható. a fele cache semmiképp se jó (bár nem minden alkalmazásnál jön ki, de a több sose rosszabb). esetleg akkor lehetne kérdés hogy megtartsd, ha ez szorzólock mentes. mindenesetre akkorsem azt kaptad amit kértél. vidd vissza.

(#49) _cirmos_


_cirmos_
őstag

vidd vissza. ez elég etikátlan. a thorton mag olyan barton ahol az L2 cache rosszul sikerült, ezért a felét lezárták, de az utasításkészlet ugyan az. bhhh..... ez pofátlanság!!! és ha rám hallgatsz 2500+ barcit kérsz, mert annál alacsonyabb a szorzó mint a 2600+-nál (mind2 szorzó-lock-os), ezért nagyobb esélyed van a magasabb fsb elérésére.


eh, jiggának ment a válasz...

[Szerkesztve]

(#50) jigga válasza _cirmos_ (#49) üzenetére


jigga
csendes tag

Asszem visszamegyek, bár már elegem van mer a hangfalat is ki kellett már cseréltetnem...

AAAAAHHHHHHHHH......

Nothin' but peace, love and street passion, every ghetto needs a thug mansion.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Athlonxp kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.