Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BadGe


BadGe
aktív tag

Hajjj,

kb 10 percen belül elkezdem beleoperálni az új XP1600+-t a gépembe. A biztonság kedvéért :) ezt még a "régiről" küldöm, hátha valamit elbaltázok.

Az esetleges tuning lehetőségekről érdeklődnék, meg úgy általában arról, hogy mire számítsak. Olvastam pl ilyet, hogy az XP procik szorzózárasak, stb.

meddig lehet az FSB-t húzni, illetve meddig érdemes.

Ge.

(#2) karib válasza BadGe (#1) üzenetére


karib
addikt

Gyárilag szorzózárasak, de ki lehet nyitni. Grafitozásnál kicsit bonyolultabb, de simán meg lehet csinálni.

FSB az alaplaptól és a RAM-tól (extrém esetben további komponensektől) függ.

Először próbáld meg FSB-ből húzni az XP-t, úgy sincs sok tartalék benne :( Ha tényleg durva FSB-t tudó alaplapod van, akkor érdemes kinyitni a szorzót és állítgatni (ehhez kell: olyan alaplap, ami fut is magas FSB-n, nem csak be lehet állítani, valamint a szorzóállítás lehetősége az alaplapon...).

Department of Redundancy Department

(#3) BadGe válasza karib (#2) üzenetére


BadGe
aktív tag

hát köszönöm, egyelőre azt hiszem megyek és keresek egy mély folyót meg valami nehezéket. Ez az egész XP mizéria azért volt, hogy valamelyest csökkenjen a proc hőmérséklete, de betétel után kapásból 62 fokra melegedett. Ezt most sikerült leküzdenem 57 fokra, de persze csak akkor ha nem használok semmit. komolyam mindjár elsírom magam. 20 éve dolgozok ezekkel az elcseszett gépekkel, de ez már lassan mágiának tűnik.

majd jelentkezem.

Ge.

(#4) karib válasza BadGe (#3) üzenetére


karib
addikt

Nem kő izgulni, jó lesz az az XP :)

Department of Redundancy Department

(#5) Zweistein


Zweistein
csendes tag

Sziasztok!

Lenne neKEm is egy pirinyó problémám :
Adott egy KG7es def. lap+ Morgan 1GHz, '99es széria (ez van a procin gyártási évnek:) )
Coollink131 (+ is van utána lehet, de nem emléxem) van rajta, BIOS szerint terheléssel 30fokos. Namármost, FSB-t felhúzva 110Mhzre szemetel a icq, de az UT megy, mint a villám, és 32fokra fölmegy. 120Mhzig föltoltam apránként FSB-t, de ezen UT kifagy pár min alatt :( overclockers.com -on aztmondták 1217 az átlag tuning, de KG7esben az 1300a reális esély... Ráadásul elég korai a procim is, szóval nem értem:(
Segítsetek, mi itt a gond, ami miatt nem megy normálisan a tuning? Ezer 10x !

Ui:ddr266 256M kétoldalas, elvileg márkás, de aqua nem mindig megbízhato...

Tanár-Diák kapcsolat nem létezik. Én vagyok rá az élő példa.

(#6) Uncool Ben válasza Zweistein (#5) üzenetére


Uncool Ben
tag

Szerintem 120-nal az AGP vagy a PCI busz miatt van a fagyas, es nem a proci miatt. Miert nem csokkentened a szorzot es huzod ugy az FSB-t? Hamar kiderul mi a hiba oka.

(#7) Sihto


Sihto
csendes tag

Hello, en most akarok egy 1600-as xp-t venni, es veszek hozza, egy Soltek DDR 266a-as alaplapot, lasd a tomshardweren, ha valaki pontosan le tudna irni, hogy hogy lehet felhuzni a procit, akkor az szoljon, vagy irja le, ha valaki csinalta mar a grafitozast az is jo lenne, elore is koszi, jahh ha ez fontos meg egy MSI geforce ti pro videokartya van a gepben + scsi kartya, gondolom ezek nem assak ala az fsb allitasat

(#8) BadGe válasza Sihto (#7) üzenetére


BadGe
aktív tag

Ha megvan szeritem először lődd be a proc hőmérsékletét és aztán kezd el húzni. Azt hiszem az FSB minden további nélkül növelhető (már amennyire a device-ok engedik) a szorzózár feloldásához pedig itt találsz infót:

http://www.tuningnet.hu/xp.php

Ge.

(#9) Steam


Steam
csendes tag

Nekem is Epox8KHA+ van
Le kellett cserelnem, mert szarakodott nagy hofokon ... pl darabolta a kepet, atvitelek csokkentek, stb...
Elozo proci 1600XP 55 fokon tancolt
MOst csere alaplap es 1700+XPs nle 42 fok az alap es innen kuszik max terheles, zart haz, wbk38as (nem tom meilk, de a kisebb) mellett 48-50 fokig.
2-3 het mulva azonban cserelek vizhutesre :D
Kivancsi leszek mit fog tudni a rdsz.

(#10) Zweistein válasza Uncool Ben (#6) üzenetére


Zweistein
csendes tag

Namármost:))

Tanár-Diák kapcsolat nem létezik. Én vagyok rá az élő példa.

(#11) Zweistein válasza Uncool Ben (#6) üzenetére


Zweistein
csendes tag

És azért nem csökKEntem a szorzót, mert nincs kirúzsozva szegénykém, és jelen pillanatomban nincs KEdvem leapplikálni a coollinKEt, örülök, hogy egyedül és törésmentesen föltettem:))

Tanár-Diák kapcsolat nem létezik. Én vagyok rá az élő példa.

(#12) karib válasza Zweistein (#11) üzenetére


karib
addikt

RAM csak 100-on fut, ugye? Nincs aszinkron plusz 33%.

1 GHz-es Duron? Hát, azok az XP-hez hasonlóan közepesen tuningolhatóak csak, mert nagyon feszegetik a technológia határait :( 1200 MHz lehet reális plafon is, sajnos.

Mit jelent, hogy szemetel az UT? Nekem túlhajtott procival 5 lehetőség adódott általában: el sem indul - elindul de boot közben fagy - fut a Windows, de UT kidob néha - belefagy a programba - hibátlanul fut.

Videokártya szokott szemetelni, de itt nem szabadna gondnak lenni.

Department of Redundancy Department

(#13) karib válasza Sihto (#7) üzenetére


karib
addikt

XP-t NEM lehet grafitozni, annál kicsit bonyolultabb, ráadásul nehéz/lehetetlen eredeti állapotba visszaállítani, ha bármi gond lenne (garancia cinkessé válik). Mivel úgy sincs túl sok tartalék a prociban, először próbáld meg csak FSB-ből húzni, valszeg lesz annyi a Soltekben is, hogy maxra kifusson a proci. Akkor van értelme kinytini, ha 160-180+ MHz buszsebességet akarnál alárakni, mert ahhoz már túl nagy a gyári szorzó.

Department of Redundancy Department

(#14) guest


guest
veterán

Sziasztok!

Athlon XP 1500+ 1450-en stabilan megy. Esetleg ki lehet belole tobbet hozni? Eleg huzos a 290 Mhz-es DDR, nem?!?! Amugy 1450-en 46fokos a proci jelenleg, de nem tudom hogy OpenGL-es jateknal mennyire fog felmenni.

Velemeny?

udv, Tamas

prohardver vendég

(#15) karib válasza guest (#14) üzenetére


karib
addikt

Az alap 1333-ról az nem rossz ugrás. Csak a buszsebességet emelted, ha jól saccolom, 145-re.

Talán megy tovább is, bár már elég közel lehetsz az 1500-ös határához. Másrészt a RAM-nak és az alaplapnak is bírnia kell. Milyen lapod van?

Department of Redundancy Department

(#16) Thom!


Thom!
veterán

Ezüstel fellehet-e oldali a szórzólockot ha van?
DE [L]http://www.ocinside.de/index_e.html?/html/workshop/socketa/xp_painting.html[L]

(#17) guest válasza karib (#15) üzenetére


guest
veterán

Lap: ABIT KG7 Lite
Ram: Micron PC2100
most 290 Mhz a ram sebessege ugyebar, teljesen stabil. 2 ora Counter-Strike utan 48-49 fokos a proci a lap szerint.
Az is kerdesem lenne, hogy ezek a homerseklet szenzorok mennyire a valosat mutatjak?? Mert ugye van harom. A legtobbet mutato (42-48) a procie, de a masik ketto?? Az 1ik a chipset azt is vagom, de melyik?

amugy 1500Mhz-nel meg bootolt win XP, csak bejelentkezesnel rebootolt is :-) Gondolom ez a memoria miatt volt.

prohardver vendég

(#18) Mr.Fox


Mr.Fox
csendes tag

Nálam Abit KR7A és AMD XP 1600+ van.
Még alapon fut, de már most 55-59 fokra melegszik
a proci. nappal jóval melegebb van a szobában, akkor 59.

Ez normális érték? Sajna a Midi házban pár centire a tápra fújja ez a szerencsétlen a levegőt, szerintem nem ideális...

Kenegessem réz maszlaggal? attól jobb lesz a hőátadás annyival? Vagy mivel kezdjem, hogy alapból kisebb hőmérsékletem legyen?
Nyilván nem éri tuningolnom, ha kapásból ilyen hőfokon van, ugye?

(#19) launcser


launcser
senior tag

ho
ajánlok mindenkinek operált tápventit 5 éves at tápokbol .)
azokkal max 48 fokra ment fel a 1600+os procim 1554-en, most egy cooler master 12 centis tápventivel 43 fok csak, de a fokot visszakaptam 3xosan decibelben :)
tápventik nagyon halkak és nagyon hatásosak, csak drottal rögziteni kell azt kész :)
amugy én kg7-el 1600+ xpbol max 1554mhz-t hoztam ki ez 148 fsb
namármost egyik ramom 7.5 ns-es és cl2.5 volt ráirva, win birta 10 órán át cl2-n is turbo fokozatban(kg7)
ez nem szerencsés az biztos majd memtesstel le kell tesztelni hogy meddig stabil
ennyit a tapasztalataimrol

tütüü

(#20) Tompo válasza Mr.Fox (#18) üzenetére


Tompo
aktív tag

Nekem XP 1800+ alapbol 48, terhelve 55 igaz nagytorony és Coolink Cool 111 ventivel

(#21) adiana


adiana
csendes tag

Nekem 1700+ ECS-ben 46 idle 49 full, nyitott nagytorony+Titan. 146.6MHz cas2-6-2 (tuning bios)-n megy a Win98-is, de a 150be mar belefagy konzervativ beallitasoknal is (vagy bootkor vagy ha progival huzom akkor beallitaskor). Viszon memtest86 siman lemegy 150 Cas2-6-2 vel is, szerintetek mi lehet az oka, hogy nem tudok stabil wint csinalni 150-n? Chipset? Pedig nem meleg 35-37 koruli. Help please...

(#22) guest válasza Mr.Fox (#18) üzenetére


guest
veterán

Kedves Mr. Fox

Tudok ajanlani egy Titan D5TB 2/A hutot: kifogastalan hutes, nagyon csendes, bar kisse brutalis meretu es nem olcso (~5000 netto). Gyarilag a csomagalosban van ezustos hutozsir is. 42-48 C kozott mozog az XP 1600+ homerseklete midi hazban.

prohardver vendég

(#23) karib válasza guest (#17) üzenetére


karib
addikt

Nos, több gond is lehet, nem tudni pontosan, minek a végét érted el: proci, RAM vagy alaplap FSB. Mindegyiket ki lehet mérni:

- FSB: ki kell nyitni a proci szorzózárát, és kisebb procisebességen nézni, mit bír az alaplap (elvileg KG7 sokat tud)
- proci: valami konzervatív FSB mellett csak szorzóval lépegetni felfelé, előbb-utóbb kibukik, hogy hol a határ - és itt a RAM és alaplap tuti nem fog beleszólni, mert pl. 133-on azok nincsenek túlhajtva, csak a ''felszorzott'' proci.
- RAM: memtest86, konzervatívabb időzítések, ha van, akkor aszinkron visszaskálázás

Department of Redundancy Department

(#24) karib


karib
addikt

Hőfokokkal szerintem 60 fok alatt nem kell törődni, egyrészt a hőmérők nem olyan precízek, másrészt ha nem fagy a gép, akkor tök mindegy.

65 fok felett viszont azért meg kell nézni, hogy mi a gond.

Legjobb megoldás azonban a ház jó szellőztetése. Pl. kívülről csövezni a hideg levegőt a hűtőbordára. Nagyon hatékony és halk is, ha pl. egy házventivel fújatod kintről.

Department of Redundancy Department

(#25) karib válasza adiana (#21) üzenetére


karib
addikt

Hm. Valszeg a RAM bírja az iramot ezek szerint, és tán a chipset-alaplap is (bár a Memtest nem biztos, hogy mindent megmozgat a lapon). Lehet, hogy a proci nem bírja már?

Department of Redundancy Department

(#26) Mr.Fox


Mr.Fox
csendes tag

Tuning Guruk: áttértem Intelről AMD-re egy napja.
Azonban még csak sz*vok vele.
1200-as Celeront 1500-re felhúzogattam, eleinte
1440,stb.
az AMD 1600+ most 54 fokon megy, nyitott házzal,
leszerelt táppal, Cooler Master FOP68-al, ezüst
paszta nélkül.

Ha pár FSB-t emelek, el se indul, kép sincs.
HELP! vagy vegyek 1800+ -t? annak tényleg alapból kisebb a hőtermelése, mert újabb tech?
Ja, új Abit Geforce3Ti200 kártya és egy SMC1211
van a gépben, slussz.

(#27) karib válasza Mr.Fox (#26) üzenetére


karib
addikt

Milyen alaplapod van?

1600+ és 1800+ ugyanaz a technológia, esetleg más stepping (nem feltétlen).

Department of Redundancy Department

(#28) Mr.Fox


Mr.Fox
csendes tag

Abit KR7A-Raid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.