Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Athlon xp 2600+ barton: megéri-e? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Chocho


Chocho
csendes tag

Hello mindenki!

Még új vagyok a fórumon, és komoly oka van annak, hogy ide jöttem. Az a helyzet, hogy még a nyáron elhatároztam, veszak egy 2500+-ot, hogy végre lecserélhessem 2000+-omat. Az ok, amiért még nem vettem, az az, hogy nem volt rá pénzem, ám most van, DE! Utánaérdeklődés és telefonálgatás után szomorúan vettem tudomásul, hogy a Barton mag elég ritka madárrá vált. Üzletet ugyan találtam, de csak szerdán tudok elmenni megvenni a procit, és addig lehet, hogy az a maradék 2db már elkél. Tanácsoltak nekem egy másik maggal felszerelt változatot (most nem jut eszembe a neve, de ti biztos ismeritek, felezett FBS-s), de nem tudom, értelme lenne-e megvenni egy olyat, ha esetleg a Barton már kifogyna. Athlon 64 nálam szóba sem jöhet, tehát várom véleményeteket és segítségeteket, előre is köfi!

''A halál megold minden problémát. Nincs ember, nincs probléma!'' -Joszif Sztálin

(#2) BluEyes válasza Chocho (#1) üzenetére


BluEyes
őstag

''Felezett fsb-s'' az mi lehet? Szerintem felezett L2 cache-t mondtak, akkor az Thorton magos proci. Nem jársz vele rosszabbul, főleg, hogy kicsivel olcsóbb mint a Bartonok.
A jobb fölső sarokban a keresőbe írd be, hogy thorton, és olvasgass! 2000+ megvan még? Cimborám épp keres egyet.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3) Narancs


Narancs
őstag

Vszínű nem Thorton, hanem Sempron magos cuccost ajánlottak fel...hát nézd, fele annyi cache van benne mint bartonban, és az órajelek is kisebbek vmivel...
Celó D ellenfele elvben, és azt le is nyomja!
Ha ennyire árérzékeny vásárló vagy, javaslom nézz körül itt a PH! n a hardware piacon, vannak még Barton procik, csak nem a bótba...:P

Beauty is pain

(#4) Chocho


Chocho
csendes tag

Igen az volt az, Sempron! Az eladó rám akarta sózni. No mind1. Szerdán meglátom, ha lesz, akkor azért maradok a Bartonnál. A 2000+ meg naná hjogy megvan, de nem adom el egyelőre. Ám a Bluefi*h-ben lehet venni, egy barátommal vetteünk egyet szerdán. Egyelőre kösz a segítséget. Meglátom, mi lesz, de nem akarok cerka típusú stuffot, elegem van a butításból.

''A halál megold minden problémát. Nincs ember, nincs probléma!'' -Joszif Sztálin

(#5) Despy


Despy
tag

Nézzél körül alaposan!
Tutira mondom hogy találni fogsz üzletben 2500+ vagy 2600+ barton procit. Ha nem találsz vegyél Tbredet. Nem olyan jól húzható általában és valamivel kisebb a teljesítménye. A butított dolgokkal kapcsolatban egyetértek veled...
Akinek van 2400+ körüli Sempronja szívesen összehasonlítanám a Tbred 2400+-ommal mit tud... Nálam a következő lépés Athlon64 lesz, gagyit többet nem veszek, bár volt egy duronom (700-as), az egész jól csapatta...

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#6) Chocho


Chocho
csendes tag

Én még várok a 64-re, legalább másfél évet.

''A halál megold minden problémát. Nincs ember, nincs probléma!'' -Joszif Sztálin

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Athlon xp 2600+ barton: megéri-e? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.