Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Diavolo


Diavolo
csendes tag

Abit KX7, Athlon XP 2000+, FalconRock II hűtő, Codegen ház nem túlzsúfolva (csak ABIT GEF4 Ti4200 + SB live) bekapcsoláskor a proci 54 fok, 3dmark után 62, loopolva 66...fűt rendesen, kérdés, hogy mennyire kritikus a dolog?
Az alaplaphoz adott hardware monitor ''köpte ki'' a fenti értékeket, tapasztalatok alapján mennyire pontos?
Előre is köszi!

(#2) freya


freya
aktív tag

Nekem ugyanez a configom, csak WhisperRock hutom van, meg 3 tuzforro Matrox vinyo, gondolom az sokat dob az atlagon :D 58-60 fok fole sose megy, mondjuk 55 fokot mondanek jol leterhelve. 66 soknak hangzik... bar nem tudom miben mas az a huto, azert azt nezd meg.

(#3) Diavolo


Diavolo
csendes tag

Semmi ötlet, vagy mindenki alszik/bulizik már? :DDD
Van esetleg vmi URL tippetek, ahol össze vagyon gyűjtve, mekkora hőmérséklet egészségtelen már a prociknak?

(#4) Diavolo válasza freya (#2) üzenetére


Diavolo
csendes tag

Bocs, freya, egyszerre írtunk :)
Most egy számítógépasztal zárt részében van a cucc, lehet, hogy szabad levegőre kéne tennem? Van hátul lyuk, de nem valami gigantikus...

(#5) _O|ki_ válasza Diavolo (#1) üzenetére


_O|ki_
csendes tag

Szerintem az elég sok,azt mondják 70 fok körüli hőm. már nem tesz jót az AMD-knek. Nekem csak 1600+-os XP-m van,de teljes terhelés mellett se megy 55 fölé egy Titan hűtővel. Az alaplapi hardware monitorok szvsz nem igazán megbízhatóak,de általában kevesebb fokot szoktak mutatni a valósnál,nem többet. :(

''A rendőrség figyelemmel kiséri az interneten zajló párbeszédeket!''

(#6) dON't hAcK! válasza Diavolo (#4) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Vedd ki a gépet, és nézd meg, hogy esik-e a hőmérséklet! Ha igen, akkor üsd ki az asztal hátát!

dON't hAcK élt, ...

(#7) freya válasza Diavolo (#4) üzenetére


freya
aktív tag

az emelhet rajt rendesen :) van a gepnek haza, nem kell plusz butorba rakni...

az en XP-m egyebkent 70 fok felett fagy, ezert vcool vigyaz ra hogy ne menjen a fele :) bar amiota lecsereltem a hutot ez mar kizart. 66 fokon stabilnak kell lennie, bar ki tudja ez milyen homerseklet... lehet hogy csak ''rosszul szellozik'' a dioda es osszegyulik rajt a meleg levego, bar ez valoszinutlen.. szoval AMD-nel nem olyan egyszeru es egyertelmu a homeres, ezt akartam mondani.

(#8) _O|ki_ válasza Diavolo (#4) üzenetére


_O|ki_
csendes tag

A zárt rész se tesz túl jót neki,de ha leszeded az oldalát a gépnek,az min. 5-6 fokot jelent mínuszban.Próbáld meg,amíg ki nem derül v.mi...

''A rendőrség figyelemmel kiséri az interneten zajló párbeszédeket!''

(#9) Diavolo


Diavolo
csendes tag

Gigatenksz, asszem előbb kiveszem, hogy lássam, jobb - e, aztán legfeljebb lekerül a ház oldala...

(#10) Ploszi válasza freya (#7) üzenetére


Ploszi
senior tag

én is most raktam fel a Vcool-t, de ha nem terhelem, még 32 fok körülire is leesik a proci hője, és ez igazán nem jó, mert hideg van a lakásban :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#11) Diavolo válasza Ploszi (#10) üzenetére


Diavolo
csendes tag

A Vcool fellelhetősége érdekelne...mondjuk kézzel is érezhető, hogy fűt a cucc, de ettől még csalhat az alaplaphoz adott progi - egyébként nem fagy, semmi probléma, csak feltűnt a magas érték.

(#12) PeliScan


PeliScan
addikt

Hát, csak hogy boldogabb legyél: nekem 1.7es cerka, Titan hűtővel mp3 lejátszas: 65 fok!

:)

(#13) Diavolo válasza PeliScan (#12) üzenetére


Diavolo
csendes tag

Nem vagyok az a ''dögöljön meg a szomszéd tehene is'' Típus :D
De azért érdekelne, hogy mennyire lehet hinni a különböző hőm. - mérő progiknak...meg hogy más Athlon Xp tulajoknál előjött - e hasonló hőmérséklet?

(#14) _O|ki_ válasza PeliScan (#12) üzenetére


_O|ki_
csendes tag

:D Lehet,a hűtő nem is megy. Én a helyedben megnézném.

''A rendőrség figyelemmel kiséri az interneten zajló párbeszédeket!''

(#15) PeliScan válasza _O|ki_ (#14) üzenetére


PeliScan
addikt

Megy. Tényleg nem tom, mi a gáz. A bios-ban felmegy 40ről 60ra!! :(

Ha leveszem a házat, és nyitva van, akkor is csak max 10 fokot hűt, tehát egy gyenge winamp terhelés mellett 55 fok. Proc kihasználtság: kb 5-10%. :(

(#16) _O|ki_ válasza PeliScan (#15) üzenetére


_O|ki_
csendes tag

Nemtom,mi lehet vele akkor.Lehet,hogy ott is a mérőprogram a hibás. Mivel méred?

''A rendőrség figyelemmel kiséri az interneten zajló párbeszédeket!''

(#17) PeliScan válasza _O|ki_ (#16) üzenetére


PeliScan
addikt

Minden ezt mutatja, max eltérés +- 1 fok. BIOS, egy MSI szoftver (msi az alaplap), meg SpeedFan.

(#18) _O|ki_ válasza PeliScan (#17) üzenetére


_O|ki_
csendes tag

Akkor nem tudom mi lehet,talán AMD-t adtak Intel felirattal. :DDD Na jó,szentem vidd vissza,egy Cerkának nem szabadna 45-nél többnek lennie.Főleg,ha húzva sincs.

''A rendőrség figyelemmel kiséri az interneten zajló párbeszédeket!''

(#19) PeliScan válasza _O|ki_ (#18) üzenetére


PeliScan
addikt

Na igen. De az a baj, hogy még AMDként is sok! :(

(#20) _O|ki_ válasza PeliScan (#19) üzenetére


_O|ki_
csendes tag

Hülyék ezek??????????????????????????????????????????????? Szívesen elmennék abba a boltba,és elbeszélgetnék velük.Hogy tényleg ilyen hülyék, vagy csak annak nézik az embert? :(((

''A rendőrség figyelemmel kiséri az interneten zajló párbeszédeket!''

(#21) Ahhoj válasza PeliScan (#19) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

LOL :DD
Csak belassul egy ''kicsit''
Esetleg érdekes füdt jön ki a házból, de az se baj, csak nagyon minimálisan szennyezi a környezetet :DD

(#22) PeliScan


PeliScan
addikt

Hát igen, asszem nekem maradt a pozitív életfelfogás:
-eddig nem ment 65 fok föl, még max terhelésen sem! :D
-sajnos alá se nagyon, teljes stand-by állapotban sem... :O

(#23) PeliScan válasza Ahhoj (#21) üzenetére


PeliScan
addikt

OFF

vki mondja már meg, mi az a LOL?
már egy ideje meg akartom kérdezni, de hát nem merem, tom, nagggyon lama kérdés. :))

ON

(#24) _O|ki_ válasza PeliScan (#23) üzenetére


_O|ki_
csendes tag

LOL: Laughingh On Large --> vagy v.mi ilyesmi. A lényeg: k***ra nevetséges! :DDD

''A rendőrség figyelemmel kiséri az interneten zajló párbeszédeket!''

(#25) _O|ki_ válasza PeliScan (#23) üzenetére


_O|ki_
csendes tag

És nem láma kérdés... Senki se születik úgy,hogy mindent tud...:)

''A rendőrség figyelemmel kiséri az interneten zajló párbeszédeket!''

(#26) danteshell


danteshell
aktív tag

Bocs az off-ért de ha már amd és a hűtés a téma
zsír új Coolink COOL H1 Twin Breeze eladó. 2 db 6 cm venti, 3200 rpm, réz talp, nem fér bele minden alaplapba. ecs kt400-asba biztosan nem, asus lapokba biztosan belefér. 4000 pénzért.

7447 óta folyamatosan...

(#27) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Már 3 hónapja használtam a 1200MHz Athlon-omat, mikor felraktam a VIA Hardware monitort: 96 fokot mutatott. Mint utólag kiderült, aki összerakta nekem a gépet, rajta felejtette a papírdarabot a hüttő alján. (Még jó hogy nem 1400-eset vettem...) KT7A 1.3-ban hajtom a processzort, amiről azt hallottam valahol, hogy állítólag leold ha nagyon meleg a helyzet. Mondjuk nem csinált semmit... Leszedtem a papírt, mindjárt 57 fok lett. Akkor sem volt, és most sincs semmi baja a gépnek. Az egészet csak azért írtam le, hogy demonstráljam; sokat kibírnak az AMD-k.

(#28) dshk válasza Gaskin (#27) üzenetére


dshk
aktív tag

igen, Celeron is rendszeresen 90 fok felett volt, és csak akkor kezdett hibázni. A BIOS-ban hagyva a gépet mindig felmegy a hőmérséklet, mert a BIOS nem kapcsolgatja ki a procit üresjáratban - szemben a win2000-el meg xpvel.

(#29) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Skacok, én nem biztos, hogy megijednék a helyetekben. Úgy vettem észre, hogy elég sok alaplap ad fals eredményeket. Nekem pl. alapból nyugis helyzetben 66-67 fog az 1600+ xp. Terhelve meg simán 73 (nyárom volt 78 is) És nem fagyott. Sőt, egyszer hirtelen leállítottam a gépet, lekaptam az oldalát, és megtaperoltam a bordát. Sőt, utána beindítottam a gépet, és nyitott h áznál maxra hajtva fogdostam a bordát. ÉS érdekes módon rajta tudtam tartani a kezemet. Szóval nem hiszem, hogy ott valóban annyi lenne, mert 65-70 fokos bordát nem tudnék megfogni így. Szerintem.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#30) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Ti most milyen fokról beszéltek? :) Celsius vagy Kelvin? Mert a 96 Kelvinben jó a procinak. A 66 Celsius már nem annyira. Nekem 1.4 Thunderbird megy nyitott házzal, max terhelésen 54 Celsiuson, WBK 68-al. Nyáron volt 61 is, de attól több még soha!

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#31) freya


freya
aktív tag

Emberek, ezek a homersekletek nem normalisak, ERTEM? :)

Egy processzor es kornyezete max. 60-70 fok amit jozanul max. el kell birnia, legyen XP vagy P3/P4... terheles nelkul meg a szobahomerseklet + nehany fokot kell mutatnia, kulonben valami alapbol nagyon felfuti a kicsiket.
Vegyetek ra erosebb hutot, van nagyon sok ami max. 25 dB es tenyleg jol hutenek. Valahol azt olvastam hogy minden 10 fok emeles megfelezi a proci elettartamat, nem tudom mi belole az igaz de van benn valami .. temettem mar 80 fokos P3at egy ev alatt mert lusta voltam normalis hutot venni ra.
Meg a BIOS-ban sem veletlenul vannak azok a figyelmezteto ertekek, 60-75 fokig, kb. A folott egyszeruen nem szabad engedni!

(#32) Gaskin válasza CsendPenge (#29) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Pedig elhiheted. Ne felejtsed el, hogy te csak egy hőleadő felület külső felszinét taperolod. Ha az tutira nem forró, az még nem jelent semmit. Vagy csak annyit, hogy jól van méretezve a cucc. A szenzor a proci alatt van. Ott még nyugodtan lehet akár 70 fok is.

(#33) JulWCZar válasza PeliScan (#23) üzenetére


JulWCZar
senior tag

loughs out loud

(#34) válasza Diavolo (#1) üzenetére



senior tag

Figyejjcsak, bár nem ismerem ezt a lapot ... nézd meg van-e hozzá új BIOS..
A gigabytenál pl. előfordult már hogy alapban magasbb feszültségen járatják a processzort. (pl. a 7vrxp és a 7vaxp) Ezeknek a lapoknak a mostani bios frissítésük oldotta meg a gondot, átlagban 5-8 fokot hűtve a procin..

(#35) habarcs


habarcs
csendes tag

A 60 fok már marha sok szerintem.
Nekem 1600-as van 1600mhz-en Igloo2410-el terhelve max. 50 fok.
És tök halk az egész gép. Szerintem akinek 60 fok körüli gépe van
az nézze meg, hogy rendesen ileszkedik-e a hűtő, plusz
gondoskodjon rendszerhűtésről. Egy tápventilátor 7 volton elég,
és halk is.

Where? Down in Birdland...

(#36) válasza (#34) üzenetére



senior tag

...laughing out loud ( hangosan ''felnyerít'' :DD:DD:DD:DD )

(#37) twollah


twollah
nagyúr

Annyira nem kell megijedni, hogy kicsit magasabb mások méréséhez képest a CPU hőmérsékleted.
Sok tényezőtől függ ez a dolog:
- hol van a gép.
- milyen hűtő van benne.
- jól szellőzik-e a ház.
- jól mér az alaplap hőmérője.
- stb, stb, stb.

Kb kell venni egy középhőmérséklet átlagot, és ahhoz kell nagyjából viszonyítani.

(#38) CsendPenge válasza twollah (#37) üzenetére


CsendPenge
őstag

Maximálisan egyetértek.
P.S.: örülök, hogy jobb lett az aláírásod.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#39) anulu


anulu
félisten

Abit KX7-333-as lapomba, amikor beleraktam az XP 2000+ procit semmi gond nem volt vele 55-56°C-ig. Akkor csonttá fagyott, resetelt, vagy ahogy kedve tartotta. Kb mezei winamp mellett elérte ezt a hőmérsékletet. Igloo 2400 (vagy ami olyasmi hűtés) volt rajta.
Egyszer csak fogta magát a venti és leállt... Nem voltam itthon ráadásul, csak belőttem a gépet, hogy töltsön lefelé. :) Az mentette meg a procit, h be volt lőve, h 75°C-nál a BIOS lője le az egész hóbelebancot.
Ekkor történt, h alaplapot is cseréltem ASUS A7V333-ra (haverommal, mert neki gázok voltak vele, nálam semmi probléma...). Vettem a CPU-ra egy Thermaltake Volcano 9 ''Cool-mod''-ot. Azóta tuningolni is tudom. 2200+ -on megy, max terhelés mellett 57°C. És az ASUS lappal nem resetel. Nem igazán értem, csak nézek, és használom vígan. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40) twollah válasza CsendPenge (#38) üzenetére


twollah
nagyúr

Igyekszem.

Elegem volt a sok sírás-rívásból.
Ez az aláírás tökéletesen HÁZIGAZDA kompatibilis :DDD.

(#41) Maciii válasza zsborbas (#30) üzenetére


Maciii
tag

Kelvin?!?! 0 °C = 273,15 K
96 K = -177 °C
Ezt egy kicsit elnezted, nem?!

A problémamegoldás titka: Megtalálni azokat, akik majd megoldják!

(#42) emvy válasza Maciii (#41) üzenetére


emvy
nagyúr

Gondolom Fahrenheitre gondolt.

while (!sleep) sheep++;

(#43) zsborbas válasza emvy (#42) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Köszi a kiigazítást, tényleg arra gondoltam. :))

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#44) zsborbas válasza habarcs (#35) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Figyi! Volt már 1400-as Thunderbird-öd? Tudod mennyit zabál a kis dög? 73,5W-ot! A tiéd meg kb 52,5-öt! A mostani leggyorsabb XP fogyaszt közel ugyanannyit! Egyébként most 54 fokon megy a gépem, pedig fűtök is kb 2 méterre a géptől. Nyáron megy fel 60-61-ig, de akkor odakint közel 40 fokkal van melegebb. Ha érdekel az AMD procik hőtermelése, akkor nézd meg ezt az oldalt: http://www.tomshardware.com/cpu/20021001/xp_2800-02.html

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#45) PeliScan


PeliScan
addikt

Használ vki SpeedFant? Vagy csak úgy ért hozzá?
Mit jelent a három különböző 'temp'?

A progi szerint:
Fan01: 0 RPM Temp2: 58 C
Fan02: 0 RPM Temp1: -48 C
Fan03: 3517 RPM Temp3: 40 C

Mit jeletenek? Különböző érzékelők adatai? Melyik a mérvadó? (A -48? :) )

Plz help!

(#46) bazs válasza Maciii (#41) üzenetére


bazs
aktív tag

Hát a 70 Kelvin sem egy rossz hőmérséklet a prociknak :)
Onnan biztos nem melegszik túl...

Pont most fogyott el...

(#47) Diavolo válasza twollah (#37) üzenetére


Diavolo
csendes tag

Szerencsére most már nem vészes a helyzet. Kivéve a fiókot a rack-ből (a procihoz viszonylag közel) plusz kicsit kijjeb húzva a zárt asztalrekeszből kapásból esett öt - hat fokot a hőmérséklet, most alapon 50 fok, terhelve 55 körül van, az már nem olyan vészes :)
Ami a progit ill. az alaplap hőmérőjét illeti, a lehetséges tévedés nem nagyon nyugtatott, kézzel is lehetett érezni a ház tetején, hogy megy bent a ''fűtés'' :DDD
A Falconrock II hűtő annyira nem gagyi, réztalpas, 2800-2900 körül pörög...
Alighanem a rossz elhelyezés miatti hiányos szellőzés okozta a gondot, köszi mindenkinek a tippeket, tanácsokat ;]

(#48) Cathfaern válasza PeliScan (#45) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Gyanítom, hogy a temp 1 lehet a proci, a temp 3 az alaplap, a temp 2-őt meg csak ''kitalálta magának'', azaz nincs is olyan. De ezek csak tippek. Az is lehet, hogy csak a temp 3 valós érték, a többi nem létező érzékelő értéke.

Egyébként az én 1300-as Duron-om,ami ha jól tudom jobban fűt az XP-knél, 49 fokon megy, terhelés alatt max.54 fok, de akkor már órák óta maxon van járatva. A ház szvsz zsúfolt, és a venti 4000RPM-es(hogy milyen azt nem tudom, de nem valami ''márkás'').

(#49) Cathfaern válasza Cathfaern (#48) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ja, és a gép fél méterre van a radiátorról (kicsi szoba=>kevés hely :( )

(#50) launcser válasza Diavolo (#1) üzenetére


launcser
senior tag

kicsit off
falkonrokk 2-t hol vetted? :)
azt vadászom de sehol sincs árlistába..

tütüü

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.