Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Athlon 64 vélemény! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ricsipower33


Ricsipower33
csendes tag

Kinek mi a véleménye az athlon 64 Amd- prociról?

Aki keres az talál, de aki talál az sokszor keres is rajta valamit!

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

az hogy akkora flame lesz itt mint a kurvaélet..

(#3) Alvin_ti4200 válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

:DDD

(#4) AND1


AND1
őstag

Inkább arról kéne dumálni, hogy per pill, mondjuk júli-aug-ban érdemes e venni 753-as A64-et.

Egy régi PH-s.

(#5) Club válasza Ricsipower33 (#1) üzenetére


Club
őstag

Nekem még semmi:D

(#6) Ricsipower33


Ricsipower33
csendes tag

Mi az a flame?

Aki keres az talál, de aki talál az sokszor keres is rajta valamit!

(#7) erdoke válasza Ricsipower33 (#1) üzenetére


erdoke
titán

Sokáig gondolkodtam, hogy újfent hozzászóljak-e egy olyan topichoz, amit rövidesen zárnak, aztán úgy döntöttem, hogy nem.:))

A legjobb aláírás a héten

(#8) erdoke válasza AND1 (#4) üzenetére


erdoke
titán

Törött lábút?:F
Soha ne vegyél olyat...:DD

A legjobb aláírás a héten

(#9) Alvin_ti4200 válasza AND1 (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát az már sérült, de szerintem 754-eset igen:D

(#10) MUŁĐER válasza Ricsipower33 (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

jó.akajok egyet.most.ingyé.de főleg úgy hogy ha fizetnek csak vigyem már el.
ez a véleményem.
UFF,nagy szőrös nyuszitappancs beszélt.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#11) HERR Z


HERR Z
veterán

Mi a véleményem????
Mire vagy kiváncsi?

32biten gyors, 64biten még nem tom, se 64bites rendszert nem tettem még fel se hozzá való cuccot....
Amúgy szerintem most ár/teljesítményben a 3000+ os messze best-buy főleg hogy 25% tuning is általában van benne, gyári hűtővel.

Őszintén sebességről hülyeség kérdezni mert egy 2000+os Sdramos xpről váltottam, tehát hasonlítani nem tudom mihez

Jah meg szerintem 939 most tökéletesen hülyeség, mert hiába gyorsabb, annyiért 2 db 754-es rendszert rax össze....

(#12) AND1 válasza erdoke (#8) üzenetére


AND1
őstag

elírtam na!

nem hiszem hogy ezzel kéne foglalkozni és kötekedni kéne.Hanem a témáról beszélni...

Egy régi PH-s.

(#13) AND1 válasza HERR Z (#11) üzenetére


AND1
őstag

Nem is biztos hogy olyan sokkal gyorsabb..asszem PH cikkben mintha ezt is taglalták volna...

Egy régi PH-s.

(#14) erdoke válasza AND1 (#12) üzenetére


erdoke
titán

Képek ki vannak kapcsolva?:F Tettem szmájlikat. Olyankor nem kötözködök, hanem poénkodnék...;]

A legjobb aláírás a héten

(#15) HERR Z válasza AND1 (#13) üzenetére


HERR Z
veterán

Bezony...így most még annyira sincs értelme 939-nek



(#16) AND1 válasza erdoke (#14) üzenetére


AND1
őstag

Értem én :) ok

De még mindig vacilálok. A64 (754) vagy Barton között....mert 2 hét múlva elkéne döntenem...

Egy régi PH-s.

(#17) erdoke válasza AND1 (#13) üzenetére


erdoke
titán

Ezt konkrétan nem taglalták, viszont volt ilyen következtetés. Jól húzható steppingű 1 MB L2 proci a legjobb vétel A64 vonalon. Memvezérlő mind1, keveset számít. Nem véletlenül váltott az AMD a S754 A64 <-> S940 FX variációról a S939 A64 <-> S939 FX kombóra, így jogosabb (bár szvsz még mindig nem reális) az árkülönbség.

A legjobb aláírás a héten

(#18) GrotESC


GrotESC
aktív tag

sztem meg nagyon uj az architektura, es nehany even belul kirun kiforr, es akkor mar en is erosen gondolkodom. Persze az ara is lentebb lesz, es realis gondolataim is lesznek:)

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#19) erdoke válasza GrotESC (#18) üzenetére


erdoke
titán

Addigra már mindenki a két magos procikra izgul, és még az is lehet, hogy a Dothanra, nem pedig a Troy-ra.:P

A legjobb aláírás a héten

(#20) t72killer válasza erdoke (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na arra várhatunk :((( Ha csak az intel nem csinál vmi normális cuccot a prescott helyett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Peter Ur1.


Peter Ur1.
csendes tag

Marmit melyikre ?
- Athlon™ 64 FX
- Athlon™ 64
- Mobile AMD Athlon™ 64

FX-hez nem volt szerencsem, simahoz igen es nagyon fajintos foleg egy minosegi lapban (DFI, MSI, Tyan ''nem lehet kapni nalunk sajna'').

Na persze Linux vagy XP64 telepitessel, ha csak sima nem sok vizet zavarna. Csak egy a baj uj tokozas igy a regi beruhazasok egybol lenulazodnak :((

[Szerkesztve]

Az IT atok de en elvezem ... amikor osszetorhetem

(#22) wassermann


wassermann
addikt

Én is úgy gondolom, még egy kicsit várni kell! - nem letisztult sem az
architectura, sem a tokozás. A hiányzó 64bit-es Wi**-ról nem is beszélve.

(#23) Frosty válasza Peter Ur1. (#21) üzenetére


Frosty
aktív tag

Nekem socket 939-es van, azért ezt vettem, mert ez a jövőben bővíthető lesz ellentétben a 754-el. Másrészt pedig a processzor az vmi brutális, bár még tuningolást nem próbáltam. Először egy FX-53-as volt benne, de eladtam (többért mint amennyiért vettem) és tettem bele egy 3800+, FX-53 annyival volt gyorsabb, hogy egy nagy renderelés 10-15 mp-el előbb lett vele kész, játékban a 3800+ még jobb is és olcsóbb volt $170-al. FarCry minden maxon, AA/AF maxon tökéletesen fut rajta és a 3DStudio-ban is baromi gyors (nekem az volt a szempont, hogy játékra is meg DCC-re is jó legyen). Összehasonlítási alapom viszont nincs, mert egy p2-esem volt előtte. A Win XP-t pontosan 5 perc alatt tette fel :DDD =>2x WD Raptor 74Gb RAID 0. Ezek az OCZ memók is elég brutálisak. Csak az lenne a kérdésem, hogy AMD szabad-e asszimmetrikusan futtatni, nem mertem kipróbálni, de tud 2.5-3-2-5-öt.

(#24) Fawkes válasza Frosty (#23) üzenetére


Fawkes
őstag

Na most páran beléd fognak kötni ;] :DDD

(#25) Frosty válasza Fawkes (#24) üzenetére


Frosty
aktív tag

Miért?
Memókról tudsz vmit? Nem ég le, ha így kipróbálom?

[Szerkesztve]

(#26) _Volkovy_ válasza Frosty (#25) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

szerinted?

(#27) Frosty válasza _Volkovy_ (#26) üzenetére


Frosty
aktív tag

Passz! Magyarázd meg légyszíves! Ha arra gondolsz, hogy itthon nincs akkor igazad lehet, de USA-ból van (www.newegg.com)...

(#28) Peter Ur1. válasza Frosty (#23) üzenetére


Peter Ur1.
csendes tag

Ezt magyarazd el egy cegnek is aki meglatja az ajanlatot es eleve hanyat vagja magat (szerverek) a 1-2M arakat megpilatva. Nem azt fogja nezni mit irok oda
- nem bovitheto
- nem lesz uj CPU hozza
- ez most megveszed de almodni se merj rola, hogy eladhatod kesobb

Ha otthonra kelett valakinek ilyen cumo en is egybol az Opteronos vonalat socket 939 ajanlottam elbol.

Mivel szerverek rakok ossze plusz irodai gepeket igy ez a gondolkodas nem izgat soha inkabb megbizhato, stabil es birja magat 2-3 evig + legyen rajta ennyi gari is.

Az IT atok de en elvezem ... amikor osszetorhetem

(#29) Frosty válasza Peter Ur1. (#28) üzenetére


Frosty
aktív tag

Amint láthattad az előző gépem egy p2-es (SCSI), namost ebből következik, hogy én sem az a típus vagyok, aki évente 2x cserél gépet. Nekem kellett egy olyan gép, ami nagyon megbízható, nagyon sok garancia van rá és nagyon gyors, emellett pedig pl két év múlva még lehet vele csinálni egy processzor frissítést (tehát min. 4 évig szertném használni, de nem lenne rossz ha tovább; kérdezd már meg az ittenieket, hogy 6 év alatt mennyit költenek gépre, nem lepődnék meg, ha nagyobb összeg jönne ki, mint amennyibe az enyém került). A másik az LGA 775 lett volna, de az meleg, gyenge a teljesítménye, és sokkal drágább.

[Szerkesztve]

(#30) Frosty válasza Peter Ur1. (#28) üzenetére


Frosty
aktív tag

Még vmi: ha el kell azon goldolkodni, hogy vesz az ember egy szervert 1 millióért, amit ő maga tákol össze vagy vehet mondjuk 3 millióért egy Compaq Proliant 3000-est (ua a konfig), akkor én az utóbbit venném. Saját tapasztalat alapján 1-es szmú 1 év után bekrepált két napig állt miatta a szolgáltatás (nem én raktam össze), 2-es versenyzőhöz viszont 4 év alatt egyszer kellett nyúlni, ramot tettem bele. Magyarul ugyanarra gondoltunk, tehát nem értem miért kötöttél belém :DDD :C

[Szerkesztve]

(#31) HERR Z válasza Frosty (#23) üzenetére


HERR Z
veterán

Mért ne lenne szabad asszinkronban futtatni?Tény és való hogy jobb szinkronban de az 500Mhz-es A-Datámat már pl nem bírja kihajtani se...valahogy a szinkron tuningot kevésbé bírja vagy a ramnak kellene 2.9-3 volt, ami meg az MSI lap nem képes magából kiadni...

De nyugodtan hajsd asszinkronban csak 1-2 memóriaigényes cuccban érződik meg pl BF vietnam

(#32) Frosty válasza HERR Z (#31) üzenetére


Frosty
aktív tag

Köszi! Megnézem!

(#33) Peter Ur1. válasza Frosty (#30) üzenetére


Peter Ur1.
csendes tag

Nem kotok en beled nem vagyok beton :C :DD

En is igy csinalom sajat + elore osszerakottak (HP, IBM) de itt is az a gond amikor tudom hogy a cegnek max 2M van ra de nagy teljesitmenyt es nagy tarkapacitast szeretne. Ez van.

Az igaz, hogy nem irtam de szerzodes szerint 4 oran belul vallajuk a hiba elharitast, kop kop kop meg nem volt ra eset, remelem nem is lesz. Meg nem is engedek hardverileg hozza nyulni plombazva ezerrel (szerzodes szerint ha piszkaljak elvesztik a garit). Sokszor amikor a kotelezoen vallalt 1/2 eves karbantartaskor megjelenek azt sem tudjak ki vagyok :D ugy kell bizonygatni hogy igen jogossan vagyok ott :)

Na de terjunk vissza az eredeti temahoz.

Az IT atok de en elvezem ... amikor osszetorhetem

(#34) Enclave válasza Frosty (#27) üzenetére


Enclave
aktív tag

Hi!
Azt megkérdezhetném, hogy hogyan tudtál a newegg-ről rendelni? (vmi ismerőssel esetleg v. netán az USA-ban laksz?)
Mert ott ez áll:''Newegg.com does not currently ship internationally. Presently we only deliver within the United States and Puerto Rico. ''

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#35) Frosty válasza Enclave (#34) üzenetére


Frosty
aktív tag

Rokon megrendel, számítógépes boltban összerak, KIPRÓBÁL, dobozba be és itt van 2 hét alatt (lehet 3 nap alatt is, de az 50 ezer forint).

(#36) pabadam válasza Frosty (#35) üzenetére


pabadam
aktív tag

Bárcsak egy ilyen rokont is lehetne rendelni a newegg-en..

"...I'll never stop looking..."

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Athlon 64 vélemény! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.