Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flogidcpp


flogidcpp
tag

Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne: Athlon 64-hez 400MHz-nél nagyobb frekis RAMot érdemes-e venni, vagy nem használja ki? Sulinetes Kingstone CL-3-as memóriamodul (2*512MB) jó választás-e, vagy külön is megvehetem az 512MB-osokat?
Előre is köszi

Süss fel nap!

(#2) flogidcpp


flogidcpp
tag

megköszönném, ha valaki segítene. :(

Süss fel nap!

(#3) flogidcpp


flogidcpp
tag

SEGÍTSÉG!!!!

Süss fel nap!

(#4) Protezis válasza flogidcpp (#3) üzenetére


Protezis
őstag

Egyrészt felesleges 7 percenként uppolni, másrészt meg szabályellenes.
Azért itt egy up :))

(#5) Franticfox


Franticfox
tag

ha húzni akarod, vegyél. Vagy vehetsz egy jól húzható 400-ast is, ha nincs szerencséd a procival, akkor jobb a kisebb időzítések miatt.

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#6) arpi6k


arpi6k
addikt

Itt szerintem szivesen válaszolnak rá: Bővebben: link Használd a keresőt!

Intel & ATI

(#7) flogidcpp


flogidcpp
tag

vagyis ez mit jelent? Láttam Kingmax Superram 512MB-os boxot. Ebből 2 db azért elég jól fog szólni nem? A RAM időzítésben kicsit tudnál segíteni?

Süss fel nap!

(#8) Franticfox válasza flogidcpp (#7) üzenetére


Franticfox
tag

Az a helyzet, hogy gőzöm sincs, milyen időzítései vannak a Superramnak, a lényeg: minnél kisebb, annál jobb. A nagyobb frekvencán működő RAMoknak nagyobb időzítéseik vannak, de mivel nagyobb frekvencián mennek, ezért gyorsabbak. Egy Athlon64-es rendszer RAMjai alapból 400on mennek, ha nem akarod húzni a procit, vegyél 400-as RAMot jó időzítésekkel, ha igen, vehetsz 500ast. Persze ha nincs szerencséd /mint nekem/ kifogsz egy rosszul húzható procit, és akkor hiába van 500as RAMod, ha a egyszer nem tudod normálisan kihasználni...

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#9) flogidcpp


flogidcpp
tag

az alapból mitől függ, hogy egy Athlon 64 3000+ jól húzható-e vagy sem???

Süss fel nap!

(#10) Dilikutya válasza flogidcpp (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Legnagyobb százalékban a szerencsétől :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) Suliro


Suliro
senior tag

vegyél geil vagy kingmax ramokat

I believe in Dodge power!

(#12) flogidcpp


flogidcpp
tag

512 -es kingmax superram, vajon lehet húzni ramhűtő nélkül? kb meddig?

Süss fel nap!

(#13) Suliro válasza flogidcpp (#12) üzenetére


Suliro
senior tag

lap és szerencse kérdése. Húzhatók ezek hűtés nélül is. Legjobb időzítésekkel 30-40 mhz-t sztem ki lehet belőlük pörgetni, de emelt ddr feszkóval.

I believe in Dodge power!

(#14) flogidcpp


flogidcpp
tag

chaintech znf3-at akarok hozzá, mert arról egész jót írt a ph. Még nem csináltam sose húzást. Mennyire könnyű elfüstöltetni a dolgokat? Megéri annyi frekiért? :Y

Süss fel nap!

(#15) Suliro válasza flogidcpp (#14) üzenetére


Suliro
senior tag

Megéri mindenféleképpen, a húzásra meg azt tudom mondani, hogyha óvatosan csinálod, akkor nem lehet gond. Nekem pl. 3,05 voltos feszkóval is mentek a noname ramjaim és még mindig élnek (60 mhz-s gyorsulsá 2-2-2-6 timing ddr 266->320), de most 2,65-ön mennek 308mhz-en.

I believe in Dodge power!

(#16) flogidcpp


flogidcpp
tag

ezzel nem sokban segítettél. Mondjuk annyiban, hogy márkás ramot vegyet, kicsit a procit is meg ramot is húzom, akkor jobban ciripel majd a gép. ramfrekit milyen progival érdemes csinálni? vagy bios?

Süss fel nap!

(#17) Suliro válasza flogidcpp (#16) üzenetére


Suliro
senior tag

progival csak a vidkarit érdemes pörgetni. A többit biosban végezd, de mindig csak egy dolgot módosíts, hogyha nem indul, akkor tudd, hogy mi okozta. A frekiket 1-2 mhz-s lépésekben növeld.

I believe in Dodge power!

(#18) flogidcpp


flogidcpp
tag

nincs msn-es címed? kicsit kikérdeznélek.

Süss fel nap!

(#19) Suliro válasza flogidcpp (#18) üzenetére


Suliro
senior tag

nincs, mert suliból netezek :O, otthon meg nincs internetem egyelőre. De megbeszélhetjük itt is. Mire vagy kíváncsi?

I believe in Dodge power!

(#20) flogidcpp


flogidcpp
tag

szóval: biosból mit kell állítani? procival vagy rammal kezdjem?

Süss fel nap!

(#21) Suliro válasza flogidcpp (#20) üzenetére


Suliro
senior tag

a proci fsb-t húzd, ezzel a memória is megy felfelé . nforce 3 ultra vagy 250-es a lapod ugye?

I believe in Dodge power!

(#22) flogidcpp


flogidcpp
tag

aha. de boxos hűtője van a procinak, elég lesz az?

Süss fel nap!

(#23) Suliro válasza flogidcpp (#22) üzenetére


Suliro
senior tag

pontosan milyen proci az?

[Szerkesztve]

I believe in Dodge power!

(#24) flogidcpp


flogidcpp
tag

Athlon 64 3000+ (754)

Süss fel nap!

(#25) Suliro válasza flogidcpp (#24) üzenetére


Suliro
senior tag

akkor elég lesz a gyári olyan 2350mhz-ig, de everesttel nézd a hőmérsékletet terhelve.

I believe in Dodge power!

(#26) flogidcpp


flogidcpp
tag

teljesen kezdő vagyok. szóval:
Milyen progik kellenek, milyen ütemben menjek felfelé, milyen hőmérsékletig, ram nem száll el, ha emelem a proci frekit???

Süss fel nap!

(#27) Suliro válasza flogidcpp (#26) üzenetére


Suliro
senior tag

Everest: tesztprogi, mutat mindent ami fontos, és méri a memók írási, ovasási sebességét. 1-2 mhzs lépésekben emelj. A memó miatt hamarabb fog fagyni, mint, hogy meghaljon. Ha fagy, akkor először a memóriának adj feszültséget, ha pörgeted tovább, akkor vedd a cpu fsb/ddr osztót lejjebb(értsd ne hajtsd szinkronba a procit a memóval) és így emeld az fsb-t. Ezzel már a procit pörgeted. Ha ezután ismét fagy akkor a procinak adj feszkót, de csak mértékkel.

I believe in Dodge power!

(#28) flogidcpp


flogidcpp
tag

memóriának biosban tudok feszültséget adni, ugye? mennyi feszültséget adjak neki?

Süss fel nap!

(#29) gro0ms válasza flogidcpp (#1) üzenetére


gro0ms
aktív tag

corsairt neki :DDD

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#30) Suliro válasza flogidcpp (#28) üzenetére


Suliro
senior tag

mindig 0,1 voltot. Ugyanígy a procival is, bár ott inkább 0,05 ös lépésekben, és 1,75nél semmiképp se adj neki többet gyári hűtéssel. 55fok felé ne engedd a procit.

I believe in Dodge power!

(#31) Suliro


Suliro
senior tag

ja a memónak azért 2,85nél többet ne adj, csak az ilyen őrültek, mint én adnak 3 voltot nekik ;]

I believe in Dodge power!

(#32) flogidcpp


flogidcpp
tag

az everest terheli a procit is meg a memóriát is tesztelésnél? ha jól értem, akkor szétfagy egyszer és resetel.

Süss fel nap!

(#33) flogidcpp


flogidcpp
tag

biztos, hogy nem fog elszállni vagy túlmelegedni a memória? alapból mennyi a fesz?

Süss fel nap!

(#34) Suliro válasza flogidcpp (#32) üzenetére


Suliro
senior tag

Nem, csak annyit mér, hogy mennyi mb/s mmal írja/olvassa a memet, de ez a rammodulokat eléggé leterheli, szal ha 2-3 teszt után nem fagy, akkor mehetsz tovább.

I believe in Dodge power!

(#35) Suliro válasza flogidcpp (#33) üzenetére


Suliro
senior tag

2,55. Tapogasd meg, nyugi nem forró. Hamarabb fagyogat, minthogy sérülne. De a sérülés is csak 2,85 volt felett lehetséges.

I believe in Dodge power!

(#36) flogidcpp


flogidcpp
tag

procit nem méri semmi?

Süss fel nap!

(#37) Suliro


Suliro
senior tag

Ja a magasabb ram órajelért ne áldozd fel az időzítéseket, mert athlon64-nél ez ugyanúgy nagyon fontos, mint az órajel.

I believe in Dodge power!

(#38) Suliro válasza flogidcpp (#36) üzenetére


Suliro
senior tag

Mondjuk 3dmark03, vagy 05, ez komolyan leterheli a procit. A 2001 az a mai gépeknek már nem kihívás, szal azzal nem érdemes machinálni, de ez jobban mutatja a procituningot, mert prociigényes.

I believe in Dodge power!

(#39) Nyuf


Nyuf
senior tag

Szerintem nyugodtan megveheted a gyorsabb ramot,akkor is ha a proci nem annyira tuningolható,ugyanis ha csökkented a szorzot(igaz igy nem fog majd müködni a cnq) akkor fsb-ben simán elmehetsz 250 és afölé is..

Debian amd64 sarge

(#40) kribe


kribe
őstag

Kingmax HardCore megy egy Neo Platinum alaplapban 258-on (516) 3-3-5-1T időzítésekkel. Felette csak rosszabbakkal.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#41) Suliro válasza Nyuf (#39) üzenetére


Suliro
senior tag

a c&q az fontos dolog. Én a lassabb ramra és komolyabb procituningra szavazok, mert az a64-ek rohadt jól pörögnek. Ismerek olyan példányt, aminek alapórajele 2ghz, de 2,5 ghz-et stabilan tartja gyári hűtővel és csak azért nem pörgheti tpvább a tulaj, mert meleg.

I believe in Dodge power!

(#42) kribe


kribe
őstag

Amint megérkezik a DFI LanParty alaplapom letesztelem abban is :)

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#43) flogidcpp


flogidcpp
tag

akkor elmondom, ahogy én értelmeztem.
-feszállítás nélkül haladjak 1-2 MHz-ként, de mindig mérjek everesttel 2-3-at
-mikor fagy akkor ráadok a ramra feszt és tovább tolom neki (max 2,85-ig adagolom) a procisebességnövelést
-ha már elértem a 2,85-öt akkor úgy állítom az fsb/ddr arányt, hogy ne emelkedjen a memó frekije, de a procit tolom neki kb 1,75-ig vagy 55 fokig

Süss fel nap!

(#44) Suliro válasza flogidcpp (#43) üzenetére


Suliro
senior tag

pontosan. Ja és 2db állítás után pedig 3dmarkold meg!

I believe in Dodge power!

(#45) flogidcpp


flogidcpp
tag

kribe: kingmax superramot akarok venni, bár azt nem tudom, ez meddig húzható. meg chaintech znf3 250-et

Süss fel nap!

(#46) flogidcpp


flogidcpp
tag

ha végigfuttatja jól a 3dmarkot akkor faintos (jó, ha 3dmark 01-el futtatom) a végén meg 03-al. mert a 03 mér vagy 10 percig

Süss fel nap!

(#47) Suliro válasza flogidcpp (#45) üzenetére


Suliro
senior tag

mondom mindegyik ram másképp pörög, és alaplapfüggő is.

I believe in Dodge power!

(#48) Suliro válasza flogidcpp (#46) üzenetére


Suliro
senior tag

a 2k1 is fut 10 percig, csak a 2k3 az sokkal inkább leterheli, szal inkább azzal csináld. Meg majd hosszú játékkal eltöltött órák közben is kiderül, hogy mennyire stabil.

I believe in Dodge power!

(#49) kribe válasza flogidcpp (#45) üzenetére


kribe
őstag

Ha memória tuningban gondolkozol inkább egy A-datát vagy Kingmax HardCore-t vegyél. Biztosan jó a Superram és hasonlók is, de ezekkel azért nagyobb az esély egy emberes tuningra.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#50) flogidcpp


flogidcpp
tag

ram 2,85-el max meg proci 1,75-el max tuti nem lehet baj?

Süss fel nap!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.